МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До 2020 року Швеція повністю відмовиться від нафти

01/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Це знакова новина, тому що саме Швеція є прикладом та піонером в галузі застосування відновлюваних джерел енергії. Кажуть що такого типу технології "спочатку застосовуються в Швеції, а потім з"являються в Каліфорнії."

Шведський уряд вже десятиріччя агітує на міжнародному рівні проти використання токсичних та біозагрозливих матеріалів. А наприклад "Вольво" першими застосували "сірий список" в якому вказані матеріали, що їх не рекомендується використовувати у виробництві машин з екологічних причин. Постачальники "Вольво" виконують такі рекомендації. Зараз це достатньо поширена в світі практика.

Отже, шведи вже більше десяти років формуют тренд для всього світу у плані змін для екологічно безпечної економіки. І те що Швеція планує до 2020 року стати першої в світі країною, що не буде використовувати нафту - не випадковість.

Міністр рзвитку Швеції Мона Салін (Mona Sahlin), що оголосила про таку ініціативу, також заявила що вся енергія що буде споживатись країною буде базована на відновлюваних джерелах енергії.

Ціль- поступово позбавитись від машин на бензині та від опалення будинків нафтою.


Звиайно, шведи оголосили механізми, за допомогою яких вони будуть досягати поставленої мети:

# широкомасштабні інвестиції в джерела відновлюваної енергії та в дослідження нових її типів

# розвиток ініціатив "місцевого опалення" (ко-генерація та використання "марнотратного" зараз надлишкового індустріального тепла для потреб населення)

# значні податкові преференції для палива, що не виділяє CO2

# податкові преференції для машин, що є більш ефективними ніж сучасні

# підвищення податків за паразитне тепло та виділення CO2

# гранти для муніціпалітетів для довгострокового вивчення клімату та для інвестицій в нешкідливі для оточення технології

# Вже визначено критерії для кожної задачі на регіональному та локальному рівні, призначено орган та визначено 70 національних індикаторів, за якими буде відслідковуватись прогрес у справі досягнення поставленої мети.

Відповіді

 • 2006.01.29 | samopal

  Це справді знакова новина...

  Це справді знакова новина. Майдан-інформ, котрий славиться впертим небажанням фільтрувати відверто заангажовані повідомлення від “просто агенцій”, раптом вмявив дивне бажання доповнити якихось там затюканих шведів.
  Ну скільки можна, Говорять про серйозні речі, а проколюються на дрібницях.. Як чогось не знаєте, - краще не пишіть, а валіть простий переклад. У "політінформацію" ви чомусь своїх п'яти копійок не вставляєте, хоч і треба часом.
  В оригінальному повідомленні, посилання на яке наводиться в тексті, дивним чином нічого не згадується про автомобілі Volvo. Чого б це? Недалекі “північні олені” не знають чим гордитися? Чи просто заплутались у своїх “вольвах”? Адже автомобілі з такою маркою виробляють дві різні компанії Volvo Trucks та Volvo Cars. Остання належить “Фордові” та вмпускає легкові моделі, у той час як перша – вантажівки та автобуси (і, власне, є отим шведським "Вольво").
  То про яку йдеться?
  Якщо про вантажівки, то чому шведи мовчать, адже це їхня “рідна” фірма, до того ж – один з світових лідерів у цій галузі. А якщо йдкться про легковики, то “скромність” шведів легко пояснити. Ні, не тим, що компанію контролюють “америкоси”. А тим, що цей славетний “список матеріалів” з’явився після досить гучного скандалу, коли виявилося, що одна з моделей (називати не буду, але вона виготовляється донині і продається у нас, щоправда вже модернізована) має шкідливий для здоров’я салон. Вірю, що виробники зі шкіри вилізли, шоб виправитися, але ця тема для них болюча.
  Легковики Volvo продає у нас компанія “Віннер”. Можливо, хлопці якось підтримують сайт. Що ж, це добре. Але напишіть про них, як про спонсорів, а не втикайте у повідомлення “піарщину”. Якщо ж це чиясь “приватна” ініціатива, то сподіваюсь, що не Свистовича.“Редактор” такі речі повинен відслідковувати, а не виправдовувати потім на форумі.
  Може сайту добровільно допомагає хтось із віннерівського маркетингу? Але тоді таких ведмежих послуг “на два фронти” робити не варто, краще виправте ляпи на власних сайтах, наприклад на porsche.com.ua. Там у історичній довідці йдеться про якийсь “ступеневий двигун”, винайдений засновником фірми. Зрозуміло, що в тих, хто в Україні купує авта Porsce існування такого пристрою здивування не викличе (адже за гроші можна “любе”), але туди ж можуть зазирнути і звичайні люди. А про такий чудовий “винахід” відомо лише українським “хвааківцям від порше”. За дєржаву ж абідна
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.29 | Михайло Свистович

   Re: Це справді знакова новина...

   samopal пише:
   > Майдан-інформ, котрий славиться впертим небажанням фільтрувати відверто заангажовані повідомлення від “просто агенцій”

   1. Ми їх фільтруємо
   2. Це дійсно просто агенція

   > раптом вмявив дивне бажання доповнити якихось там затюканих шведів.

   Не раптом і не дивне. Дивним є те, що Ви раптом нарешті помітили всю класність Майлан-Інформу

   >
   > В оригінальному повідомленні, посилання на яке наводиться в тексті, дивним чином нічого не згадується про автомобілі Volvo.

   Наше повідомлення складається не лише з інформації з повідомлення, яке Ви назвали "оригінальним". Ми беремо значно ширше.

   > То про яку йдеться?

   Про шведську. Бо обидві компанії - резиденти Швеції.

   > цей славетний “список матеріалів” з’явився після досить гучного скандалу, коли виявилося, що одна з моделей (називати не буду, але вона виготовляється донині і продається у нас, щоправда вже модернізована) має шкідливий для здоров’я салон. Вірю, що виробники зі шкіри вилізли, шоб виправитися

   Ви вказали причину, для реальності ж життя головним є факт, що це - сталося.

   > Легковики Volvo продає у нас компанія “Віннер”. Можливо, хлопці якось підтримують сайт. Що ж, це добре. Але напишіть про них, як про спонсорів

   Не напишемо, бо не є вони, на жаль, спонсорами. Напишіть їм, що вони нам винні гроші ;)

   > Може сайту добровільно допомагає хтось із віннерівського маркетингу?

   На жаль, ні.

   > Але тоді таких ведмежих послуг “на два фронти” робити не варто, краще виправте ляпи на власних сайтах, наприклад на porsche.com.ua. Там у історичній довідці йдеться про якийсь “ступеневий двигун”, винайдений засновником фірми. Зрозуміло, що в тих, хто в Україні купує авта Porsce існування такого пристрою здивування не викличе (адже за гроші можна “любе”), але туди ж можуть зазирнути і звичайні люди. А про такий чудовий “винахід” відомо лише українським “хвааківцям від порше”. За дєржаву ж абідна

   Ви на шару це написали. Навряд чи "поршисти" читають цей форум.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.29 | samopal

    Мда... Протів фактав нє папрьош

    samopal пише:
    ”Майдан-інформ, котрий славиться впертим небажанням фільтрувати відверто заангажовані повідомлення від “просто агенцій”
    на що Свистович у притаманному йому стилі:
    ”1. Ми їх фільтруємо” та
    ”2. Це дійсно просто агенція”

    Отже, якщо у повідомлення на вашому сайті “раптом закрадеться” необ’єктивна інформація, - ви за цю “необ’єктивність” (котру самі ж називаєте просто – брехнею) і несете відповідальність. Навіть незважаючи на скромний автограф якої-небуть “агенції” у кінці повідомлення.

    samopal пише:
    “ раптом вмявив дивне бажання доповнити якихось там затюканих шведів.”
    на що Свистович з усією скромністю:
    ”Не раптом і не дивне. Дивним є те, що Ви раптом нарешті помітили всю класність Майлан-Інформу”

    Сайт і справді хороший. А колись був навіть класний (якщо взагалі не найкращий).
    Інакше я б сюди не лазив. Але відтоді багато чого змінилося. На жаль, не в кращу сторону.
    Інакше я б тут не “випендрювався”, нариваючись на неприязне ставлення “де-кого” з адміністрації. Чи ви вважаєте, шо маєте повне право вказувати на недоліки навіть Президенту, а от вам вказувати на помилки можуть лише недоброзичливці? Я навмисне зачепив оту “шведську” тему, бо вона не має якогось політичного підтексту. Зате має підозрілий присмак піару.

    samopal пише:
    “В оригінальному повідомленні, посилання на яке наводиться в тексті, дивним чином нічого не згадується про автомобілі Volvo.”
    на що Свистович чесно:
    ”Наше повідомлення складається не лише з інформації з повідомлення, яке Ви назвали "оригінальним". Ми беремо значно ширше.”

    “Ширіну ахвата” видно з наступного “діалога”:

    - То про яку йдеться?
    - Про шведську. Бо обидві компанії - резиденти Швеції.

    А далі Свистович видає фразу, котра цілком може стати сакраментальною:
    “Ви вказали причину, для реальності ж життя головним є факт, що це - сталося.”

    А як же. Є навіть така газета “Факти”. У своєму рекламному ролику вона ще й показує, як правильно їх подати....
    Фактом є, наприклад, те, що бездарні англійські корабели збудували найбільший та, “як вони брехливо заявляли”, найбезпечніший у світі пасажирський пароплав, котрий у першому ж рейсі втонув, потягнувши на дно півтори тисячі чоловік. Факт? Причини нікого не цікавлять?
    За твердженнями Центральної виборчої комісії у грудні минулого року на президенських виборах в Україні перемогу здобув Віктор Янукович. Факт? Щось не видно... Може є які причини?

    samopal пише:
    “Легковики Volvo продає у нас компанія “Віннер”. Можливо, хлопці якось підтримують сайт. Що ж, це добре. Але напишіть про них, як про спонсорів”
    і тут Свистович знову чесно (але під впливом емоцій):
    ”Не напишемо, бо не є вони, на жаль, спонсорами. Напишіть їм, що вони нам винні гроші”

    Тепер вже пізно. Я ж не знав... Треба було вам брати передоплату:-)
    Щоправда, можете ще згадати, що легкові авта Volvo є найбезпечнішими у світі. Але це теж “не зовсім вся правда“. Фактом тут є лише те, що вони самі так говорять про свою продукцію, хоча ще чверть століття тому це дійсно було “просто фактом”.

    Свистович пише:
    ”Ви на шару це написали”.

    Що ж, ваша правда. Але, сподіваюсь, не даремно.
    Хоча, дотримуючись вашої ж стилістики, можна було б написати й таке:
    “Не судіть усіх по собі. В мене клавіатура лежить на столі”

    Свистович пише:
    “Навряд чи "поршисти" читають цей форум.”

    Може звичайні фани та власники стареньких 924-х і не читають. А шкода, - вони багато втрачають.
    Але покупцями новеньких Porsche є здебільшого оті наші “пухнастики”, а вони ж мабуть цей форум “пасуть”. Якщо й не самі, то їхні “штаби”. Перший “український” Porsche Cayenne я побачив три роки тому під Верховною Радою. Навряд чи це був хтось з прибиральників чи охоронців. А якось на очі потрапив кадр, де із задніх дверей авта дуже схожого на Cayenne вибралася пані Багатирйьова

    На вашому сайті час від часу з’являються бадьорі “позитивні новини” про ЛАЗ.
    Повинен зазначити, що у заявах пресслужби та відділу маркетингу, котрі ви наводите з посиланням на “Гал-info”, відображена лише “частина правди”. А що таке “не вся правда” ви самі знаєте. І мова зовсім не про політичне підгрунтя, без якого у нас, на жаль, навіть у економіці нічого не відбувається. Таий однобокий підхід не сприяє самій справі – тобто розвитку вітчизняного автобудування (якщо ви це маєте на меті), але, що гірше, ставить під сумнів об’єктивність інформації у підбірці новин Майдан-Інформ. Хоча, мушу з вами погодитися,- пресслужба ЛАЗ таки справді все оте заявляла. “Протів фактав нє папрьош”!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.29 | Михайло Свистович

     Re: Мда... Протів фактав нє папрьош

     samopal пише:
     >
     > Отже, якщо у повідомлення на вашому сайті “раптом закрадеться” необ’єктивна інформація, - ви за цю “необ’єктивність” (котру самі ж називаєте просто – брехнею) і несете відповідальність.

     Ні. Бо там інформація подається у вигляді "НСНУ (БЮТ, СПУ сказали)"

     >
     > Але відтоді багато чого змінилося. На жаль, не в кращу сторону.

     Це ми чуємо уже 5 років.

     > Чи ви вважаєте, шо маєте повне право вказувати на недоліки навіть Президенту, а от вам вказувати на помилки можуть лише недоброзичливці?

     Всі мають на все право

     > Я навмисне зачепив оту “шведську” тему, бо вона не має якогось політичного підтексту. Зате має підозрілий присмак піару.

     Він має присмак параної

     >
     > Щоправда, можете ще згадати, що легкові авта Volvo є найбезпечнішими у світі.

     Ми не маємо такої інформації, і тут вона ні до чого.

     >
     > Що ж, ваша правда. Але, сподіваюсь, не даремно.

     Даремно

     >
     > Але покупцями новеньких Porsche є здебільшого оті наші “пухнастики”, а вони ж мабуть цей форум “пасуть”. Якщо й не самі, то їхні “штаби”.

     Ні, не пасуть.

     >
     > На вашому сайті час від часу з’являються бадьорі “позитивні новини” про ЛАЗ.

     І не лише про ЛАЗ. Просто вони розсилають прес-релізи. Чому б не порадіти успіху вітчизняного виробника?
 • 2006.01.29 | anorma

  мозги пудрят

  к 2020 году цена на нефть может оказаться на таком уровне, что от нее будут "отказываться" и без громких но никчемных заявляний
 • 2006.01.29 | casesensitive

  и лекарства перестанут делать?

  и полимеры? Аааа - имелось ввиду "откажется от нефти, как энергоносителя". Ну это пока газ у норвегов не кончится: потом можно китовым жиром отпаливаться :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua