МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Недоторканість в дії: справа Щербаня

01/21/2006 | Stefan Seitz
АМЕРИКА ВІДПУСТИЛА ЩЕРБАНЯ

www.ПРАВДА.com.ua, 21.01.2006, 18:12
Американський суд у п'ятницю звільнив з-під варти під заставу в $2 млн. колишнього главу Сумської облдержадміністрації Володимира Щербаня.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко в суботу на прес-конференції у Львові.

За словами міністра, він одержав цю інформацію по телефону, а подробиці сподівається почути в понеділок від керівника Українського національного бюро Інтерполу.

Луценко вбачає зв'язок у рішенні американського суду й недавнім рішення Сумської обласної ради, що повторно не дала згоди на притягнення Шербаня до кримінальної відповідальності (Щербань є депутатом облради).

"Я дуже цією подією засмучений", - сказав Луценко, пояснивши, що по Шербаню відкрито біля півтора десятка кримінальних справ, сума збитку по яких, за словами міністра, дорівнює приблизно бюджету Сумської області.

Як повідомлялося, у середині жовтня Щербань був затриманий представниками агентства міграційної й митної служби Департаменту внутрішньої безпеки США за незаконне перебування на території цієї країни.

Суд залишив його під вартою до винесення остаточного рішення з питання про його депортацію. Суд двічі відхиляв клопотання адвокатів Щербаня про звільнення його з-під варти під заставу.

В Україні Щербань підозрюється в здійсненні злочинів за ознаками ст. 189 ч. 2 (вимагання) і ст. 365 ч. 1 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу.

Намічене на 6 січня слухання справи про депортації Щербаня зі США було перенесено на невизначений строк.

Як повідомив керівник національного бюро Інтерполу в Україні Кирило Куликов, в офіційній відповіді посольства США говорилося, що Щербань перебував під вартою у в'язниці "Кроме" у Майамі, штат Флорида. Слухання справи було перенесено через те, що в'язниця, у якій перебував екс-глава Сумської області, була ушкоджена ураганом "Вільма".

Інтерфакс-Україна

Відповіді

  • 2006.01.21 | damoradan

    При чем здесь неприкосновенность?

    Дела об экстрадиции в американском суде слушаются долго, шансы у Щербаня хорошие - мне это было ясно с самого начала.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua