МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пояснення, чому Газпром продає газ по 230

01/07/2006 | 123
Почитаймо уважно "саглашеніє". Воно докладно описує баланс газу РУЕ - скільки має прийти до РУЕ і звідки, і скільки має піти від РУЕ і куди.

Цим балансом передбачено, що РУЕ отримує до 17 млрд газпромівського газу. І передбачено, що РУЕ надасть Україні до 58 млрд газу. Це всі помітили.

Але ще передбачається, що РУЕ надасть 15 млрд газу "на експорт", спільно з Газекспорт. Це означає, що Нафтогаз (як сторона соглашєнія) зобов*язується укласти конракти, що дозволять РУЕ продати 15 млрд газу в Європу -- за справжньою ціною. Отже, РУЕ не буде купувати газ за 230 і продавати за 95 (як переймаються деякі експерти і політики, типу Литвина і Боровика). За 230 РУЕ купить лише не більше ніж 17 млрд куб. м. -- при цьому ровно 15 млрд. куб. м. РУЕ продасть не за 95 (і не за стільки, за скільки вони домовляться у майбутньому з новим СП), а за справжню ціну -- в Західну Європу.

І компроміс в цій частині цілком зрозумілий. Нафтогаз дасть РУЕ продати 15 млрд газу в Європу, РУЕ за це продасть Україні газ недорого, а Газпром матиме можливість продати газ за 230.

Головне те, що не буде газ, куплений за 230, продаватись за 95. Від продаватиметься за 250-280 - за європейською ціною.

Відповіді

 • 2006.01.07 | anorma

  а такая конспирология ?

  с чужого форума
  --

  история вопроса. Реально Газпром начал весь сыр бор почему? Да потому,что некоторые крупные европейские клиенты Газпрома стали сокращать закупки газа... почему? А потому что ваша гениальная Юля закидала их коммерческими предложениями по поставке российского газа с дисконтом в 30%. вот откуда вылезла начальная цифра 160$. именно по этой цене предлагался газ европе из украины. Заветным словом был тот документ, который был "любезно" предоставлен немецким Рухгазом. Главной целью газпрома была не цена в 230 , а тот пункт: Украина не продает газ на внешний рынок.
  А ваш злой гений Юля просто выпнута из Бизнеса по продаже халявного газа.
  ЗЫ: магнитогорский металлургический комбинат получает газ не у газпрома, а у иностранного газового консорциума "ИТЕРА". по цене 110 долларов.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua