МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Безсмертна клака

01/22/2006 | Леонід Шульман
БЕЗСМЕРТНА КЛАКА
(про "газават" і кампанію дискредитації Юлії Тимошенко)

Колись телебачення не було. Люди ходили до театрів. Театральні актори мусили дбати про свою популярність. Як сказали би ми сьогодні, про свій рейтинґ. Визначався цей рейтинґ оплесками чи, навпаки, освистанням актора. Актори, переважно молоді гарні актриси, мали грошовитих покровителів. Ці покровителі наймали за копійки студентів, купували їм найдешевші квитки на гальорку і давали завдання: фаворитку зустрічати овацією, її конкурентку – освистати. Цих свистунів і називають клакою. Клака виявилася явищем безсмертним. Ми є наразі свідками політичної клаки.

Я помітив українську політичну клаку випадково. Дивлюся на якомусь сайті статтю про Тимошенко, або виступ її самої. За статтею йдуть форумні відгуки. Подивився раз, подивився вдруге, і стало мені неприємно. Відгуки лають ЮВ майже матом. Лексика босяків-хуліганів. Чи багато ви знаєте хуліганів, які цікавляться політикою і працюють в Інтернеті? Далі я помітив, що дописувачі виступають під різними псевдонімами, але стиль і лексика на різних сайтах практично однакова. Тут я і зрозумів: працює політична клака. Вона щодуху освистує БЮТ і особисто п. Тимошенко.

Я спитав себе: "А хто у цьому зацікавлений?" Звичайно, "Реґіони", бо перемога БЮТ означатиме, що бандити таки потраплять до в’язниць, а вкрадене державне майно буде ренаціоналізоване (повернуте державі), можливо з подальшою реприватизацією (перепродажем). Зацікавлені у цьому комуністи, бо перемога БЮТ може навік поховати намір відновлення СРСР у якомусь новому обличчі. Протистояння "Реґіони" – БЮТ та комуністи – БЮТ цілком закономірне.

Але я побачив і інше. Штаб "Нашої України" на чолі з п. Безсмертним зосередив вогонь "політичної артилерії" саме на п. Тимошенко. Згадаємо, що неприязнь п. Безсмертного до ЮВ дуже давня. Ще до призначення її на посаду голови уряду він назвав її шантажисткою. Ненависть сірої пересічної людини до особи яскравої і розумнішої – відоме психологічне явище. Навіть прийомами пропаганди, які сформулював доктор Ґебельс, п. Безсмертний користується нефахово. Він, наприклад, висловився, що підвищення ціни на газ Росія зробила на прохання Тимошенко, Литвина та Януковича. Цікаво, а вимогу Росії про підвищення ціни для Болгарії, Польщі, Фінляндії, Румунії, Молдови, Туреччини тощо, теж спровокував створений хворобливою уявою п. Безсмертного блок ТЛЯ? Ґебельс рекомендував брехати нахабно. Мовляв повірять краще. Але він не рекомендував брехати так, щоб брехня була очевидною.

Можна сказати, що п. Тимошенко пощастило з опонентом. Людина загалом невисокого інтелекту та без якогось конкретного фаху здатна лише на незграбну й недолугу політичну полеміку, розраховану на людей одного з ним рівня. Основна маса виборців БЮТ – мисляча частина суспільства. На них клакери не вплинуть. Може статися протилежне. Обурені тоном клаки порядні люди міркуватимуть так: "Залила таки сала за комір усякій наволочі ця Тимошенко, якщо вони її ледве не матюкають. Голосуватиму за БЮТ.". Зрештою будуть і такі, що повірять клакерам. Це, по-перше, конформістський легковірний інерційний електорат, який вірив у той бруд, що лив на ЮВ режим Кучми. Цим ніколи не спадало на думку те, що само лізе в очі. Серед ненависників п. Тимошенко немає жодної людини, яка б заслуговувала на пошану. По-друге, це заздрісники різних мастей: люмпенізована маса, що ненавидить заможних людей, жінки, яких дратує приваблива зовнішність ЮВ, її прикраси та вбрання. Ці ненавидять п. Тимошенко і без допомоги п. Безсмертного. Якщо клака і відверне когось від п. Тимошенко, то ця людина перекинеться не до НСНУ, а до "Реґіонів" чи навіть до п. Вітренко.

Таким чином керівник виборчого штабу НСНУ п. Безсмертний активно працює на перемогу Януковича. В мене навіть ворухнулася думка, ніби він робить це небезкорисно, а потім я зрозумів, що п. Безсмертному цілком вистачить його особистої неприязні до ЮВ. Мене дивує інше. Як це п. Президент ще не побачив, що всі рекомендації п. Безсмертного завдають ударів по авторитету Віктора Андрійовича. Одночасно вони підвищують шанси на перемогу Януковича. Якщо п. Янукович після виборів очолить уряд, то подяки п. Безсмертному не дочекатися. Мавр, який зробив свою справу, мусить піти у небуття.

Ситуація в Україні нагадує мені Німеччину 1932 р. До влади рвалася націонал-соціалістична робітнича партія на чолі з Гітлером. Гітлера могли зупинити спільними зусиллями дві інші робітничі партії: комуністи та соціал-демократи. Сталін через Комінтерн наказав комуністам Тельмана всіляко поборювати соціал-демократів. Результат – перемога Гітлера. Для НСНУ оптимальною тактикою була б угода з БЮТ про відмову від протистояння, про спільну пропаганду проти "Реґіонів". На жаль, сподівання на таку угоду марні.

Ще один прояв політичної клаки. Я подивився на Інтернеті результати опитування стосовно відставки уряду Єханурова. Яке ж моє було здивування, коли виявилося, що більшість респондентів сприйняла цю відставку майже як особисте горе. "Отакого!",– подумав я. Маловідомий діяч без політичного імені й харизми (за що й був висунутий на посаду, бо розумні нам не потрібні, потрібні вірні) виявляється дуже популярна в народі персона. Думаю, що неґативну оцінку відставці теж дали клакери.

З іншого боку можна сказати, що зробитися недосяжним для критики дуже просто. Треба нічого не робити, або робити таке, що не впаде в очі. Порівняємо результати керівницва Тимошенко на посадах віце-прем’єра (2001 р.) з паливно-енергетичного комплексу та прем’єра (2005 р.) з досягненнями Єханурова. Віце-прем’єр Тимошенко заборонила бартер на енергоринку, чим повернула до бюджету 8 млрд. грн. Була погашена заборгованість із заробітної плати та пенсій, припинена практика затримки зарплат. На черзі було наведення порядку у вугільній промисловості. Тут очікувалося повернення до бюджету 12 млрд. грн. Не вийшло. Олігархи добилися її відставки і ув’язнення.

Результати менеджменту Тимошенко у 2005 р. теж добре відомі. Без впровадження нових податків доход бюджету зріс на 70%, економіка зазнала значної детінізації. Зник фіктивний експорт, за який псевдоекспортери, виявлені за допомогою СБУ на чолі із Турчиновим, отримували з бюджету реальне повернення ПДВ. Скоротилася контрабанда. Збільшено пенсії та реальну заробітну плату працівникам бюджетної сфери. Але варто було Тимошенко зазіхнути на вкрадену олігархами державну власність, як її з однодумцями відправлено у відставку.

Що ж зробив п. Єхануров? По-перше, створив раду олігархів. По-друге, наказав послабити опалення в помешканнях, мовляв, Росія прикручує газ. По-третє, благословив колишнього міністра Плачкова і колишнього керівника "Нафтогазу" Івченка на зраду національних інтересів. Навколо нових газових домовленостей із Росією запалала дискусія. Дискусія досить дивна.

З боку Юлії Тимошенко та багатьох інших, які не належать до БЮТ, але професійно знають проблему, лунає змістовна арґументована критика. З економічними розрахунками та аналізом наслідків. Відомо, які суми втрачатиме Україна. Відомі юридичні пастки, які містить угода з РосУкрЕнерго і які здатні привести до втрати газотранспортної мережі, а далі – незалежності України.

Наприклад, у спільній заяві керівників найбільших підприємств України говориться: «Ми здивовані і обурені тим, як не професійно і не прозоро велися переговори з російською стороною щодо газового питання. Внаслідок досягнутих "домовленостей" Україна отримала надзвичайно жорсткі умови, за яких національна економіка не зможе функціонувати без затяжного спаду.»

І далі: «Виконання угоди, підписаної НАК "Нафтогаз України" з ВАТ "Газпром" і компанією "РосУкрЭнерго АГ" означатиме, що заявлені на перше півріччя 95 доларів США за 1000 куб.м плюс податок на додану вартість, компенсація населенню та комунальної сфері (а фактично – це прихована дотація дефіциту бюджету), що кінець кінцем складе для підприємства біля 150 доларів США за 1000 куб.м. Ціни на промислову продукцію значно зростуть, що негативно вплине на вугільну, машинобудівну галузі, будівельну індустрію та інші.

Якщо в другому півріччі 2006 р. газ коштуватиме 230-270 доларів США, загальні витрати металургів збільшаться до 3 млрд. доларів США, а збитки складуть до 2 млрд. доларів США на рік. Це буде причиною закриття ряду підприємств, зниження обсягу реалізації продукції, втрати конкурентоспроможності на зовнішніх ринках, масштабного скорочення персоналу і заробітної платні на решті підприємств. Не кращі наслідки підвищення ціни на газ відбудуться у хімічній, вогнетривкій та цементній промисловості, де витрати при ціні на газ 230 доларів США за 1000 куб. м збільшаться у рази. Збільшення цін на металопродукцію та будівельні матеріали призведе до занепаду житлового будівництва, що тільки-но почав відроджуватися.»

Націонал-зрадницька проурядова когорта, і це дуже дивує, не відповідає на змістовну критику, ніби вона її не чує. Натомість влада поводила себе таким чином, ніби з Росії йдуть до України дві труби: одна для Європи, а інша – для України. Всі дії влади йшли під знаком страху за те, що РАО "Газпром" перекриє "українську" трубу. Для української громадськості була навіть спроба продемонструвати таке перекриття, коли уряд Єханурова наказав зменшити опалення в квартирах. Всім відомо, що насправді труба одна. Перекрити газопостачання України можна лише тільки разом із припиненням експорту російського газу до Європи. Росія на порушення цих контрактів ніколи б не наважилася, бо Захід, крім Стокгольмського міжнародного арбітражу, має такий важіль, як блокування російських рахунків у закордонних банках.

Звичайно Росія, погрожуючи Україні припиненням газопостачання, мала на увазі не технічний спосіб, а юридичний. Тобто уявлявся такий сценарій. Росія зменшує тиск у газопроводах таким чином, щоб потік газу дорівнював зобов’язанню перед Європою, а Україні наказує припинити відбір газу. Правда, яку старанно приховують Уряд і "Нафтогаз", полягає в тому, що згідно з умовами контракту, який діє до 31 грудня 2009 р., Україна має право за транзит газу вживати для власних потреб 1/6 газу, який проходить трубами, незалежно від ціни газу.

Якби наш Уряд за прикладом Болгарії, Фінляндії та ряду інших країн зайняв жорстку позицію, вимагаючи від Росії виконання контракту, то перебіг подій мав би такий вигляд. Росія знижує тиск у трубі. Україна все одно бере своє. Захід недоодержує газ і протестує. Росія звинувачує Україну в крадіжці газу. Україна доводить до відома світової спільноти тексти контрактів з Росією та державами Середньої Азії. Сподівання Росії на тиск Заходу на Україну не справдилися б, бо у світі прийнято виконувати контракти. Якщо б Росія звернулася до Стокгольмського арбітражу, вона б програла, скільки б часу там не розглядалася справа. Тим часом Захід змусив би Росію відновити об’єм експорту.

Отже змістовній критиці проурядова команда протиставляє клакерський свист та емоційні вигуки. Показовою в цьому плані є стаття Марії Бєлєєнко "Газова перемога", яка з’явилася на шпальтах газети "Наша столиця" (№ 19 за 13 січня 2006 р.). Ця газета аґітує за нашоукраїнців. Її безкоштовно кидають до моєї поштової скриньки. П. Бєлєєнко пише: «...коли Росія реально перекрила Україні газ... жодних заяв ні представників Партії Реґіонів з "проффесором" на чолі, ні "полум’яних" жінок українського політикуму – Тимошенко, Вітренко та Богословської, –... чутно не було.» Дивно читати таку купу брехні та неінформованості. По-перше, газ Україні перекрила не Росія, а п. Єхануров, який підкорився диктату Москви. По-друге, ті, кого авторка звинувачує у мовчанці, насправді висловлювалися. "Реґіони", а також Вітренко висловилися проти енергетичної незалежності та західної орієнтації України за ЄЕП та порозуміння з Росією. Богословська висловилася проти газового шантажу і вказала на його політичний підтекст. Тимошенко з перших днів "газавату" заявлає, щоб Україна не підписувала жодних угод, а наполягала на виконанні діючого контракту.

У клакерському свисті можна почути напівбрехню про лобіювання п. Тимошенко російської газотрейдерської фірми "Ітера". Спроба залучити "Ітеру" до забезпечення транзиту середньоазійського газу територією Росії дійсно мала місце влітку 2005р. Щодо чинної газової війни, то п. Тимошенко в жодному виступі про "Ітеру" не згадує. Таким чином "лобіювання" це давно минуло. І його факт не спростовує доказів корупційності кампанії "РосУкрЕнерго", за якою стоїть сам Путін. Схоже на дитячу "полеміку": "Сам ти дурень!"

Зрештою лейтмотивом клакерського свисту, який систематично звучить у виступах п. Івченка та інших прихильників уряду, є таке твердження (цитується та сама стаття М.Бєлєєнко): «Головне, що нашому уряду вдалося домовитися для України поставок газу за найнижчою в Європі ціною – 95 дол. за куб. м. (саме так у тексті цитованої статті, очевидна безграмотність, насправді за 1000 куб. м. – Л.Ш.), а не за 230 дол., як пропонувалося.»

Знов купа дезінформації. А чим Україну не задовольняла контрактна ціна 50 дол. за 1000 куб.м.? Кому піде вилучена з України сума 95-60=35 дол. за кожну тисячу куб. м.? Ціна 95 дол. зафіксована угодою лише на перше півріччя 2006 р., а стандартна ціна російського газу зафіксована саме на рівні 230 дол. і за Росією зберігається право її переглядати. Суперечки між постачальником і споживачем тепер розглядатимуть не у Стокгольмському арбітражі, а у Московському суді. Ціна 95 дол. утворюється за рахунок суміші російського газу із середньоазійським, причому країни Середньої Азії не є учасниками угоди і мають право підвищувати ціну на свій газ. Процес вже почався. Так що від найнижчої в Європі ціни незабаром нічого не залишиться.

Навіть ліквідація бартеру з переходом на грошову оплату зроблена незграбно. Тепер ціна на транзит зафіксована. Росії вигідно підвищувати ціну на газ, що автоматично зменшує українську частку у транзитному потоці. Треба було, ліквідуючи бартер, наполягати на плаваючому тарифі за транзит, тобто зафіксувати, що Росія платить за транзит грішми 1/6 вартості газового потоку.

Ще один зразок клакерського свисту. У цитованій статті читаємо: «... розгляд справи у міжнародному суді (мається на увазі, що Україна оскаржить в суді дії Росії – Л.Ш.) може тривати декілька років. І що робити українцям увесь цей час? Мерзнути? Ні, каже Юлія Володимирівна, забирати газ "просто так" – тобто красти. Тільки красти з порожньої труби було б дуже складно...». Тут бачимо юридичну і технічну безграмотність. Не красти, а відбирати згідно з контрактом пропонувала ЮВ. А зробити трубу порожньою Росія не може, бо іншого шляху транзиту в Європу вона не має.

Насамкінець ще одна "мелодія" клакерського свисту. Клака свистить, ніби ситуативна більшість, яка відправила уряд у відставку, а потім висунула вимогу негайного усунення Плачкова з Івченком, головних "героїв" промосковської зради наших національних інтересів, – свідчить про утворення політичного проросійського, пропутінського союзу. Це зразок гебельсівської пропаганди.

Коли в акції "Україна без Кучми!" брали участь ліві й праві, ніхто не звинувачував комуністів у об’єднанні з УНА-УНСО. Тільки хвороблива уява політично малограмотної персони може говорити про об’єднанні БЮТ, "Регіонів" та КПУ. Всі ці три сили сповідують різні ідеології. "Реґіони" – партія крупного капіталу, сепаратистів-антиукраїнців, які є прихильниками кланово-олігархічного ладу. Комуністи теж проти України, але, принаймі декларативно, також проти крупного капіталу. БЮТ проголосив ідеологію солідаризму (втілену в життя у Швеції, Канаді, Австралії та ще в кількох європейських країнах). Якщо дві проросійські сили, комуністи та "Регіони", не можуть об’єднатися, то що вже казати про БЮТ.

Принципово БЮТ міг би об’єднатися не з "Реґіонами", не з комуністами, а з НСНУ та кількома іншими націонал-демократичними партіями. У солідаристів навіть є дещо спільне із соціалістами Мороза, але ж не із СДПУ(о). Міг би порозумітися... Якби не безсмертна клака...

20 січня 2006 р. програма ICTV "Свобода слова" яскраво продемонструвала все вищенаписане. Ми побачили дивну дискусію. З одного боку – емоції та упередженість. З іншого – факти і документи, що їх підтверджують. Правда на боці фактів, як би не намагалися замовчувати документальні докази зради національних інтересів України політичні клакери.

21 січня 2006 р.
Леонід Шульман

Відповіді

 • 2006.01.22 | Пані

  Ну що за мода скрізь тягти УБК???

  Це в шанувальників Юлії Тимошенко заразне, чи що?

  Її саму коректно, але жорстко осадив на тому ефірі на ICTV О.Мороз, нагадавши їй, що не стояло її у початків УБК. Нагадую - вона там знов намагалася щось нести на тему "ми пихали УБК".

  Нажаль, ота тенденція зробити з себе "ідеолога" УБК, про яку я писала ще пару місяців тому, є не сваволею піарників Тимошенко, а явно узгоджена з нею самою. Якщо нею самою не придумана. Це ГАНЬБА переписувати історію! Люди, які це роблять, не заслуговують поваги ні в чому.

  Леонід Шульман пише:

  > Коли в акції "Україна без Кучми!" брали участь ліві й праві, ніхто не звинувачував комуністів у об’єднанні з УНА-УНСО.

  Звичайно, не звинувачував. Бо комуністи, як партія, в УБК не брали участі. Окремі комуністи, звичайно, брали, а партія - ні. В той час, як УНА-УНСО якраз брали участь як партія.

  > Якщо дві проросійські сили, комуністи та "Регіони", не можуть об’єднатися,

  Хм... А чому це не можуть? Вони постійно голосують разом.

  > 20 січня 2006 р. програма ICTV "Свобода слова" яскраво продемонструвала все вищенаписане. Ми побачили дивну дискусію. З одного боку – емоції та упередженість. З іншого – факти і документи, що їх підтверджують.

  Кожен бачить, що хоче. Зокрема в тій дискусії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.24 | nick2

   Re: Ну що за мода скрізь тягти УБК???

   А більш вагомі аргументи, ніж "Хм...", у Вас є?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | Пані

    Про що ви питаєте?

    nick2 пише:
    > А більш вагомі аргументи, ніж "Хм...", у Вас є?

    Які "аргументи"? Яке "хм"?

    Я вказала на фактично помилкове твердження в тексті, яке автор ще й використовує, як підвтердження власних тез. А також на тенденцію примазатися до УБК, про яку я пишу вже кілька місяців.

    Замість спростувати, підтвердити або просто сказати "я помилився" мене вже записали в "клаку".
  • 2006.01.26 | SpokusXalepniy

   У вас ещё хоть какой стыд остался?

   Где в тексте Шульмана есть хоть слово, что Тимошенко участвовала в УБК, а тем более, была идеологом?
   Там даже намёка нет.

   Не стыдно?!

   Пані пише:
   > Це в шанувальників Юлії Тимошенко заразне, чи що?
   > Її саму коректно, але жорстко осадив на тому ефірі на ICTV О.Мороз, нагадавши їй, що не стояло її у початків УБК. Нагадую - вона там знов намагалася щось нести на тему "ми пихали УБК".
   > Нажаль, ота тенденція зробити з себе "ідеолога" УБК, про яку я писала ще пару місяців тому, є не сваволею піарників Тимошенко, а явно узгоджена з нею самою. Якщо нею самою не придумана. Це ГАНЬБА переписувати історію! Люди, які це роблять, не заслуговують поваги ні в чому.
 • 2006.01.22 | Karamello

  Врать зачем?

  >Результати менеджменту Тимошенко у 2005 р. теж добре відомі. Без впровадження нових податків доход бюджету зріс на 70%,

  Врать не надо, а?
 • 2006.01.22 | Гюльчатай

  Пустячок, а приятно.

  Леонід Шульман пише:
  > Ненависть сірої пересічної людини [это о Бессмертном :)] до особи яскравої і розумнішої – відоме психологічне явище.

  Особое художественное наслаждение вызывает тот факт, что ветка называется "Бессмертная клака"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Scoffer

   Re: Пустячок, а приятно.

   Бачив в Інтернеті кликуху про цього йолопа – Рома шестьсот шість квадратів (тобто господар квартири у 606 квадратних метрів). Казав дуже полюбляє простір та свіже повітря.
 • 2006.01.22 | So_matika

  Клака клаку шукає?

  Стаття є досить прозорим замовленням. Тим, хто сумнівається, раджу пошукати газетні публікації п.Леоніда Шульмана останніх півроку видання.
  Пане Леоніде, це дуже топорна робота, не можна ж настільки пересмикувати. Заангажовані вушка стирчать вже з перших рядків. Негарно.

  UPD. Це що, на ПЕРШІЙ СТОРІНЦІ СТОЇТЬ? :ouch:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Karamello

   Re: Клака клаку шукає?   So_matika пише:

   > UPD. Це що, на ПЕРШІЙ СТОРІНЦІ СТОЇТЬ? :ouch:

   Он что, еще в _газетах_ публикуется?

   Шульман, кажется, автоматом ставится в статьи, какого бы качества текст не был.
  • 2006.01.22 | Роман ShaRP

   Ой, мадаму пробило на "объективность снизу".

   Сумятіца пише:
   > Стаття є досить прозорим замовленням. Тим, хто сумнівається, раджу пошукати газетні публікації п.Леоніда Шульмана останніх півроку видання.

   А что, у человека не может быть такой точки зрения? И правительство Тимошенко, он в свое время критиковал.

   Но считает ее умнее "любых друзив", и, по-моему, вполне обоснованно.

   > UPD. Це що, на ПЕРШІЙ СТОРІНЦІ СТОЇТЬ? :ouch:

   ХА! Где вы были, мадама, когда там стояли бездарные вирши какого-то графомана, и/или анонимные пасквили?

   Объективность так и прет. Коричневенькая такая.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | So_matika

    Ой, таки да

    Роман ShaRP пише:
    > А что, у человека не может быть такой точки зрения?
    Может. Но настолько передергивать не надо. Слишком прозрачно выглядит.


    > ХА! Где вы были, мадама, когда там стояли бездарные вирши какого-то графомана, и/или анонимные пасквили?
    "Вирши" не бездарные (хотя уместнее они были бы в разделе "Гумор"). А под "анонимниыми пасквилями" не знаю, что имеется в виду. Уточните.


    > Объективность так и прет. Коричневенькая такая.
    Цветные глюки, да. Очень показательный симптом.
 • 2006.01.22 | VOL

  А ви із тої ж клаки

  Так.

  Пані "Пані", Гульчатай, Karamello, So-matika і можливі наступники в рецензенти статті Леоніда Шульмана.

  Ви коли небудь почнете думати своєю головою? А якщо думаєте своєю, то уважно прочитайте газову УГОДУ від 4 січня 2006 року і зробіть висновки по кожному задекларованому реченню.

  Забудемо на час аналізу УГОДИ про наші політичні уподобання і прихильність до якогось із блоків, а оцінимо цей документ з позицій грамотного українця.

  Що, нічого не помітили? Тоді йдіть іще вчитися, або займайтеся самопідготовкою.

  Якщо ж помітили - то наберіться мужності і заявіть про здачу українських позицій у згаданій УГОДІ.

  Івченко уже здався (або заставили здатися взявши усі промахи на себе);
  увесь український політикум і вищі бізнесові круги говорять про те, що домовленості не вигідні Україні;
  сам Президент вже мабуть готовий піти на перемир"я у газовому питанні(та гордість і посада не дозволяє);
  світові інформагенства подають інтерв"ю відомих політиків про нерівномірність умов для двох контрагентів;
  росіяни скупили усі борги Нафтогазу (приготувалися для прийьому газотранспортної української системи, -
  а ви як ті сороки стрекочете і не можете зупинитися, хоч в душі може й погоджуєтеся з паном Шульманом і другими, тверезими аналітиками.

  Пора. Пора вже зупинитися і думати своєю головою.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Пані

   На весь ваш праведний гнів відповідаю

   Ви маєте що по суті заперечити на мою репліку про УБК? Причому тут газова угода і старі калоші до систематичних спроб переписувати історію?

   Хотілося б почути у відповідь щось крім "сам дурак".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.24 | BIO

    Щось

    Маю.
    Що було першим, УБК чи ЮБК остаточно з"ясується
    коли через УКР пройде черговий Криголам на Захід
    і потім, у глухому куточку забутого Богом кладовища
    Надій Нації експедиція китайських марсіан знайде іржаві
    бляшані таблички на поточених часом помаранчевих палях.
    З датами та інв.номерками...


    Кулеш з гороху як проблемна їжа для нерозбірливих клакерів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | Пані

     Re: Щось

     BIO пише:
     > Маю.
     > Що було першим, УБК чи ЮБК остаточно з"ясується
     > коли через УКР пройде черговий Криголам на Захід
     > і потім, у глухому куточку забутого Богом кладовища
     > Надій Нації експедиція китайських марсіан знайде іржаві
     > бляшані таблички на поточених часом помаранчевих палях.
     > З датами та інв.номерками...
     >
     >
     > Кулеш з гороху як проблемна їжа для нерозбірливих клакерів

     Попустіться, все буде харашо, я ето знаю!

     Одною з причин всяких різних вітчизняних граблей є відсутність пам"яті. Цей феномен добре показано в фільмі "Мементо", де герой обирає НЕ пам"ятати про неприємне і продовжує боротися з відсутнім ворогом.

     Як тільки я бачу такі симптоми в нібито нормальних людей, я вже знаю, що вони програли війну з привидом.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | BIO

      Епсель!

      >Як тільки я бачу такі симптоми в нібито нормальних людей, я вже знаю, що вони програли війну з привидом.

      Вот и я про то же.:(
      Только не пытаюсь никому доказывать
      кто первым отведал лавров УБК.
      Ибо горечь стандартна во все времена.
 • 2006.01.22 | VOL

  Якщо це стосується особисто мене

  То Ви, Пані, таки признаєте, що гнів таки "праведний"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Пані

   Особисто вас

   Ви самі вважаєте ваш гнів праведним. А я вам - не суддя. Пишу про те, що бачу.

   Де відповідь на моє зауваження по УБК?
 • 2006.01.22 | Мартинюк

  Ніхто зараз так не дискредитує Тимошенко як вона сама

  Леонід Шульман пише:
  > БЕЗСМЕРТНА КЛАКА
  > (про "газават" і кампанію дискредитації Юлії Тимошенко)

  > Я помітив українську політичну клаку випадково. Дивлюся на якомусь сайті статтю про Тимошенко, або виступ її самої. За статтею йдуть форумні відгуки. Подивився раз, подивився вдруге, і стало мені неприємно. Відгуки лають ЮВ майже матом. Лексика босяків-хуліганів. Чи багато ви знаєте хуліганів, які цікавляться політикою і працюють в Інтернеті? Далі я помітив, що дописувачі виступають під різними псевдонімами, але стиль і лексика на різних сайтах практично однакова. Тут я і зрозумів: працює політична клака. Вона щодуху освистує БЮТ і особисто п. Тимошенко.
  >
  Майже як Яворівський, який виявив що його опромінють секретними променями...

  > Але я побачив і інше. Штаб "Нашої України" на чолі з п. Безсмертним зосередив вогонь "політичної артилерії" саме на п. Тимошенко. Згадаємо, що неприязнь п. Безсмертного до ЮВ дуже давня. Ще до призначення її на посаду голови уряду він назвав її шантажисткою.

  Виглядає що якраз в цьому Безсмерний не помилився...

  > створений хворобливою уявою п. Безсмертного блок ТЛЯ? Ґебельс рекомендував брехати нахабно. Мовляв повірять краще.
  >
  На жаль блок ТЛЯ, чи БЛЯТ як кому краще, створений не хворобливою уявою, а лідерами фракцій які послали у відставку уряд і тричі "відставили" невірного особисто Юлі Головатого

  > серед ненависників п. Тимошенко немає жодної людини, яка б заслуговувала на пошану. По-друге, це заздрісники різних мастей: люмпенізована маса, що ненавидить заможних людей, жінки, яких дратує приваблива зовнішність ЮВ, її прикраси та вбрання. Ці ненавидять п. Тимошенко і без допомоги п. Безсмертного.
  >
  То люди які бояться що їхні діти просто замерзнуть в неопалюваних квартирах поки Юля буде вибивати "безплатний газ" є люмпени та заздрісники?
  >
  >
  > Ситуація в Україні нагадує мені Німеччину 1932 р. До влади рвалася націонал-соціалістична робітнича партія на чолі з Гітлером. Гітлера могли зупинити спільними зусиллями дві інші робітничі партії: комуністи та соціал-демократи. Сталін через Комінтерн наказав комуністам Тельмана всіляко поборювати соціал-демократів. Результат – перемога Гітлера. Для НСНУ оптимальною тактикою була б угода з БЮТ про відмову від протистояння, про спільну пропаганду проти "Реґіонів". На жаль, сподівання на таку угоду марні.
  >
  Дійсно ситуація дуже нагадує. Однак протистояння БЮТ в чому - в тому що "нашоукраїнці" кількакратно не голосують разом з фракціями Партії Регіонів та СДПУ(о) за відставку уряду та його міністрів, не вимагають аби Єхануров покинув споруду Кабміну, а Головатий з Івченко емігрували у Штати? Чи не хочуть розпустити свою партію і закликати голосувати за Юлю? Чи в тому що не хочуть садити своїх прихильників у намети , які стоять перед Кабміном, аби ті разом з янучарами, "нетактовними" та прихильниками Юлі вимагали в Єханурова "звільнити приміщення"?


  > Ще один прояв політичної клаки. Я подивився на Інтернеті результати опитування стосовно відставки уряду Єханурова. Яке ж моє було здивування, коли виявилося, що більшість респондентів сприйняла цю відставку майже як особисте горе. "Отакого!",– подумав я. Маловідомий діяч без політичного імені й харизми (за що й був висунутий на посаду, бо розумні нам не потрібні, потрібні вірні) виявляється дуже популярна в народі персона. Думаю, що неґативну оцінку відставці теж дали клакери.
  >
  А може трошки розумніші та освіченіші від загалу українці, які вміють користуватися інтернетом?


  >
  > Наприклад, у спільній заяві керівників найбільших підприємств України говориться: «Ми здивовані і обурені тим, як не професійно і не прозоро велися переговори з російською стороною щодо газового питання. Внаслідок досягнутих "домовленостей" Україна отримала надзвичайно жорсткі умови, за яких національна економіка не зможе функціонувати без затяжного спаду.»
  >
  А тепер подивіться у яких виборчих списках є керівники цих підприємств ...

  >
  > Націонал-зрадницька проурядова когорта, і це дуже дивує, не відповідає на змістовну критику, ніби вона її не чує. Натомість влада поводила себе таким чином, ніби з Росії йдуть до України дві труби: одна для Європи, а інша – для України. Всі дії влади йшли під знаком страху за те, що РАО "Газпром" перекриє "українську" трубу. Для української громадськості була навіть спроба продемонструвати таке перекриття, коли уряд Єханурова наказав зменшити опалення в квартирах. Всім відомо, що насправді труба одна. Перекрити газопостачання України можна лише тільки разом із припиненням експорту російського газу до Європи. Росія на порушення цих контрактів ніколи б не наважилася, бо Захід, крім Стокгольмського міжнародного арбітражу, має такий важіль, як блокування російських рахунків у закордонних банках.
  >
  То може краще займемося цим після виборів коли заспокоються деякі друзі Росії з тепершнього блоку БЛЯТ і стане тепліше?

  >

  >
  > У клакерському свисті можна почути напівбрехню про лобіювання п. Тимошенко російської газотрейдерської фірми "Ітера". Спроба залучити "Ітеру" до забезпечення транзиту середньоазійського газу територією Росії дійсно мала місце влітку 2005р. Щодо чинної газової війни, то п. Тимошенко в жодному виступі про "Ітеру" не згадує.
  >
  А для чого її згадувати "Ітеру" - вона ж іще не зовсім з глузду зїхала...

  >
  > Знов купа дезінформації. А чим Україну не задовольняла контрактна ціна 50 дол. за 1000 куб.м.?
  >
  Шаровий газ лише в газовій камері - в Європі 270 долларів.

  >
  > Коли в акції "Україна без Кучми!" брали участь ліві й праві, ніхто не звинувачував комуністів у об’єднанні з УНА-УНСО.
  >
  Комуністи в УБК участі не брали , лише як провокатори пару раз затусувалися.

  >Тільки хвороблива уява політично малограмотної персони може говорити про об’єднанні БЮТ, "Регіонів" та КПУ. Всі ці три сили сповідують різні ідеології.
  >
  Я не хвороблива персона, але маю перед очима спики голосування по фракціях.І на жаль в усіх цих фракціях є ключові особи , які знають як отримувати американські гроші з російського газу. В БЮТі окрім самої Тимошенко це Абдулін , Жеваго і ще багато хто...

  > Принципово БЮТ міг би об’єднатися не з "Реґіонами", не з комуністами, а з НСНУ та кількома іншими націонал-демократичними партіями. У солідаристів навіть є дещо спільне із соціалістами Мороза, але ж не із СДПУ(о). Міг би порозумітися... Якби не безсмертна клака..
  >
  Якби не Юлін газават

  > Леонід Шульман

  Володимир Мартинюк
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Пані

   Ти трохи забув

   Мартинюк пише:

   > > Коли в акції "Україна без Кучми!" брали участь ліві й праві, ніхто не звинувачував комуністів у об’єднанні з УНА-УНСО.
   > >
   > Комуністи в УБК участі не брали , лише як провокатори пару раз затусувалися.

   Брали. Типу :) Вони засуджували чи не с першого дня. Саме вони першими про "американській слід" почали кричати.

   Це дуже показова помилка в Шульмана з цими комуністами вийшла.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Майдан

    Таке враження що то не Шульман пише

    Ніби як його підмінили, чи він свій нік якому халтурнику в "оренду" віддав?

    Адже раніше його статті завжди були аналітичні і бездоганно логічні.
    Та й врешті аби захищати Тимошенко не обовязково опускатися до такого агіпропу, який продемонстрований статтею про "Безсмертний клак".

    Може це якась релігійна віра, яка позбавляє можливості сумніватися в діях вождя-пророка?.Або може він занадто близько спілкується зі своєю напівнавіженою "богинею"?

    А комуністи двічі брали участь в УБК в якості провокаторів. Сам спостерігав, як колону комуністів , які порушили попередню домовленість "не йти на мітинг біля метро Хрещатик" за допомогою переодітих і непереодітих співробітників міліції та СБУ "проривали" через ланцюг охорони "убеківців" і пропхали під саму трибуну.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.22 | Пані

     Вони не в УБК брали участь

     Майдан пише:

     > А комуністи двічі брали участь в УБК в якості провокаторів. Сам спостерігав, як колону комуністів , які порушили попередню домовленість "не йти на мітинг біля метро Хрещатик" за допомогою переодітих і непереодітих співробітників міліції та СБУ "проривали" через ланцюг охорони "убеківців" і пропхали під саму трибуну.

     А намагалися провести альтернативні мітинги під час УБК. Згадай краще. А то я в архівах все вирою (сто років воно мені треба).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.22 | Михайло Свистович

      Участь комуністів в УБК: обидва мають рацію

      КПУ офіційно участі в КПУ не брала, хоча Симоненко й був на першому спільноопозиційному засіданні 13 грудня 2000р., де ми з Чемерисом озвучили, що виходимо на площу 15 грудня. Пенис (Петр Николаевич Симоненко) обіцяв, що заповнить всю площу своїми людьми, але ні сам не прийшов, ні людей не надіслав. До речі, рядових комуністів також в УКБ було мало.

      Пару разів комуністи дійсно спробували взяти спільну участь в акціях, привівши колони й тицяючі у камери червоні прапори. Тому Мартинюк все правильно написав. Ще пару разів вони проводили альтернативні нечисельні мітинги "За Україну без Кучми і Ющенка" (саме один з цих мітингів змусив нас дочасно розбити наметове містечко з другого боку Майдану, бо інакше б це зробили комуністи. Але набагато частіше вони просто засуджували нас, як агентів США, а у ВР проголосували під час УБК проти відставки Потебенька, і тоді уже всім все стало ясно. В т.ч. і багатьом рядовим комуністам.
  • 2006.01.24 | nick2

   Re: Ніхто зараз так не дискредитує Тимошенко як вона сама

   Мартинюк пише:
   >
   > > Але я побачив і інше. Штаб "Нашої України" на чолі з п. Безсмертним зосередив вогонь "політичної артилерії" саме на п. Тимошенко. Згадаємо, що неприязнь п. Безсмертного до ЮВ дуже давня. Ще до призначення її на посаду голови уряду він назвав її шантажисткою.
   >
   > Виглядає що якраз в цьому Безсмерний не помилився...

   Точніше, будь ласка: кого, коли і яким чином Тимошенко шантажувала, звідки ця інформація, яким чином підтверджена?

   > На жаль блок ТЛЯ, чи БЛЯТ як кому краще, створений не хворобливою уявою, а лідерами фракцій які послали у відставку уряд і тричі "відставили" невірного особисто Юлі Головатого
   >

   А через кілька днів НСНУ створив блок з комуністами та ПР, заблокувавши вибір суддів КС. А ще раніше, у вересні, було створено блок НСНУ та ПР, коаліційним урядом якого є уряд Єханурова.

   Не подобається? Але я лише користуюсь Вашим методом "доведення".

   > >
   > То люди які бояться що їхні діти просто замерзнуть в неопалюваних квартирах поки Юля буде вибивати "безплатний газ" є люмпени та заздрісники?
   >

   Ні, вони занадто довірливі. І тому вірять брехунам на чолі з Єхануровим, який врешті-решт заморозе їхніх дітей та їх самих у символично опалюваних приміщеннях. На жаль, багато людей більше вірять, ніж думають. А Геббельс був правий: чим нахабніше бреше Єхануров, тим більше народу переконує.

   > Дійсно ситуація дуже нагадує. Однак протистояння БЮТ в чому - в тому що "нашоукраїнці" кількакратно не голосують разом з фракціями Партії Регіонів та СДПУ(о) за відставку уряду та його міністрів, не вимагають аби Єхануров покинув споруду Кабміну, а Головатий з Івченко емігрували у Штати? Чи не хочуть розпустити свою партію і закликати голосувати за Юлю? Чи в тому що не хочуть садити своїх прихильників у намети , які стоять перед Кабміном, аби ті разом з янучарами, "нетактовними" та прихильниками Юлі вимагали в Єханурова "звільнити приміщення"?
   >

   Ви намагаєтесь використати ОЧЕВИДНУ БРЕХНЮ! Такого навіть Геббельс не радив.

   > А може трошки розумніші та освіченіші від загалу українці, які вміють користуватися інтернетом?
   >

   Ні, "не може". Бо "трошки розумніші та освіченіші від загалу українці" користуються своєю головою та самостійно аналізують наявну інформацію. І відверта брехня Івченка, що суперечить написаному в документі, їх не переконає. Так само як і розраховані на занадто довірливих та технічно (і юридично) безграмотних людей балачки про "замерзаючих дітей". До речі, середня температура в квартирах Києва станом на 24 січня за данними 5-го каналу аж...+12 (у мене трохи краще - +14). Бо треба ж економити газ. Аж поки не стане так само "тепло", як в ярангах (чи як там в Бурятії?). А митися будемо в ополонках, як Презедент та В.О. Прем`єра.

   > >
   > А тепер подивіться у яких виборчих списках є керівники цих підприємств ...
   >

   А потім подивіться на ціни, що чекають нас найближчим часом.

   > >
   > То може краще займемося цим після виборів коли заспокоються деякі друзі Росії з тепершнього блоку БЛЯТ і стане тепліше?
   >

   Замість відповіді по суті - намагання відійти від теми.

   > >
   > А для чого її згадувати "Ітеру" - вона ж іще не зовсім з глузду зїхала...
   >

   Вона і не згадує. Це в критиків фантазія багата: "Тимошенко ХОЧЕ пропихнути Ітеру..." І звідки вони знають, що вона хоче? Може, по собі судять?

   > >
   > Шаровий газ лише в газовій камері - в Європі 270 долларів.
   >

   50 доларів Росія сама підписала. А контракти ТРЕБА ВИКОНУВАТИ, навіть якщо облажався. І посилання на "Європу" тут ні до чого. А якщо Росія вважає себе обдуреною - хай доведе це в суді. Не в Московському, зрозуміло.

   > Комуністи в УБК участі не брали , лише як провокатори пару раз затусувалися.
   >

   Комуністи і проФФесора на минулих виборах "не підтримували".

   > Я не хвороблива персона, але маю перед очима спики голосування по фракціях.І на жаль в усіх цих фракціях є ключові особи , які знають як отримувати американські гроші з російського газу. В БЮТі окрім самої Тимошенко це Абдулін , Жеваго і ще багато хто...
   >

   Справді, Ви не хвороблива людина. Ви або виконуєте замовлення, або фанатик. Бо не бажаєте помічати нічого, що "не вписується" в Вашу ідеологію; та з усіх можливих варіантів пояснення обираєте лише той, який ніби-то підтверджує Вашу позицію. І вважаєте це доказом. До речі, списки голосування по фракціях ЗА Єханурова не дивилися?

   > >
   > Якби не Юлін газават
   >
   А якщо спробувати скористатися головою не лише як підставкою для капелюха, то може, з`явиться інше пояснення?
 • 2006.01.22 | igrot

  Re: Безсмертна клака

  З 1 січня Президент не відповідає за економічну ситуацію в Україні - така інформація з‘явилась в Інтернеті. Але до цього часу мабуть відповідав, але перед ким?.. "Готуй сани влітку..." і тоді до газової проблеми причетна Ю.Тимошенко. Що і як відбувалось - суспільство мабуть дізнається, але не скоро. Сьогодні в Україні фактично ніхто не бере на себе відповідальність, а результати не баряться: в бюджетній сфері затримки з авансовими виплатами; незрозуміла ситуація з цінами на комунальні послуги, хоч НСНУ відкрила Житлово-комунальні інспекції, але тоді - чи можна, в цьому випадку, їх розглядати як використання державного ресурсу.
  В багатьох моментах з автором статті можна погодитись, але в основному програма "Десять кроків назустріч..." майже не спрацювала. Чи це аура "назустріч" така, якщо аналізувати таким чином наш Гімн, то ми приречені просто на існування.
  Читаючи матеріали форуму, виникає: - не потрібні образи, а мабуть необхідно шукати вихід із ситуацій. Може доречно відкрити гілку на теми: "Бажані кроки Президента, Верховної Ради, Уряду"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Майдан

   Дуже хороша ідея.

   Вам доручається її зреалізувати (без жартів).
   Сформулюйте текст і поставте. А ми будемо підтримувати.
 • 2006.01.22 | VOL

  То з Вашого погрібу

  То з Вашого погрібу, пане Мартинюк, Тимошенко дискредитує себе сама.

  Скиньте з себе шори і розтуліть ширше очі, а окрім того ще раз уважно перечитайте газові Угоди (приводжу тільки їх) і тоді захищайте політику свого патрона (чи ставленика, як кому подобається). Хоча я також за нього голосував з надією що він розумніший чим собі його уявляв.

  Ви що, не бачите, що загальний рівень підготовки нашої першої голови набагато нижчий від рівня тих людей, що пишуть на форумах? А раз відстали "назавжди" від загалу - прислухайтеся до розумніших і відкрийте їм дорогу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Мартинюк

   У Ющенка є те що в народі зветься "страх божий"

   На жаль після століття панування більшовиків , комсомольців, атеїстів та кадебістів це поняття для більшості навіть освіченого населення України є щонайбільше загадковим теологічним поняттям.

   Дехто помилково вважає що це так звані "тормози", тобто нездатність швидко помічати і схоплювати так звану "шару".

   Насправді це те що забезпечило християнським народам цивілізаційні переваги і теперішнє домінування у світі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Роман ShaRP

    Это Мартынюк опять себя с "Майданом" перепутал?

    Майдан пише:
    > На жаль після століття панування більшовиків , комсомольців, атеїстів та кадебістів це поняття для більшості навіть освіченого населення України є щонайбільше загадковим теологічним поняттям.
    > Дехто помилково вважає що це так звані "тормози", тобто нездатність швидко помічати і схоплювати так звану "шару".
    > Насправді це те що забезпечило християнським народам цивілізаційні переваги і теперішнє домінування у світі.

    Во всяком случае, такое mindless bullshit я раньше слышал только от г-на Мартынюка. По идее, бред сумасшедшего должен быть уникален, ведь так?
   • 2006.01.22 | Scoffer

    Re: У Ющенка є те що в народі зветься "страх божий"

    Що, що є у нього?
    А якщо бога не має?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.22 | Мартинюк

     Це певна філософія врахування загальних інтересів.

     Дехто називає це богом, дехто суспільством, інший гуманізмом, ще інший солідаризмом.
     Це розуміння того що твої особисті інтереси не завжди є найважливіші.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.23 | Роман ShaRP

      В исполнении Мартынюка это больше похоже на белую горячку. (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.23 | Мартинюк

       Романе - не намагайся судити про те в чому не тямиш

       Почитай краще книжку якусь, терміни вивчи, а то просто галасуєш як першокласник на якого не звертають увагу...
      • 2006.01.26 | catko

       а у виконанні романа на синдром леніна у шарпа(-)

   • 2006.01.24 | Безробітний

    "страх божий" USщєнка нагадує Альхєна....

    з безсмертного твору "Дванадцять стільців":

    "Завхоз 2-го дома Старсобеса был застенчивый ворюга. Все существо его протестовало против краж, но не красть он не мог. Он крал, и ему было стыдно. Крал он постоянно, постоянно стыдился, и поэтому его хорошо бритые щечки всегда горели румянцем смущения, стыдливости, застенчивости и конфуза."

    Наразі можна пригадати братана Пєтю, банк "Україна", напівгромадянство Катрусі, безмитного Андрійка, двогромадного Чєрванєнка як компенсацію
    Катрусіного напівгромадянства та зграю Зюзі Сосиджа - найчеснішого юриста з колумбійською освітою.

    Але немає сумніву в тому, що Віктор Лєандрійович дуже страждає від цього неподобства: "Любі друзі --- потисніть один одному чисті ручки..."
  • 2006.01.22 | Гюльчатай

   Re: Скиньте з себе шори і розтуліть ширше очі

   Вот именно.
   Скиньте. И Вы увидите, что предлагаемый текст нельзя обсуждать всерьез.
   Оценки, которые выдавались - выдавались прицельно именно тексту, а не обсуждаемой Вами политической фигуре.
   Если бы я был сторонником Юлии Владимировны, то, скорее, обошел бы этот текст стороной, как провокационный.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Роман ShaRP

    Почему?

    Гюльчатай пише:
    > Скиньте. И Вы увидите, что предлагаемый текст нельзя обсуждать всерьез.

    При желании, можно.

    > Если бы я был сторонником Юлии Владимировны, то, скорее, обошел бы этот текст стороной, как провокационный.

    Как по мне - не хуже анонимов, писавших про виртуальный блок "ТЛЯ" или "BBC против Тимошенко".
 • 2006.01.22 | Остап!

  Примітивний текст, недалекі висновки :( (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | Scoffer

   Re: Примітивний текст, недалекі висновки :( (-)

   Остапе!

   Де аргументи???
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Остап!

    Агрументи

    Леонід Шульман пише:
    >
    > Я спитав себе: "А хто у цьому зацікавлений?" Звичайно, "Реґіони", бо перемога БЮТ означатиме, що бандити таки потраплять до в’язниць, а вкрадене державне майно буде ренаціоналізоване (повернуте державі), можливо з подальшою реприватизацією (перепродажем).

    Ось цього примітивного висновку достатньо, щоб далі цю маячню не читати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | nick2

     Re: Агрументи

     Остап! пише:
     > Леонід Шульман пише:
     > >
     > > Я спитав себе: "А хто у цьому зацікавлений?" Звичайно, "Реґіони", бо перемога БЮТ означатиме, що бандити таки потраплять до в’язниць, а вкрадене державне майно буде ренаціоналізоване (повернуте державі), можливо з подальшою реприватизацією (перепродажем).
     >
     > Ось цього примітивного висновку достатньо, щоб далі цю маячню не читати.

     Ну, автору цього "аргументу" й справді нема чого далі читати, бо Шульман пише для УМНИХ людей.
 • 2006.01.22 | Мірко

  Re: Безсмертна клака

  Дякую за противагу клаці. (анти-клаці?)
  Може хтось із технічно обізнаних може пояснити як то 1-го січня Україні "перекрутили трубу". Технічно як це робиться? З Московщини знизують тиск, зрозуміло. А тоді що? В Україні, добровільно ми самі собі на свої території перекрутили курки (так щоби німцям забезпечити ґаз)? Якщо ми таке зробили, то значить що ми в цей момент зреклися попередного договору про постачання ґазу, та оплату транзиту. А добровільно зрікшись договору, вже не можна мати мову про Стокголм, а ґвалт треба підписувати новий. Чи не так?
  Тут нагадується Бернард Шау: "Ми вже установили, шановна пані, що ви повія, ми лише сперечаємось за ціну." :lol:
  Як кажуть анґлійці, в України круглі п'яти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.23 | Георгій

   Бернард ШАУ???

   Пане Мірку, я думав, Ви знаєте анг(g)лійську мову. Bernard Shaw по-анг(g)лійськи вимовляється Бернард Шо. (Так, як law, paw, і т. ін.)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.23 | Мірко

    Re: Бернард ШАУ???

    Фактично більш як Бернард Ша.
 • 2006.01.22 | lidia

  Re: Безсмертна клака

  Я повністю згідна з автором статті Вірю що Юля Тимошенко таки стане народним премєр-міністром і наведе порядок у державі. І ми всі повинні іі підтримати. А місце Романа Безсмертного на смітнику історіі. Слава Украіні! Лідія Н. Едмонтон
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.23 | Scubo

   Пані Ліда - а в Канаді Ви за кого голосували?

   Просто цікаво?
 • 2006.01.23 | NNV

  Дорогу правде

  Замечательно!!! На сайте стало не страшно печатать правду.
 • 2006.01.23 | Bogdan

  Re: Безсмертна клака

  Про об’єднання БЮТ, "Регіонів" та КПУ.
  Пане Л.Шульман! Що не кажиіть, а "ченого кобеля не отмоешь добела". БЮТ таки входить до цієї можна сказати "партії політики Путіна". Кажуть, ЮВТ таки була на останньому дні народження В.В.Путіна. Чи не так? Може скажете які вказівки вона отримала?
 • 2006.01.23 | Карт

  Re: Безсмертна клака

  Пане Леоніде, вітаю.
  Нормальна стаття, заперечень за змістом, окрім дрібних, бути не може. Тому коментарі подають ілюстрацію клаки. Я їх спостерігаю декілька місяців, від НСНУ зовсім паскудні, хоча трапляються і професіонали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.24 | ans

   Юліни клакери завжди відрізнялись активністью,

   Подібно тому як "вор кричит первым "держите вора", так і тут, про начібто чужу клаку пишуть самі клакери.
   Звичайно, ця професія (ідейно чи за гроші) "агітатора" є у кожної політичної сили.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.24 | saha

    Re: Юліни клакери завжди відрізнялись активністью,

    дивлячись на ваші дописи можна на прикладі зрозуміти, що таке клака.
    Ні інформативнястю, ні аргументованістю вони не виділяються.
    А от кількістю вилитих помиїв та голослівних звинувачень так.
    На форумі уже був колись перелік заголовків ваших постів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | ans

     Re: Юліни клакери завжди відрізнялись активністью,

     По-перше я на форумі усього неділю, і ніякого "переліку моїх постів" тут не було.
     Стосовно голослівних звинувачень, можете запитати у Турчинова, Юлі та інших, котрі пишуть про "оточення" Президента, але жодних доведених фактів та документів не мають.
     Юля перетворюється у Вітренко, каже багато, змісту немає, один популізм.
 • 2006.01.24 | Горицвіт

  Дуже погано

  Був період, коли пан Шульман справляв враження розумної людини. І тепер, на жаль, написав таке. Характерний абзац:


  Ще один прояв політичної клаки. Я подивився на Інтернеті результати опитування стосовно відставки уряду Єханурова. Яке ж моє було здивування, коли виявилося, що більшість респондентів сприйняла цю відставку майже як особисте горе. "Отакого!",– подумав я. Маловідомий діяч без політичного імені й харизми (за що й був висунутий на посаду, бо розумні нам не потрібні, потрібні вірні) виявляється дуже популярна в народі персона. Думаю, що неґативну оцінку відставці теж дали клакери.


  Автор не припускає, що інші люди теж можуть мати свої погляди. А пише прямим текстом, що раз погляди відрізняються від його, - значить, - що? - значить, їм заплатили. Судячи з попереднього тексту, заплатив, очевидно, Р. Безмертний. Кому заплатив? "Більшості респондентів". Автор не помічає очевидної абсурдності свого твердження. Не берусь судити, чи це вплив релігійної віри автора, чи щось інше. Невже йому заплатили?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | Роман ShaRP

   Мдя?

   Горицвіт пише:
   > Ще один прояв політичної клаки. Я подивився на Інтернеті результати опитування стосовно відставки уряду Єханурова. Яке ж моє було здивування, коли виявилося, що більшість респондентів сприйняла цю відставку майже як особисте горе. "Отакого!",– подумав я. Маловідомий діяч без політичного імені й харизми (за що й був висунутий на посаду, бо розумні нам не потрібні, потрібні вірні) виявляється дуже популярна в народі персона. Думаю, що неґативну оцінку відставці теж дали клакери.

   > Автор не припускає, що інші люди теж можуть мати свої погляди.

   Припускає, але думає, що це опитування "накрутили". Я не погоджуюся з ним (хоча для мене відставка уряду теж не "особисте горе"), але - я вважаю будь-які опитування умовностями.

   > А пише прямим текстом, що раз погляди відрізняються від його, - значить, - що? - значить, їм заплатили.

   Він так думає. Це його погляд.

   >Автор не помічає очевидної абсурдності свого твердження.

   "Накручені" опитування - це не абсурдність, це реальність. Наприклад, в сьогоднішньому опитуванні на першій сторінці я проголосував двічі (не навмисне - перевіряв). При цьому я не використовував ніяких хитрощів з тих, які, в принципі, можу (зміна проксі, і т.д.). Другий раз проголосував з простого "перезвону".

   Це, звичайно, не доводить, що опитування "накручене", - це взагалі нічого не доводить.

   Пана Шульмана здивували результати опитування, і він висловив свою думку щодо нього. Я не поділяю думки пана Шульмана, але не бачу, що такого неможливого у тому, що він пише.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | Горицвіт

    Re: Мдя?

    Роман ShaRP пише:
    > Горицвіт пише:
    > > Ще один прояв політичної клаки. Я подивився на Інтернеті результати опитування стосовно відставки уряду Єханурова. Яке ж моє було здивування, коли виявилося, що більшість респондентів сприйняла цю відставку майже як особисте горе. "Отакого!",– подумав я. Маловідомий діяч без політичного імені й харизми (за що й був висунутий на посаду, бо розумні нам не потрібні, потрібні вірні) виявляється дуже популярна в народі персона. Думаю, що неґативну оцінку відставці теж дали клакери.
    >
    > > Автор не припускає, що інші люди теж можуть мати свої погляди.
    >
    > Припускає, але думає, що це опитування "накрутили".


    Тоді б він написав, що накрутили. А так як написано - то оцінку дали клакери.


    > Я не погоджуюся з ним (хоча для мене відставка уряду теж не "особисте горе"),


    Думаю, що особисте горе він теж придумав. Скоріше всього, в опитуванні стояло "підтримую відставку - не підтримую - важко відповісти".


    > Він так думає. Це його погляд.

    Ну а я що, забороняю йому так думати? Хай собі думає, що Р. Безсмертний заплатив гроші більше як половині населення України, спеціально для того, щоб ті негативно оцінили відставку уряду.


    >
    > Пана Шульмана здивували результати опитування, і він висловив свою думку щодо нього. Я не поділяю думки пана Шульмана, але не бачу, що такого неможливого у тому, що він пише.


    Якби він сумнівався в чесності опитування, то так би і написав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | nick2

     Re: Мдя?

     Горицвіт пише:

     > Ну а я що, забороняю йому так думати? Хай собі думає, що Р. Безсмертний заплатив гроші більше як половині населення України, спеціально для того, щоб ті негативно оцінили відставку уряду.
     >

     Цікаво, ЗВІДКИ Ви взяли відомості про те, що відставку уряду негативно оцінило більше половини населення України? До речі, якщо припустити, що це справді так, то слід визнати незадоволення відставкою значної частини прихильників ПР. Отже, уряд Єханурова й справді був коаліційним НСНУ та ПР? :)

     Для тих, хто не помітив: Шульман намагається аргументувати твердження та оформлює небеззаперечливі висловлювання як припущення; опоненти ж дозволяють собі "заперечувати" бездоказово. Типовий приклад такого "заперечення" наведено вище.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | Горицвіт

      Re: Мдя?

      nick2 пише:
      > Горицвіт пише:
      >
      > > Ну а я що, забороняю йому так думати? Хай собі думає, що Р. Безсмертний заплатив гроші більше як половині населення України, спеціально для того, щоб ті негативно оцінили відставку уряду.
      > >
      >
      > Цікаво, ЗВІДКИ Ви взяли відомості про те, що відставку уряду негативно оцінило більше половини населення України?


      Ці відомості я взяв зі статті пана Шульмана:

      Ще один прояв політичної клаки. Я подивився на Інтернеті результати опитування стосовно відставки уряду Єханурова. Яке ж моє було здивування, коли виявилося, що більшість респондентів сприйняла цю відставку майже як особисте горе. "Отакого!",– подумав я. Маловідомий діяч без політичного імені й харизми (за що й був висунутий на посаду, бо розумні нам не потрібні, потрібні вірні) виявляється дуже популярна в народі персона. Думаю, що неґативну оцінку відставці теж дали клакери.
     • 2006.01.25 | observer

      Угу

      nick2 пише:
      > Горицвіт пише:
      >
      > > Ну а я що, забороняю йому так думати? Хай собі думає, що Р. Безсмертний заплатив гроші більше як половині населення України, спеціально для того, щоб ті негативно оцінили відставку уряду.
      > >
      >
      > Цікаво, ЗВІДКИ Ви взяли відомості про те, що відставку уряду негативно оцінило більше половини населення України?

      Цікаво, а Ви читаєте соц.опитування?

      > До речі, якщо припустити, що це справді так, то слід визнати незадоволення відставкою значної частини прихильників ПР.

      З якого це дива?
 • 2006.01.26 | catko

  антисемітизм на майдані не прийнятий. тому промовчу.(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua