МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Податкова концепція. (прошу критикувати)

01/15/2006 | Остап!
Податкова концепція.

Базовою є ідея оподаткування громадянина. (громадянські податки)
Україна стає майже вільною економічною територією.

1. Обов’язкове декларування майна, доходів і витрат всіма громадянами України кожного року. Вводиться нова форма Декларації доходів і сплати податків громадянина України.

2. Витрати людини не можуть бути більшими за її задекларовані статки + доходи.
Податкові органи можуть вимагати пояснення джерел витрат.

3. Під час подачі Першої декларації, джерело наявних активів кожного громадянина повинно бути заявлене, і при необхідності, пояснене.

4. Кожні нові активи громадянина повинні бути задекларовані, пояснені і податки сплачені. Таким чином, ніяке майно та гроші нікуди не пропадають і нізвідки не виникають без пояснення податковим органам.

5. Податкові органи оцінюють витрати громадян «порівняльним методом», при потребі звертаючись до експертів щодо вартості витрат громадянина.

6. Витрати, що зменшують податок громадянина, мають різну вагу, і обчислюються за допомогою вагових коєфіцієнтів, в залежності від соціальної значущості витарт громадянина. (кожна партія поже міняти коефіцієнти, після здобуття влади)

Наприклад: витрати на навчання-1.0, сплата особистого пенсійного рахунку -1.0, витрати на їжу, одежу (прожитковий мінімум)-1.0, комунальні витрати -1.0, витрати на транспорт на роботу -1.0, витрати на одну особисту машину -0.9, витрати на страхування здоровя -1.0, витрати на казино 0.5 .
Інші витрати - коєфіцієнт -0.7. Тобто загальний податок на НЕсоціальні витарти громадянина встановлюються, наприклад 30%.
Якщо всі витарти соціальні, то громадянин не платить податку на особистий доход, але і держава не фінансує соціальну сферу цього громадянина. Все взаємоповязано.

7. Приймається, що гроші громадянина є найдорожчі, з точки зору сплати податків. Якщо громадянин вкладає гроші у підприємство, то податки не сплачуються. Якщо підприємство платить гроші громадянину, то податки сплачуються. Контроль за декларованими витратими підприємств підвищується. Наприклад не можна використовувати автомобіль підприємства (що куплений на необкладені громадянськими податками гроші) у вихідні дні, без сплати громадянином податку. Такий самий принцим і з державним майном.

8. Дивіденти по депозитах, акціях і інших цінних паперах обкладаються податком.

9. Майно громадян обкладається невеликим податком. (для більш ефективного використання)

10. ПДВ відміняється, як податок, що стримує ріст економіки і нищить бюджети різних рівнів через повернення ПДВ, наприклад через законну інвестиційну діяльність, або фіктивну експортну. (Стосовно страхів за відміну ПДВ, то маємо ось такі грубі розрахунки. 20 000 000 платників податків в Україні, по 1000 уо податку в рік з громадянина і бюджет України виконано )

11. Підприємства сплачують тільки податок на прибуток 20%, якщо він є. Співпряця з офшорними зонами вітається, за умови обкладення операцій з офшорними зонами податком з обороту (20 %). Таким чином великого сенсу у співпраці з офшорами не буде

12. Немає ніякої проблеми у тому, що підприємство не має прибутку за поточний період. Воно може, наприклад вивести гроші в офшор за фіктивним контрактом, але за 20% , або реінвестувати весь доход у нове обладнання, або виплатити дивіденти. Головне, щоб підприємство платило заробітну плату. За умови обовязкового декларування доходів і витрат, працівники будуть вимагати показувати дійсну зарплату, бо пояснити витрати буде неможливо.

13. Використовувати гроші з офшору в Україні буде можливо тільки через інвестиційну діяльність у підприємство, або фонд. Витрати грошей з офшору, на території України громадянином України, попадає під ознаки витрати незадекларованих нелегальних грошей.

14. Реінвестиція і закупівля обладнання є прямими витратами підприємства.

15. Фонди (громадські організації, партії) нічим особливим не відрізняються від підприємств з точки зору виплат працівникам фондів. Гроші у фонди можуть поступати з-за кордону, від фізичних осіб і від підприємств (після сплати податку на прибуток). Перерахування грошей з підприємства у Фонд не є витратами підприємства. Фонди не ведуть бізнесову діяльність і витрачають гроші на статутні цілі.

16. Загальне декларування суттєво зменшить корупцію і злочинність. Чиновникам буде неможливо легально витрачати гроші, отримані у якості хабара. Злочинцям буде важко пояснити на які кошти збудований будинок, або куплений автомобіль. Поняття «відмивання грошей» буде мати дійсний смисл легалізації грошей, а не перекачування безготівки в готівку з несплатою ПДВ.

17. Неможливо буде «записати» майно на родичів, бо вони також будуть заповнювати декларацію з поясненням звідки взялись активи. Незадеклароване майно, або майно, на яке декларація не приймається, вважається нічийним і продається з аукціону в доход держави.

18. При імпорті сплачується податок на імпорт, у залежності від товару.

19. Виробництво алкоголю, тютюну, і т.д. обкладається акцизом.

20. Вільні економічні зони мають пільги по податку з імпоту і податку на прибуток при умові виконання інвестиційних зобовязань. Вільні економічні зони є виключно виробничими і інвестиційними територіями.

21. В Україні приймається Європейська модель реального бухгалтерського обліку. Звіти подаються 1 раз на рік. Звіти у податкову службу мають право подавати тільки сертифіковані аудитори, до яких звертається підприємство. Аудитори фактично роблять перевірку підприємства. Податкова служба робить перевірку тільки при наявності ознак приховування податків. Бухгалтери займається первинними документами.

22. Пенсійні рахунки особисті. Перерахування до пенсійного рахунку зменшує річний податок у коефіцієнті 1.0. Не має значення де і як працює громадянн. Він повинен робити внески на свій пенсійний рахунок. Держава за рахунок приватизації сплачує пенсію тим, хто вже на пенсії і не мав пенсійного рахунку.

23. Малий бізнес веде спрощений саме бухгалтерський облік. Ознака малого бізнесу – оборот за рік. Касові апарати використовуються як чекові апарати, що підтверджують купівлю товару саме в цьому місці і допомагають власнику бізнесу контролювати персонал. Податкова служба не перевіряє касові апарати. Сертифікати на товари і первинна документація обов’язкова.

24. Кожен промисловий і продовольчий товар в Україні повинен бути сертифікований. Ввезений чи виготовлений в Україні – не має значення.

25. Україна визнає сертифікати ЄС, США, Канади ,Японії і т.д. і не вимагає пересертифікації. Для цього встановлюються відповідні звязки с сертифікуючими органими інших країн і підписуються угоди про визнання сертифікації

26. Громадянин України може вільно купувати і продавати цінні папери закордонних компаній і організацій.

27. Гроші можна вільно ввозити і вивозити через кордон, за умови декларування.

Якщо держава не може зібрати податки зі своїх громадян, то немає держави...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".