МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Потрібна правова допомога для „розрулення” сільського конфлікту.

01/07/2006 | Zmej_Gorynych
Потрібна методично-правова допомога для „розрулення” сільського конфлікту між жителькою села та місцевими органами районної влади.

Стратегічна мета

Довести селянам на конкретному практичному прикладі дієвість та ефективність громадського контролю за діями місцевих владних структур та загострити їх увагу на необхідності володіння елементарними основами правового захисту.

Тактична мета

Показово допомогти конкретній хорошій людині в її захисті проти самодурства місцевих чиновників районного масштабу і відновити справедливість.

Суть питання

Після призначення на посаду в структурах Здолбунівської районної держадміністрації певний прошарок нових чиновників почали втілювати в життя „цікаву” кадрову політику на підзвітних їм територіях, котра не має нічого спільного з дійсним очищенням від кучмізму. Мова піде конкретно про нинішню завідуючу сільською бібліотекою с. Білашів Здолбунівського району Рівненської області, колишню голову місцевої сільської виборчої комісії, п. Ларису Корольчук. Мотивація чиновників – звинувачення нещасної жінки у всіх смертних гріхах, в невідповідності посаді, буцім-то кучмізмі та прихильності до тогочасного „біло-голубого” кандидата. Причому всі без винятку сільські жителі, які спостерігають за розвитком конфлікту, прекрасно розуміють, що все це повна нісенітниця (нинішній Президент на тій сільській дільниці свого часу набрав більше 90% голосів, а голова виборчої комісії чесно виконувала свої функції). Головна мета чиновників – всюди, навіть на найменш „престижні” місця, розставити своїх близьких та знайомих, котрим були обіцяні посади за певного роду послуги.

І ось бідну жінку вже майже рік піддають жорстокому пресингу зі сторони представників різних державних установ та структур. В т.ч. й тих, до яких вона пробувала звернутися за допомогою у відновленні справедливості (наприклад, районна прокуратура. Там взагалі цирк вийшов. В якості реакції районної прокуратури приїхали розбирати скаргу (sic!) представники з районо. І примушували жінку написати якусь пояснюючу записку незрозумілого змісту).
За дорученням чиновників райдержадміністрації директор місцевої школи веде щоденник коли і чому вона на 3-5 хвилин запізнилася на роботу, чи на нараду. Передають через треті руки погрози та різного роду натяки на предмет написання заяви про звільнення з посади завідуючої сільської бібліотеки за власним бажанням.

Коротше, людина просто вже втратила віру в справедливість. Всі її інші нечисленні скарги неодмінно поверталися в структури та до чиновників, дії яких, власне, вона і оскаржує. Причому можете собі уявити процес розгляду цих скарг, коли жінку викликають на бесіду ті, на кого вона скаржиться і заявляють, що всі ці її скарги є „плюванням у власний колодязь”.

В суд ця жінка звертатися навіть не стільки боїться скільки не вірить в його справедливість (і, судячи з того, що мені розповідали тамтешні жителі, таки має на це підстави). А також вважає, що допомога хорошого адвоката їй не по кишені. Хоча кінцева мета цієї жіночки дуже проста – щоби всі від неї відстали і дали можливість спокійно жити та працювати.

А тому питання до майданівців по суті:

• Які практичні дії і яким саме чином застосувати для захисту честі та гідності людини?
• Як правильно скласти скаргу та/чи позовну заяву?
• Куди її подавати?
• Можливо порадите до кого можна звернутися за допомогою?

Тому що справа вже „полюбовно” вирішитися не зможе. Це однозначно. Надто далеко зайшов конфлікт. А всі сільські жителі зайняли вичікувальну позицію і просто бояться втрутитися на захист своєї односельчанки (для всіх, думаю, не є секретом характерна ознака менталітету нашого селянина ).

Прошу повірити - допомігши в цьому випадку зробимо велику та добру справу: розворушимо „сонне царство в одному конкретному селі”, на прикладі покажемо селянам реальну можливість захисту своїх конституційних прав і продемонструємо як потрібно ставити на місце будь-яку владу, котра переплутала „хто кому має бігати за пивом”.

Справа мені видається дуже типовою та показовою для сільської місцевості. І справедливе її вирішення якнайкращим чином вплине на рівень свідомості селян та стане для них чудовим уроком цивілізованих правових методів вирішення подібних життєвих конфліктів.


З повагою,
/Олег Гринчук (aka Zmej_Gorynych)

Відповіді

  • 2006.01.08 | MentBuster

    Можу на шару допомогти оформити позов

    якщо тітка напише своїми словами, хто і як її там ображає.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua