МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Право на Правду: ще не остаточна, але вже перемога

01/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Наводимо лист Міністерства юстиції України на запит щодо підстав видання "секретних матеріялів" органів державної влади.

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Україна, 01001, м.Київ
вул.Городецького, 13
Тел (38-044) 279-66-64
Факс (38-044) 279-56-31

21.01.2006 № С-32705-22

Северину О.Є.

Міністерство юстиції України розглянуло Ваше звернення щодо підстав застосування грифів обмеженого доступу до нормативно-правових актів і повідомляє наступне.

Надання нормативно-правовим актам грифів обмеженого доступу, що не передбачено законодавством, є порушенням прав громадян на доступ до правової інформації.
Міністерством юстиції України проведено аналіз актів Кабінету Міністрів України, виданих протягом 1991-2005 років, з грифами обмеження доступу "Не для друку" та "Опублікуванню не підлягає", які законодавством України не передбачені.

За результатами аналізу, Міністерство юстиції України звернулось до Кабінету Міністрів з пропозицією дати доручення щодо недопущення у подальшому використання зазначених обмежувальних грифів та опублікування раніше виданих актів Кабінету Міністрів, які мають такі грифи.

Заступник міністра
М.М.Шупеня

-------------------------------------------------------

Ми вітаємо шляхетні наміри Міністерства юстиції і сподіваємося, що це буде "не словом, а ділом". Водночас ми звертаємо увагу, що йдеться не тільки про нормативні акти КМУ, а і Президента України, інших органів державної влади.

Ми також закликаємо наших читачів продовжувати акцію "Януковича на чисту воду".
Разом нас багато! Разом переможемо!

Відповіді

 • 2006.01.26 | Sean

  Стукайте і вам відкриють

  Можливо. А якщо не відкриють, то можна грюкати сильніше, аж допоки не злетять двері.

  Приєднуйтеся до цього: http://maidanua.org/static/news/1136458089.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.27 | Людмила

   то суду не буде? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.27 | Mary

    чому це не буде?

    Це мінюст відповів Шонові на його інший запит (я так розумію).

    Наскільки мені відомо, кабмін, якому ми вислали запити, ще нікому нічого не відповів, це по-перше. А по-друге, не оприлюдним назв засекречених януковичем актів, як ми цього в запитах вимагаємо.

    Тому якшо вони ще так пововтузяться, перекладаючи папери з купки на купку - тоді буде суд. Ну і як додатковий аргумент в суді можна буде використати папірець мінюсту :-).
 • 2006.01.26 | Ясен Пень

  Вітаю! (-)

 • 2006.01.26 | Пані

  Блін... РІК ПРОЙШОВ

  А скількі ще пройде, доки вони реально це втілять...

  Звичайно, це показує, що добвати їх можна, треба і дуже треба.

  Але... це також показує рідкісну інерційність системи і силу її спротиву змінам.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | Mary

   Ну, краще рік ніж 5

   Пані пише:
   > А скількі ще пройде, доки вони реально це втілять...

   Так тепер якщо реально не втілять - це ж можна робити боляче :-).

   > Звичайно, це показує, що добвати їх можна, треба і дуже треба.

   угу. і показує, що вчитися вони в принципі здатні.

   > Але... це також показує рідкісну інерційність системи і силу її спротиву змінам.

   на то вона і система. і на то є громадяни-активісти, щоб цю систему ...ти. :gun:
  • 2006.01.27 | Уляна

   Тільки зараз про це подумали?

   Дивуюсь Вашій здивованості. З Вашим розумінням більшості проблем, Вам точно не пасує демонструвати таку свіжу наївність.

   Пані пише:

   > Але... це також показує рідкісну інерційність системи і силу її спротиву змінам.

   також? рідкісну інерційність системи? спротив змінам? Пані, Ви тільки в цій гілці на це звернули увагу?

   І шо воно таке навколо?

   У нас не можуть зупинитися в залишенні всього, як є. Розуміють, що не можна все залишати на місці, а продовжують залишати. Скоротити кількість соціальних фондів, в які кожна фірма носить зараз платіжки кожного місяця, з чотирьох до одного? - та ви що? А де ж будуть бідні жіночки працювати? Будувати щось на Батиєвій Горі? - як можна? (це вчорашня новина з майдану) В хід іде щось про ландшафт, пісок, мокро, археологи, скверики, майданчики для "дітей Франції". І говорять про це не тільки щасливі жителі бараків на Батиєвій Горі, а й ті, хто бачили місто Амальфі на скалах, хмародери на болотах Флоріди (та й Петербург можна згадати) чи на пісках пустель. Не мати прописки в паспорті? - думки ПРОТИ цього заводяться моментально, як пилюка в кімнаті. Вам перелічувати який ще хлам тут захищається за допомогою "женщин, стариков і дєтєй" або "вначалє надо харашо подумать"? Невже Ви не бачите, що Майдан є першим, що не може зупинитися в залишенні всієї системи на місці? Пані, зверніть увагу на еластичнісь спротиву більшості всьго, що пробують міняти. Спротив заводиться автоматично. (Наведіть, будь ласка, приклад якоїсь новаторської діяльності, яку б не пробували збивати всім суспільством з кволих ніжок. Буду вдячна.) Ми дійсно в системі, причому втягнуті всі, включно зі спільнотою Майдану. Слово "вони" ніяк не можна застосовувати, якщо брати до уваги відсутність змін в Україні. Спротив змінам проявляють не якісь міфічні "вони", а суспільство в цілому. І нема на це, здається, ніякої ради. Залишилося тільки дібрати назву цій системі. "Кучмізм" - просьба не пропонувати.

   Хочете, переповім, як кажуть, було в 37 році. Якийсь там НКВДШник і не один, і не одного рангу, вже починали, кажуть, задумуватися і розуміли, що творять терор. А зупинитись вже не могли.

   Щас Вам зараз з'являться таблички з надписом "ділянка землі на продаж" вздовж Бориспільської траси. А особливо Ірпінської.(Мишко все організує.) Щоб як в Туреччині! Це, як би в 1937 році НКВДешник кинув все і почав планувати приїзд Грети Гарбо або привіз колекції з Лувру в Москву замісь допитувати по 10 людей в день.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.27 | Михайло Свистович

    Re: Тільки зараз про це подумали?

    Уляна пише:
    >
    > У нас не можуть зупинитися в залишенні всього, як є. Розуміють, що не можна все залишати на місці, а продовжують залишати. Скоротити кількість соціальних фондів, в які кожна фірма носить зараз платіжки кожного місяця, з чотирьох до одного? - та ви що? А де ж будуть бідні жіночки працювати? Будувати щось на Батиєвій Горі? - як можна? (це вчорашня новина з майдану) В хід іде щось про ландшафт, пісок, мокро, археологи, скверики, майданчики для "дітей Франції". І говорять про це не тільки щасливі жителі бараків на Батиєвій Горі, а й ті, хто бачили місто Амальфі на скалах, хмародери на болотах Флоріди (та й Петербург можна згадати) чи на пісках пустель. Не мати прописки в паспорті? - думки ПРОТИ цього заводяться моментально, як пилюка в кімнаті. Вам перелічувати який ще хлам тут захищається за допомогою "женщин, стариков і дєтєй" або "вначалє надо харашо подумать"?

    І де в нас засуджується скорочення соціальних фондів з чотирьох до одного чи прописк у паспорті? Щодо Батиєвої гори - досить поміркована новина з висвітленням різних точок зору, хоча все ж таки заангажована. Але там наведений автор, з яким я, наприклад, не погоджуюсь.

    >
    > Невже Ви не бачите, що Майдан є першим, що не може зупинитися в залишенні всієї системи на місці?

    Ні, він є останнім.

    >
    > Пані, зверніть увагу на еластичнісь спротиву більшості всьго, що пробують міняти.

    Бо погано міняють.

    >
    > Щас Вам зараз з'являться таблички з надписом "ділянка землі на продаж" вздовж Бориспільської траси. А особливо Ірпінської.(Мишко все організує.)

    Ні, я не торгую земле.

    >
    > Щоб як в Туреччині!

    А що в Туреччині?

    >
    > Це, як би в 1937 році НКВДешник кинув все і почав планувати приїзд Грети Гарбо або привіз колекції з Лувру в Москву замісь допитувати по 10 людей в день.

    Ні, це якби Грета Гарбо раптом почала допитувати по 10 людей в день.
   • 2006.01.27 | Пані

    Re: Тільки зараз про це подумали?

    Уляна пише:
    > Дивуюсь Вашій здивованості. З Вашим розумінням більшості проблем, Вам точно не пасує демонструвати таку свіжу наївність.

    Продовжу бути наївною в ваших очах... Якщо мій пост сприймається як здивування або наївність.... то я не знаю, що і сказати.

    Мій коментар стосувався конкретної справи і, мабуть, потребує конкретизації. Просто іншим дописувачам цієї гілки про це і так відомо.

    Справа в тому, що чиновники мінюсту НА СЛОВАХ те саме казали ще на початку минулого року. І рік знадобився, що Сашкові нарешті надали це в офіційній відповіді!!!

    > Пані пише:
    >
    > > Але... це також показує рідкісну інерційність системи і силу її спротиву змінам.
    >
    > також? рідкісну інерційність системи? спротив змінам? Пані, Ви тільки в цій гілці на це звернули увагу?

    Без коментарів.


    > Пані, зверніть увагу на еластичнісь спротиву більшості всьго, що пробують міняти. Спротив заводиться автоматично. (Наведіть, будь ласка, приклад якоїсь новаторської діяльності, яку б не пробували збивати всім суспільством з кволих ніжок. Буду вдячна.)

    Я не знаю прикладів новацій, з якими боролися б "всім суспільством". Знаю натомість приклади такої боротьби з боку чиновників. Причому боротьби цілком вмотивованою власною кишенею.

    > Ми дійсно в системі, причому втягнуті всі, включно зі спільнотою Майдану. Слово "вони" ніяк не можна застосовувати, якщо брати до уваги відсутність змін в Україні. Спротив змінам проявляють не якісь міфічні "вони", а суспільство в цілому.

    Я такого не помітила. В нас суспільство в цілому виявляється набагато більш готовим до будь яких змін, ніж бюрократична система. Зрештою, це не тільки в нас, але в нас це саме зараз проявляється найвиразніше.


    > Щас Вам зараз з'являться таблички з надписом "ділянка землі на продаж" вздовж Бориспільської траси. А особливо Ірпінської.(Мишко все організує.) Щоб як в Туреччині! Це, як би в 1937 році НКВДешник кинув все і почав планувати приїзд Грети Гарбо або привіз колекції з Лувру в Москву замісь допитувати по 10 людей в день.

    До чого тут це і всі інші приклади - я взагалі не знаю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.28 | Уляна

     Re: Тільки зараз про це подумали?

     Пані пише:

     > Справа в тому, що чиновники мінюсту НА СЛОВАХ те саме казали ще на початку минулого року. І рік знадобився, що Сашкові нарешті надали це в офіційній відповіді!!!

     Успіхів Вам в запитах. Дуже рада, що росте чисельність Харківської Правозахисної Групи. Впевнена, що се відображає ріст беззаконня в країні, як абсолютний, так і відносний.

     >
     > > Пані пише:
     > >
     > > > Але... це також показує рідкісну інерційність системи і силу її спротиву змінам.
     > >
     > > також? рідкісну інерційність системи? спротив змінам? Пані, Ви тільки в цій гілці на це звернули увагу?
     >
     > Без коментарів.

     Тоді я прокоментую. Говорити про "рідкісну інерційність системи" отримавши якогось там листа... А якщо б не отримали - то й нема інерційності?


     >
     > Я не знаю прикладів новацій, з якими боролися б "всім суспільством". Знаю натомість приклади такої боротьби з боку чиновників. Причому боротьби цілком вмотивованою власною кишенею.

     Добре, забираю слово "всім". Зі спробою змін боремося суспільством.
     "Незаконно забирати незаконно запарковані машини"... Рикає суспільство на майдані. Болісно реагує на ВСІ спроби змін. Теперішня влада - теперішнє дзеркало суспільства. Не треба ніякого "вони" . Доцільніше думати про інертність системи, бо не багато є готових платити за тепло, газ, проїзд в транспорті, а не тому, що "нам не відповідають з міністерства".
 • 2006.01.26 | Mary

  Мені от що цікаво

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Міністерством юстиції України проведено аналіз актів Кабінету Міністрів України, виданих протягом 1991-2005 років, з грифами обмеження доступу "Не для друку" та "Опублікуванню не підлягає", які законодавством України не передбачені.
  >

  Оце мені вельми цікаво, і ще цікавіше, чи результати аналізу вони (Кабмін) вишлють нам у відповідь на запити "гамнюка на палю".

  Може тре міністертво юстиції попросити оприлюднити аналізи? Шоне, як будеш таке робити - свисти, я теж хочу (аналізи побачити)! :-)
 • 2006.01.26 | Бєлочка

  Пряздрявляю! З мене за нагоди горішки (-)

 • 2006.01.26 | Albes

  Очередная отписка,

  типа "вот вам бумажка и валите с ней нахрен". Никакой КОНКРЕТНОЙ информации.

  Единственное, в чем победа (и не малая), что Минюст полуофициально признал, что "Надання нормативно-правовим актам грифів обмеженого доступу, що не передбачено законодавством, є порушенням прав громадян на доступ до правової інформації.".
  И это признание можно и нужно использовать в дальнейшем (в т.ч. в суде).

  ШОН,
  имхо, лучше выложить скан этого ответа, чтобы все желающие, подавая иски о "рассекречивании" могли использовать этот скан в суде.
 • 2006.01.27 | Olena

  Вітаю! Так крок за кроком й переможемо (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua