МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шампанство, а хто знає

01/12/2006 | Sean
на яких правових підставах Києво-Печерська лавра, пам'ятка історії і культури,.... кхм, знаходиться у УПЦ МП чи то монастиря? Мова саме про правове охвормлення.

Відповіді

  • 2006.01.12 | Stefan Seitz

    на пташиних

    Ні на яких.

    Ще цікавіще: На яких правах виконком Києва дає гроші платників податків на будівництво двох велицезних "хрумів" московського партіархату в районі вул Г. Сталінграда? Фінснування іде через Київміськбуд, через який проганяються бюлдетні гроші.
  • 2006.01.12 | catko

    я вам розкажу на прикладі почаївської лаври на тернопільщині

    за масштабністю, історичністю та величністю вона навіть перепльовує києво-печерську.
    але московський патріархат її захапав намертво, зробивши одночасно там чоловічий монастир з десь так з 200-ма монахами російськомовними з військовою виправкою та без документів. без їх дозволу на територію ніхто не може потрапити - навіть екскурсанти ретельно супроводжуються.
    всі спроби української влади навіть просто зайти на територію національного архітектурного заповідника (а саме такий статус вона мала(є?) закінчувались скандалом, наїздами, аж до бійок доходило.
    але от в 2003 році янучара раптом видає указ щоб вивести почаївську лавру зі статусу заповідника. після цього виходить чергова писулька передати право власності на нерухоме майно московському патріархату.
    і тільки обласна рада ставши на дибки і піднявши неміряний шум (а без неї майно ніби не можна передавати) якось зарубала чи відстрочила це - тут я вже не в курсі.
    але точно в курсі, що десь через місяць після скандалу депутата облради який то всьо ініціював і мочив янучару і відстоював українську святиню знайшли в києві з проломленою головою...
  • 2006.01.12 | Albes

    Re: Шампанство, а хто знає

    Предположительно, на условиях пользования через договор аренды, т.к. это - "Національнії заповідник Києво-Печерська Лавра", как это явствует из http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=353-2001-%F0

    Можно истребовать информации у КМУ, т.к. на него возложено "здійснення державного контролю;" (ст. 4 ЗУ "Про охорону культурної спадщини" http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1805%2D14&p=1136443553897028).

    А можно параллельно истребовать информацию у "центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини" (которым сейчас является Міністерство культури і туризму України) на основании :
    "10) забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до
    інформації, що міститься у Державному реєстрі нерухомих пам'яток
    України;" (ст. 5 вышеуказанного закона). Или, если еще существует (см.http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=293-2005-%F0) в Державну службу охорони культурної спадщини.

    Все, чем могу.
    Удачи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua