МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЖИРна пляма в списках ПРП. Пора виводити! (оновлено)

01/28/2006 | Василь Йовович
ПРП: Пинзенику, Рятуйте Партію!
Відкритий лист голові партії “Реформи і порядок” Віктору Пинзенику

Шановний Вікторе Михайловичу!
Відкритий лист – це спосіб достукатися, докричатися до Вас у ситуації, коли Секретаріат ПРП сприяє повному знищенню Дніпропетровської обласної організації, а ми – її активісти та керівники - не розуміємо, чи лишилися в ПРП ще порядок і порядність.
Ми завжди пишалися нашою партією – сучасною, європейською, інтелектуальною, та її лідерами – енергійними молодими професіоналами.
Сьогодні нам соромно дивитися в очі тисячам людей, яких ми привели в цю партію на Дніпропетровщині. І цьому є дві причини. Ім’я першої – Олександр Жир, другої – дії та бездіяльність керівництва партії.
Мирослава Гонгадзе була керівником прес-служби ПРП, коли її чоловіка викрали та по-звірячому вбили кравченківські “орли”. Пеерпіст Олександр Жир став першим головою парламентської комісії з розслідування вбивства Георгія, що дорівнювало тоді прямому виклику Кучмі. Ми гордилися, що до процесів декучмізації України причетний наш земляк і однопартієць. Заради цього ми готові були пробачити Жирові все – і організаційну недбалість, і постійну відсутність в області, і його зарозумілу конфліктність з найближчим оточенням, і повну безвідповідальність перед партією і партійцями, і багато-багато інших недоліків та провалів, які несумісні зі статусом голови обласної організації. І пробачали – до того часу, доки не зрозуміли, що людина, яку ми намагалися використовувати як символ та прапор дніпропетровської ПРП, за яку тягнули всю роботу – за своїми моральними якостями не відповідає цій ролі.
Нові подробиці касетного скандалу, пов’язані з прізвищем Березовського, розкрили нам гірку і цинічну правду про Олександра Жира. Диктофон, який, за словами Жира, перебував під його контролем, здали до Генпрокуратури довірені особи БАБа Гольдфарб і Фельштинський. Так само чіпи, на які здійснювався запис в кабінеті Кучми, та записи, експертизу яких здійснювала фірма “Бек-Тек”. В той самий день, коли люди Березовського здавали ці речові докази Піскуну, двоє з нас були свідками, як Жир метався, намагаючись зв’язатися з ними, пристроїтися до них і взяти участь у передачі. Але все було намарно – він уже був для них непотрібним використаним матеріалом. Згодом вся країна дізналася версію майора Мельниченка – про змову Березовського з оточенням Кучми, про записи розмов з Миколою Олександра Жира та Юрія Швеця, які пропонували йому взяти участь у продажу плівок. Сам Жир якось напідпитку сказав, що гроші на вибори у 2002 році йому дав ніхто інший, як Березовський. Образ непідкупного героя і принципового борця з кучмізмом розтанув на наших очах.
Якийсь час за інерцією ми все ще придумували медіа-приводи, влаштовували прес-конференції та інтерв’ю для відмивання та розкрути Жира, протягом року оживляли політичний труп, бо з його ім’ям пов’язувалось ім’я дніпропетровської ПРП. Очевидно, це була помилка, за яку ми розплачуємося сьогодні.
Повністю розвіюючи попередній міфологічний свій образ, Жир пішов на “співпрацю” з Миколою Швецем – тим самим фігурантом “чорних списків” ПОРИ, за фактами “діяльності” якого відкривалася низка кримінальних справ, який, будучи головою дніпропетровської облдержадміністрації, знімав Жира з виборчих перегонів у 2002 році, з тим самим Швецем, який був для ПРП головним корупціонером, кучмістом та ворогом в регіоні. До цієї “співпраці” прилипли, як мінімум, 50 000 доларів і серед нас є люди, готові свідчити про це у суді. Сам Жир і не приховує факту одержання цих грошей, які трактує як “повернення боргу” – мовляв, Швець компенсував йому суму витрат на вибори 2002 року. Коло замкнулося – Швець повернув Жиру гроші Березовського. Одна зрада потягнула за собою іншу...
В ім’я “співпраці” зі Швецем Жир вже здав боротьбу нашої організації з прихватизаторами обласного комунального підприємства “Облводоканал”, бо то були люди Швеця, здав дніпропетровських ріелторів, які боролися з безчинствами обласного комунального підприємства БТІ, яке знаходиться під крилом Миколи Антоновича. А тепер Жир хоче здати під Швеця і всю партійну організацію, прагнучи завести швецівські кадри до місцевих списків блоку ПОРА-ПРП. В серйозності цієї загрози можна переконатися, проглянувши списки “НУ” та БЮТ до обласної та міської ради Дніпропетровська, які рясніють швецівськими партгоспноменклатурними кадрами, з безчинствами яких ми боролися останні 10 років. Жир заявив, що по списках ПРП до міської ради має йти один, а той кілька керівників традиційно прокучмістського Південмашу – підприємства, верхівка якого є головним організатором фальсифікацій в Красногвардійському районі Дніпропетровська на останніх президентських виборах.
Разом із тим, до списку дніпропетровської парторганізації до міської ради обласного центру погодилися увійти знакові для нашого регіону люди: очолила список відома журналістка, редактор незалежної газети “ЛИЦА” Олена Гарагуц, яка першою розмістила в регіональній українській пресі тексти плівок Мельниченка. В неугодному Жиру списку дніпропетровської міської організації також ведуча дніпропетровського Майдану, перекладачка на українську мову “Хронік Нарнії” Вікторія Наріжна, керівник культової у місті мистецької агенції “Арт-Вертеп” Тимофій Хом’як, дітище якого можна порівняти хіба що з львівською “Дзигою”. А також: Павло Хобот - керівник асоціації “Наш Дім”, що об’єднує понад 200 житлово-будівельних кооперативів, перший заступник начальника міськводоканалу Валерій Безус, який вибив унікальний в 20 млн. євро кредит ЄБРР для реконструкції водопровідного господарства міста. Плюс бізнесмени, які з нами від Помаранчевої революції. Все це люди формату ПРП, але не формату Швеця й Жира...
Під Швеця здаються і можливості ПРП на виборах міського голови Дніпропетровська. Коли міська організація відмовилася підтримувати швецівського кандидата-“торпеду” проти діючого мера Куліченка – Жир заявив, що розпустить цю організацію. Після цих “художеств” конференція обласної ПРП 47 голосами проти 5 зняла Жира з посади голови, обравши головою людину, якій довіряють і рядові партійці, і керівники осередків. І тоді на допомогу Жиру прийшов Секретаріат ПРП, що добився призначення його начальником виборчого штабу блоку в області...
На наших очах і за допомогою Секретаріату Жир нищить збудовану не ним організацію. Вже цілі районні та міські організації готові на знак протесту вийти з ПРП і влитися до УНП, чи “Батьківщини”. На догоду Жиру Секретаріат виключив з партії 7 членів Ради ДОО ПРП, імен яких Жир навіть не міг згадати на тому засіданні. Користуючись Вашим прикриттям, Жир творить справжні “дива”: проводить нестатутні зібрання, нарікає їх Радами, Конференціями та розпускає найбільші організації, заявляє про виключення з партії законно обраного натомість нього голови обласної організації і все це – напередодні виборів! І стверджує, що це неподобство чиниться від імені голови партії та її Секретаріату.
В ім’я нашої партії, щоби не зашкодити підготовці виборів ми тривалий час не виносили “сміття з хати”, погоджувалися на різноманітні компроміси та варіанти “мирного співіснування” з Жиром. Але все це оберталося проти партійної організації, яку ламають, як вже зламали десятки регіональних організацій демократичних партій по всій Україні, а то й цілі партії – на догоду кланам і кланчикам, проти яких ще вчора ми боролися на Майдані. Раніше ми були переконані, що таке можливе де завгодно, але тільки не в ПРП...
Людина, якій ми вимушені приділяти так багато уваги, не вміє будувати – хіба що зраджувати і продавати те, що йому не належить і руйнувати, руйнувати, руйнувати – уявлення про мораль, честь, гідність, про те, що в Україні можлива чесна, непродажна політика і цивілізована політична сила, здатна протистояти ерозії моралі. Ми не хочемо докопуватися до першопричин такої поведінки – чи Олександр Олександрович не витримав опозиційного безгрошів’я, чи стомився від “боротьби з вітряками”, чи озлився на весь світ, не отримавши після виборів обіцяних посад начальника обласного управління СБУ чи голови облдержадміністрації.
Ми заявляємо, що зробимо все, аби не допустити переродження дніпропетровської ПРП, перетворення її на придаток швецівського клану.
Ми просимо Вас, Вікторе Михайловичу, негайно втрутитися в ситуацію і зупинити знищення партії, яке сьогодні починається з Дніпропетровська.
Сьогодні керівництво партії “Реформи і порядок” мусить довести і партійцям, і суспільству, що ПРП-ПОРА дійсно нова сила з новими – чесними та публічними – принципами і правилами гри. Інакше, навіть така сильна людина як Віталій Кличко не зможе винести на своїх плечах тягар несправедливості, олжі й продажності, який чіпляється за ПРП.

Голова Дніпропетровської обласної організації ПРП В.Чернявський
Голова Контрольно-ревізійної комісії ДОО ПРП С.Білодіденко
Голова Дніпропетровської міської організації ПРП А.Денисенко
Голова Дніпродзержинської міської організації ПРП В.Бойцов
Голова Павлоградської міської організації ПРП Л.Романюк
Голова Петриківської районної організації ПРП І.Ярмолюк
Голова Амур-Нижньоднпровської РО ПРП Н.Бережна
Голова Бабушкінської РО ПРП П.Крюков
Голова Індустріальної РО ПРП С.Довгаль
Голова Кіровської РО ПРП В.Сухов
Голова Красногвардійської РО ПРП В.Козицький
Голова Ленінської РОР ПРП Т.Петренко
Голова Жовтневої РО ПРП С.Подройкін
Голова Самарської РО ПРП Е.Чудопалов
Член Ради ДОО ПРП Р.Гонтар
Член ради ДОО ПРП С.Дрововозов
Член ради ДОО ПРП П.Хобот

Та ще 187 підписів. Збір підписів триває...

Відповіді

  • 2006.01.28 | Михайло Свистович

    І потім вони казатимуть, що в них класний список?

    Цікаво, чи спитав голова партії Віктор Пинзеник в колишнього секретаря партії Мирослави Гонгадзе, що вона думає з привод Жира у списках? Я не вірю, що Пинзеник не знає її ставлення до Жира.

    Революція почалася зі справи Гонгадзе (УБК). І гидотно, що блок, який позиціонує себе як власне революційний, бере до себе людину, яка гидотно повелася у справі Гонгадзе.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua