МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про газ. Продовження критики.

01/18/2006 | Харцизяка
На УП нове інтерв*ю із критикою дій на газову тематику:
http://pravda.com.ua/news/2006/1/18/37716.htm

Це продовжує тему попереднього інтерв*ю Тарути:
http://www.eizvestia.com/?a=article_review&id=2961

а також заяви колишніх членів робочої групи по газу:
http://www.obkom.net.ua/news/2006-01-16/1320.shtml

заяви представників металургійного комплексу:
http://www.ukrrudprom.com/digest/dmetal180106.html

Щось таки неладно у королевстві. Про Юлю згадки нема, тому фактор "дешевого піару" ні до чого.

Ось із інтерв*ю УП:
"ГАЗОВЫЙ КРИЗИС БЫЛ СПЛАНИРОВАН ЕЩЕ В ОКТЯБРЕ 2005 ГОДА

– Кстати, когда при Кучме появилось это "РосУкрЭнерго", вы ведь не выступали против, вас все устраивало. Хотя тогдашние оппозиционеры — нынешняя власть – достаточно сильно критиковала "РосУкрЭнерго". Сейчас ситуация поменялась – они довольны, а вы – против!

– Я не знаю ни одного здравомыслящего человека, который разделяет предложенную модель поставки газа – кроме тех, кто непосредственно в нее вовлечен. Сегодня Украину уже не считают игроком на газовом рынке Европы, а Россия приступает к газовому "удушению" других европейских стран.

– Но президент Ющенко поддерживает газовые договоренности!

– Президент, к сожалению, не ознакомлен с другими мнениями. Пусть он пригласит независимых экспертов, и они ему внесут ясность! Тогда, я думаю, его реакция очень резко изменится. К сожалению, до сих пор президент опирался только на ту информацию, которую давали люди, способствовавшие заключению губительных газовых соглашений.
...
Если поднять балансы "Газпрома" на 2006 год, которые были подготовлены еще 11 октября, вы увидите, что там нет больше "Нефтегаза Украины". Там уже был "РосУкрЭнерго" и об этом не могли не знать в НАКе.

В октябре прошлого года, видимо, все это было уже спланировано. Далее мы видели только исполнения задуманного. В том числе и заблаговременные сюжеты для "Евровидения" о стране, которая ворует газ у стран ЕС. И комментарии, когда со стороны Украины выступает премьер, а со стороны России на один уровень с ним выставляется возмущенный пролетарий "Ах, Украина ворует газ!..."."

Відповіді

  • 2006.01.18 | Navigator

    „Пионеры наших БЮТ!” Сергій Лавров проти Тимошенко.

    Основна справа для Тимошенко зараз „мочити” Ющенка за нові ціни на закупівлю газу, обіцяючи українцям, що на місці Ющенко вона взагалі отримала б той газ безкоштовно. Бо це настільки просто, що... тільки дурні німці стали платити за газ вдвоє більше за останні три роки.
    І, звичайно, відколює від Ющенка найбільш фольклорну частину електорату. Того електорату, що в казки вірить... І розходиться той електорат як круги по воді по всьому політичному спектру.
    Дисперсно підсилюючи біло-голубу його частину.
    Насправді ми бачимо структурні цінові зміни в світовій торгівлі.
    Проти яких не те що Тимошенко – сам Карл Макс нічого поробити не зміг.
    Основне економічне питання, на мій погляд, зараз в одному: ”З якого року самі росіяни почнуть платити за газ по світовим цінам?”
    А основне політичне питання до Тимошенко простіше, бо вічне, а тому може бути взяте прямо з Біблії: „Камо грядеши?”

    Сергій Лавров, хто не знає, міністр закордонних справ Росії з піонерською простотою пояснив, які ціни на газ будуть для всього пострадянського простору.

    „Руководители "Газпрома" уже давно обещают потребителям из стран СНГ новые рыночные цены. Помимо Украины, цены уже повышены для Грузии - с $64 до 110 за 1 тыс. куб.м газа, для прибалтов - с $80 до 125, для Азербайджана - с $60 до 110. Армянские потребители также будут платить с этого года $110, правда, после трехмесячного переходного этапа.
    "Все, включая и Белоруссию, будут переходить на рыночные цены, так как переход к рыночным ценам и к транспарентности в интересах всех", - заявил на прошлой неделе министр иностранных дел Сергей Лавров. По его словам, цены на газ будут варьировать лишь в зависимости от близости страны-потребителя к России и от того, какое количество газа необходимо транспортировать. Как пояснил "Известиям" источник в концерне, рыночная цена для Белоруссии сопоставима с уровнем цен на газ для балтийских стран, то есть в сегодняшних ценах около $125 за 1 тыс. куб.м.”
  • 2006.01.18 | catko

    питання не в тему

    а памятаєте які емоції синхронно відобразились на обличчі юльки та тарути в момент коли прозвучало "продано криворіжсталь мітталу".
    і кого саме прибігла в зал аукціону підтримати юлька зі шкілем? і чи пустили б її туди якби за неї не попросив хтось з покупців?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.18 | Харцизяка

      Re: питання не в тему [ред.]

      catko пише:
      > а памятаєте які емоції синхронно відобразились на обличчі юльки та тарути в момент коли прозвучало "продано криворіжсталь мітталу".
      > і кого саме прибігла в зал аукціону підтримати юлька зі шкілем? і чи пустили б її туди якби за неї не попросив хтось з покупців?

      Я дивився трансляцію аукціону. Тарути в залі не було. Тому синхронного відображення не бачив. Юля там була б за будь-яких умов, бо це практичне здійснення її ідеї реприватизації. Ціна таки вийшла немалою, тому припускаю, що на обличчах, чи в думках членів альянсу Арселор-ІСД, могло бути і полегшення (серйозно). Адже окупити таку обнову можливо за кілька років мінімум. Принаймні, зараз незадіяні під той проект ресурси можуть прискорити вже розпочату програму модернізації (фактично будівництво з нуля) навних потужностей.
      Пошукайте на УП інтерв*ю Тарути після аукціону. Знайдіть його оцінку тої вартості.
      Додаю: http://pravda.com.ua/news/2005/10/24/34835.htm
      "Це ціна уже аукціонна, а не економічна", - сказав Тарута. Він додав, що переможцю Mittal Steel Germany GmbH "буде складно виконувати інвестиційні зобов'язання".
      ...
      "Щодо окупності придбання комбінату, Тарута сказав: "Це залежить від Mittal Steel, як він буде управляти. Напевно - це 10 років"."
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.18 | catko

        значить погано дивились

        http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/25/34870.htm
        - Ви не схожі на дуже щасливу людину!
        – Але я не сильно засмучений! За такі гроші такий товар непотрібний!
        На цих словах Тарута попрощався, сів за кермо свого "мерседесу" і поїхав.

        можете порівняти фотку
        http://www.pravda.com.ua/files/_Picture_file_path_589.jpg
        тут
        http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/24/34857.htm

        і фотку
        http://www.pravda.com.ua/files/37/_News_image_large_37716.jpg
        тут
        http://www.pravda.com.ua/news/2006/1/18/37716.htm
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.18 | Харцизяка

          Я дивився не один :)

          catko пише:
          > http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/25/34870.htm
          > - Ви не схожі на дуже щасливу людину!
          > – Але я не сильно засмучений! За такі гроші такий товар непотрібний!
          > На цих словах Тарута попрощався, сів за кермо свого "мерседесу" і поїхав.
          Ну так а я про що? Те, що за такі гроші не купили - тепер можна вважати за зиск.
          Уважно подивіться на фото Тарути за наведеним Вами вище лінком. Той що "Тарута. Фото Ганни Андрієвської"

          > можете порівняти фотку
          > http://www.pravda.com.ua/files/_Picture_file_path_589.jpg
          це не Тарута, це представник альянсу Арселор-ІСД. Читайте підпис під цим фото в статті, що навели нижче: "Останнім на аукціоні склав руки представник АРСЕЛОР-ІСД, його остання пропозиція - 24,1 млрд. грн."
          > тут
          > http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/24/34857.htm


          > і фотку
          > http://www.pravda.com.ua/files/37/_News_image_large_37716.jpg
          Оце Сергій Тарута.

          > тут
          > http://www.pravda.com.ua/news/2006/1/18/37716.htm

          З.І. Як мешканець славного Донбасу не раджу й надалі видавати бажане за дійсне. Принаймні, тут мені дійсно ближче, ніж Вам. Хоч може я не в курсі?

          Успіхів! :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.18 | catko

            виходить що не в курсі, раз грузите

            що ви мене грузите що тарута не приймав участі в конкурсі і не сидів в залі? почитайте статтю з інтервю після конкурсу, подивіться на його бейджик на фото і т.п.

            тепер про задоволення. от нема чого більше таруті вчепитись ніж по приколу на аукціонах товктись, не бажаючи там реально щось купити. звичайно що ісд хотів криворіжсталь аж пищав. але як справжній бізнесмен вміє робити добру міну при поганій грі.

            до речі - тарута переселився в "старовинний особняк в центрі києва" десь за тиждень-пару до аукціону (була пянка і крути авта). до того там з весни йшов глобальний ремонт. після аукціону - життя в особняку померло крім наїздів тих же крутих авт раз в місяць приблизно. може це ні про що не говорить але досить показово.

            далі - про тимошенко-тарута. цитата

            >Представники влади не приховують, що найбільш бажаним переможцем є люксембурзький “Арселор”, який бере участь у конкурсі спільно з “Індустріальним союзом Донбасу”, створивши консорціум “Індустріальна група”.

            >Із керівниками “Арселору” впродовж останніх чотирьох місяців зустрічалися прем’єр Юлія Тимошенко під час візиту до Парижа, знову ж таки прем’єр Юрій Єхануров під час відвідин Брюсселя, а також тоді ще віце-прем’єр Олег Рибачук, який перебував у Люксембурзі.

            >Члени делегації, які супроводжували пані Тимошенко до Франції, сказали, що “Арселор” готовий заплатити за “Криворіжсталь” три мільярди євро.

            >Автор цих слів був свідком, як сталевари з нетерпінням чекали на зустріч з українським прем’єром, переминаючись із ноги на ногу в фойє Посольства України в Парижі. Вони, без сумніву, хотіли, щоб у Юлії Володимирівни залишилася добра згадка про них – і подарували їй щось у коробці з назвою відомої фірми шкіряних аксесуарів Lancel.

            http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/10/24/10065/

            тепер про таруту і газ. офіційно у тарути приблизно 50 підприємств масштабу азовсталі і ще стільки ж масштабу трохи менше. скільки неофіційно не знає напевне ніхто. я думаю що тарутина імперія зжирає не менше 20% газу україни. і зжирала рік тому і три роки тому і пять років тому. то чого йому зараз радіти що всі його розрахунки що за газ платити більше не прийдеться пішли з димом? але на кого він в цьому питанні може наїхати? нема на кого бо росія ціну підняла. але ж є інші механізми здешевлення собівартості енергозатратного виробництва. наприклад вибити в держави якісь пільги типу на модернізацію чи ще щось. чи просто замутити черговий бартер газ-метал. от і мочить юща з єхануровим бо тут той варіант не проходить. а юлька вирішила з нього бабки покачати, наобіцяла щось - от і мутять, тягнуть її знову в газові принцеси.

            це просто бізнес, ніякої політики :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.18 | Харцизяка

              Re: виходить що не в курсі, раз грузите

              catko пише:
              > що ви мене грузите що тарута не приймав участі в конкурсі і не сидів в залі? почитайте статтю з інтервю після конкурсу, подивіться на його бейджик на фото і т.п.
              Повторюся. В наведеній статті УП із фотками аукціону:
              http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/24/34857.htm
              Нема фото Тарути. вказане Вами фото - не Тарута:
              http://www.pravda.com.ua/files/_Picture_file_path_589.jpg
              Але це суті не міняє. Хай я помиляюся щодо ідентифікації цього фото.

              > тепер про задоволення. от нема чого більше таруті вчепитись ніж по приколу на аукціонах товктись, не бажаючи там реально щось купити. звичайно що ісд хотів криворіжсталь аж пищав. але як справжній бізнесмен вміє робити добру міну при поганій грі.
              З цього питання все написав вище в пості. Хотів купити, але за які гроші - ішна річ.

              > до речі - тарута переселився в "старовинний особняк в центрі києва" десь за тиждень-пару до аукціону (була пянка і крути авта). до того там з весни йшов глобальний ремонт. після аукціону - життя в особняку померло крім наїздів тих же крутих авт раз в місяць приблизно. може це ні про що не говорить але досить показово.
              Він не переселився - це Київське представництво. Кожна нормальна українська фірма має або може мати свої представництва не тільки в Києві, але й в ішних столицях Європи, Азії, якщо це треба для ведення бізнесу.

              > далі - про тимошенко-тарута. цитата
              >
              > >Представники влади не приховують, що найбільш бажаним переможцем є люксембурзький “Арселор”, який бере участь у конкурсі спільно з “Індустріальним союзом Донбасу”, створивши консорціум “Індустріальна група”.
              А чого представникам влади хотіти, щоб переможцем був іноземець? Російська Смарт-груп, наприклад? Ви особисто за кого вболівали? А як не став - то що? Все сприйняли правильно.

              > http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/10/24/10065/
              >
              > тепер про таруту і газ. офіційно у тарути приблизно 50 підприємств масштабу азовсталі і ще стільки ж масштабу трохи менше. скільки неофіційно не знає напевне ніхто. я думаю що тарутина імперія зжирає не менше 20% газу україни. і зжирала рік тому і три роки тому і пять років тому. то чого йому зараз радіти що всі його розрахунки що за газ платити більше не прийдеться пішли з димом?
              Може й споживають 20%, але ті "50 підприємств масштабу азовсталі" не в Україні - у нас їх просто немає стільки. Змініть застарілі уявлення про марксів капіталізм :). Ви пишете далі: "це просто бізнес, ніякої політики" - і я згоден з Вами. А бізнес конкуренція жене до вдосконалення.

              > але на кого він в цьому питанні може наїхати? нема на кого бо росія ціну підняла. але ж є інші механізми здешевлення собівартості енергозатратного виробництва. наприклад вибити в держави якісь пільги типу на модернізацію чи ще щось. чи просто замутити черговий бартер газ-метал.
              Мета бізнесу - шукати зиск, держави - збагатіти на тому зискові, збагачуючи своїх громадян. Тому кожна сторона відкрито висуває свої пропозиції і знаходить прийнятний варіант.

              > от і мочить юща з єхануровим бо тут той варіант не проходить. а юлька вирішила з нього бабки покачати, наобіцяла щось - от і мутять, тягнуть її знову в газові принцеси.
              Він Ющенка не мочить. Читайте уважно, знайдіть різницю в тоні і поданні матеріалу. Тим більше, Юлю не тягне, бо перед Новим Роком Ющенко призначив було Гайдука - і того було достатньо. З Юлею паралелі роблять тільки журналісти. Що, за відомим висловом академіка Ландау "не відають, чому міняються пори року, але беруться судити про складніші речі".

              > це просто бізнес, ніякої політики :-)

              Згоден. Вибачте, пане catko, що я тут ніби захисник Тарути. Передовсім мені б хотілося знайти в наведених статтях першого допису теми здорове зерня, хоч і критичне. Не заганяючи одразу думку, що мені може не подобатися, під кліше, щоб не дратувала.
    • 2006.01.18 | BIO

      Re: питання не в тему

      Имея такую зрительную память соблаговолите через
      пару месяцев вспомнить собственную радостную мимику
      по столь убийственным поводам.

      Кому, интересно, столько радости доставляет перспектива
      отжима из отечественных как ни крути олигархов их кровных
      миллиардов не путем сравнительно честного публичного
      диалога в русле поделиться (если есть его принципиальная
      возможность, а она всегда есть) не в пользу хотя бы этого
      каличного, но тоже не совсем чужого гос-ва, а прямо в карман
      частной газовой шайке во главе с Гавнокомандующим ?
    • 2006.01.18 | Faargenwelsh

      стороння думка, тeж нe в тeму

      Ви знаєтe, в мeнe такe вражeння, що скоро в політичних форумах всіх, хто нe розуміє суті українських пeрeговорів в газових питаннях, будуть зачисляти в палких послідовників ЮТ.

      я, наприклад, сeбe таким нe вважаю, алe мeнe туди записують щоразу після того, як я щось скажу чи спитаю по новій угоді. і найобразливішe тe, що туди мeнe записують, причому знeважливо, самe люди, яких я поважав або й досі поважаю.

      ну і, звичайно, на самe сприйняття підписаного докумeнту аргумeнти, що зводяться до аналітичного "юля - брeхлива цинічна сука", впливають мало :/
  • 2006.01.18 | Shooter

    Зверніть увагу на...

    Харцизяка пише:

    > Це продовжує тему попереднього інтерв*ю Тарути:
    > http://www.eizvestia.com/?a=article_review&id=2961

    Саме на це інтерв'ю Тарути, де він майже відверто заявляє: "немаю нічого проти того, щоб Газпром мав українську трубу, лиш би газ (мені - ч/м) був дешевий".

    В інтерв'ю УП ж він завуальвано каже: нам був потрібен один рік, щоб бути готовим до нової ціни. Проте на початку-2007, коли туркменського газу для України би вже не було, позиція України на переговорах би була суттєво вразливішою, ніж цього року. І тоді, на моє переконання, Україну би очікував "по-мінімуму" молдавський варіант: 110 за газ + контроль над трубою в Газпрому (росіяни, доречі, вже і цього року "публічно" на цю тему говорили). Проте останній фактор для Тарути, як виглядає, є абсолютно несуттєвим.

    > а також заяви колишніх членів робочої групи по газу:
    > http://www.obkom.net.ua/news/2006-01-16/1320.shtml

    зауважте - Чалий сьогодні, якщо не помиляюсь, на Таруту працює.

    > заяви представників металургійного комплексу:
    > http://www.ukrrudprom.com/digest/dmetal180106.html

    Це все - "одне джерело", якщо хочете.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.18 | Faargenwelsh

      хм. Чалий на Таруту? а звідки інфа? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.18 | Shooter

        Наприклад, звідси

        http://chaliy.dovidka.com.ua/

        Чалий Олександр Олександрович, к.юрид.н. (1981); Корпорація "Індустріальна спілка Донбасу", віце-президент; ...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.18 | Харцизяка

          Re: Наприклад, звідси

          Shooter пише:
          > http://chaliy.dovidka.com.ua/
          >
          > Чалий Олександр Олександрович, к.юрид.н. (1981); Корпорація "Індустріальна спілка Донбасу", віце-президент; ...
          Довідник помилився. Переплутав "Індустріальна спілка Донбасу" з "Індустріальною групою"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.18 | Shooter

            Re: Наприклад, звідси

            Харцизяка пише:
            > Shooter пише:
            > > http://chaliy.dovidka.com.ua/
            > >
            > > Чалий Олександр Олександрович, к.юрид.н. (1981); Корпорація "Індустріальна спілка Донбасу", віце-президент; ...
            > Довідник помилився. Переплутав "Індустріальна спілка Донбасу" з "Індустріальною групою"

            Та ніби ні. Ще одне джерело:

            http://www.zerkalo-nedeli.com/nn/show/549/50245

            Александр Чалый — человек достаточно авторитетный, хотя и он ранее публичной политикой не злоупотреблял. Чалый — юрист, бизнесмен и дипломат, добровольно оставивший пост зам.министра иностранных дел, поскольку считал неверным ЕЭПовский вектор Кучмы. Ныне Сан Саныч — вице-президент корпорации «Индустриальный союз Донбасса» — одной из крупнейших финансово-промышленных групп. На президентских выборах Чалый (впрочем, как и все руководство донецкого бизнеса) поддерживал Виктора Януковича, однако после решения Верховного суда, отменившего победу лидера Партии регионов, руководство «ИСД» — Сергей Тарута, Виталий Гайдук и, разумеется, сам Чалый, — резко разорвало эти контакты. В третьем туре выборов «ИСД» демонстрировал полную лояльность к нынешнему Президенту.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.18 | Харцизяка

              Re: Наприклад, звідси

              Можливо, журналісти користалися тим довідником? Чи ім все одно. Вони і Гайдука в керівники ІСД записали. Хоч я і поважаю ДТ.

              http://www.chalyy.openua.net/
              Тут є професійний шлях Чалого, як держслужбовець він не мав права працівати в якихось комерційних компаніях. Можливо, у 2005 були зміни.

              Чалий був одним із учасників робочої групи по газу. Зараз підтримує критику нових газових домовленостей. Його думка щодо цього близька до Гайдука і Тарути - це факт.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.18 | Shooter

                Думаю, Ви помиляєтеся

                Чалий став віце-президентом ІСД після того, як пішов у відставку з поста заступника міністра іноземних справ

                Я про це знав "по-пам'яті", джерела шукав для "хом невірюючих" :)

                Щодо Гайдука - він є, якщо знову не помиляюся (думаю - ні), одним із співласників ІСД.

                Себто, позиція Чалого, металургів та Тарути - це одне і те ж джерело.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.01.18 | Харцизяка

                  Re: Думаю, Ви помиляєтеся

                  Shooter пише:
                  > Чалий став віце-президентом ІСД після того, як пішов у відставку з поста заступника міністра іноземних справ
                  > Я про це знав "по-пам'яті", джерела шукав для "хом невірюючих" :)
                  Можливо я щось пропустив. Допускаю, що таке може бути. Та все ж швидше "Індустріальної групи".

                  > Щодо Гайдука - він є, якщо знову не помиляюся (думаю - ні), одним із співласників ІСД.
                  Це відомо, один із власників засновників :).

                  > Себто, позиція Чалого, металургів та Тарути - це одне і те ж джерело.

                  Думаю, ця позиція близька і може бути спільною. Принаймні для Тарути і Гайдука - мала б бути спільною.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.01.18 | Shooter

                    Re: Думаю, Ви помиляєтеся

                    Харцизяка пише:
                    > Shooter пише:
                    > > Чалий став віце-президентом ІСД після того, як пішов у відставку з поста заступника міністра іноземних справ
                    > > Я про це знав "по-пам'яті", джерела шукав для "хом невірюючих" :)
                    > Можливо я щось пропустив. Допускаю, що таке може бути. Та все ж швидше "Індустріальної групи".

                    Ні. Чалий таки став заступником Тарути.

                    > > Щодо Гайдука - він є, якщо знову не помиляюся (думаю - ні), одним із співласників ІСД.
                    > Це відомо, один із власників засновників :).
                    >
                    > > Себто, позиція Чалого, металургів та Тарути - це одне і те ж джерело.
                    >
                    > Думаю, ця позиція близька і може бути спільною. Принаймні для Тарути і Гайдука - мала б бути спільною.

                    Чалий теж "в долях". Можливо, тільки краще розбирається в "міжнародній специфіці". Але по суті - це одне і те ж джерело.
      • 2006.01.18 | observer

        ??? Чалий - віце-президент ІСД (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.18 | Shooter

          + партнер Богословської по ВЄЧЄ (-)

    • 2006.01.18 | BIO

      Re: Зверніть увагу на...

      Чому капітулянтство завжди керується не логікою,
      а панікою яка угодливо перекручує залізні аргументи у
      якісь чудернацькі страхитливі бантики ?

      Раби, підніжки, грязь Маскви...
    • 2006.01.18 | Харцизяка

      Re: Зверніть увагу на...

      Shooter пише:
      > Харцизяка пише:
      >
      > > Це продовжує тему попереднього інтерв*ю Тарути:
      > > http://www.eizvestia.com/?a=article_review&id=2961
      >
      > Саме на це інтерв'ю Тарути, де він майже відверто заявляє: "немаю нічого проти того, щоб Газпром мав українську трубу, лиш би газ (мені - ч/м) був дешевий".
      Зараз точну цитату не знайду, у них там треба реєструватися. Там він казав про можливість залишити Україні 50%+1 акцію ГТС в обмін на помірну ціну газу. Мені особисто ця ідея недовподоби. Там же він казав, що Україні варто було протриматися ще добу, щоб Росія впала, бо в неї тоді почалися б проблеми з надмірним видобутком газу. Україна не встояла і втратила козиря.

      > В інтерв'ю УП ж він завуальвано каже: нам був потрібен один рік, щоб бути готовим до нової ціни. Проте на початку-2007, коли туркменського газу для України би вже не було, позиція України на переговорах би була суттєво вразливішою, ніж цього року. І тоді, на моє переконання, Україну би очікував "по-мінімуму" молдавський варіант: 110 за газ + контроль над трубою в Газпрому (росіяни, доречі, вже і цього року "публічно" на цю тему говорили). Проте останній фактор для Тарути, як виглядає, є абсолютно несуттєвим.
      Про його можливий варіант труби див. вище. Про проблему 2007 року, можливо, можна було б говорити вже інакше, якби Україна вистояла ще добу. Те що йому потрібен рік говорить про те, що програма модернізації в роботі (я давав Вам лінки в іншій гілці). Планово програма мала б бути закінчена в 2009. В умовах форс-мажору, можливо, року б вистачило для продуктивного мінімуму. І коли він говорить, що року достатньо - сподівається, що року достатньо швидше саме для його бізнесу.

      > > а також заяви колишніх членів робочої групи по газу:
      > > http://www.obkom.net.ua/news/2006-01-16/1320.shtml
      > зауважте - Чалий сьогодні, якщо не помиляюсь, на Таруту працює.
      Оцінки Чалого, Гайдука і Тарути близькі. Гайдук і Тарута пов*язані бізнес-інтересами.

      >
      > > заяви представників металургійного комплексу:
      > > http://www.ukrrudprom.com/digest/dmetal180106.html
      >
      > Це все - "одне джерело", якщо хочете.
      Так, але серед 14 підписантів, тарутівських меншість. Нюанс: ми не чуємо гучних заяв Ріната(концентрований на виборах?) чи Пінчука (вся енергія йде в захист НЗФ?), політичні воплі не беру до уваги. Хоч практично всі їх металоресурси підписали цю заяву.

      Для мене особисто позиція Тарути варта уваги з огляду на декілька моментів. Тарута свого часу не підтримав ПІСУАР - було кілька заяв по висхідній. ІСД була лояльна до Ющенка. Тоді, та й зараз в Донецьку - це вчинок. Його не назовеш людиною рівня "плінтусу". Тарута відомий колекціонер і знавець трипільської давнини. Видав двотомну "Енциклопедію Трипільської культури" (величезний колектив авторів). Добровільно видав каталог своєї колекції (ПЛАТАР - спільно з покійним Платоновим) - перше оприлюднення приватної колекції в Україні. Підтримав Ющенкові заклики про Батурин і мистецький Арсенал, цей ще й експозицією, якщо я не плутаю. Один із донорів фонду Україна-3000 - це фестиваль "Країна Мрій" О.Скрипки і відомий сайт http://golodomor.org.ua/ про Голодомор. Врешті-решт - мій земляк :).

      Не знаю, що кожен бачить в цих оцінках газових угод - інтереси власного бізнесу, конфлікти з окремими владоможцями, політичну гру - хіба може щось путнього вийти з Донбасу? Я сподіваюся побачити раціональне зерно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.18 | catko

        Re: Зверніть увагу на...

        Харцизяка пише:

        > Нюанс: ми не чуємо гучних заяв Ріната(концентрований на виборах?)

        рінатові добре бо різко попит на вугілля виросте.

        >
        > Підтримав Ющенкові заклики про Батурин

        і пінчук і ахметов і омельченко - теж підтримали.

        >
        > Не знаю, що кожен бачить в цих оцінках газових угод - інтереси власного бізнесу, конфлікти з окремими владоможцями, політичну гру - хіба може щось путнього вийти з Донбасу? Я сподіваюся побачити раціональне зерно.

        кому бізнес, кому політика. а результат один - ну дуже великі гроші.

        до речі про верески. вам не здається дивним що за газ верещать одні олігархи - народ мовчить?
      • 2006.01.18 | Shooter

        Re: Зверніть увагу на...

        Харцизяка пише:
        > Shooter пише:
        > > Харцизяка пише:
        > >
        > > > Це продовжує тему попереднього інтерв*ю Тарути:
        > > > http://www.eizvestia.com/?a=article_review&id=2961
        > >
        > > Саме на це інтерв'ю Тарути, де він майже відверто заявляє: "немаю нічого проти того, щоб Газпром мав українську трубу, лиш би газ (мені - ч/м) був дешевий".
        > Зараз точну цитату не знайду, у них там треба реєструватися. Там він казав про можливість залишити Україні 50%+1 акцію ГТС в обмін на помірну ціну газу. Мені особисто ця ідея недовподоби.

        Мені також.

        > Там же він казав, що Україні варто було протриматися ще добу, щоб Росія впала, бо в неї тоді почалися б проблеми з надмірним видобутком газу.

        :) пардон, але це смішно. Росія би просто відновила нормальні об'єми поставок фізично, але і надалі заявляла би, що Україна в неї краде газ. "Прикриття вентилю" було лише Пі-аРним трюком, по суті питання це нічого не вирішувало.

        > > В інтерв'ю УП ж він завуальвано каже: нам був потрібен один рік, щоб бути готовим до нової ціни. Проте на початку-2007, коли туркменського газу для України би вже не було, позиція України на переговорах би була суттєво вразливішою, ніж цього року. І тоді, на моє переконання, Україну би очікував "по-мінімуму" молдавський варіант: 110 за газ + контроль над трубою в Газпрому (росіяни, доречі, вже і цього року "публічно" на цю тему говорили). Проте останній фактор для Тарути, як виглядає, є абсолютно несуттєвим.

        > Про його можливий варіант труби див. вище. Про проблему 2007 року, можливо, можна було б говорити вже інакше, якби Україна вистояла ще добу.

        Чесно - я не розумію, що саме би вирішила та доба (див. вище)

        > > Це все - "одне джерело", якщо хочете.
        > Так, але серед 14 підписантів, тарутівських меншість. Нюанс: ми не чуємо гучних заяв Ріната(концентрований на виборах?) чи Пінчука (вся енергія йде в захист НЗФ?), політичні воплі не беру до уваги. Хоч практично всі їх металоресурси підписали цю заяву.

        Піня, виглядає, "забив" на політику, а Рінат просто ну дуже хоче бути при владі.

        > Для мене особисто позиція Тарути варта уваги з огляду на декілька моментів. Тарута свого часу не підтримав ПІСУАР - було кілька заяв по висхідній. ІСД була лояльна до Ющенка.

        ЛИШЕ після відмінів результатів другого туру. Лише після того. Має нюх, чувак. ;)

        >Тарута відомий колекціонер і знавець трипільської давнини. Видав двотомну "Енциклопедію Трипільської культури" (величезний колектив авторів). Добровільно видав каталог своєї колекції (ПЛАТАР - спільно з покійним Платоновим) - перше оприлюднення приватної колекції в Україні. Підтримав Ющенкові заклики про Батурин і мистецький Арсенал, цей ще й експозицією, якщо я не плутаю. Один із донорів фонду Україна-3000 - це фестиваль "Країна Мрій" О.Скрипки і відомий сайт http://golodomor.org.ua/ про Голодомор. Врешті-решт - мій земляк :).

        Це все, звісно, добре. Може він просто переживає, що тепер не буде з чого спонсорством займатися? ;)

        Для мене, все-таки, є набагато суттєвішою його позиція по трубі.

        > Не знаю, що кожен бачить в цих оцінках газових угод - інтереси власного бізнесу, конфлікти з окремими владоможцями, політичну гру - хіба може щось путнього вийти з Донбасу? Я сподіваюся побачити раціональне зерно.

        Щодо Тарути - інтереси власного бізнесу. + незадоволення непризначенням Гайдука, якого відтерли Плачков та Івченко.

        ********

        Проте ще раз: вся критика буде залишатися лише голим критиканством для мене аж до тих пір, поки критики не пояснять мені чіткий альтернативний кращий шлях, особливо у світлі проблеми 2007 року.
  • 2006.01.19 | Shooter

    І цікаві моменти в продовженні інтерв'ю

    у меня были очень жесткие полемики с Юлией Владимировной, когда она была премьером, и касались они железнодорожных тарифов. У нее было искаженное представление об этой проблеме.

    (як і в Юща сьогодні - про умови постачання та ціну на газ для України)

    Нигде бизнес и власть отдельно не существуют. Это два гармонично переплетенных взаимодополняющих организма. ... Власть обязана содействовать бизнесу на внешних рынках, вводить демпфирующие механизмы при излишней активности внешнего капитала (наприклад - при купівлі Криворіжсталі ;) ).

    Кстати, надо разобраться, почему у нас по евроинтеграции практически нулевой результат (лукавить таффаріщ відверто)

    *****************

    А про альтернативні методи вирішення "проблеми 2007" року - ані слова. Були в попередньому інтерв'ю - Тарута пропонував "молдавський варіант", себто, де-факто віддати "трубу" Росії
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.19 | Харцизяка

      Re: І цікаві моменти в продовженні інтерв'ю

      Не буду коментувати ані окремі фрагменти, ані припущення. Раджу просто прочитати, тепер і продовження:
      http://pravda.com.ua/news/2006/1/19/37762.htm

      Кожен побачить те, що зможе і що схоче. Наприклад, типовий образ "донецького бандюка". Віднайдіть інтерв*ю Коломойського, Ріната, Пінчука, Жеваго, Васадзе, Волкова, etc., бажано різних часів - порівнюйте і аналізуйте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.19 | Shooter

        Re: І цікаві моменти в продовженні інтерв'ю

        Харцизяка пише:
        > Не буду коментувати ані окремі фрагменти, ані припущення. Раджу просто прочитати, тепер і продовження:
        > http://pravda.com.ua/news/2006/1/19/37762.htm
        >
        > Кожен побачить те, що зможе і що схоче. Наприклад, типовий образ "донецького бандюка". Віднайдіть інтерв*ю Коломойського, Ріната, Пінчука, Жеваго, Васадзе, Волкова, etc., бажано різних часів - порівнюйте і аналізуйте.

        Немає сенсу. Тарута, в принципі, на їхньому фоні дещо виграє.

        Але ж мова не про Таруту, а про газ. Вірніше - чи існувала альтернатива рішенню, яке було прийнято?
  • 2006.01.19 | Стась

    Цифры вчера на "Интере"

    Слушал вполуха, пока подошел к телевизору - сюжет закончился. Но цифры были интересные...

    Нынешняя рентабельность метпредприятий близка к 100%.

    Доля газа в себестоимости металлургической продукции 5-7%, в производстве минудобрений - 20%.
  • 2006.01.19 | Харцизяка

    Про вартість і час для переобладнання металургів (/)

    Питали скільки грошей і часу треба на переобладнання металургійного комплексу для ефективного використання газу чи його заміни. От дещо з цифр:
    http://www.eizvestia.com/?a=article_review&id=3059
    "...Чтобы реконструировать доменные печи и перейти на пылеугольное вдувание, по данным г-на Дубины, необходимо «всего-навсего EUR1,9 млрд. или $2,2 млрд.». Чтобы перейти от мартеновских печей к кислородно-конвертерному способу производства стали — еще EUR2,5 млрд. В целом отечественной металлургии потребуется на реконструкцию порядка $9 млрд.

    По данным директора Института проблем экологии и энергосбережения Сергея Ермилова (экс-министр ТЭК), предприятиям, которые сейчас уже начали внедрять новые технологии, понадобится пять лет на выполнение соответствующих программ, а «для тех, кто только об этом думает, — не менее семи»."

    Цікаво б ще знати частку газу у собівартості різних видів продукції. А також перелік підприємств галузі, де вказана частка обладнання для модернізації/заміни і діапазон оціночної вартості цих заходів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.19 | Shooter

      Re: Про вартість і час для переобладнання металургів (/)

      Я лише зауважу, що про реконструкцію ч/м потрібно було думати вже давно. А не витискати все до останнього з існуючого обладнання, надіючись "авось, Росія ціну на газ не підніме". І не використовувати зароблені кошти на "купівлю місць у ВР" чи інвестиції в закордонні ч/м потужності.

      Ну і зверніть увагу на реакцію Міттала. І порівняйте її з реакцією мєстних ч/м tycoons. Якщо Вам вже не подобається слово "бандюки" ;)

      Харцизяка пише:
      > Питали скільки грошей і часу треба на переобладнання металургійного комплексу для ефективного використання газу чи його заміни. От дещо з цифр:
      > http://www.eizvestia.com/?a=article_review&id=3059
      > "...Чтобы реконструировать доменные печи и перейти на пылеугольное вдувание, по данным г-на Дубины, необходимо «всего-навсего EUR1,9 млрд. или $2,2 млрд.». Чтобы перейти от мартеновских печей к кислородно-конвертерному способу производства стали — еще EUR2,5 млрд. В целом отечественной металлургии потребуется на реконструкцию порядка $9 млрд.
      >
      > По данным директора Института проблем экологии и энергосбережения Сергея Ермилова (экс-министр ТЭК), предприятиям, которые сейчас уже начали внедрять новые технологии, понадобится пять лет на выполнение соответствующих программ, а «для тех, кто только об этом думает, — не менее семи»."
      >
      > Цікаво б ще знати частку газу у собівартості різних видів продукції. А також перелік підприємств галузі, де вказана частка обладнання для модернізації/заміни і діапазон оціночної вартості цих заходів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.19 | Стась

        Re: Про вартість і час для переобладнання металургів (/)

        Shooter пише:
        > Ну і зверніть увагу на реакцію Міттала. І порівняйте її з реакцією мєстних ч/м tycoons. Якщо Вам вже не подобається слово "бандюки" ;)

        Митал пострадает меньше всех. Потому как на "Криворожстали" энергосберегающие технологии уже внедрены.
      • 2006.01.19 | Харцизяка

        Re: Про вартість і час для переобладнання металургів (/)

        Shooter пише:
        > Я лише зауважу, що про реконструкцію ч/м потрібно було думати вже давно. А не витискати все до останнього з існуючого обладнання, надіючись "авось, Росія ціну на газ не підніме". І не використовувати зароблені кошти на "купівлю місць у ВР" чи інвестиції в закордонні ч/м потужності.
        > Ну і зверніть увагу на реакцію Міттала. І порівняйте її з реакцією мєстних ч/м tycoons. Якщо Вам вже не подобається слово "бандюки" ;)

        Стась тут вже вказав на причину реакції Міттала: Криворіжсталь вже має вугільне обладнання (було до Міттала). Витискати все й одразу - ознака тимчасового хазяїна. Тим більше, надія на авось. Якщо купівля об*єкту за кордоном - вигідна справа, то чому б і ні? Я сам деякі речі купую через інтернет у буржуїв - то що?

        Тому я й писав, що цікаво було б мати перелік підприємств галузі, де було б вказано частку їх фондів, які необхідно змінювати. А заразом - власника, час володіння, обсяг і період переобладнання, наявність плану модифікаціїї, її оціночна орієнтовна вартість, загальна частка по валу і вартості в галузі. Все по кожному з підриємств. Така інформація мала б бути в Кабінеті Міністрів. А чільники КМ не давали б гнати пургу нікому, ставлячи всіх на місце своїми обгрунтованими заявами.

        Тоді питання до конкретних власників конкретних підприємств були б грунтовніші за припущення. Сподіваюся, нема худа без добра, і дана ситуація змусить власників дбати про перспективу і бути певними, що цій перспективі не загрожує ні держава, ні бандити, ні державні, ні міжнародні бандити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".