МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Американський уряд судиться з “Google”

01/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Найбільша у світі пошукова система "Google" опинилася під тиском з боку американського уряду. Міністерство юстиції США вимагає від компанії інформацію про запити мільйонів користувачів інтернету. За твердженням посадовців, це допоможе Адміністрації підготувати законопроект про захист дітей від матеріалів порнографічного характеру. Компанія "Google" поки відмовляється виконувати вимоги Мінюсту, а правозахисники говорять, що надання такої інформації може дозволити уряду втручатися в особисте життя громадян.

Компанія "Google" отримала повістку до каліфорнійського суду ще минулого літа. Від компанії вимагалося передати американській феміді усі пошукові запити користувачів інтернету за один тиждень та мільйон інтернет-адрес, вибірково обраних з бази даних компанії. За словами представників Мінюсту, ця інформація може допомогти їм переконати Верховний Суд визнати контитуційним законопроект про захист дітей від порнографії. Такий закон, розроблений ще вісім років тому, забороняв інтернет-компаніям розміщувати на своїх сторінках порнографічні чи інші непристойні матеріали, які б могли побачити неповнолітні. Однак два роки тому Верховний Суд визнав цей законопроект таким, що може суперечити конституції і відправив його на додатковий судовий розгляд. За словами міністра юстиції США Альберто Гонзалеса, уряд збирає доказову базу на користь ухвалення цього закону і тому звернувся за допомогою до компанії "Google" та інших пошукових систем, таких як "Yahoo" та "Microsoft".

Говорить Альберто Гонзалес:

"Інші провайдери інтернет-послуг були відкритішими у наданні інформації. Ми не вимагаємо розкриття ідентичності користувачів. Нам лише потрібні дані про тематику їхніх комунікацій".

Однак компанія "Google" продовжує відмовляти запитам американського Мінюсту. Таку позицію компанії схвально оцінюють багато експертів та правозахисників. Адже під час введення термінів пошуку користувачі іноді пишуть і особисту інформацію – власний ідентифікаційний номер чи рахунок медичного страхування. На думку правозахисників, уряд може таємно відстежувати запити, пов’язані не лише із порнографією, але й політичною чи громадською діяльністю. А встановити ідентичність користувачів можна буде шляхом перевірки в провайдера їхньої інтернет-адреси, яку отримує в процесі реєстрації кожен комп’ютер. За словами Девіда МакГваєра, представника Центру Демократії і Технологій, на американському юридичном жаргоні така практика правоохоронців називається "риболовними експедиціями". Він сподівається, що суд відмовить у задоволенні вимоги Мінюсту США про обов’язкове надання інформації щодо мільйонів пошуків на інтернеті. За словами МакГварєра, існує багато інших, ефективніших шляхів захисту дітей від порнографії:

"Це поганий спосіб захисту дітей, які користуються інтернетом. Існує багато чудових технологічних методів, інтернет-фільтри, які дозволяють батькам визначати, що саме діти можуть переглядати в інтернеті. Вони дуже корисні й успішні. Вони краще роблять те, що ставить за мету цей законопроект. І вони також не перешкоджають дорослим отримувати доступ до законної інформації".

Консервативні християнські громади у США вже закликають бойкотувати пошукову систему "Google", яка нібито перешкоджає боротьбі уряду за моральність суспільства. З іншого боку, захисники "Google" ставлять під сумнів моральність урядового втручання у життя окремого громадянина. Таким чином, судова суперечка між урядом та приватною компанією спричинила чергову дискусію щодо прийнятної межі громадянських свобод у США.

http://www.radiosvoboda.org/article/2006/01/7DF33516-10D2-439B-82C0-E01231BF37E2.html

Відповіді

 • 2006.01.26 | Горицвіт

  Re: Американський уряд судиться з “Google”

  За іншими повідомленнями, yahoo i msn вже надали цю інформацію. В принципі, якщо вони хочуть саме статистику, то цього має бути досить. Адже пошукові запити на різних системах схожі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | catko

   статистика тільки привід

   насправді це втілюється в життя новий закон-указ буша про боротьбу з тероризмом який передбачає що можна слухати-дивитись-читати все і вся.
   а гугль молодці що не дають бо вони на штати повністю не завязані і дістати їх важко.
   крім того в гуглі унікальний пошуковик який працює за зовсім іншою технологією ніж яху наприклад. чого і до них вчепились бо унікальна технологія - унікальна інформація.
   ага - ще гугль кеші зберігає і можна по інформації запитів переглядати при потребі їх зміст з кешів гугля.
   короче цру бдьот.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.26 | Пані

    Найцікавіше навіть не те

    А вміст поштових скриньок google mail (gmail)

    Вони ж зберігають весь вміст незалежно від вашого бажання (хто не знає - читайте умови сервісу) протягом невизначеного часу (в пределе - вічно).

    Тому все, що ви писали або вам писали на ці скриньки може стати надбанням уряду США та зокрема ЦРУ, ФБР, тощо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.26 | Sych

     Ще одна цікава деталь про Гугл пошту

     Коли вам приходить імейл з Гугля, дізнатися звідки він прийшов неможливо - нема даних машини користувача. Як мінімум Хотмаіл такі дані вміщує в емаіл. Так що, не хочете світитися - користуйтеся Гугльом.;)
    • 2006.01.26 | Горицвіт

     Re: Найцікавіше навіть не те

     Пані пише:
     > А вміст поштових скриньок google mail (gmail)
     >
     > Вони ж зберігають весь вміст незалежно від вашого бажання (хто не знає - читайте умови сервісу) протягом невизначеного часу (в пределе - вічно).
     >
     > Тому все, що ви писали або вам писали на ці скриньки може стати надбанням уряду США та зокрема ЦРУ, ФБР, тощо.


     Інші теж, скоріше всього, зберігають, тільки не пишуть про це. Є деякі непрямі дані.
   • 2006.01.26 | Горицвіт

    Re: статистика тільки привід

    Мені здається, що це крок символічний, і що саме так органи його розглядають. Типу взяти спочатку статистику за тижденб, а потім щось більше взяти.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua