МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МАУПу знову не йметься

02/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
МАУП подав позов до академіків Мирослава Поповича та Ярослава Яцкова й професорів Станіслава Кульчицького, Олександра Майбороди, Юрія Шаповала та Наталі Яковенко, а також до газети НАНУ «Світ», яка торік, водночас із сайтом «Майдан» і часописами «Критика» та «Форум націй», умістила заяву «Проти ксенофобії, за европейську Україну!», що її підписали повище згадані науковці та ще понад дві сотні представників української інтеліґенції з краю та діяспори. Разом із інформацією про судові слухання, які розпочалися 3 лютого, а відтак були перенесені на 20 лютого, ми поширили також листа шістьох науковців-«відповідачів» і закликали українську інтеліґенцію до акцій громадянської підтримки своїх колеґ, оскаржуваних знахабнілими від безкарности ксенофобами.

Нині вже маємо перші відрухи. Наразі, насамперед завдяки активности проф. Наталії Пилип’юк, президента Канадської асоціяції славістів, найжвавіше відгукнулася діяспора: відповідні матеріяли буде опубліковано в україністичних розсилках Домініка Ареля і Романа Сенкуся, а газета «Свобода» - чільна друкована медія української громади у Північній Америці – в наступному числі (10 лютого) вмістить повідомлення про суть справи, текст звернення оскаржуваних науковців, а головне - список осіб й організацій, які в той чи той спосіб висловили свою підтримку борцям із ксенофобією в Україні. Завважте, що цього разу йдеться не про колективну відозву, а, натомість, про окремі (сподіваємося, численні) підтримчі листи, які буде передано ак. Мирославу Поповичу з колеґами, їхнім адвокатам, а також розіслано до «Свободи» та інших медій, солідарних із антиксенофобською громадською кампанією, спричиненою цим судовим процесом. Охочі можуть надсилати такі листи на відповідну адресу в газеті «Свобода» (pidtrymka@att.net - до ранку середи, 8 лютого за київським часом), а також прес-секретареві Конґресу національних громад Тетяні Хорунжій (forumn@mail.ru) і Андрієві Мокроусову, відповідальному редакторові часопису «Критика» (mokrousov@krytyka.kiev.ua). Ініціятивна група готує також інші підтримчі акції, що про них буде повідомлено окремо. Втім, щиро дякуватимемо за плідні ідеї і пропозиції.

Тексти підтримчих листів вже надіслали відомі українські науковці з краю та діяспори, а також іноземні інтелектуали - друзі України (Андреа Ґраціозі, Джована Сєдіна, Наталія Пилип’юк, Роман Сенкусь, Петро Потічний, Андрій Горняткевич, Ярослав Грицак, Тарас Закидальський, Тит Геврик, Марта Дичок, Ольга Андрієвська, Микола Рябчук, Олександр Мотиль, Тарас Кознарський, Натан Меїр, Юрій Тарнавський, Віра Андрушків, Зенон Василів, Світлана Кобець, Сергій Плохій, Мирослав Юркевич, Петро Й. Потічний, Оля Гнатюк, Андрій Кравчук та ін.)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua