МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Навіщо такі зустрічі, якщо нема чого сказати!?

01/23/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вісімнадцятого січня відбулася перша зустріч голови Чернігівської обласної державної адміністрації Миколи Лаврика з представниками обласних осередків політичних партій.

На початку зустрічі з невеликою промовою виступив керівник виконавчої влади в області, в якій він зробив акцент на тому, що "…позиція облдержадміністрації налаштована на діалог з усіма політичними партіями і громадськими організаціями в області". Навіть, не проаналізувавши ситуацію в регіоні на сучасному етапі, Микола Лаврик акцентував увагу на тому, що владу "не влаштовує сьогодні стан справ у використанні лісового господарства, харчової, переробної промисловості та нераціональне використання ресурсів".

Нове керівництво області навіть не цікавило, хто очолює партійні структури в регіоні. Тільки ті, хто задавали питання, мали можливість представитись. Єдиний керівник партійного осередку, якого доволі добре знає новий голова - це керівник обласного осередку Партії промисловців та підприємців України.

Закінчивши свою невелику промову, керманич області запропонував задавати питання. В залі повисла доволі довга пауза, оскільки присутні не були готові до таких параметрів зустрічі. З шістнадцяти питань, які прозвучали із залу, суспільно-політичних процесів стосувалися лише три. Фактично Миколу Лаврика зовсім не цікавила політична складова Чернігівщини, і свою конструктивну співпрацю з політичними силами він бачить тільки в тому випадку, якщо представник політичної партії є фахівцем певної галузі.

Взагалі, зустріч з представниками політичних партій нагадувала нараду з економіки, де задавали питання, але не чекали відповідей. Головна відмовка керівника обласної влади "місяць - це макроскопічно малий термін". Практично єдине питання, яке стосувалося політичної ситуації, озвучене в залі, стосувалося застосування адмінресурсу під час виборчих процесів. На що Микола Iванович відповів, що з цього є "категорична позиція Президента, яка на 100 відсотків моя". Голова обласної державної адміністрації ще раз підкреслив, що "Жоден державний службовець не буде працювати на посаді, коли він буде використовувати адмінресурс". На запитання про майбутнє пам'ятника Соборності України прозвучала відповідь, що це питання записано і буде письмова відповідь.

Микола Лаврик також розповів присутнім, що після прийому громадян, він також згоден з представниками політичних партій, що існує необхідність підвищення правової освіти держслужбовців. Тоді багато питань, які виникають на місцях, будуть там і вирішуватися.

Взагалі, зустріч голови обласної держадміністрації Миколи Лаврика з представниками обласних осередків політичних партій нагадувала спонтанну зустріч, коли жодна із сторін не була готова до діалогу. Представники політичних партій так і не почули ні загальної соціально-політичної характеристики розвитку регіону, ні як проходить підготовка до виборчої кампанії, ні ті конкретні пропозиції, по яким нове обласне керівництво може співпрацювати з політичними силами регіону. А, зі свого боку, обласне керівництво з такої зустрічі могло винести лише хибну уяву про політичний спектр Чернігівщини. Більш доцільно було б напередодні зустрічі провести засідання Громадської ради, окреслити питання, які потрібно винести на зустріч.

Під час самої зустрічі проаналізувати політичну ситуацію в Чернігівській області та ті актуальні питання, які лежать, насамперед, в політичній площині. Можливо і добре, що до керівництва області прийшов політик, який позиціонує себе як господарник, але ігнорування політичних питань, низький рівень підготовки до такого роду зустрічей, в ході виборчої кампанії та доволі незрозумілої політичної реформи, може привести до серйозних політичних катаклізмів, до яких обласна влада не буде вчасно готова.


Юрій Паперний, "ВЧАСНО", "Молодіжний інформаційний центр"

Відповіді

  • 2006.01.24 | star

    Re: Навіщо такі зустрічі, якщо нема чого сказати!?

    К сожалению, существенная проблема на данный момент заключается в том, что если представители власти и патриотичны, они не профессиональны. Причина проста - в совке о профессиональном управлении не было и речи, а с тех пор за пределами Киева мало что изменилось.

    Поэтому я считаю, что такие гневные статьи о бездеятельности - трата времени. А вот как научить и подготовить госслужащих действительно высокого уровня, и чтобы такие попытки не скатывались к созданиям академий управления с взятками на вступительных экзаменых и пересадкой лупоглазых юнош и девушек из-за парт в налоговые, администрации, управления и т.д. для сбора взяток и раздувания щек - вот это вызов.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua