МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

> Главред: В книгарні (після звернення Ющенка) ...

02/10/2006 | НеДохтор
там в статті трохи стьобу, але привернуло увагу те, що Ющенко закликає йому допомагати: -------- ...

- В Киеве закрывают книжные магазины! - объяснял Ющенко полномочный представитель одной из фирм. – Вот, закрывают пять магазинов в районе Крещатика.

- Сформулируйте вопрос так, чтоб я мог принять решение, - посоветовал Ющенко. Проситель растерялся. ... -------- повністю тут: http://glavred.info/print.php?article=/archive/2006/02/09/175417-6.html

Відповіді

  • 2006.02.10 | jz99

    гм, а де це в районі Хрещатика п’ять книгарень

    "Наукова думка"
    "Знання"
    "Сяйво"
    "Планета"
    а ще одна?
    …і всі закривають? догосподарювавсь Омельченко. Рос. культура має бути в районі Хрещатика (Театр рос. драми), а укр. культура (хоча б у книзі) — ні.

    Давно не заходив у "Сяйво" і "Планету", але "Наукова думка" — оаза української книги, і в "Знанні" також її багато, зокрема дитячої.

    То це Омельченко готується поступатися місцем мера і терміново зачищає ласі шматочки? Як Кучма та уряд Януковича восени 2004.

    А які в Ющенка важелі? Моральний авторитет? Замало.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.10 | Volodymir

      Медична книга ?

      Основна ідея - Президент готовий приймати нормальні рішення, хоч і в малому.

      Серед основ фінансового менеджу є і такий: не можешь виробляти на квадратному футі більше ніж здаючи в аренду - не конкуруй. Сформуйте, будь ласка, що зробити, або як зменшити орендні платежі або збільшити прибутковість книжкового бізнесу, без соціального бартеру.

      Все інше - то піддавати воду низкоенергетичному механічному впливу. Про замкнуте коло що не читають бо не дуже багато цікавого а не не цікаво тому що небагато читають вже набридло. Найбільш вразив один з найвидатніших письменники сучасності, який пропогував українську літературу, казав що от є така тема з якою можна зробити шедевра, а на питання чому таки того шедевра немає, він відповів - так тож треба у бібліотеці із рік попрацювати, і хтось за те повинен йому заплатити.
      Таж проблема із так званими великими науковцями - бридко спілкуватися.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.10 | jz99

        а, точно, про неї забувся

        Йдеться ж не лише про художню літературу. Якраз "Сяйво" і "Планета" на ній не спеціалізуються.

        Не знаю, голому капіталізмові має бути якась межа.
        Взагалі, на мою думку, неправильно, що район Хрещатика було зроблено (чи залишено) престижним. Можна було елементарно прийняти рішення про те, щоб залишити його історичним старим містом, а весь діловий осередок та відповідну інфраструктуру (включаючи прожекти кілометрових хмарочосів Бабушкіна) розвивати десь на лівому березі, робити там нове місто. І була б там земля такою ж дорогою.

        Ще раніше закрили "Мистецтво" і "Ноти". Про ноти я вже не раз чув, що тепер люди не знають, де їх купувати. Була в нас у гостях моя племінниця з Дніпропетровської області, дуже хотіла знайти якісь там їй треба було ноти, то було дуже ніяково за столицю, що тепер немає куди було її повести. Так, може, на Петрівці і ноти є, але що таке Петрівка і що таке столиця в очах її гостей, наших же українців, не кажучи вже про закордонних. Просто сором. І голі ринкові відносити тут не виправдання. Не ми заради грошей живемо, це гроші для нас, і не все на них купується.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.10 | Volodymir

          Re: а, точно, про неї забувся

          Як на мене, центр майже зруйновано. Щось на кталт Сохо вже не відновиш, остаються собори і лаври - там достатьньо специфічних лавок.
          Концепція старого історичного центру, іихо, книжників теж не спасе - бо тоді будете мати букінистичний магазин нот для іноземців, які Ваша племінниця собі дозволити не зможе.
          Коли капіталізму полягає край, з'являється чиновник, який вирішує що і як стимулювати - в результаті рубль пійде на книжки, сто на презентації та відкати. У ефективний громадський контроль я вірю, але не зараз, пролетарському контролю просто не довіряю - немає нічого гіршого за контролера з пролетаріїв.
          Друге питання - а хто заважає, якщо є такий попит, зробити маленький магазин не у самому центрі, щоб не конкурувати із Гуччи і індустрією розваг.
  • 2006.02.10 | jz99

    "Знання" і "Планету"

    у "Науковій думці" та "Сяйві" сказали: Ні! Свят-свят-свят! Плюньте тому в очі, хто це каже!

    "Знання" збираються викидати на вулицю, не надаючи приміщення десь в іншому місці.
    "Планету" ще не закрили, бо ніяк не виберуть наступного власника приміщення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.10 | Mary

      не хочете написати про це новину?

      типу звіт про власну акцію "перевір інфу про книгарні"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.10 | jz99

        та я вже все й написав, що по суті

        Додати більше нема чого. Розбавляти водою не вмію. Може, так і підійде, кількома словами, не обов’язково ж кілька абзаців? Тим більше, що це неофіційна інформація, будуть, очевидно, надалі вже справжні новини, вже про реальні події.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.10 | Mary

          от же ж!

          jz99 пише:
          > Додати більше нема чого. Розбавляти водою не вмію. Може, так і підійде, кількома словами, не обов’язково ж кілька абзаців?

          так ті кілька слів треба ж написати зв'язно, а хто ж крім вас спроможеться :-)

          бажано хоч би по 1 реченню про
          - передісторію (типу шо було сказано ким і де (можна з лінком), і чому воно спонукало вас до дії)
          - що ви вирішили зробити (можна в першій особі, можна в третій - читач майдану, чи кореспондент майдану, чи активіст майдану, чи просто майданівець, чи як вам до вподоби)
          - коли і де сталася подія (тобто тоді-то пішов туди-то, запитав те-то, по кожному магазинові, з адресами якщо є)
          - результат/підсумок

          можна ще коментар якийся, типу ми дуже втішені, що інформація справдилася не повністю, але... можна додати чому важливо - там було у котромусь із ваших постів в цій гілці.

          це вже, навіть без коментаря вийде речень 6-7, 2-3 короткі абзаци, якраз середнього розміру новина.

          > Тим більше, що це неофіційна інформація, будуть, очевидно, надалі вже справжні новини, вже про реальні події.

          шо значить неофіційна? ви читач майдану? читач! вас щось зацікавило настільки, що ви зробили своє маленьке розслідування, тоді чому ви вважаєте, що це не зацікавить інших? мене, на приклад, це би зацікавило. я б хотіла прочитати про це новину. А щодо "справжніх" новин - то не чекайте на них. по-перше, вони можуть і не з'явитися, бо кого це гребе (он про полтавську бібліотеку - і то ледве просочуються), а може фігня якась з'явиться, а може воно буде з брудом перемішане. Навіть якщо і будуть новини потім нормальні - важливо, що про це вже йшлося, воно вже десь відкладеться в читачів, це ж інформаційний привід створити!

          одним словом, майбутнє вашої новини - у ваших руках. не вбийте її в зародку! (це міг би бути пролайф слоган :-) )
          згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".