МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скотланд Ярд відновив розслідування щодо 14 Waffen SS Galizien

02/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Британська газета The Guardian повідомляє, що офіцери Скотланд Ярду на вимогу члена британського парламенту ще раз перевірять ветеранів дивізії 14 Waffen SS Galizien (дивізії "Галичина") на причетність до можливих злочинів.

Сім років тому спеціяльна група розслідувань була розпущена, і ось, на вимогу лейбориста Andrew Dismore, члена парламенту від Hendon, розслідування було поновлено. Самі фахівці вважають, що завдання вони отримали щонайменше на десять років запізно, бо ні ні можливі підозрювані, ні їх можливі жертви не є у тому віці, щоб витримати нормальний судовий процес.

Професор David Cesarani, який був одним з розробників закону про воєнні злочини, що набув чинності 15 років тому, вважає, що зараз цим розслідуванням мали б займатись історики, а не слідчі. Однак парламентарій непохитний: він вважає, що розслідування є єдиним ефективним запобіжним заходом, щоб воєнні злочини не повторились в майбутньому. Він готовий лобіювати в парламенті додаткове фінансування розслідувань, лише б довести його до завершення.

На думку Майдану це є політичним замовленням, оскільки далі The Guardian повторює давно спростовані істориками небилиці про причетність батальйону "Нахтіґаль" до розстрілу "тисяч євреїв у Львові". Такі публікації завжди з'являються в пресі під час загострення українсько-російських стосунків, потім затихають, коли українська громадськість наводить факти, які спростовують безпідставні звинувачення. Нашим історикам та працівникам МЗС давно пора підготувати типовий відповідальник на ці шаблонні звинувачення, розроблені ще совковим агітпропом, і відкривати їх на потрібній сторінці відповідно до звинувачення.

Відповіді

 • 2006.02.08 | Марія Okсана

  Re: Скотланд Ярд відновив розслідування щодо 14 Waffen SS Galizien

  Davno pora istorykam i MVS vidnovyty pravdy pro te, shcho Dyvizia HAlychyna bula vijs'kovojiu formacijejiu, ane karal'nym zahonom cyvil'nykh v tomu chysli jevrejiv!
 • 2006.02.08 | Євген(Київ)

  Яка дурня!Ваффен -означає Бойовий(військовий) а не Каральний:(

  Німці за своїм військовим статутом не могли приймати до складу Вермахту не німецькі етнічно підрозділи, тому сформованим на захоплених територіях загонам давали лички СС, власне структурі СС вони і не підпорядковувались а виконували БОЙОВІ задачі Вермахту! Це ж загальновідомо!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | Сахаров

   Re:

   Крім того згідно зі статутом СС "не арійці" не могли служити у СС. Відтак лички СС теж були маскарадом - українці та інші "не арійці" зараховувалися до вахманів СС. Вахман - не ССівець, це кандидат до СС. А українці вище піднятися у СС-івській ієрархії і не могли.
   Зверніть увагу на те як синхронно порушуються подібні питання у британському і українському парламентах - день у день. Хоч би розпорядилися щоб трохи рознесли у часі. А старанна аґентура вона ж, отримавши наказ, бере під козірок і кидається виконувати. Отак вони і ловляться.
  • 2006.02.08 | Мартинюк

   Очвидна узгодженість з виборами в Україні

   І демонструє наскільки сильні впливи має совківське лоббі на Заході.
 • 2006.02.08 | Сахаров

  Re: Скотланд Ярд відновив розслідування щодо 14 Waffen SS Galizien

  Чекав, чекав поки з'явиться мій допис - не дочекався. Повторюю.
  Українці згідно зі статутом СС як і інші "не арійці" не могли бути ССівцями. То ж і ССівські лички - також маскарад. Українцям і іншим неарійцям надавали статусу вахмана СС без змоги перейти до складу СС. Вахман - не ССівець, а тільки кандидат до СС.
  І зверніть увагу як синхронно з'явилася подібна тематика в українському і британському парламентах. Платна агентура викриває себе однозначно у двох випадках. Перший - різка зміна орієнтації при отриманні нового завдання. Другий - синхронно спрацьовує в разі отримання однакових завдань агентами у різних країнах чи групах. Так вони і проколюються.
  Дещо з конспірології - платна вербована агентура використовується як "чистильщики" для агентури фахової, яка втілюється під ретельно розробленими легендами, або для реалізації "фонових" завдань. І цією агентурою не дорожать, бо завжди знайдеться ласа до грошей заміна. То ж і використовують її "в лоб", напряму, нехтуючи можливістю викриття у двох вищезгаданих випадках.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | spectator1

   Re: Скотланд Ярд відновив розслідування щодо 14 Waffen SS Galizien

   згоден, розслідування це - чистий піар, намагаються з ВВ2 витиснути все що можна.Це можлива реакція на маупівські тексти і піднятий у зв"язку з цим скандал.
   Сахаров пише:
   > Чекав, чекав поки з'явиться мій допис - не дочекався. Повторюю.
   > Українці згідно зі статутом СС як і інші "не арійці" не могли бути ССівцями. То ж і ССівські лички - також маскарад. Українцям і іншим неарійцям надавали статусу вахмана СС без змоги перейти до складу СС. Вахман - не ССівець, а тільки кандидат до СС.
   > І зверніть увагу як синхронно з'явилася подібна тематика в українському і британському парламентах. Платна агентура викриває себе однозначно у двох випадках. Перший - різка зміна орієнтації при отриманні нового завдання. Другий - синхронно спрацьовує в разі отримання однакових завдань агентами у різних країнах чи групах. Так вони і проколюються.
   > Дещо з конспірології - платна вербована агентура використовується як "чистильщики" для агентури фахової, яка втілюється під ретельно розробленими легендами, або для реалізації "фонових" завдань. І цією агентурою не дорожать, бо завжди знайдеться ласа до грошей заміна. То ж і використовують її "в лоб", напряму, нехтуючи можливістю викриття у двох вищезгаданих випадках.
  • 2006.02.08 | Михайло Свистович

   Re: Скотланд Ярд відновив розслідування щодо 14 Waffen SS Galizi

   Сахаров пише:
   > Чекав, чекав поки з'явиться мій допис - не дочекався.

   Щоб не чекати - пишіть зареєстрованим.
 • 2006.02.08 | Mykyta

  Зверніть увагу, з якою завидною педантичністю

  британська The Gardian ретранслює ФСБшні мислевіруси. Її вже можна замість Ізвєстій читати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.09 | ladalesia

   Re: Зверніть увагу, з якою завидною педантичністю

   Ті, які продовжують Голокостну індустрію -- тут розвідано:

   http://www.normanfinkelstein.com/content.php?pg=3

   Вже немають кого чіпатися. Головні дійсні нацисти засуджені або вже повмирали. Треба нових винних, яи поправді, чи виссано з палця. Ще трохи і треба буде чіпатися остарбайтерів (та ж на німців працювали!) і може і їхніх нащадків! Тоді ще можна кілька десятиліть потягнути. Де винні, то винні, але полювати де-попало, то гріх. Треба чесних істориків, і то яакнайбільше матеріалу в англ. мові. Докази, документи є -- треба їх в популярних виданнях, по-англ. Але тамта „індустрія" працює!
  • 2006.02.09 | Юрій Шеляженко

   Тре розслідувати, яка вигода від того власнику Guardian (-)

 • 2006.02.09 | Юрій Шеляженко

  А я зрозумів причини заангажованості Guardian

  Це газетка англійських консерваторів, жорстко антиамериканська. Воно і зрозуміло: бунтівні колонії, захоплення світових ринків (успішна конкуренція) і т.п. Для США останнє століття було століттям розквіту, для Альбіону - століттям багатьох втрат і поневірянь, включно з крахом колоніалізму та двома нав'язаними світовими війнами. Англійським консерваторам є за що не любити США.

  Так от, і публікації про те, що Помаранчева революція у нас інспірована американцями, і ця історія про сс "галичина" насправді з точки зору гардіан є, мабуть, не антиукраїнськими, а антиамериканськими (американці платять гроші за одні дослідження по українській історії - а ми будемо платити за прямо протилежні дослідження). На Україну їм взагалі плювати з біг-бену, бо через туман над Темзою її навіть в окулярах не розгледіш.

  Трохи нерозбірливо з їх боку було брати у союзники російську владну еліту з її "генетичною", як тут дехто любить висловлюватись :), ненавистю до США. Звідти йдуть потоки брехні, і рано чи пізно гардіан опублікує якусь інспіровану Москвою утку, як зараз бере підказані звідти антиукраїнські "теми". Тоді залишиться тільки піймати цю газетку на гарячому, щоб її пропаганда була зведена нанівець яскравим прикладом заангажованісті.
 • 2006.02.09 | Євген(Київ)

  Кого цікавлять факти про дивізію - ходіть сюди

  http://galiciadivision.onestop.net/main/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua