МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Провокативну публікацію треба розслідувати

02/08/2006 | Майдан-ІНФОРМ
З А Я В А
парламентських фракцій 'Наша Україна' та 'Народний Рух України'

щодо засудження факту публікацій в газеті 'Сегодня' ілюстрацій, які несуть пряму загрозу національній безпеці України.


Останнім часом у засобах масової інформації країн Європи прокотилася серія публікацій, які за своім змістом ганьблять почуття мільйонів віруючих мусульман. Неприйняття публікацій віруючими мусульманами у всьому світі викликало їх відверте протистояння.

Нажаль, факт таких публікацій має місце й в Украіні. Газета 'Сегодня' від 7 лютого 2006 року, яка належить відомому олігарху Ренату Ахметову, опублікувала ті ж самі карикатури компрометуючого змісту.

Фракції 'Наша Украіна' та 'Народний Рух України' вважають цей факт відвертою провокацією. Ми звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України, Служби Безпеки України та Генеральноі прокуратури негайно провести розслідування причин появи згаданих вище публікацій у газеті 'Сегодня' і дати належну оцінку факту їх оприлюднення.

Ми вважаємо, що поява карикатур в українських засобах масової інформаціі свідчить про нехтування нормами Конституції України та розпалює релігійне неприйняття і національну ворожнечу в державі.

Фракції 'Наша Украіна' та 'Народний Рух Украіни' наголошують на необхідності проведення повноцінного та незалежного розслідування інциденту кожною із згаданих служб.

Вважаємо за необхідне проведення термінових засідань у комітетах Верховної Ради Украіни з прав людини та засобів масовоі інформації для вироблення відповідного рішення і прийняття постанови Верховної Ради про засудження подібних публікацій.

Ми вважаємо, що проведення парламентських виборів в брудний спосіб, коли навколо та всередині Украіни генерується національна і релігійна нетерпимість, є неприпустимим. Відтак органи державноі влади повинні негайно втрутитися в цю ситуацію, для упередження подібних фактів в майбутньому. Ми завжди будемо відстоювати мир і спокій, як основоположні конституційні засади в Україні.

Відповіді

 • 2006.02.08 | Сашко

  Re: Провокативну публікацію треба розслідувати

  А як же свобода преси? Бо поява карикатур як раз свідчить про її наявність, а партія мусульман Украіни як відомо злилась як раз із ПРУ, тому гучна заява НУ та Руха є невдалою спробою привернути увагу до себе та виступити захісниками релігійних забобонів.
  Бо, наприклад, для мусульман є неприпустимим також жіночій одяг та взагалі західний спосіб міркування. Що теж, до речі, ображає мусульман. Так що з цього??
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | damoradan

   (-)

  • 2006.02.08 | Sean

   Свобода преси -

   "в жопі" (с) Л.Подерев'янський, "Король Літр", коли йдеться про навмисну (або про ненавмисно-ідіотску) образу релігійних почуттів.

   Сашко пише:
   > А як же свобода преси? Бо поява карикатур як раз свідчить про її наявність, а партія мусульман Украіни як відомо злилась як раз із ПРУ, тому гучна заява НУ та Руха є невдалою спробою привернути увагу до себе та виступити захісниками релігійних забобонів.
   Це для Вас це забобони. А для великої частини людськости це абсолютно і принципово неприпустимо. І вони навіть не потребують пояснення, чому це так. Воно для них так є. Як для Вас схід Сонця.

   Питання навіть не в тому, мають вони чи не мають права вимагати цього від нас (маю на увазі - європейців). Питання в тому, нащо це робити нам?

   Врешті, Кант про це вже казав.


   > Бо, наприклад, для мусульман є неприпустимим також жіночій одяг та взагалі західний спосіб міркування. Що теж, до речі, ображає мусульман. Так що з цього??
   Анальогія некоректна, бо хай міркують як хочуть (і ми будемо як хочемо). Щодо жіночого одягу, то з цим вони мають розбиратися всередині власної спільноти, а от коли починається спроба нав'язати це комусь зовні - тоді це посягання на свободу. В цьому випадку ніхто не вимагав, щоби данці щодня робили намаз чи вдягли жінок у паранджу. А нерозумні газетярі взяли і рясно нагадили в душу мільйонам людей.

   І взагалі, якщо хтось за законом може легально зробити якесь мудацтво, це ще не значить, що йому слід те мудацтво робити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.08 | Kohoutek

    Свобода преси - таки різновид СВОБОДИ

    Sean пише:

    > І взагалі, якщо хтось за законом може легально зробити якесь мудацтво, це ще не значить, що йому слід те мудацтво робити.

    Совершенно правильно. Так ведь никто и не призывает расклеивать эти карикатуры на каждом заборе. Расклеивать или нет - на совести каждого отдельного человека. Можете одобрять, можете осуждать. Но запрещать - права не имеете, если закон не запрещает. Взрослые люди отвечают каждый за самого себя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.08 | Pavlo

     Закон забороняє публікувати матеріали, які розпалюють релігійну

     ворожнечу. Свобода слова не означає автоматичну безвідповідальність.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.08 | damoradan

      Представьте себе,

      что если мне показывают дулю, я иду и бью африканцев. Ну реакция у меня такая. Так что, любой показавший мне дулю отправляется в тюрьму, или все-таки меня нужно в сумасшедший дом?

      С точки зрения ответственности - запрещены ПРЯМЫЕ призывы пойти кого-нибудь побить, в частности из-за языка, цвета кожи и т.д. Или из-за того, что у него трусы в клетку - неважно. А кто призывает бить мусульман? Это пока что они бьют все подряд, якобы из-за карикатур.

      Когда они приезжали в Европу, они должны были прежде всего выяснить для себя, что в этой культуре и президентов, и Иисуса, и даже маму с папой можно изображать в карикатурах. И либо согласиться с этим, либо вернуться обратно на историческую родину. А переделывать чужую культуру под себя не надо. А то придется съездить в Саудовскую Аравию и спросить, почему там государство не ставит все религии в одинаковые условия, и где вообще всеобщее избирательное право и свободные выборы.

      Напоследок: для меня реальным шоком является то, что люди, участвующие в работе Майдана, и на словах ратующие за демократию, совсем, ну т.е. вааще не понимают сути демократии. Хотя, с другой стороны, многие другие вещи становятся понятными.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.09 | Горицвіт

       Re: Представьте себе,

       damoradan пише:
       > Напоследок: для меня реальным шоком является то, что люди, участвующие в работе Майдана, и на словах ратующие за демократию, совсем, ну т.е. вааще не понимают сути демократии.


       Образа мільйонів людей і розпалювання ксенофобії не є суттю демократії.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.02.09 | damoradan

        Re: Представьте себе,

        Горицвіт пише:
        > damoradan пише:
        > > Напоследок: для меня реальным шоком является то, что люди, участвующие в работе Майдана, и на словах ратующие за демократию, совсем, ну т.е. вааще не понимают сути демократии.
        >
        >
        > Образа мільйонів людей і розпалювання ксенофобії не є суттю демократії.

        Уважаемый,

        сутью демократии есть то, что каждый говорит (рисует, поет, показывет) что хочет, если в его действиях не содержится прямого призыва к насилию. А определить незаконность действий может только суд. А концепция: "Эти высказывания кого-то обижают, поэтому не должны быть опубликованы" - это не демократия, а цензура.

        Ничего страшного нет в том, что Вы выступаете за цензуру. Просто для Вас может быть новостью, что концепция цензуры несовместима с западной либеральной демократией. Так познавать новое никогда не поздно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.09 | Михайло Свистович

         Re: Представьте себе,

         damoradan пише:
         >
         > сутью демократии есть то, что каждый говорит (рисует, поет, показывет) что хочет

         І Ви готові заплатити за це купою чужих життів?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.02.09 | damoradan

          Не занимайтесь демагогией

          Повторяю еще раз: если кто-то готов идти убивать из-за рисунков в газетах, то этот кто-то просто ищет повод. И как ни старайся, как ни занимайся самоцензурой, этот повод рано или поздно все равно найдется.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.09 | Михайло Свистович

           Re: Не занимайтесь демагогией

           damoradan пише:
           > Повторяю еще раз: если кто-то готов идти убивать из-за рисунков в газетах, то этот кто-то просто ищет повод. И как ни старайся, как ни занимайся самоцензурой, этот повод рано или поздно все равно найдется.

           По-перше, не завжди, по друге, Ви хочете йому допомогти цей привід знайти?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.02.09 | damoradan

            Все что я хочу -

            это жить в стране, в которой я могу читать что хочу, смотреть что хочу, говорить что хочу и печатать что хочу. Если этого нет, то за что, спрашивается, боролись. Если кто-то считает мою свободу посягательством на свои чувства, то это его личные (групповые, религиозные, сексуальные и др.) проблемы. Пусть ко мне не лезет, а если полезет, я вызову милицию. А если кто-то считает мою свободу посягательством на свои права, то пусть меня судит. Все очень просто.

            Приведу Вам еще один простой пример: многие прихожане Московского патриархата считают существование Киевского патриархата оскорбительным для себя, а сам Киевский патриархат - еретическим (или как у них там это называется). И? Что будем делать? Или "чувства" прихожан Московского патриархата менее важны для нас, чем "чувства" мусульман только потому, что последние взорвали дома в Нью-Йорке, а первые - нет? Где логика? Как можно прогибаться под теми, кто больше всего давит? Куда мы зайдем с таким подходом?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.09 | Михайло Свистович

             Re: Все что я хочу -

             damoradan пише:
             > это жить в стране, в которой я могу читать что хочу, смотреть что хочу, говорить что хочу и печатать что хочу.

             І того самого хочуть інші люди: їздити на теплі моря, продавати свої товари, працювати там у дипмісіях. А деякі придурки, які хочуть самовиразитися будь-яким чином, створюють їм перешкоди своїм самовираженням.

             >
             > Как можно прогибаться под теми, кто больше всего давит?

             Не треба прогинатися, просто не треба дратувати людей тим, що для них є дражливим. Поважати треба почуття інших людей.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.02.10 | Kohoutek

              Неча на зеркало пенять

              Михайло Свистович пише:

              > І того самого хочуть інші люди: їздити на теплі моря, продавати свої товари, працювати там у дипмісіях. А деякі придурки, які хочуть самовиразитися будь-яким чином, створюють їм перешкоди своїм самовираженням.

              Только не надо перекладывать с одной больной головы на другую: препятствия создают не те придурки, которые самовыражаются, а те придурки, которые палят посольства!

              > Не треба прогинатися, просто не треба дратувати людей тим, що для них є дражливим. Поважати треба почуття інших людей.

              Да что вы говорите, уважаемый Михайло? А вы не припомните, когда вы перестали использовать чудные украинские слова "жид" для обозначения евреев и "педик" и "гомик" для обозначения геев? Насколько я помню, вы неоднократно заявляли, что не видите в этих словах ничего дурного и будете их использовать и далее - мало ли, что кому не нравится.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.02.10 | Михайло Свистович

               Re: Неча на зеркало пенять

               Kohoutek пише:
               >
               > Только не надо перекладывать с одной больной головы на другую

               Хворі обидві голови

               >
               > препятствия создают не те придурки, которые самовыражаются, а те придурки, которые палят посольства!

               Ті, що самовиражаються, також. І факи на ліцо.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.02.10 | Kohoutek

                Re: Неча на зеркало пенять

                Михайло Свистович пише:
                > Kohoutek пише:
                > >
                > > Только не надо перекладывать с одной больной головы на другую
                >
                > Хворі обидві голови

                Если всмотритесь, то увидите, что именно это я и написал. Но пусть каждая больная голова отвечает за себя перед законом.

                > > препятствия создают не те придурки, которые самовыражаются, а те придурки, которые палят посольства!
                >
                > Ті, що самовиражаються, також. І факи на ліцо.

                Вот если бы вы ещё и последовательно придерживались своих деклараций, цены бы им не было. Отчего-то вы свою личную свободу самовыражения - употребление как нормативных слов "жиды" и "гомики", к примеру, - ставите выше чувств других людей по этому поводу. Или вы готовы уважать чужие чувства только, если оппонент готов в отместку сжечь полмира?
        • 2006.02.09 | Горицвіт

         Re: Представьте себе,

         damoradan пише:
         > сутью демократии есть то, что каждый говорит (рисует, поет, показывет) что хочет, если в его действиях не содержится прямого призыва к насилию. А определить незаконность действий может только суд. А концепция: "Эти высказывания кого-то обижают, поэтому не должны быть опубликованы" - это не демократия, а цензура.


         Це не цензура, а моє особисте ставлення. В мене нема важелів ввести цензуру. Більше того, я до неї не закликаю. Я закликаю редакторів і журналістів не займатися ксенофобською пропагандою.
     • 2006.02.08 | Kohoutek

      Конституция прямо запрещает предварительную цензуру,

      что означает, что газета имеет право публиковать всё, что её вздумается без предварительного согласования; а решить, разжигают ли данные печатные материалы религиозную рознь, может только суд - не ГПУ, не СБУ, не Верховная Рада, не Президент! В СУД обращайтесь! Все - в суд!
    • 2006.02.08 | Sean

     Свобода - це і відповідальність

     Kohoutek пише:
     > Sean пише:
     >
     > > І взагалі, якщо хтось за законом може легально зробити якесь мудацтво, це ще не значить, що йому слід те мудацтво робити.
     >
     > Совершенно правильно. Так ведь никто и не призывает расклеивать эти карикатуры на каждом заборе. Расклеивать или нет - на совести каждого отдельного человека. Можете одобрять, можете осуждать. Но запрещать - права не имеете, если закон не запрещает. Взрослые люди отвечают каждый за самого себя.

     Я і не збираюся забороняти, якщо Ви помітили. Хоча би тому що я не є законодавець.
     А мені закон не забороняє вважати мудаками або ж ідіотами тих, хто друкує цю дурку. Крім того - безвідповідальними людьми, котрі ніц не дбають про нацбезпеку.
     Крім того, закон мені ще і не забороняє міркувати, що якби я був мусульманином, я би залюбки захвігачив масштабного позова до Сєводня.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.08 | Kohoutek

      Да ради Бога и Мухаммеда, Пророка его, мир ему

      Sean пише:

      > Я і не збираюся забороняти, якщо Ви помітили. Хоча би тому що я не є законодавець.
      > А мені закон не забороняє вважати мудаками або ж ідіотами тих, хто друкує цю дурку. Крім того - безвідповідальними людьми, котрі ніц не дбають про нацбезпеку.
      > Крім того, закон мені ще і не забороняє міркувати, що якби я був мусульманином, я би залюбки захвігачив масштабного позова до Сєводня.

      Вот именно - подавайте иск. Пусть УНП и НСНУ подают иски. И пусть суд решает, где заканчивается свобода слова и самовыражения, а где начинается разжигание межрелигиозной вражды. Так ведь они же не в суд подали! Они обращаются к президенту, какого-то хрена спикеру Рады, СБУ, и ГПУ! При чём тут Президент? При чём тут парламент? У нас что, понимание свободы слова отличается от датского, польского, французского, испанского, новозеландского etc.?
 • 2006.02.08 | otar

  Чого тут розслідувати? Вішати неполіткоректних за яйця!

  А разом з Іхельзоном вішати редакторів наступних телеканалів:

  ICTV
  1+1
  Інтер
  СТБ
  5 канал

  Це канали, в ефірі яких було продемонстровано ці жахливі карикатури протягом минулого тижня. Це лише ті, які бачив я - можливо, в новинах інших вони теж були. Лише в останньому сюжеті ТСН карикатури було політкоректно заретушовано.

  Пропоную також вилучити і спалити весь наклад книги "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" Панаса Мирного, в якій у лайливому значенні вживається слово махамед:

  ...в одній сорочці, як харциза, як махамед який!..

  Українські словники, що фіксують слово "махамет" у значенні "бандит, розбійник", також необхідно спалити. Бажано - на Майдані Незалежності.

  А також слід знищити всі видання Антона Павловича Чехова, в чиїй новелі "Клевета" є слова:


  Все мне, махамет, известно! Открыли глаза люди добрые! у-у-у... вварвар!

  Також слід від імені всієї прогресивної майданівської громадськості вимагати від Президента України Ющенка, Президента Росії Путіна, секретаря СНД Бородіна та інших офіційних осіб вибачення за наявність в українській та російській мовах образливого для мусульман слова "махамет".

  P.S. Вішаючи винних за яйця, слід бути уважними і політкоректними, аби не торкнутись статевих органів і не образити цим адептів фалічного культу. Детальніше про культ фалоса - http://www.wikiznanie.ru/wiki/index.php/%D0%A4%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | BIO

   Re: Чого тут розслідувати? Вішати неполіткоректних за яйця!

   Только что разразилась новая торговая война с Россией.
   Насчет дикого демпинга в экспорте яиц.
   Русские свиньи говорят, что яйца у хохлов пошли сильно мелкие
   и подозрительно синие. И у кур не бывает такой яйценоскости.
   До приезда кошерного эксперта вся партия замученных медийщиков
   задержана на таможне.

   Инсайдер Инкубаторный

   И вас тоже попустит...
  • 2006.02.09 | Горицвіт

   Не можна пропагувати ксенофобію

   Принаймні не можна підтримувати таку пропаганду. Нагадаю, що попри наявність в українській мові слова "жид" прогресивна громадськість засудила певні публікації. Так само, наявність слова "мохамед" ніяк не виправдовує образи мільйонів мусульман (в т.ч. українських громадян).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.09 | otar

    Де там пропаганда ксенофобії?

    Можна певною мірою припустити, що перша публікація цих карикатур була почасти несвідомою (бо насправді там немає закликів, а лише метафоричне зображення) пропагандою ксенофобії.

    Можеш знайти хоч якийсь заклик до ксенофобії - покажи мені його. Ось ці карикатури, як початкові, так і ті, що з'явились у відповідь на першу хвилю обурення:
    http://pics.livejournal.com/drugoi/pic/001d8w1f

    Публікація в газеті "Сегодня" та на кількох українських телеканалах була ілюстрацією до важливої події. Розповідати читачам/глядачам про карикатури і не показати їх - непрофесійно. Матеріал про карикатури цілком логічно супроводжується самими карикатурами.

    Набагато ймовірнішим приводом для спалаху ксенофобії є демонстрація погромів, які влаштовують "мирні" мусульмани у відповідь на ці малюнки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.09 | Горицвіт

     Re: Де там пропаганда ксенофобії?

     Принаймні дві картинки: де Мухамед з бомбою в голові, і де він за кермом везе бомбу.

     "Сегодня" їх друкувала?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.09 | Михайло Свистович

      Re: Де там пропаганда ксенофобії?

      Горицвіт пише:
      > Принаймні дві картинки: де Мухамед з бомбою в голові, і де він за кермом везе бомбу.
      >
      > "Сегодня" їх друкувала?

      З бомбою в голові друкувала, другу - ні. Але там була інша не менш образлива, коли він не пускає шахідів до раю, бо там вже не залишилось цнотливих гурій.
 • 2006.02.08 | Kohoutek

  Да и свободу слова из Конституции выкинем. Многим мешает. (-)

 • 2006.02.08 | Михайло Барашков

  Треба розслідувати базар "Фестивальний".

  Пояснюю. На цьому базарі біля мого дому цинічно торгують салом. І це ще нічого, та його там же й їдять (пробують)! Це заборонено Кораном так само як зображення пророка Моґаммада.
  Вимагаю від Джорджа Буша та Дорогої Редакції негайно нанести по цьому ринку удар тактичною ядерною зброєю!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | BIO

   Re: Треба розслідувати базар "Фестивальний".

   Дуже дорогий поц Жоржик Буш зараз готує тактичну зброю для
   смаження якихось впертих баранів тому не відповів на Ваш
   заклик, а ось Дорога Рєдакція дуже рекомендує голосувати
   за БЮТ бо якщо Юлю посадять на Прєм"єра то любі друзі
   Сами знаєте Кого спритно зорганізують кризу сала бо
   в перший раз не встигли - газом дуже переймалися.
   Уточнить координати ринку - треба іх ввести у головку
   наведення. Оптовиків, а Ви що подумали ?
   Ні, не оптична, а де сало подешевше.

   Аятолла и где-то даже Хомейни
 • 2006.02.08 | damoradan

  Недолго музыка играла (л)

  http://www.korrespondent.net/main/144638

  Недолго газета "Сегодня" играла роль светоча свободы слова. Что неудивительно, учитывая учредителей.


  Газета "Сегодня" извинилась за карикатуры на Мохаммеда

  Корреспондент.net
  08 Февраля 2006, 16:40

  Украинская газета "Сегодня" принесла свои извинения мусульманам, которых оскорбили опубликованные в этом издании карикатуры на пророка Мохаммеда.


  Но с газетой солидарен и гарант Конституции:

  "Также и Президент Виктор Ющенко считает некорректным публикации в СМИ, которые могут оскорблять религиозные или национальные чувства граждан, и осуждает любые проявления нетерпимости и ксенофобии.

  Так пресс-секретарь главы государства Ирина Геращенко прокомментировала публикацию в газете "Сегодня". "Мы считаем некорректной любую публикацию, любой материал, любые действия, которые могут оскорблять национальные или религиозные чувства граждан и поэтому президент Украины осуждает любые появления нетерпимости и ксенофобии", - сказала она.

  Как отметила Геращенко, Президент и власть делают все возможное, чтобы в Украине господствовало межконфессионное, межэтническое и межнациональное согласие. "Это принципиальная позиция президента, он очень резко и жестко реагирует на любой случай, который может трактоваться, как некорректное отношение к такой деликатной теме, как межэтнические, межконфессионные и межнациональные отношения", - заявила пресс-секретарь.

  Ирина Геращенко напомнила о том, что сегодня, когда в мировом обществе идет "непростая дискуссия относительно тонкой грани между вопросами свободы слова и политкорректностью", Украина не может стоять в стороне от этого.

  "В демократическом государстве свобода слова и политическая корректность, высокая мораль, должны идти рука об руку и там, где есть свобода слова, там есть высокая ответственность медиа", - подчеркнула он, добавив, что нарушение этих принципов может привести к возникновению напряженности в межконфессиональных и межэтнических отношениях, и это "жестко осуждается Президентом Ющенко и его командой".

  Она также обратилась к представителям СМИ с просьбой демонстрировать максимальную деликатность в теме межнациональных и межконфессионных отношений."


  Молчал бы уже, если не может поддержать газету. Так нет - в очередной раз показал свое реальное отношение к свободе слова. Теперь мнение некоторых майдановских товарищей по поводу скандала становится еще более понятным - они думают так же, как и поддерживаемый ими политик.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | otar

   Ось тут не згоден

   > Молчал бы уже, если не может поддержать газету. Так нет - в очередной раз показал свое реальное отношение к свободе слова. Теперь мнение некоторых майдановских товарищей по поводу скандала становится еще более понятным - они думают так же, как и поддерживаемый ими политик.

   В українському суспільстві немає єдності (і навіть навпаки - як бачимо, його найкращі представники, такі, як щиро шанований мною Шон та інші майданівці, виступають за цензуру), а у влади немає політичної волі, та й ситуація зараз не та, щоб підтримати газету "Сегодня" і наполягти на праві публікувати карикатури на все, що завгодно, якщо це не заборонено законодавством. У передвиборчих умовах заяву на підтримку газети неодмінно використали би проти Президента, а ось ту заяву, яку він зробив, використати навряд чи зможуть.

   Крім того, як дуже слушно говорив нещодавно пан Семиволос у ТСН, НАПОЛЯГАННЯ НА ПРАВІ публікувати ці карикатури (хоч, на мою думку, наполягати на цьому праві мало би бути справою честі для вільного суспільства) може дуже сильно нашкодити Україні, бо її громадяни можуть опинитись у небезпеці в мусульманських країнах. В цьому випадку Президентові справді варто подбати про громадян.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.08 | damoradan

    Re: Ось тут не згоден

    otar пише:

    > В українському суспільстві немає єдності (і навіть навпаки - як бачимо, його найкращі представники, такі, як щиро шанований мною Шон та інші майданівці, виступають за цензуру), а у влади немає політичної волі, та й ситуація зараз не та, щоб підтримати газету "Сегодня" і наполягти на праві публікувати карикатури на все, що завгодно, якщо це не заборонено законодавством. У передвиборчих умовах заяву на підтримку газети неодмінно використали би проти Президента, а ось ту заяву, яку він зробив, використати навряд чи зможуть.

    Можно было бы промолчать. Это не тот вопрос, по которому президент обязательно должен что-то вставить.
    >
    > Крім того, як дуже слушно говорив нещодавно пан Семиволос у ТСН, НАПОЛЯГАННЯ НА ПРАВІ публікувати ці карикатури (хоч, на мою думку, наполягати на цьому праві мало би бути справою честі для вільного суспільства) може дуже сильно нашкодити Україні, бо її громадяни можуть опинитись у небезпеці в мусульманських країнах. В цьому випадку Президентові справді варто подбати про громадян.

    Вы предлагаете занять типичную украинскую позицию - моя хата с краю. В 21м веке так нельзя. Либо ты с террористами, либо против них. И вне зависимости от этой позиции - все подвергаются опасности. Разве в терактах не гибнут мусульмане?

    А страной, которая пытается всех ублажить, быть нельзя. О нас тогда будут вытирать ноги и Запад, и Восток.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.08 | otar

     Та ні

     > Вы предлагаете занять типичную украинскую позицию - моя хата с краю. В 21м веке так нельзя.

     Та ні. Я пропоную прийняти те, що ми маємо, як даність. Я дуже шаную свободу слова, і мені дуже шкода, що пан Шон, який дозволяє собі в новинах Майдану набагато вбивчіші жарти на адресу чужих цінностей, не розуміє, що справа тут не в карикатурах і не в образі, а в тому, що європейцям силою намагаються заткнути рота. Поки що - під приводом ображених релігійних почуттів. Далі, якщо цього разу вдасться, буде щось інше.

     Але, з іншого боку, якщо значна частина українців справді поділяє праведний гнів мусульман - влада не має морального права посилювати суспільний конфлікт, стаючи на бік карикатуристів. Особливо напередодні виборів.

     Підозрюю, що, якби ці карикатури опублікувала не газета Ахметова, а "Вечірні вісті", "Газета по-киевски" чи там "Дзеркало тижня", дописи на майданівському форумі були б зовсім інші.

     > А страной, которая пытается всех ублажить, быть нельзя. О нас тогда будут вытирать ноги и Запад, и Восток.

     Я з вами абсолютно згоден.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.08 | damoradan

      Re: Та ні

      otar пише:

      > Але, з іншого боку, якщо значна частина українців справді поділяє праведний гнів мусульман - влада не має морального права посилювати суспільний конфлікт, стаючи на бік карикатуристів. Особливо напередодні виборів.
      >
      > Підозрюю, що, якби ці карикатури опублікувала не газета Ахметова, а "Вечірні вісті", "Газета по-киевски" чи там "Дзеркало тижня", дописи на майданівському форумі були б зовсім інші.

      Меня как раз больше всего возмущает тот факт, что отношение некоторых авторов Майдана, как и некоторых политиков к данному достаточно незначительному (как для Украины) факту почему-то зависит от предвыборной ситуации. Это как раз тот случай, когда все должны были бы встать стеной на защиту свободы слова.

      Я понимаю чем руководствовался Ющ, но уверяю Вас, что его заявление, полностью повторяющее сделанное, но с добавлением одной фразы о том, что свобода слова по-прежнему является высшей ценностью, и любые претензии к действиям СМИ должны иметь место исключительно в правовом поле, было бы для него гораздо полезнее.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.08 | otar

       Вони називають це "інформаційною війною"(-)

    • 2006.02.09 | Горицвіт

     Re: Ось тут не згоден

     damoradan пише:
     > Вы предлагаете занять типичную украинскую позицию - моя хата с краю. В 21м веке так нельзя. Либо ты с террористами, либо против них. И вне зависимости от этой позиции - все подвергаются опасности. Разве в терактах не гибнут мусульмане?
     >
     > А страной, которая пытается всех ублажить, быть нельзя. О нас тогда будут вытирать ноги и Запад, и Восток.


     Яке відношення до терористів мають українські громадяни мусульманської віри? Як і сотні мільйонів громадян і підданих інших країн. Тобто ніякого. Публікація Магомета з бомбою в голові - це намагання образити і ксенофобія в чистому вигляді. Звісно, у нас вільна вільна країна, і цензури нема.
     Але варто назвати це тим, чим воно є.
  • 2006.02.08 | BIO

   Re: Недолго музыка играла (л)

   Конечно, одернуть оборзевшую прессу нужно и
   в стойло политкорректности загнать тоже не
   помешает под неоднозначные выборы.
   Только кто теперь объяснит зачем Ахметова
   снова косым назначили, говорили же, давай Ринат,
   печатай веселые картинки, тебе как спецтатарину все равно,
   а у нас есть шанс опять встрять в мировые процессы доколе
   мы из Ирака выпали как кака из ишака.

   Ну и он типа поверил и осмелел непомусульмански.

   Какой подарок для папы карлы.
  • 2006.02.08 | catko

   а з якої статі президенту підтримувати рупор ПР

   який тупо підставив наших дипломатів та туристів у мусульманських країнах (сьогодні вже щось 5 чи 6 газет широко обсмоктують факт публікації).
   а ще саме завдяки публікації в сегодня пукач в ізраїлі смотався від нашого сбу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.08 | damoradan

    Re: а з якої статі президенту підтримувати рупор ПР

    catko пише:
    > який тупо підставив наших дипломатів та туристів у мусульманських країнах (сьогодні вже щось 5 чи 6 газет широко обсмоктують факт публікації).
    Все, в Египет Вам дорога заказана. Там уже на каждом углу сидит боевик Аль-Каиды с Вашей фотографией и примечанием: живет в стране, в которой издается газета, которая опубликовала карикатуры 120й в мире. А представляете, как повысилась бы опасность для наших граждан, если бы "Сегодня" опубликовала карикатуры 119й, или, не дай Бог, 118й в мире? Представили? Вот ужас-то!

    > а ще саме завдяки публікації в сегодня пукач в ізраїлі смотався від нашого сбу.
    Что-то я по этому поводу от гаранта ничего не слышал. Тогда свобода слова не мешала.
  • 2006.02.09 | Горицвіт

   от і добре, що вибачились (-)

 • 2006.02.08 | derdida

  За право ображати : — )))

  Браво Сашко та всі колеги-"вольнодумці"! В Україні тепер повна воля слова, то чому ж би її не випробувати? Захищати лише правду, коли в країні воля слова — не геройство. А от захищати волю ображати, це вже заслуговує на медаль "героя"! Якщо можна ображати музульман у маленькій Данії то чому цього не можна ж і в Україні? Чи українці гіршів від данців? А з музульманами ми уже давно не воювали! Ми лише з "москалями" воюємо, і то мляво і без успіху! От треба спровокувати нам слабшого противника - українських музульманів! Нагода є, використовуймо її. Навіть своїх власних карикатур не мусимо виробляти - все для нас зроблено. Пішлім подяку данському карикатуристу та використовуймо його плід. Карикатури погані, але для справи вистачають. Поможім українським татарам перейти в анти-український табір. Вони бідні так старалися підтримати про-українські і про-демократичні сили в Україні. Доки над ними знущатися? Покажім їм що нам їх не треба, хай ідуть собі в інший табір.

  Здобудемо визнання права свободи слова на образу музульман, тоді можемо його перенести й на образу інших релігійних почувань громадян України. Правда, ми уже не погано володієм цим ще офіційно не визнаним, але в практиці використаним "правом" ображати "братів"-православних іншого "патріархату". А про католиків, та ще й українських "герко"-католиків, то вже й нема що казати, як ми їх шануємо! І про юдейську віру не забуваймо. Чому б її не піддавати під такий самий осуд і зневаги як і інші релігії? Вчімся від МАУП, яка уже давно це "право" використовує. Дивно, лише, що МАУП не визнає право академікам критикувати МАУП, та ще й бере їх до суду! Але, правду сказати, МАУП не релігія, а лише щось в роді анти-релігіії тож маупівців ктирикувати не можна.
 • 2006.02.08 | один_козак

  Ну не роззяви?

  От чого б, скажіть мені, не вставити зразу після слів "відомому олігарху Рінату Ахметову," слова "що йде під номером 7-м у виборчому списку Партії Регіонів"?
 • 2006.02.08 | catko

  тут цікава версія причини тої істерії. не 100% згоден але...(л)

  http://www.newsru.com/world/08feb2006/karikatur.html

  Карикатурная война вспыхнула из-за хорошо организованной дезы

  Карикатурная истерия, вспыхнувшая в арабо-мусульманском мире полгода спустя после публикации шаржей в газете с тиражом 150 тысяч на датском языке, была искусственно создана и также специально нагнетается. Так считает невольный инициатор этой эпопеи Флемминг Роуз, редактор отдела культуры датской газеты Jyllands-Posten, где по его заданию в сентябре были напечатаны карикатуры на пророка Мухаммеда
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.08 | damoradan

   Что и требовалось доказать

   Если у кого-то руки чешутся, он всегда найдет кому и за что дать по морде. "Ты виноват лишь тем, что хочется мне кушать".
 • 2006.02.08 | SpokusXalepniy

  Оскорбления священных чувств мусульман происходит...

  ... ежедневно во всей Европе, включая Украину.
  Это стало практикой, которую надо немедленно прекратить. Лучше всего путём разрабатываемого у правоведных иранцев ядерного оружия.
  Я имею в виду это бесстыдство, когда по телевизору беспрерывно показывают женщин без паранджи, причем, даже в священные для всех мусульман праздники.
  Кроме того, разработанное и навязываемое западными структурами спутниковое телевидение специально предназаначено для издевательства над чувствами правомерных мусульман, которые теперь часами могут сидеть возле телевизоров и разглядывать ничем неприкрытые лица блондинок так называемых дикторов и ведущих западных новостных программ.
  Отстоим веру с оружием в руках!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.09 | Горицвіт

   Re: Оскорбления священных чувств мусульман происходит...

   SpokusXalepniy пише:
   > ... ежедневно во всей Европе, включая Украину.
   > Это стало практикой, которую надо немедленно прекратить. Лучше всего путём разрабатываемого у правоведных иранцев ядерного оружия.


   Яке відношення чиясь бомба має до українців (громадян України) мусульманської віри? Для чого це приплітати?


   > Я имею в виду это бесстыдство, когда по телевизору беспрерывно показывают женщин без паранджи, причем, даже в священные для всех мусульман праздники.


   Це ваші претензії, а не претензії мусульман.


   > Отстоим веру с оружием в руках!

   Не бачу, щоб хтось зазіхав на вашу віру. Ви раніше нічого про свою віру не писали, або я пропустив.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.09 | otar

    Мусульманські громадяни України

    > Яке відношення чиясь бомба має до українців (громадян України) мусульманської віри? Для чого це приплітати?

    Наскільки я розумію, є два основних масиви мусульман-українців - ті, чиїм духовним лідером є Ахметов, і кримські татари.

    Рефат Чубаров прямим текстом (я бачив у новинах) сказав, що ці публікації - неподобство, але не треба піддаватись на провокації і роздувати аналогічний скандал в Україні . Я це чув у програмі ТСН на 1+1 (тій, де карикатури вперше заретушували).

    Рінат Ахметов, здається, дуже ясно продемонстрував своє ставлення до карикатур: навряд чи вони з'явилися би в його газеті, якби його це хоч трошки ображало.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.09 | Горицвіт

     Re: Мусульманські громадяни України

     otar пише:
     > Наскільки я розумію, є два основних масиви мусульман-українців - ті, чиїм духовним лідером є Ахметов, і кримські татари.


     Ну прям таки Ахметов є духовним лідером.


     >
     > Рефат Чубаров прямим текстом (я бачив у новинах) сказав, що ці публікації - неподобство, але не треба піддаватись на провокації і роздувати аналогічний скандал в Україні . Я це чув у програмі ТСН на 1+1 (тій, де карикатури вперше заретушували).


     І правильно сказав. Не треба роздувати аналогічний.


     > Рінат Ахметов, здається, дуже ясно продемонстрував своє ставлення до карикатур: навряд чи вони з'явилися би в його газеті, якби його це хоч трошки ображало.


     А Чубарова ображають.

     І ще, є якийсь єврей, борець з "сіонізмом" (забув прізвище), якого завжди цитують антисеміти. То аргумент з Ахметовим чимось подібний.
 • 2006.02.09 | Sean

  Нічорта собі дискусію розвели...

  Не очікував, чесно кажучи...Люди, згадайте кожен щось, що є святим чи для вас і уявіть як у газетах це Щось рясно поливається гівном. При тому газетярі пащекують, крутять дулі і розповідають, що хформально і прямо "законодавством не заборонено".

  Капєц.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.09 | damoradan

   Вот-вот

   Sean пише:
   > Не очікував, чесно кажучи...Люди, згадайте кожен щось, що є святим чи для вас і уявіть як у газетах це Щось рясно поливається гівном. При тому газетярі пащекують, крутять дулі і розповідають, що хформально і прямо "законодавством не заборонено".
   >
   > Капєц.

   Потому и развели, что святое нужно искать в храме, а не в газете. В газете нужно искать информативное и интересное.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.09 | Sean

    Залишається Вам побажати

    damoradan пише:
    > Потому и развели, что святое нужно искать в храме, а не в газете. В газете нужно искать информативное и интересное.
    щоби Ви ніколи не знайшли у якійсь газеті щось надто інформативне і цікаве
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.09 | damoradan

     Это не важно

     Самое главное, что я не пойду громить посольство, если найду.
  • 2006.02.09 | otar

   Я не просто уявляю

   Я безперестанку бачу, як святі для мене речі - Україну, українську мову, українську незалежність - топчуть і обсирають набагато жорстокіше, і, що головне - всерйоз, а не жартома. В тому числі на державних телеканалах. І не лише російських. І навіть українських.

   Але мені ніколи не спадало на думку ані вбити за це пару-трійку російських туристів, ані вимагати від російської влади закрити ОРТ, а від української - будь-який канал, на якому можна почути вислови українофобів.

   А коли на майданівському форумі ці святі для мене речі обсирав такий собі КЕ, я навіть не вимагав його забанити :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.09 | Sean

    Re: Я не просто уявляю

    otar пише:
    > Я безперестанку бачу, як святі для мене речі - Україну, українську мову, українську незалежність - топчуть і обсирають набагато жорстокіше, і, що головне - всерйоз, а не жартома. В тому числі на державних телеканалах. І не лише російських. І навіть українських.
    Так. Ок. Готовий приєднатися до дій супроти цього паскудства. Кого пікетуватимемо, на кого і за що подамо до суду, на кого зробимо яєчний чи тістечковий атентат тощо? Пропозиції (конкретні) прошу на sean@maidan.org.ua

    > Але мені ніколи не спадало на думку ані вбити за це пару-трійку російських туристів, ані вимагати від російської влади закрити ОРТ, а від української - будь-який канал, на якому можна почути вислови українофобів.
    Отаре, зрозуміло. Ну то і що?
    До речі про вислови українофобів - це залежить, варто закривати такий каналь чи не варто. Якщо воно подається у дискурсі "в мірє жівотних", то не варто. А інакше - це ще питання.

    > А коли на майданівському форумі ці святі для мене речі обсирав такий собі КЕ, я навіть не вимагав його забанити :)
    Коли на майданівському форумі одне .... після кількох попереджень вжило вислів х.....цькі ........, його одразу не стало і ніколи більше тут не буде.
    Крім того, у правилах Майдану сказано, що антиукраїнська тематика, як би це сказати, не вітається.
    Крім того, чесно кажучи, незалежно від того, що там у правилах, вилупків, подібних до згаданого вище, ми тут відстрілюватимемо.

    І ще. Чи не є доцільним шукати у світі друзів, а не ворогів?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.10 | otar

     Re: Я не просто уявляю

     > Так. Ок. Готовий приєднатися до дій супроти цього паскудства.

     Реагуючи обуренням і протестом на навмисну провокацію, людина стає жертвою в інформаційній війні, про яку ви всі так любите говорити.

     > До речі про вислови українофобів - це залежить, варто закривати такий каналь чи не варто.

     До речі, майже в кожному ефірі 5 каналу, який веде Данило Яневський, лунають відверто русофобські прогони. Зокрема, одного разу цей ведучий сказав, що "на руках росіян - кров мільйонів українців". ІМХО, оце набагато страшніше, ніж публікація в газеті карикатур на Мохаммеда (та ще й у якості ілюстрації до статті ПРО ці карикатури).

     > І ще. Чи не є доцільним шукати у світі друзів, а не ворогів?

     Є. Україна вибрала "європейський вектор розвитку". Цей вектор передбачає, зокрема, свободу совісті і свободу слова. В цьому випадку має місце шантаж (та ще й настільки варварський) з метою обмежити свободу слова. Те, що в цьому випадку користатись свободою словою неморально - це інше питання, можна сперечатись або погодитись, але факт той, що це - саме вона. І Україна, як друг Європи і частина Європи, повинна боротись за свої права.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.10 | Sean

      Re: Я не просто уявляю

      otar пише:
      > > Так. Ок. Готовий приєднатися до дій супроти цього паскудства.
      >
      > Реагуючи обуренням і протестом на навмисну провокацію, людина стає жертвою в інформаційній війні, про яку ви всі так любите говорити.
      Е-е-е, it дуже depends. Не реагуючи взагалі ні на що, можна стати жертвою "па-жізні".
      А інформаційна війна на те і війна, щоби в ній можна було перемогти, нє?

      > > До речі про вислови українофобів - це залежить, варто закривати такий каналь чи не варто.
      >
      > До речі, майже в кожному ефірі 5 каналу, який веде Данило Яневський, лунають відверто русофобські прогони. Зокрема, одного разу цей ведучий сказав, що "на руках росіян - кров мільйонів українців". ІМХО, оце набагато страшніше, ніж публікація в газеті карикатур на Мохаммеда (та ще й у якості ілюстрації до статті ПРО ці карикатури).
      Телевізора наразі, на превелике щастя, майже си не дивлю, коментувати все ж хочеться те, що власне бачив/чув.

      Це для нас воно - карикатури. А для них - глум над Абсолютом.

      > > І ще. Чи не є доцільним шукати у світі друзів, а не ворогів?
      >
      > Є. Україна вибрала "європейський вектор розвитку". Цей вектор передбачає, зокрема, свободу совісті і свободу слова. В цьому випадку має місце шантаж (та ще й настільки варварський) з метою обмежити свободу слова. Те, що в цьому випадку користатись свободою словою неморально - це інше питання, можна сперечатись або погодитись, але факт той, що це - саме вона. І Україна, як друг Європи і частина Європи, повинна боротись за свої права.
      Свобода - це відповідальність (а як сказав червоний класик - усвідомлена необхідність). Відповідальність за користування цією свободою. Наприклад, завтра обізяннік на Грушевського прийме закон про свободу показування факів чи то публічної демонстрації оголеної дупи. Це ж не значить, що громадянин Отар.... ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.10 | otar

       Упс...


       > Це для нас воно - карикатури. А для них - глум над Абсолютом.

       Интересно, что, когда эти страшно унижающие и оскорбляющие самое святое для мусульманина карикатуры на Магомета появились в каирской газете Al Fagr 17-го октября прошлого года, их, как пишет египетский блог Sandmonkey, никто не заметил. Не было никакой реакции – ни в прессе, ни в религиозных кругах.
       http://drugoi.livejournal.com/1674086.html
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.02.10 | Sean

        ...ай дід іт егейн (с)

        otar пише:
        >
        > > Це для нас воно - карикатури. А для них - глум над Абсолютом.
        >
        > Интересно, что, когда эти страшно унижающие и оскорбляющие самое святое для мусульманина карикатуры на Магомета появились в каирской газете Al Fagr 17-го октября прошлого года, их, как пишет египетский блог Sandmonkey, никто не заметил. Не было никакой реакции – ни в прессе, ни в религиозных кругах.
        > http://drugoi.livejournal.com/1674086.html

        Я не знаю, що пише отой Манкі і не читаю ЖЖ. Може це і неправильно,але разом з тим. Знаєш, як в праві - є речі, котрі тре доводити, а є речі загальновідомі. Так от реакція на ці карикатури - це загальновідомо.

        Але знов-таки. Наприклад, ніхто нічого не побачив та/або не було ніякої реакції. Але ж думати треба. Відповідальність треба мати.
        Чому пишуть (і криміналізують як діяння) з обуренням про глум над церквами, сінагогами, цвинтарями. Та тому що (с). Тому що це хєрня - ображати почуття. Якщо би я з кимось спілкувався і, нічого поганого від Хтося не почувши і не зазнавши, знаючи, що саме йому є вкрай неприємним, почав би акцентувати на цьому, хто б я був? Мудак, от хто.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.10 | otar

         Re: ...ай дід іт егейн (с)

         Вважати когось мудаком - твоя приватна справа.
         Закликати до судового переслідування - це зовсім інше.

         Можна не поважати чужу мудацьку позицію, але право на власну позицію - в тому числі мудацьку - це святе.
     • 2006.02.10 | Михайло Свистович

      Re: Я не просто уявляю

      otar пише:
      >
      > До речі, майже в кожному ефірі 5 каналу, який веде Данило Яневський, лунають відверто русофобські прогони. Зокрема, одного разу цей ведучий сказав, що "на руках росіян - кров мільйонів українців". ІМХО, оце набагато страшніше, ніж публікація в газеті карикатур на Мохаммеда (та ще й у якості ілюстрації до статті ПРО ці карикатури).

      За наслідками видно, що не страшніше.

      >
      > Є. Україна вибрала "європейський вектор розвитку". Цей вектор передбачає, зокрема, свободу совісті і свободу слова.

      Це свобода срання, а не слова. Європейський вектор розвитку передбачає, зокрема, толерантність.
  • 2006.02.10 | Kohoutek

   Re: Нічорта собі дискусію розвели...

   Sean пише:
   > Не очікував, чесно кажучи...Люди, згадайте кожен щось, що є святим чи для вас і уявіть як у газетах це Щось рясно поливається гівном. При тому газетярі пащекують, крутять дулі і розповідають, що хформально і прямо "законодавством не заборонено".
   >
   > Капєц.

   А чему вы удивляетесь? Я к этому давно привык. Вас носом ткнуть в газеты, которые совершенно свободно печатают откровенную гомофобию? И не то, что газетчики, но и абсолютное большинство корреспондентов этого форума не видит ничего в этом неприемлемого и оскорбительного. Мусульман оскорблять нельзя, а пидоров - можно и даже достохвально.

   Люди, будьте уж последовательны. Либо придерживайтесь политкорректности по отношению ко всем - мусульманам, христианам, язычника, русским, украинцам, американцам, гомосексуалам, жителям востока и запада Украины - всем, кто не совершает незаконных и антиобщественных действий - либо признайте полную свободу выражений. А то у вас один стандарт для одного случая, второй - для другого, а третий вы просто объявляете исключением.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.10 | Sean

    Re: Нічорта собі дискусію розвели...

    Kohoutek пише:
    > А чему вы удивляетесь?
    Я написав вище, чому саме.

    > Я к этому давно привык.
    Дарма

    > Вас носом ткнуть в газеты,
    Коли мене намагаються ткнути носом, я б'ю в ніс. Сорі, насінг персонал, це так, до слова

    > которые совершенно свободно печатают откровенную гомофобию? И не то, что газетчики, но и абсолютное большинство корреспондентов этого форума не видит ничего в этом неприемлемого и оскорбительного. Мусульман оскорблять нельзя, а пидоров - можно и даже достохвально.
    Наскільки я розумію, це чіпляє Вас особисто. Ну так захищайте свої права. Думаю, Ви цим і займаєтеся.

    > Люди, будьте уж последовательны. Либо придерживайтесь политкорректности по отношению ко всем - мусульманам, христианам, язычника, русским, украинцам, американцам, гомосексуалам, жителям востока и запада Украины - всем, кто не совершает незаконных и антиобщественных действий - либо признайте полную свободу выражений.
    Я не можу відповідати чи розписуватися за усіх. Я за себе. Власне, мене нудить від терміну "політкоректність" - це шось як коректність, вимушена політикою. Я тільки про розумність і порядність.

    > А то у вас один стандарт для одного случая, второй - для другого, а третий вы просто объявляете исключением.
    Я так вважаю, що Ви се так взагалі кажете, а на мою адресу, бо мені побарабанеску (рум.) належність до "жидів, татар, масонів, негрів, білорусів" (с) допоки не йдеться про правопорушника та/чи ворога України (причому останнє, зрозуміло - не наявність інших поглядів на розвиток, а саме кліника).

    Ще раз кажу (за себе) - краще за дідуся Канта на сю тему ніхто нічого не сказав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.10 | otar

     Ох ніфіга ж собі

     > Наскільки я розумію, це чіпляє Вас особисто. Ну так захищайте свої права. Думаю, Ви цим і займаєтеся.

     > Я тільки про розумність і порядність.

     Тобто закликати до судового переслідування газети "Сегодня" через "нерозумність і непорядність" по відношенню до мусульман - це можна. А якщо набагато жорстокіше (знов-таки наголошую - не карикатури, які є специфічним жанром, якраз і заснованим на висміюванні важливих речей, а прямі грубі наїзди) ображають, наприклад, гомосексуалістів - це їхні проблеми, нехай себе захищають.

     Шоне, я дуже-дуже тебе поважаю, але я не вірю, що тебе ображає карикатура на пророка Мухаммеда. Я думаю, що насправді, якби ти читав газету і побачив там ці карикатури, не знаючи їх передісторії, то просто не звернув би на них уваги.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.10 | Sean

      Хвіга, хвіга...

      otar пише:
      > Тобто закликати до судового переслідування газети "Сегодня" через "нерозумність і непорядність" по відношенню до мусульман - це можна. А якщо набагато жорстокіше (знов-таки наголошую - не карикатури, які є специфічним жанром, якраз і заснованим на висміюванні важливих речей, а прямі грубі наїзди) ображають, наприклад, гомосексуалістів - це їхні проблеми, нехай себе захищають.
      Тю, а де і коли я таке казав? Нікого не треба ображати допоки вони не ображають тебе. Всі, чиї права порушуються, кого ображають, мають право на захист.


      > Шоне, я дуже-дуже тебе поважаю,
      Навзаєм. То буду ві Львові, з мене пиво чи коньячина :) . До речі, десь півтора місяця тому ми чималою компанією були там, але до тебе щось не дозвонилися.


      > але я не вірю, що тебе ображає карикатура на пророка Мухаммеда.
      Мені неприємна думка, що в моїй країні є ідіоти/наволоч, котрі:
      а) готові ображати почуття мільйонів ні за що
      б) ніхріна не дбають про нацбезпеку

      Питання навіть не в тому, праві мусульмани чи ні, врешті хороші вони чи погані (всякі, як і інші), а в тому - нащо це НАМ?

      > Я думаю, що насправді, якби ти читав газету і побачив там ці карикатури, не знаючи їх передісторії, то просто не звернув би на них уваги.
      Я непогано знаю деякі речі щодо ісламу. Зокрема - про це.
    • 2006.02.10 | Kohoutek

     Re: Нічорта собі дискусію розвели...

     Sean пише:

     > Я так вважаю, що Ви се так взагалі кажете, а на мою адресу, бо мені побарабанеску (рум.) належність до "жидів, татар, масонів, негрів, білорусів" (с) допоки не йдеться про правопорушника та/чи ворога України (причому останнє, зрозуміло - не наявність інших поглядів на розвиток, а саме кліника).

     Так вот, нарушает ли закон газета "Сегодня" может установить только следствие - заявление следует подавать в районную прокуратуру по месту нахождения редакции газеты; а "враг Украины", прошу прощения - это что-то из разряда "врагов народа".

     "Ваши убеждения мне глубоко чужды, но за ваше право их отстаивать я готов пожертвовать жизнью". Слышали о таком императиве? Он лежит в основе современной западной цивилизации.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.02.10 | Sean

      Re: Нічорта собі дискусію розвели...

      Kohoutek пише:
      > Так вот, нарушает ли закон газета "Сегодня" может установить только следствие - заявление следует подавать в районную прокуратуру по месту нахождения редакции газеты; а "враг Украины", прошу прощения - это что-то из разряда "врагов народа".
      Суд. І я сподіваюся, що знайдеться так би мовити, воїн ісламу, котрий подасть відповідного позова.
      Ні, це не з розряду. Це людці, котрі заперечують існування України, існування українців, право на незалежне і рівноправне буття, суверенітет, цілісність, свободу, мову тощо. Це падло, котре хвальсифікує вибори, зокрема. Це гівнюки, наприклад у ВРУ, котрі, чудово знаючи, що вони порушують закон, його таки порушують.

      > "Ваши убеждения мне глубоко чужды, но за ваше право их отстаивать я готов пожертвовать жизнью". Слышали о таком императиве? Он лежит в основе современной западной цивилизации.
      Я чув, я чув (с) Перлина Степу. Хто подумав про переконання мусульман?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.10 | Kohoutek

       Re: Нічорта собі дискусію розвели...

       Sean пише:

       > Я чув, я чув (с) Перлина Степу. Хто подумав про переконання мусульман?

       Во-первых, нужно отделить мух от котлет и разобраться, какие убеждения реально присущи именно исламу как таковому, а какие - конкретным людям, которые мусульмане, но выступают против карикатур из иных соображений - из-за своего традиционализма, антисемитизма, антизападничества, да наконец просто ненависти голодного и нищего к "европейским зажравшимся буржуям-развратникам". Как пример, я приведу часто упоминающийся и совершенно ошибочный тезис о якобы "запрете на изображение Мухаммеда (вариант - людей, живых существ вообще) в исламе. Нет такого запрета. Есть, как и в иудаизме, лишь запрет на изображение живых существ с целью поклонения.

       Понимаете, "убеждения мусульман" - это далеко не то же самое, что "исламские убеждения". Многие мусульмане истово верят, что из того факта, что они мусульмане, уже следует, что любое их убеждение соответствует канонам ислама (у христиан это тоже распространено).

       А во-вторых, многие реально исламские убеждения мне глубоко чужды, но я готов сделать всё, чтобы их последователи имели возможность свободно их высказывать и отстаивать в честном споре. Запрещены прямые призывы к вражде и ненависти, в том числе и по признаку религии, но не высказывание своих убеждений, даже если они кому-то и не нравятся.
   • 2006.02.10 | damoradan

    Есть такое высказывание:

    "Русский демократ заканчивается там, где начинается украинский вопрос". Так вот, многие "украинские демократы" заканчиваются там, где начинаются еврейский, гомосексуальный и ряд других вопросов и прав (например, право быть очень богатым).

    С этим ничего не поделаешь. Украинский национализм (для меня это слово имеет положительный смысл и означает прежде всего идеологию формирования украинской нации как комплекса специфических социальных мифов) есть продукт в значительной мере сельского и мелкобуржуазного сословия 19го века, который пытается сейчас адаптироваться к 21му веку после фактически столетней интеллектуальной паузы.

    Понимание данного факта позволяет объяснить не только confusion украинского общественного мнения по всем ключевым вопросам дальнейшего развития, но и то, что в обществе преобладают левые и левацкие идеологические стереотипы, а также то, что и сам украинский национализм является в массе своей левацким и консервативным. А отсюда уже понятны метаморфозы многих национал-демократов, когда они лицом к лицу оказываются с либеральной демократией. Не выдерживают ребята испытания этим чудовищем.
 • 2006.02.09 | Дедушка Масдай

  Фотоотчет о цивилизованном протесте мусульман против карикатур.

  В качестве преамбулы - анекдот от Экслера:

  Мусульмане нескольких стран очень сильно оскорбились на то, что в датских карикатурах их пророк был изображен покровителем террористов. В результате этого они надругались над датским флагом, разгромили несколько посольств, похитили несколько датчан и прочих европейцев, а также устроили совершенно кошмарную вакханалию по выражению ненависти к Дании и всему европейскому сообществу. Таким образом, разумеется, они просто хотели обратить внимание художника-карикатуриста на то, что мусульмане по сути своей - люди очень тихие и мирные. Надеюсь, что художник уже устыдился.
  Анекдот взят отсуюда:http://exler.ru/blog/item/799/

  В качестве "амбулы" - фотоотчет о цивилизованном протесте мусульман против карикатур в Сирии:
  http://uath.org/index.php?news=754

  Еще одна "амбула" - изображения карикатур, которые были публиковались в мусульманской прессе. Почему-то они не вызывают никаких протестов у достойных почитателей Мухаммеда. Смотрите тут:
  http://uath.org/index.php?news=757
 • 2006.02.09 | Сергій Кабуд

  це епізод інформвійни а не випадок, далі буде більше

  з початку нас хочуть привчити шо Іслам такий особливий, що й анекдоти треба заборонити і взагалі косо дивитися на Коран неможна,
  потім шо взагалі не можна багато чого, шо не люблять мусульмани.

  Їм і так дозволяють руки відрубати своїм громадянам і тогують з ними так чи інакше.

  Фундаменталізм суне на нас цілком за планом 3го калофата
 • 2006.02.10 | Гюльчатай

  Н.К.Крупская - народный билиотекарь

  была очень озабочена духовным здоровьем пролетариата. И, выполняя задание партии, составила первые списки запрещенных к изданию и бесконтрольной выдачи для чтения книг.

  ...

  А, если я, стихийный неверующий, соберусь протестовать против самого факта наличия исламской прессы? Просто - против самого факта. Меня оскорбляет систематическое оболвание мне подобных, например.
  НСНУ в этом случае выступит с требованием расследовать позорную публикацию "оболванивающей литературы" как "разжигающей национальную рознь", потому что это не устроило меня лично?

  Где критерий?

  Он в больших числах:
  "Плевать на религию. Плевать на мусульман. Плевать на прессу. Плевать на свободу. Мусульман много, и ссориться с ними не следует".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.10 | Михайло Свистович

   Re: Н.К.Крупская - народный билиотекарь

   Гюльчатай пише:
   >
   > А, если я, стихийный неверующий, соберусь протестовать против самого факта наличия исламской прессы? Просто - против самого факта.

   Протестувати можна - не треба ображати при цьому почуття віруючих.
 • 2006.02.11 | Шеліфон

  Образа релігійних почуттів психологічно важча за персональну

  Себто, грубо кажучи, карикатура була сприйнята кожним мусульманином важче, ніж персональна образа.
  Результат закономірний. Якщо я назву усих тут протестуючих проти ісламського свавілля поганими словами, згадавши їхніх матерів - що буде?

  По-друге. Це була _цілеспрямована_ образа. Чи можна вважати право на цілеспрямовану образу іншої особистості демократичною засадою? Якщо на вашу думку цк так, панове, то у вас збочене сприйняття демократії.

  По-третє. Уявімо собі, що якась там датська (не арабська) газета друкує карикатуру на пророка Мойсея. Й уся Європа за нею передруковує. Питання: який хай здіймуть панове іудеї? І як зміниться підхід до таких демократичних форм протесту?

  І найголовніше. Між датською публікацією та передруком по усій Європі пройшло три місяці. Чому так довго? І чому воно так співпало із активізацією ядерної програми Ірану та перемогою ХАМАС на палестинських виборах?
  І чому пан Іхельзон, вмістивши карикатуру на Христа та Мухамада, не вмістив карикатури на Мойсея?

  І чому Україна повинна наражатися на небезпеку та конфлікти через те, що якомусь не-зовсім-українцеві здумалося плюнути у мусульман з її теренів? Щось в мене є таке відчуття, що прізвища більшості "передрукарів-протестантів" теж не зовсім французськи та угорськи...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.11 | otar

   тьху(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua