МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

(10) кроків що б вилізти з ... [того, про що Ви подумали]

01/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Перевірочка на вошивість для українських політиків.
Пропозиція назагал.


Чи часто ви задумуєтеся, чому скільки людей рвуться в політику?

Чому скільки успішних бізнесменів продають/чи ховають свій бізнес, міняючи порівняно спокійне життя успішних бізнесменів на „біг з перепонами”, щоденно ризикуючи отримати в писок на трибуні Верховної Ради чи кулю на сходах власного будинку?

Якби ми були б сліпими, ми б подумали, що усі з 450 потенційних народних обранців, чи з півсотні зареєстрованих партій є альтруїстами і меценатами, що всупереч власній матеріальній вигоді (бо ж якщо такі розумні, професійні і талановиті - могли б за шалені гроші працювати в найбільших компаніях та корпораціях топ-менеджерами, юристами, етц) хочуть „усім зробити добре”. І то не їх вина, сердешних, що їм увесь час заважають.

Чи якби ми були дурними, то б думали, що усі партії в Україні існують на членські внески, і що набільші бізнесмени країни ні разу не дають партіям суми, що містять мінімум 5 нулів.
Виникає закономірне питання – ЧОМУ?

ЧОМУ у нас усе так кризово і погано, якщо тисячі найкращих, найчесніших, найрозумніших, найпрофесійніших, найпринциповіших (усе - за їхніми власними словами) людей жертвують власним часом, здоров’ям, добробутом, грошима і часто життям задля добробуту країни і кожного громадянина зокрема?
Все. Постібалися і вистачить.

Критична більшість наших т.зв. „політиків” - всього лишень свині біля годівниці, які гризуться, що б дібратися до неї ближче і встигти вихопити якомога більше.

Виявляється, що найприбутковіший бізнес в Україні, з рекордною рентабельністю та надприбутками - ЦЕ ВЛАДА.

Виявляється, що цей бізнес такий рентабельний, що дозволяє за 5 років без усяхих ознак у державному бюджеті повернути, припустимо, 100 (чи, може, таки 500?) мільйонів USD відомому меценату зі сходу (адже ніхто не думає, що ці гроші подарували?) та ще й собі на старість заначку лишити.

Виявляється, що цей бізнес такий прибутковий, що виправдовує вбивства, спалені машини, проломлені голови членів ОБСЄ, брехню в очі усій нації і сплюндровану репутацію країни у всьому світі.

Як слушно зауважив мій товариш, відома формула Маркса

Гроші ⇒ Товар ⇒ Гроші|


в Україні давно перетворилася на

Гроші ⇒ Влада ⇒ Гроші|

Гроші| ⇒ Влада ⇒ Гроші||


У спадок від східного сусіда нам дісталясь тисячолітня азійська традиція хабарництва, підкупу та крадійства яку ми ніяк не можемо переломити. Чи таки зможемо?


Прості заходи, які дозволять суспільству в цілому та місцевим громадам зокрема контролювати органи влади, установи, відомства та окремих посадовців.

Можливості обмежити зловживання:

1. Запускання рук в бюджет чи місцевий бюджетик.
_____1.1 зробити місцеві бюджети та державний бюджет публічними документами,
_____1.2 зобов’язати органи виконавчої влади у визначений термін оприлюднювати річний звіт про виконання бюджету (З деталізацією прибуткових та видатковий статей. Закритою може бути лишень інформація про витрати на оборону та національну безпеку),
_____1.3 обов'язкове оприлюднення всіх нормативних актів, окрім як у випадках, передбачених Законом "Про державну таємницю" та про кримінальну відповідальність за незаконне засекречування нормативних актів. Ввести кримінальну відповідальність державних службовців за порушення Закону про інформацію та Закону про звернення громадян.
_____1.4 зобов’язати органи виконавчої влади у визначений термін задовольняти будь-які інформаційні запити громадян стосовно витрат державних структур,
_____1.5 заборонити займати будь-які посади у державних структурах протягом 50 років особам, що були засуджені за службові порушення, хабарництво, зловживання службовим становищем тощо.

2. Відкати (державні замовлення та закупівля за бюджетні кошти):

_____2.1 ввести обов’язкові конкурси чи тендери на виконання будь-яких державних замовлень,
_____2.2 зобов’язати замовника у термін в 1 місяць до проведення конкурсу розміщувати інформацію про проведення та умови конкурсу у місцевих ЗМІ, якщо сума замовлення перевищує 5 тис. грн.
_____2.3 При закритих тендерах – при відкритті конвертів забезпечити присутність представників зацікавлених сторін та ЗМІ.
_____Повт. п. 1.3 -1.5

3. Винагорода за лобіювання приватних інтересів. Сфера широка, але її можна досить вузько окреслити:

_____3.1 Обов’язкові конкурси на оренду та продаж землі, чи будь-яких об’єктів,
_____3.2 Відкритість умов оренди чи передачі в користування будь-якого об’єкту.

Вказаних засобів досить, що б звести до мінімуму зловживання з боку чиновників – адже кожен зможе дізнатися, на що витрачені державні кошти, а зацікавлених сторін досить, що б у будь-якій сфері встановити майже 100% контроль.

Головне – що б інформація нарешті стала по-справжньому доступною.
Отже – панове депутати та міністри, пане Президент –
Чи не пора показати що Ви насправді, а не на словах, зацікавлені в прозорості влади?

Зробіть такі кроки ще до виборів –
коли політики не зможуть „відбити” свої витрати, пролізши у Парламент, Кабмін, місцеві Ради – вони перестануть туди лізти.

Адже, насправді, в нас не так уже і багато альтруїстів.
Мене дістає ще багато що:
недоторканність місцевих депутатів - бо це створюють нову касту людей; засекречення документів, справжня таємниця яких, як я підозрюю - підстави для дєрібану; відсутність простих і однозначних законів в податковому законодавстві - що дозволяє податківцям суб'єктивно визначати, хто - "мінімізатор", а хто - ні, та багато ще чого.
Україна потребує комплексного реформування багатьох взаємозалежних систем та інституцій. Що саме потрібно зробити - колективний розум Майдану зібрав у Меморандумі.
Але: робити, а не розповідати, що навколо все погано, і хтось мусить прийти і змінити цю країну.

Ти, я, ми живемо тут і це ми її повинні змінити.

Відповіді

 • 2006.01.16 | Сергій Кабуд

  з такими методами які спостерігаємо- це 100 років займе(-)

 • 2006.01.16 | Остап!

  Ваші заклики "у гудок". У вас нема сили. Сила у партії (с) (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.16 | Albes

   Хрен у ваших партий, а не сила без нас, граждан(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | Остап!

    Сила у тих, хто організований. Громадяни не організовані. (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.17 | Михайло Свистович

     Остапе, навіщо ці прописні істини і демагогія?

     Ви нікого не організували, Ви лише демагожите на форумі, то навіщо намагаєтесь тут когось чомусь повчати вже протягом 4 років, коли самі нічого не зробили?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.17 | Пані

      Брехати не гарно!

      Михайло Свистович пише:
      > Ви нікого не організували, Ви лише демагожите на форумі, то навіщо намагаєтесь тут когось чомусь повчати вже протягом 4 років, коли самі нічого не зробили?

      5 років, а не 4х! :))))


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua