МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Vechir - 95-richchia Ivana Honchara - v yoho muzeyu

01/26/2006 | ladalesia
ЗАПРОШУЄМО
на ювілейний вечір
з нагоди 95-річчя з дня народження
Івана Макаровича ГОНЧАРА [27.01.1911– 19.06.1993] –
видатного громадського та культурного діяча, скульптора, художника,
збирача й дослідника українського народного мистецтва
27 січня о 17-й годині
у приміщенні УЦНК "Музей Івана Гончара"
У ПРОГРАМІ ВЕЧОРА:
• Відкриття виставки "ІВАН ГОНЧАР – ЗБИРАЧ".
На виставці будуть представлені цікаві сторінки з історії творення Музею Івана Гончара – унікальні експонати, фото та документи, що фігурували в захоплюючих, часом детективних сюжетах із життя Гончара-збирача, Гончара – колекціонера українських старожитностей. Неймовірні збіги обставин, оригінальні моменти спілкування з людьми і владою, спалахи щасливої зірки, під якою творилася колекція музею, знаного в цілому світі. І, ясна річ, шляхи-дороги України, її високе небо і незвичайні люди...
Виставка діятиме до 15 лютого 2006 року щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.45.
• Презентація видання “УКРАЇНА Й УКРАЇНЦІ”: історико-етнографічний мистецький альбом Івана Гончара (вибрані аркуші). Анотації до аркушів і передмова – українською, англійською та французькою мовами. Спільний видавничий проект УЦНК «Музей Івана Гончара» та ПФ «Оранта».
Матеріали для історико-етнографічного мистецького альбому “Україна й Українці” Іван Гончар, видатний громадський та культурний діяч, талановитий скульптор, живописець і графік, самобутній народознавець і самозречений колекціонер збирав протягом чотирьох десятиліть – від кінця 1950-х до 1993 року. До нього увійшли унікальні історико-документальні фото кінця ХІХ – середини ХХ ст. Найчастіше це – оригінали, рідше – репродукції раритетних світлин із різних куточків України: місцеві типажі й краєвиди, традиційний побут, обряди, архітектура, видатні діячі культури й науки тощо. Усі фото дбайливо оформлені за принципом колажу на великих аркушах розміром 300 х 415 мм з детальними підписами: хто сфотографований, де й коли.
На кожному аркуші знаходилося місце і для малюнка – фрагмента традиційного орнаменту, зображення місцевого гончарного посуду, керамічної кахлі, вишиваного рушника, тканого килима, різьбленої “божниці”, мальованої скрині чи писанки, старосвітських музичних інструментів. Кожен підпис, як і назва аркуша, починається з мальованої буквиці, що наближає альбом до давньоукраїнських рукописних книг. Обсяг альбому – 18 томів, 1500 аркушів – засвідчує масштабність і важливість цієї непересічної праці: його сторінки є правдивими свідченнями культурної величі та самобутності України.
Мова про публікування “України й Українців” Івана Гончара велася від початку 1990-х років, але лише сьогодні, до 95-річного ювілею автора, це видання побачило світ. До нього увійшли вибрані 160 аркушів із різних томів альбому “Україна й Українці”, репродуковані у зменшеному вигляді. Своєрідна енциклопедія української минувшини, створена Подвижником, нарешті знайде своїх читачів і стане важливим внеском у сучасну українознавчу, історичну й етнологічну літературу.
• Виступи мистецьких колективів.
ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Адреса Музею: Київ, вул. Січневого повстання, 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна", авт.№24, трол.№38 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 331-75-29, 288-92-68, 288-54-19


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua