МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чьи задачи выполняет Безсмертный? (л)

02/16/2006 | mirgor
1. Миссия Безсмертного формулируется просто: «не позволить договориться реальным (умеренным) представителям Виктора Ющенко и умеренным же представителям Юлии Тимошенко о консолидации предвыборных усилий и формировании стратегических инициатив дальнейшего совместного управления страной».
2. За этой частью миссии следует вторая часть — дальнейшая изоляция президента в рамках тактических (и стратегических) интересов одной политической группы, которая уже частично разрушена и имеет существенные проблемы с собственной публичной репутацией. Грубо говоря, президента настоятельно толкают в условное (окруженческое, фаворитское) гетто, созданное Безсмертным (правда, только как исполнителем, а не как автором).
3.И, наконец, третья часть миссии — организация негласного переговорного процесса с агрессивной группой реванша (Партия регионов — Ринат Ахметов как главный субъект) на условиях «реваншистов». Президента искусственно ставят в ситуацию, когда ради сохранения определенной доминирующей роли ему нужно договариваться со стратегически (и ценностно) неприемлемыми оппонентами.

Но сегодня задача, стоящая перед Безсмертным, намного сложнее. Ему нужно оставить президента в одиночестве, проиграть избирательную кампанию с более-менее пристойным результатом (негативный результат НСНУ все равно должен быть никак не ниже 16-18%), максимально раззадорить Юлию Тимошенко и... сохранить относительную влиятельность Ющенко после формирования нового состава парламента. Последнее — крайне проблематично и вряд ли Безсмертный выполнит программу-минимум.

http://gazetaua.com/?id=show&t_id=1&m_id=1588

Відповіді

  • 2006.02.16 | observer

    дуже схоже на правду

    подібна задача і у Турчинова, судячи з усього
  • 2006.02.22 | webmaster

    Зараз це актульно в з'язку угодами про коалію(-)

  • 2006.02.22 | tomcat

    Re: Чьи задачи выполняет Безсмертный? (л)

    mirgor пише:
    > 1. Миссия Безсмертного формулируется просто: «не позволить договориться реальным (умеренным) представителям Виктора Ющенко и умеренным же представителям Юлии Тимошенко о консолидации предвыборных усилий и формировании стратегических инициатив дальнейшего совместного управления страной».

    наверное это Безсмертный подсунул юле проет угоды с требованиями разрыва газовых угод и стройки захоронений ОЯТ ;)

    > 2. За этой частью миссии следует вторая часть — дальнейшая изоляция президента в рамках тактических (и стратегических) интересов одной политической группы, которая уже частично разрушена и имеет существенные проблемы с собственной публичной репутацией. Грубо говоря, президента настоятельно толкают в условное (окруженческое, фаворитское) гетто, созданное Безсмертным (правда, только как исполнителем, а не как автором).

    насколько я знаю ВСЕ обвинения и турчинова и зинченко в судах провалились. брехня, если коротко

    > 3.И, наконец, третья часть миссии — организация негласного переговорного процесса с агрессивной группой реванша (Партия регионов — Ринат Ахметов как главный субъект) на условиях «реваншистов». Президента искусственно ставят в ситуацию, когда ради сохранения определенной доминирующей роли ему нужно договариваться со стратегически (и ценностно) неприемлемыми оппонентами.

    а разве не БЮТ этому больше всего способствует? не голосовать за кабмин еханурова, проваливать бюджет, отставка кабмина, лживые обвинения про "басманный суд" и заговор НБУ?

    >
    > Но сегодня задача, стоящая перед Безсмертным, намного сложнее. Ему нужно оставить президента в одиночестве, проиграть избирательную кампанию с более-менее пристойным результатом (негативный результат НСНУ все равно должен быть никак не ниже 16-18%), максимально раззадорить Юлию Тимошенко и... сохранить относительную влиятельность Ющенко после формирования нового состава парламента. Последнее — крайне проблематично и вряд ли Безсмертный выполнит программу-минимум.
    >
    > http://gazetaua.com/?id=show&t_id=1&m_id=1588

    безсмертный планирует а БЮТ выполняет? не верю!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.27 | Михайло Свистович

      Re: Чьи задачи выполняет Безсмертный? (л)

      tomcat пише:
      >
      > насколько я знаю ВСЕ обвинения и турчинова и зинченко в судах провалились. брехня, если коротко

      не брехня
  • 2006.02.22 | Карт

    Можна уявити

    Якщо Юля стане прем'єром, то друзям влада не світить. Навряд чи вони спокійно дивляться на те, як БЮТ просувається в лідери. А Президент сидить і чекає, коли друзі все владнають так, щоб співробітництво з Юлею стало неможливим. Украіна їх цікавить в останню чергу. Такі мої уявлення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.27 | Михайло Свистович

      Re: Можна уявити

      Карт пише:
      > Якщо Юля стане прем'єром, то друзям влада не світить.

      А якщо не стане, то світить? Бо вона таки не стане.

      > Украіна їх цікавить в останню чергу.

      Всі потужні політичні сили Україна цікавить в останню чергу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.27 | Сергій Кабуд

        чим це пояснити, якщо коротко і шоб звучало красиво?

        Украіна їх цікавить в останню чергу.

        Всі потужні політичні сили Україна цікавить в останню чергу.
        ---------------

        Просте і влучне пояснення може стати нефіговою основою ідеології нового типу
  • 2006.02.26 | mirgor

    Чи не справджується зараз сценарій? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.26 | Scubo

      Так це Безсмертний написав для Юлі "односторонню угоду"?

      І відвіз дипломати з долларами у фракцію БЮТу аби ті черговий раз обкакалися голосуванням за "вільне місто Севастополь"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.26 | mirgor

        Ви вже помішалися на Юлі, яке вона має відношення до цієї теми(-

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.26 | Мартинюк

          Безпосереднє - вона демонстративно зірвала перговори.

          Зробила з того піар для наївних.
          Воно би звичайно все пройшло десь до 2000 року, коли медія були схоплені або купувалися, а інтернету не було.

          Іще можу сказати що і дурних з того часу в Україні стало значно менше.

          Є реальна особа яка привселюдно вчинила демарш, який нічим іншим аніж зривом перговорів не назвеш - дописала до тексту мирної угоди текст свого ультиматуму.

          Ви можете продовжувати переконувати що то то "щирість" і "миролюбність", але вибачте це добре знайома всім нам "щирість" Нестора Шуфрича і "миролюбність" Йосифа Сталіна .

          Зараз ви намагаєтеся тиражувати конспірологію згідно якої черговим демоном оголошується Безмертний. Тому повторюю - вам цікаво хто зірвав переговори між помаранчевими - їх зірвала ОСОБИСТО Юлія Тимошенко.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.26 | mirgor

            Десь тільки замовчав зовсім про коаліцію Рома

            після того, як Юлія Володимирівна прямо заявила, що згодна обговорювати кожен пункт угоди і продовжувати переговори.
            Мабуть не хочеться обговорювати НСНУ пункт про заборону домовленостей з ПРусаками.

            P.S.Я ще й піднімаю конспірологічну версію, що Ахметов авторитет кримінального угрупування, чомусь зовсім не чути критики "Нашої України", як раз Ахметки.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.26 | Мартинюк

              Хто вкакався - невістка(-)

            • 2006.02.26 | mirgor

              Тут я з вами цілком згоден (-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.02.27 | Мартинюк

                Дивні ви люди -невже вірити у ефективність ваших "хватів"?

                Використовуєте маніпулятивні прийоми, наприклад переконуючи що формулювання Безсмертного про "не вступання в переговори з іншими силами" гірше від Юліного , і так далі. Але на форуми не ходять дурні, а люди які вміють принаймні в Інтрнет зайти і такі які привикли думати.

                Звичайно комусь вдастся туману нагнати. Але найрозумніші відчують систематичне підтасування і намагання втюхати "не зовсім правду". І вони цього не простять і не забудуть. В першу чергу Юлі, хоча можливо ви до неї і не маєте відношення.

                Однак загальна лінія і "техніка" піару та сама що і в індивідуальному виконанні Тимошенко. Так що на певно щось повязує.

                Не знаю як кому але в мене оцей "напівправдунізм" викликає неприємні спогади про те що було у 1999-2003 роках. Кучмізм коротше.Переконання що всі дурні і піаром можна дурним холам будь що втюхати.
                Можливо я помиляюся - радий буду почути інше пояснення.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.02.28 | mirgor

                  "Економіст":ця коаліція включатиме фракцію, очолювану Януковиче

                  Фахівці з наукового центру згаданого європейського видання бачать одним із ключових пунктів майбутніх труднощів економічного і політичного розвитку України характер перебігу і можливі наслідки переговорів між пропрезидентською фракцією "Наша Україна" і Блоком Юлії Тимошенко.

                  Науковці з видання вказують на труднощі нинішніх контактів між згаданими силами і не виключають у зв’язку з цим входження до урядової коаліції після березня 2006 року Партії регіонів Віктора Януковича, що може призвести до певного послаблення темпів економічних реформ у порівнянні з очікуваними.

                  Експерти з відомого видання "Економіст" прогнозують, що після березневих парламентських виборів буде створено більшість, яка підтримає політику реформ, проголошену президентом Ющенком.

                  Однак, як ідеться в аналізі "Економіст", "ця коаліція може бути нестійкою і ,можливо , навіть включатиме фракцію, очолювану Віктором Януковичем, котрий програв президентські вибори 2004 року".

                  Експерти також дають досить рівний прогноз економічного розвитку України на 2006 – 2010 роки.

                  Вони вважають що труднощі з експортом українського металу і ціною на російський газ не будуть мати вирішального впливу на рівень зростання внутрішнього валового продукту і його середній поступ в Україні у вказаний період дорівнюватиме 5% щорічно.

                  На їх думку політика Ющенка заклала серйозні поліпшення у макро-економічні показники держави і це сприятиме вступу України до СОТ у 2006 році та припливу нових інвестицій в українську економіку.

                  http://pravda.com.ua/news/2006/2/28/39211.htm
          • 2006.02.27 | Михайло Свистович

            Re: Безпосереднє - вона демонстративно зірвала перговори.

            Мартинюк пише:
            > Зробила з того піар для наївних.

            Переговори зірвали всі, бо ніхто не хотів поступатися, зате всі хотіли піаритись.

            >
            > Є реальна особа яка привселюдно вчинила демарш, який нічим іншим аніж зривом перговорів не назвеш - дописала до тексту мирної угоди текст свого ультиматуму.

            Несуни і косторухівці теж дописали.

            >
            > Зараз ви намагаєтеся тиражувати конспірологію згідно якої черговим демоном оголошується Безмертний. Тому повторюю - вам цікаво хто зірвав переговори між помаранчевими - їх зірвала ОСОБИСТО Юлія Тимошенко.

            Їх зірвали всі. І Юля, і Рома, і Юра, і Ваня, і Кася, і Вітя.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.27 | Мартинюк

              Рівномірне розмазування гівна не відкриває істини.

              А приховує.

              Це стосується і глобального перемазування кучмівсько-янучарського гівна спочатку на Ющівське оточення, яким потім "запахло" і на руках Тимошенківського боку, який цим намазуванням інтесивно займався.

              Оранжеву команду зробили в очах мільйонів такою самою гавнистою як і кучмівську. А це очевидна неправда.І вина лежить на непомірно завзятих "борцях" за рейтинг .
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.03.01 | Михайло Свистович

                відкриває, якщо гівно їхнє

                Мартинюк пише:
                >
                > Це стосується і глобального перемазування кучмівсько-янучарського гівна спочатку на Ющівське оточення

                Не було перемазування. Це було власне гівно оточення. Та й самого Ющенка. Теж не білий і пухнастий.

                >
                > Оранжеву команду зробили в очах мільйонів такою самою гавнистою як і кучмівську. А це очевидна неправда.

                На жаль, правда. Тільки вона сама себе такою зробила ця команда. І то лі ісчо будєт після виборів. Я не здивуюсь ніякій коаліції.
              • 2006.03.12 | media

                Re: Рівномірне розмазування гівна не відкриває істини.

                Добре, в чому ЯКІСНА відмінність "команди Ющенка" від "команди Кучми"? Ніхто не заперечує, що є якісні зміни, наприклад, у сфері свободи слова, можливо, підготовки виборів (хоча відповідь тут дасть лише 26 березня).
                Але в інших сферах, окрім цілей і благих намірів, є ще такі індикатори, як:
                1. Відкритість і зрозумілий для громадян механізм прийняття державних рішень.
                2. Відповідність прийнятих рішень національним інтересам України.
                3. Реальні досягнення у сфері боротьби з корупцією, протидії організованої злочинності. Індикатор - кількість судових вироків щодо ОРГАНІЗАТОРІВ фальсифікацій виборів, творців та ключових виконавців у системі викачування коштів державного бюджету протягом років Кучми.
                4. Професіоналізм та ефективність роботи державного апарату, виконавчої влади та місцевих адміністрацій.
                5. Реальні, а не декларативні (на рівні заяв і гасел) досягнення у сфері європейської і євроатлантичної інтеграції.
                І друге питання. Чим Безсмертний, Жванія, Порошенко, Мартиненко, Третьяков, Єхануров, Катеринчук кращі за Тимошенко, Турчинова, Томенка, Федорчука, Губського, Бродського? Невже другі лише "піаряться", і "воюють за рейтинг", а перші - не балотуються, а "грають на сопілці"? Невже Тимошенко з Турчиновим потрібна влада, а Порошенку з Безсмертним - ні?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.03.12 | Мартинюк

                  Давай почнемо з 5-го пункту

                  Бо по перших запитаннях - відповісти важко, особливо на користь команди БЮТу

                  Так от головна відмінність полягає в тому що ющенківська сторона здатна сама приймати рішення, зокрема про те що приймати участь у гівнометальних дуелях, чи не приймати, бютівська сторона по військовому пошикована і вибору в неї нема - або робити те що каже їх лідерша, або іти зі своїми особистими думками на "сайт Предсказамуса"( на який він посилає коли немає що сказати).

                  Все залежить від неї і від несподіваних змін її курсу. Але я не хотів би аби курсом України трясло так само як особистим курсом Тимошенко.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.03.12 | media

                    Re: Давай почнемо з 5-го пункту

                    Перші питання стосувалися, до речі, не БЮТ, а Президента і його команди (тому я не просив Вас знаходити відповіді "на користь команди БЮТ"). По друге, щодо рішень лідера і колегіальності їх прийняття. Можу Вас запевнити, що, наприклад, кадрові і стратегічні рішення в ході кампанії приймалися як мінімум колегіально, а не одноосібно. Тобто, таким же чином, як і в "НУ". Звісно, це не означає справжню демократичність рішень, я доводжу лише що команди БЮТ і НУ якісно не мають жодних відмінностей між собою.
  • 2006.03.01 | mirgor

    І знову Безсмертный - Турчинов (л)

    В предшествующие 21 февраля дни стороны вели напряженные переговоры. Постепенно сглаживались основные противоречия. Так, ведущие политики «Нашей Украины» по настоятельному требованию Блока Юлии Тимошенко и ПРП-«ПОРА» неоднократно заявляли о невозможности соглашения с Партией регионов как до, так и после выборов.

    Вместо предыстории

    Так, глава юридического департамента НСНУ Роман Зварыч еще 12 февраля на пресс-конференции в Черновцах отметил: «Любые так называемые документы, а также бумаги, которые показываются теперь в СМИ как свидетельство доказательства того, что блок «Наша Украина» подписывал какие-то документы с Виктором Януковичем — полное вранье».

    Двумя днями позже, глава Политисполкома партии и первый заместитель руководителя предвыборного штаба «Нашей Украины» Николай Катеринчук подтвердил вышеуказанное мнение: «Любой формат коалиции «Нашей Украины» с Партией регионов невозможен».

    Но, конечно же, самым главным «камнем преткновения» к образованию коалиции являлся вопрос о распределении должностей и будущем премьере. Все те же БЮТ и ПРП-«ПОРА» (как, впрочем, и социалисты) были категорически против конкретных списков. В отношении же кандидатуры будущего главы правительства потенциальные партнеры НСНУ склонялись к позиции Тимошенко. То есть его должна будет выдвигать партия, набравшая наибольшее количество голосов на выборах.

    Самое удивительное — что «Наша Украина» в лице главы своего избирательного штаба Романа Безсмертного больше месяца без малейших серьезных причин откровенно «волынила» этот вопрос. Настаивая на «фиксированном» кандидате в премьеры — Юрии Еханурове. Хотя после предательской поддержки «бело-голубых» по вопросу отставки правительства рейтинги БЮТ так стремительно покатились вниз, что заняли прочное, но малопочетное третье место. После Партии регионов и «Нашей Украины». Соответственно, последней бояться за судьбу главного «кресла» в стране после вступления в силу политреформы было уже просто глупо. Оно бы и так досталось партии президента, даже по схеме леди Ю. А постоянный отказ от этой схемы лишь добавлял пропагандистские очки Юлии Владимировне. Поскольку позволял ей говорить о «заказных соцопросах», якобы не выражающих истинных тенденций в общественном мнении. И соответственно — боязни НСНУ, знающей эти якобы истинные данные.

    Наконец, 17 февраля наметилась подвижка и по этому пункту. Лидер парламентской фракции «Нашей Украины» Николай Мартыненко заявил: «Правительство возглавит представитель той силы, которая наберет больше голосов, чем остальные участники коалиции». Теперь акцент переносится на другой момент — неформальная роль в будущем объединении главы государства. «Предстоит преодолеть несколько расхождений. Главное из них касается признания роли лидера будущей коалиции за президентом Виктором Ющенко. С нашей точки зрения, этот пункт логичен и принципиален. Ведь все силы, участвующие в переговорах, поддержали Ющенко на президентских выборах», — отметил Мартыненко.

    Как раз против этого пункта открыто никто не возражает — до поры до времени. Начинает готовиться итоговый документ. При этом Безсмертный подчеркивает, что «фактически за основу принят текст, предложенный Блоком Тимошенко». При этом, правда, в кулуарах неоднократно высказывается обида на БЮТ за то, что тот банально «сплагиатил» свой вариант соглашения у «Нашей Украины», выдав его за свои наработки. Впрочем, штаб НСНУ особо не обижается. В конце концов, какая разница, кому достанутся лавры разработчика договора — лишь бы он был, наконец, подписан.

    В то же время продолжаются взаимные пикировки «заклятых друзей» Тимошенко и «нашеукраинцев». Так, 16 февраля Юрий Ехануров, критикуя тимошенковскую программу повальной реприватизации, назвал Блок Юлии Тимошенко «национал-коммунистическим».

    А леди Ю 19 февраля обратилась к президенту с письмом, содержащим еще один призыв к отмене газовых соглашений. А также к обращению в Стокгольмский арбитраж — с целью добиться от «Газпрома» восстановления прежней цены на газ в 50 долларов за тысячу кубометров.

    Параллельно усиливается давление со стороны радикалов из ПРП-«ПОРА»: «Если в ближайшее время документ не будет подписан — мы объявим, кто виноват в срыве договоренностей». Таковым был предварительный фон дальнейших событий. И вот в понедельник, 20 февраля, Роман Безсмертный объявил, что согласованный текст коалиционного соглашения направлен всем его участникам — БЮТ, СПУ, ПРП-«ПОРА» и блоку Костенко — Плюща.

    Начальная эйфория

    День 21 февраля начался с сенсационного сообщения — Тимошенко подписала коалиционный договор. Об этом она сообщила во время предвыборной поездки в Коростень. Ее речь привычно изобиловала нотками «жертвенности» и «усталости». «Вы знаете, как много говорится сегодня о необходимости подписать коалиционное соглашение между «помаранчевыми силами», сколько делается заявлений и обсуждается документов. Толку во всех этих переговорных процессах никакого не будет. Люди, которые выступают очень много за коалицию, в конце концов, ничего не делают. И не намерены ничего подписывать, никаких документов. Поэтому, чтобы прекратить эту вакханалию разговоров, я и подписала соглашение», — сказала Тимошенко.

    Почти сразу последовал оптимистический комментарий из пресс-службы «Нашей Украины». Пресс-секретарь партии Татьяна Мокриди отметила: «Подписание Юлией Тимошенко договора о создании «оранжевой коалиции» в одностороннем порядке, а также направление настоящего договора президенту Ющенко свидетельствуют о том, что главное расхождение переговоров о признании лидером «оранжевой коалиции» Виктора Ющенко решено».

    Но уже при этом в реакции НСНУ слышались нотки неуверенности. «Сегодня утром предварительно согласованный текст соглашения был разослан руководителем избирательной кампании Блока «Наша Украина» Романом Безсмертным всем лидерам БЮТ, СПУ, ПРП-«ПОРА», Блоку Костенко — Плюща. Надеюсь, что Тимошенко подписала именно этот текст соглашения», — сказала Мокриди.

    Поневоле возникает удивление: неужели нельзя было не «надеяться», а точно узнать истинное содержание подписанных Тимошенко документов? Чтобы не попадаться на ее пропагандистскую удочку? Ведь г-жа Мокриди — не частное лицо, и не случайный наемный работник. Она является пресс-секретарем Романа Безсмертного еще с бытности его вице-премьером. Соответственно и ее заявление 21 февраля, скорее всего, было согласовано с Романом Петровичем. И если в избирательном штабе НСНУ с таким «вниманием» относятся к важнейшим межпартийным документам — что же говорить о степени профессиональности их подхода в более частных вопросах? Ведь из успешности их решения и складывается общий успех избирательной кампании.

    Начало прозрения

    Впрочем, надо отдать главе избирательного штаба «Нашей Украины» должное. Уже во вторник вечером, выступая на канале «1+1», он все же заметил, что предложенное Тимошенко соглашение не является согласованным накануне представителями всех пяти партий. «Это документ, который только что был испечен в сетях Блока Юлии Тимошенко и единолично подписан. Его перед этим не видели остальные участники переговорного процесса», — сказал Безсмертный. При этом он, правда, отказался от комментариев, «чтобы не сорвать дальнейшие переговоры о создании коалиции».

    Несмотря на это, у части представителей НСНУ даже и на следующий день сохранялись какие-то иллюзии относительно дружественных намерений леди Ю. Так, Роман Зварыч все пытался получить от Александра Турчинова (представлявшего БЮТ в рабочей группе по подготовке соглашения) ответ на один вопрос. Означает ли подписание соглашения Юлией Тимошенко в одностороннем порядке, что БЮТ согласился с тем, что президент Виктор Ющенко является лидером «оранжевой» коалиции?

    Почувствовав, что происходящее похоже, скорее, не на серьезные переговоры, а на фарс с использованием подлога — не упустили момент «попиариться» и некоторые другие потенциальные участники договора. Так, Блок Костенко — Плюща, который (вместе с ПРП-«ПОРА») Тимошенко даже не посчитала нужным пригласить в коалицию, решил заняться внесением своих поправок в текст соглашения. Ими стало акцентирование на «расширении прав и возможностей местного самоуправления; недопущении федерализации Украины; реформировании системы правосудия. А также на проведении реформы административно-территориального устройства; утверждении действующего конституционного статуса украинского языка как единого государственного в Украине и стратегического курса на членство Украины в ЕС и НАТО».

    Интересно — но один из лидеров блока Иван Плющ при всем этом считает нецелесообразным требование блоков Кличко и Тимошенко запретить заключение каких-либо соглашений с Партией регионов. Хотя сами вышеупомянутые поправки, казалось бы, лучше любых формальных запретов будут мешать сотрудничеству с такой антизападной и промосковской силой, как ПР.

    Разочарование

    Наконец, во второй половине дня среды ситуация прояснилась окончательно. Способствовал этому упомянутый выше Александр Турчинов, которого не без юмора Зварыч называл «ушедшим в подполье», из-за невозможности быстро его отыскать. Разъяснения соратника леди Ю были предельно жесткими. «Наши коллеги настаивают на том, что все участники коалиции должны присягнуть Ющенко. Некорректно об этом говорить. Потому что, наверное, только в азиатских странах политики объединяются вокруг какой-то личности. Мне было бы интересно узнать, что, например, предлагается создать коалицию вокруг Буша или немецкого канцлера», — отметил заместитель Тимошенко.

    В данном контексте можно заметить явное обострение позиции БЮТ. Ведь ранее его лидер обычно заверяла слушателей в любви к «дорогому Виктору Андреевичу» и желании бороться лишь с его «недостойным окружением». Даже неистовое желание леди Ю занять кресло премьера также объяснялось только ее стремлением, опять же, максимально облегчить жизнь Ющенко в проведении его политики. Как видно, пришло время «сброса масок»...

    Впрочем, похоже, что президент разглядел истинную суть «примирения по Тимошенко» гораздо раньше своих соратников. В конце концов, человеку его моральных принципов не столь важно — кто именно будет считаться формальным лидером коалиции. Главное — сама идеология объединения. А она, как можно судить по представленному Тимошенко документу, практически неотличима от предвыборной программы ее блока. С полным «джентльменским набором» наиболее одиозных моментов.

    Это — требование массовой реприватизации, что вызывает законную критику зарубежного бизнеса и снижение инвестиционной привлекательности Украины. Что уже привело к «бегству капитала» из страны в немаленьком размере — 3 миллиарда долларов в течение 2005 года — больше чем за половину проданной «Криворожстали».

    Это — призывы посадить всех «преступных деятелей прежнего режима, несмотря на данные им гарантии» — в том числе и международные. Без чего победы Помаранчевой революции если и удалось бы достичь — то ценой большой крови, поскольку прежний режим цеплялся бы за власть до последнего. И, опять же, показать всему миру, что демократическая украинская власть попросту не умеет держать слово и выполнять свои обязательства — после чего притворно удивляться: «Отчего же нам не слишком доверяют?»

    Заодно БЮТ требует «за компанию» привлечь к суду и «лиц, виновных в измене национальным интересам» — то есть, за подписанное с «Газпромом» газовое соглашение, позволившее миллионам украинцев в XXI веке не испытать на себе опыт ленинградских «блокадников», проведших зиму в нетопленных квартирах. Нелишне напомнить, что этими «преступными лицами», помимо энергетиков Ивченко и Плачкова, является и «номер 1» в списке НСНУ Юрий Ехануров. Да и сам президент также в целом одобрил подписание этого трудного, но жизненно необходимого соглашения. Странное, однако, отношение к будущим союзникам...

    Далее следуют популистские лозунги многократного повышения выплат бюджетникам и пенсионерам и все прочее, что в бытность леди Ю премьером уже поставило страну на край экономического кризиса. И много других неприемлемых положений, для рассмотрения которых потребовалась бы отдельная статья.

    Неудивительно, что реакция Виктора Андреевича была жесткой и адекватной тимошенковскому наступлению. «Тема согласия не может начинаться с одностороннего шага — это обижает других возможных участников коалиции. Не с этого надо начинать, иначе делается пиар и подписывается документ, и при этом не интересует, какой будет его дальнейшая судьба».

    Заодно президент обратился к журналистам с призывом разобраться, «какие силы несут консолидацию, а какие — авантюризм? Мне надоело жить в системе, когда некоторые политические силы, к тому же довольно серьезные, перешли грань солидарной работы на Украину».

    В ответ г-жа Тимошенко попыталась изобразить оскорбленное достоинство, отметив, что «удивлена столь резкой реакцией президента». Затем, видимо, решив, что «нападение — лучший способ защиты», леди Ю начала развивать излюбленную тему о мнимом сотрудничестве соратников Ющенко с Януковичем. «21 февраля я поставила свою подпись под соглашением о создании оранжевой коалиции. Я сделала это в одностороннем порядке только потому, что владела достоверной информацией, что вокруг нашего соглашения идут бесплодные разговоры, а реальные переговоры о создании другой коалиции, тем временем, происходят между определенными людьми из «Нашей Украины» и Партии регионов. По всей видимости, я не ошиблась», — сказала Тимошенко во время визита в Николаевскую область 22 февраля.

    Турчинову же досталась роль развеять последние иллюзии относительно возможности подписания настоящего коалиционного соглашения — а не ультиматума своей начальницы, навязчиво именуемого желанным для всех демократических сил документом. «Мы не имеем желания после нашего одностороннего подписания соглашения проводить дальше какие-то консультации и переговоры, потому что это, во-первых, забирает время, а во-вторых — кроме пиара мы ничего не видели, что другая сторона хочет что-то сделать», — заметил экс-шеф СБУ.

    http://gazetaua.com/ru/1/2467/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.01 | mirgor

      Безсмертний: ??? (л)

      “Ми не диктуємо жодній політичний силі ніяких односторонніх вимог, усі помаранчеві сили мають сидіти за круглим столом і виробляти як принципи діяльності майбутньої коаліції, так і програму її діяльності , і розподіл сфер відповідальності”. Про це під час сьогоднішньої мільтимедія-дискусії з Олександром Турчиновим заявив керівник виборчої кампанії Блоку “Наша Україна” Роман Безсмертним.

      Говорячи про принципи формування помаранчевої коаліції, Безсмертний зазначив: “По-перше, коаліція має відроджуватися на основі виконання програми Президента, по-друге, всі її учасники повинні визнати лідером коаліції Президента України. По-третє, коаліція повинна формуватися не тільки в межах парламентських фракцій, а насамперед, в межах політичних сил, які згуртувалися в коаліцію “Сила народу” під час революції”.

      “Чому ми вважаємо, що активним учасником коаліції має бути Президент, - зауважив Безсмертний, - тому що в найближчі роки в Україні буде здійснюватися політична й конституційна реформа. Спроба не бачити Президента в коаліції робить неможливим поглиблення політичної реформи в Україні. Тому що його позиція в конституційній реформі є архіважливою. Президент , фактично, буде визначати частину конституційних змін. І тут дискусія між коаліцією і Президентом є дуже важливою, - підкреслив Роман Зварич.

      Роман Безсмертний також повідомив, що Блок “Наша Україна” вже створив конституційну комісію, яка активно працює над створення нового варіанту Конституції: “Ми внесемо свій варіант бачення конституційних змін, які передбачатимуть мінімізацію державної влади на місцевому рівні і посилення ролі місцевого самоврядування, - зазначив він.

      Щодо можливий перемовин “Нашої України” з Партією регіонів, Роман Безсмертний зауважив: “В проекті коаліційної угоди, який пропонує “Наша Україна”, взагалі не передбачається будь-яких консультацій за межами помаранчевої коаліції, тобто це питання взагалі за межею дискусії”.

      Роман Безсмертний також зазначив, що переговорний процес щодо створення політичної коаліції слід розпочинати задовго до дня голосування.

      “Традиції формування коаліцій у нас нема, тому в короткий термін після виборів фактично неможливо її сформувати, - вважає він. - Тому, не дивлячись на те, що відбуваються певні дискусії, є певні неузгодженості, ми вважаємо, що переговорний процес потрібно продовжувати, потрібно шукати порозуміння, знаходити відповіді і до 26 березня, і після, - зауважив Роман Безсмертний.

      http://razom.org.ua/ua/news/9999/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.01 | mirgor

        Re: Турчинов: ??? (л)

        Разом із тим, пан Турчинов сказав, що не вбачає за необхідне термінове підписання коаліційних угод між помаранчевими силами, оскільки це можна зробити й після виборів 26 березня.

        Раніше лідерка БЮТ Юлія Тимошенко підписала текст коаліційної угоди в односторонньому порядку, висунувши вимогою денонсацію урядом лідера списку Нашої України Юрія Єханурова газових домовленостей із Росією.

        По тому переговори щодо створення "помаранчевої коаліції", які велися між Нашою Україною, БЮТ, Соціалістичною партією, блоком ПОРА-ПРП та блоком Костенка - Плюща були зупинені.

        http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2006/03/060301_bezsmertn_turch_oh.shtml
  • 2006.03.01 | Михайло Свистович

    Як "оккуліст" скажу, що Безсмертний не пройшов тесту, але

    демонізувати його до рівня Чахлика Невмирущого теж не варто.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.01 | mirgor

      Re: Як "оккуліст" скажу, що Безсмертний не пройшов тесту, але

      Михайло Свистович пише:
      > демонізувати його до рівня Чахлика Невмирущого теж не варто.

      Чого "Чахлика Невмирущого", мені подобається друге ім'я Безсмертного - "Мертвый воробушек"
  • 2006.03.07 | mirgor

    Ющенко принял условия Тимошенко?(/)

    Плохая примета – начинать понедельник с сенсаций. Однако газета «КоммерсантЪ» в приметы не верит, а потому обнародовала информацию о том, что Виктор Ющенко согласился почти со всеми доводами Юлии Тимошенко и готов таки подписать Соглашение о создании «оранжевой» коалиции. Правда, при этом стороны забыли спросить остальных «памаранчей», но это – мелочи. Если верить источникам издания, уже состоялось несколько встреч президента и экс-премьера, на которых стороны обсуждали пункты Соглашения. Правда, что обсуждать, если документ уже подписан? Либо Юлия Владимировна свято уверена, что ВСЕ ее требования будут приняты, либо ей придется публично отзывать свою подпись, что перед выборами может стоить ей пусть десятых процента, но все-таки живых голосов.

    А мы напомним, что требование, в котором расходились НУ и БЮТ – будущее РосУкрЭнерго. Этакой пиявки на теле экономики Украины, сосущей «зеленую кровь» государства (в виде долларов). Тимошенко требовала пересмотреть газовые договоренности с Россией и «изъять» из контракта даже упоминание о РУЭ, тогда как «нашеукраинцы», хоть и с оговорками, но были удовлетворены результатами переговоров. Казалось, компромисс невозможен, тем более учитывая то, что документы визировались с украинской стороны лидером Блока «Наша Украина» Юрием Ехануровым. И неожиданно пришла информация (пока не подтвержденная), что президент дал согласие на выведение РУЭ из схемы поставок газа в Украину.

    Это стало возможным после отстранения от переговоров руководителей избирательной кампании НУ Романа Безсмертного и Романа Зварыча. Их места заняли более «гибкие» Олег Рыбачук и Иван Васюник, а Тимошенко представляет Александр Турчинов.

    Как сообщил «Коммерсанту» источник в СП, результатом переговоров стала встреча в среду 1 марта поздним вечером Виктора Ющенко и Юлии Тимошенко. Условия, выдвинутые БЮТ, будут удовлетворены лишь частично: вместо денонсации подписанных с Россией соглашений президент всего лишь готов обсуждать возможность выведения из схемы поставок газа в Украину компании РосУкрЭнерго. При этом официальные лица и НУ, и БЮТ, и Секретариата возможность ведения переговоров отрицают.

    Мы не будем прогнозировать ситуацию в случае выведения из схемы РУЭ, а также возможных преемников этой структуры (Тимошенко сама неоднократно заявляла, что посредник в любом случае будет необходим). Нас в данный момент интересует возможность заключения соглашения между НУ и БЮТ. Или, если быть точнее – между Ющенко и Тимошенко.

    Возможно ли это вообще? В политике нет ничего невозможного. С другой стороны, теперь становится понятно, почему власть и БЮТ якобы независимо друг от друга «сливают» министра внутренних дел.

    Во всяком случае, г-н Ющенко лучше других знает, чем заканчиваются договоренности с Юлией Владимировной. А потому, несмотря на то, что переговоры действительно могут иметь место, мы очень сомневаемся в их эффективности. Ведь тему объединения помаранчевых сил уже просто не успеют должным образом «распиарить», а с экономической точки зрения проект Тимошенко может заинтересовать семью президента только в том случае, если кто-либо будет введен в «схему».

    Скорее всего, истина лежит где-то посередине. А именно – переговоры ведутся, но обе стороны их затягивают – до выборов всего три недели, а там договариваться придется, видимо, уже с другими.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.07 | mirgor

      Тимошенко не зустрічалася з Ющенком(/)

      06 березня 2006
      16:20:13



      Зустрічі Юлії Тимошенко з Президентом Віктором Ющенком 1 березня, про яку з посиланням на власні анонімні джерела нібито повідомила газета "КоммерсантЪ-Украина", насправді не було. Про це заявила на прес-конференції в Сумах в понеділок, 6 березня, сама Юлія Володимирівна.

      За словами журналіста, газета також повідомляла, що на зустрічі, яка нібито відбулася між Ющенком і Тимошенко, було прийнято рішення про видалення "РосУкрЕнерго" зі схем газопостачання України. Оскільки такої зустрічі все ж не відбулося, журналісти звернулися до Тимошенко з проханням дати справжній коментар щодо майбутнього сумнівної компанії.

      "Наскільки я володію інформацією і виходячи з публічних заяв Президента, можна скласти думку, що "РосУкрЕнерго" будуть позбавлятися, – сказала вона. – Не тому, що хтось не знав, що таке "РосУкрЕнерго", не тому, що хтось не давав собі звіт, що це надзвичайно потужна корупційна модель, а тому що весь світ повстав від того безпрецедентного ігнорування прозорості влади, від такого безпрецедентного ігнорування енергетичної безпеки не тільки України, а і значної частини Європи".

      Юлія Тимошенко також наголосила, що сьогодні Україні ніякі посередники в торгівлі газом не потрібні. "Посередники існували, коли за газ треба було розраховуватись ресурсами, там дійсно державі було важко розгортати організовану потужну роботу. Коли перейшли на грошові розрахунки, жодного посередника ніде не потрібно", – пояснила екс-прем’єр.
      http://byut.com.ua/ukr/news-1079
  • 2006.03.07 | mirgor

    БЮТ нагадав Безсмертному про Медведчука (л)

    З огляду на неодноразові заяви керівника виборчого штабу блоку „Наша Україна” Романа Безсмертного про те, що Юлія Тимошенко „ніколи не стане Прем’єр-міністром”, Блок Юлії Тимошенко вирішив пожертвувати власними архівами і надіслати пану Безсмертному в подарунок примірник журналу “Кореспондент” від 5 червня 2004 року з інтерв’ю Віктора Медведчука під назвою „Я терпеть не могу варенье”, в якому тодішній глава адміністрації Кучми стверджує, що “Ющенко ніколи не стане президентом України”.

    І пан Медведчук, і пан Безсмертний, як відомо, свого часу успішно працювали на Кучму, тому нас не дивує, що логіка і рівень аргументації цих людей у коментарях до політичних процесів фактично збігаються. Не знаємо, чи пан Безсмертний так само не любить „варення” як і його колишній колега Медведчук, але абсолютно переконані, що прогноз Безсмертного настільки ж „реальний”, як і пророцтво лідера СДПУ(о).

    http://byut.com.ua/ukr/news-1090
  • 2006.03.07 | Кравчук

    Re: Чьи задачи выполняет Безсмертный? (л)

    Не побоюся виглядати примітивом, але на поставлене питання дам просту відповідь - всієї "еліти", що виплекав Кучма, і самого Кучми.
    "Папа" зрузумівши , що низи не захочуть далі жебракувати, вирішив , що не погано було б щоби " рух плебсу" очолили його шістки, завчасно делеговані в ряди оппо.Результат - що хтів Кучма те й має - реформа,недоторканність,збереження статків . Звичайно й черні треба було продемонструвати якісь досягнення "революції" - що наразі й демонструється.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.12 | tomcat

      доведеться шановному дещо нагадати..

      Кравчук пише:
      > Не побоюся виглядати примітивом, але на поставлене питання дам просту відповідь - всієї "еліти", що виплекав Кучма, і самого Кучми.
      > "Папа" зрузумівши , що низи не захочуть далі жебракувати, вирішив , що не погано було б щоби " рух плебсу" очолили його шістки,завчасно делеговані в ряди оппо.

      мабуть,ви хотiли президентом Януковича, бо той - не шiстка Кучми, а Ахметова. або були ще якiсь реальнi кандидати?

      > Результат - що хтів Кучма те й має - реформа,недоторканність,збереження статків .

      дозволю собi нагадати що 3/4 влади залишилась старою - суди, Рада, мiсцева влада.
  • 2006.03.12 | mirgor

    Безсмертний:Тільки НУ має право формувати народну владу(л)

    “Рік тому відбувся з’їзд, на якому було сформовано партію Майдану. “Наша Україна” - це не тільки сила й воля, це й велика відповідність нас усіх за ту програму, яку сформував Майдан як завдання для української влади", – сказав керівник виборчої кампанії Блоку “Наша Україна” Роман Безсмертний під час акції “Помаранчева хвиля “Прапор перемоги”, яка присвячена Річниці створення партії “Наша Україна”.

    “За ці дні я переглянув записи, які вели люди на Майдані, – сказав Роман Безсмертний . - Запам’ятався один запис: “Буду стояти на Майдані до того часу, поки Україна не стане членом Євросоюзу”. Це не просто запис, це завдання нам зробити так, аби українці жили так, як живуть європейці”.

    “Тому програму української влади, нашу програму писав український народ. Її писали в містах і селах, в усіх регіонах України. Тому ми на початку виборчої кампанії сказали: “Не зрадь Майдан!”. Тому що зрадити Майдан - це означає зрадити український народ", - зазначив Роман Безсмертний.

    “Наша Україна” є масовою, народною партією, і тільки така партія може називатися європейською парією, тільки така партія має перспективу в Україні, тільки така партія має право формувати народу владу", - заявив Безсмертний.

    “Наша Україна” – це не партія, яка відбулася в 2004 році, – вважає він. - Це партія, яка пройшла складний шлях становлення, партія – це люди. Ті люди, які перемагали на виборах 2002-го, які перемагали на виборах 2004-го і які сьогодні працюють в українській владі заради реалізації програми, яка була сформована на Майдані”.

    “Зрозуміло, що ми працюємо над тим, аби не посоромити ідеали Майдану, – сказав Безсмертний. - Нашим лідером є Президент України Віктор Ющенко. Створення такої народної, європейської, масової парії - це його ідея. Тому ми разом з Президентом маємо втілювати ідеали Майдану в життя. Від нас залежить, чи збережеться в Україні партійність як основа політичної системи, від нас залежить, чи забезпечимо ми єдність і зв’язок між народом і владою, чи забезпечимо ми донесення ідей української влади до українських громадян. Тому що жодні інша політична сила не може на себе взяти таку відповідальність”.

    “Ми казали про те, що Україна у нас одна, її не можна ділити на Схід чи на Захід, тому що скрізь живуть українці, які хочуть жити по-європейськи. – сказав Роман Безсмертний. - Команда, яка є в “Нашій Україні”, знає, як збудувати таку країну. Вона буде й надалі виконувати програму, сформовану Майданом. Ми знаємо, як цю програму реалізувати".

    "Наша перемога - це перемога кожного українця, це перемога майбутній поколінь в Україні. Вибори – це екзамен на здатність людей працювати у владі, на здатність реалізовувати програму Майдану", - зауважив Безсмертний.

    “Ті сили, які програли 1,5 роки тому, мріють про реванш. Нам потрібно запобігти цьому реваншу, виконуючи програму, написану українським Майданом. І Прапор перемоги – це спогад про ті дні, це данина тим людям, які відстоювали ідеали Майдану, які формували надбання Майдану, - наголосив керівник виборчої кампанії. - За Ющенка! За нашу перемогу! У цьому – майбутнє України!”

    http://razom.org.ua/ua/news/10199/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.12 | TrollSeeker

      Коротше - демагог на 100% (-)

  • 2006.03.13 | Jack8

    Re: Чьи задачи выполняет Безсмертный? (л)

    "Вітя уже болшой малчік..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.13 | SEMEN

      Схоже на правду.

      """Папа" зрузумівши , що низи не захочуть далі жебракувати, вирішив , що не погано було б щоби " рух плебсу" очолили його шістки, завчасно делеговані в ряди оппо."""


      Згадавши як до "опозиції" переходив Ющенко, Порошенко, Безсмертний і Ехануров то було зрозуміло що кучма починає перебирати контроль за українцями які хотіли змін в країні, а їх знов обдурив Кучма "бухгалтером".
  • 2006.03.21 | mirgor

    Безсмертний здивований заявами Тимошенко, тому що днями вони (л)

    Безсмертний здивований заявами Тимошенко, тому що днями вони обговорювали перспективи коаліції

    “Мені дивно було чути сьогоднішні заяви Юлії Тимошенко", - сказав сьогодні на своєму брифінгу керівник виборчої кампанії Блоку “Наша Україна” Роман Безсмертний, коментуючи заклики Тимошенко до політичних сил, які беруть участь у виборах, оприлюднити свої плани щодо формування коаліції у майбутньому парламенті.

    "Дивно, тому що на минулому тижні я вперше впродовж усієї виборчої кампанії зустрівся з Юлією Тимошенко. При чому – за її ініціативою. Під час нашої зустрічі ми якраз і обговорювали питання майбутньої помаранчевої коаліції", - заявив Безсмертний.

    “Ми практично домовилися, що підписання такого документу може відбутися або на спільній акції, яка може пройти цими днями, або 26-го увечері, тим самим остаточно поставивши крапку у цій дискусії", – сказав Роман Безсмертний.

    “Єдине питання, про яке ми дискутували – чи має бути в коаліції п’ять учасників, чи три (без Блоку ПРП-Пора та Блоку Костенка-Плюща). Тому для мене є щонайменше дивною позиція Юлії Володимирівни, коли сьогодні вона поливає брудом тих, кому, можливо, зовсім скро доведеться тиснути руки", - заявив Безсмертний.

    “Що стосується кандидатур на ту чи іншу посаду, - сказав керівник виборчої кампанії “Нашої України”, - ми чи не єдина політична сила, яка формувала свій виборчий список на абсолютно відкритих партійних форумах. Ми і далі - на засіданні президії партії, на засіданні політради партії - будемо формувати список кандидатур на посади прем’єра та інших членів уряду”.

    “Говорити, що кадрове питання вже вирішне – абсолютно передчасно", - зазначив Роман Безсмертний.

    “Якщо ж говорити про сьогоднішню парламентську коаліцію, то сьогодні ми знаємо лише одну стійку коаліцію – це ТЛЯ, – наголосив Безсмертний. - Це та коаліція Тимошенко – Литвина - Януковича , яка намагалася відправити у відставку уряд Єханурова. Я розумію, що у списку Юлії Володимирівни є більше трьох десятків людей з учорашнього дня, які тягнуть її в минуле, змушують нападати її на своїх колишніх соратників по Майдану. Але настав час Юлії Володимирівні вийти з депресії, в якій вона перебуває після відставки, аби активніше просувалися в бік створення помаранчевої коаліції”.

    “Ми пропонуємо Юлії Володимирівні увечері 26-го прийти на Іллінську, 9 і підписати угоду, текст якої ми готові спільними зусиллями в черговий раз відпрацювати", - заявив Роман Безсмертний.

    “Наша Україна” відстоювала і відстоює необхідність формування Помаранчевої коаліції як коаліції більшості в парламенті, яка сформує майбутній уряд, - сказав Роман Безсмертний. – Тому я відкидаю будь-яку імовірність укладання “Нашою Україною” коаліційної угоди з іншими політичними силами, в тому числі і з Партією регіонів, - ми категорично проти виходу за рамки помаранчевих сил при укладанні коаліції”.

    “Якби не сьогоднішні абсолютно невмотивовані заяви Юлії Тимошенко, я б взагалі не починав цієї розмови про нашу з нею зустріч, - зауважив Роман Безсмертний. - Я найбільше ціную в політиці дотримання позицій і домовленостей у процесі переговорів. Однак у такій ситуації я змушений був проінформувати вас про те, що зустріч з Тимошенко відбувалася, і що документ про коаліцію готується”.

    “Проте якщо надалі пані Тимошенко продовжуватиме дезінформацію населення, то я оприлюдню документ, який ми сьогодні отримали від її Блоку, щоб ви могли дати оцінку всьому тому, що там написано", - додав Безсмертний.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.21 | mirgor

      Тимошенко письмово обіцяє не створювати коаліції з Януковичем(л)

      Тимошенко письмово обіцяє не створювати коаліції з Януковичем і просить висловитись Ющенка


      21 березня 2006
      13:54:46




      Юлія Тимошенко в присутності журналістів підписала заяву про те, що її блок не створюватиме коаліцій у парламенті з Партією регіонів. «Я як лідер блоку заявляю, що політична сила, яку я очолюю, ніколи і за жодних обставин не піде в коаліцію з партією Януковича. Співпраця між нами неможлива в принципі», - сказала вона.

      Тимошенко також запропонувала й іншим політичним силам висловитися з цього приводу й озвучити свої плани. «Зокрема, я закликаю Віктора Андрійовича Ющенка дати чітку й однозначну відповідь до 26 березня, чи має він намір після виборчої кампанії створювати таку коаліцію», - заявила вона. Відкритий лист відповідного змісту Тимошенко оприлюднила перед журналістами й відправила в Секретаріат Президента.

      Коментуючи слова Президента, що відповідь на це питання він дасть за 31 день, екс-прем’єр сказала: «Добре, що хоч не за сорок днів, бо тоді можна було б справляти поминки по ідеалах Майдану». Відсутність чіткої відповіді Ющенка, на її думку, може бути розцінена як мовчазна згода на коаліцію з Партією регіонів.

      БЮТ вимагає, щоб основні політичні сили озвучили свою кандидатуру на посаду прем’єра

      Коментуючи своє твердження, що 26 березня відбудуться всенародні вибори прем’єр-міністра, Юлія Тимошенко заявила, що вважає нечесним приховувати, хто претендує на цю посаду від тієї чи іншої політичної сили. Вона звернулась до інших політичних сил із закликом також ознайомити громадськість зі своїми кандидатами в прем’єри.

      «Я не хотіла б, щоби сталося так, що люди голосуватимуть за Ющенка, а прем’єр-міністром стане Порошенко. Або голосуватимуть за Януковича, а прем’єром стане Ахметов. Ця людина не повинна бути сірою конячкою», - наголосила Тимошенко.

      Вона також вдізначила, що прем’єр-міністр не повинен обслуговувати клани. «Влада повинна бути прозорою, демократичною і, до речі, з чистими руками», - заявила Тимошенко.

      Тимошенко-Ющенко-Янукович – «бермудський трикутник»

      Відповідаючи на питання, чи приєднається вона до коаліції Ющенка та Януковича, якщо такий союз утвориться, Юлія Тимошенко заявила: «Цей трикутник – не трикутник політичного порозуміння і політичного кохання та стабільності; це бермудський трикутник».

      На її думку, в такому разі «будуть втрачені помаранчеві принципи, помаранчеві цілі». «Буде створено парламентську більшість, але вона буде нагадувати більшість часів Кучми – коли в людей було відчуття стабільності, але вони все одно були не задоволені життям», - спрогнозувала Тимошенко.

      Вона повідомила, що в разі створення такої великої коаліції БЮТ піде в опозицію, тому що «це набагато чесніше – і з точки зору очікувань людей, і з точки зору відповідальності».

      «Вступити можна в будь-що. Багато політиків не дивляться, куди вони вступають. Ми такого не робитимемо», - підсумувала Тимошенко.

      Тимошенко просить Єханурова нічого не робити

      «Якщо всі досягнення нашого уряду приписують Єханурову, значить цінним є те, що ми зробили», - сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції в Києві, відповідаючи на питання журналістів.

      Лідер БЮТ вважає, що її робота на посаді Прем’єр-міністра має позитивні наслідки, оскільки сьогодні «є не тільки критика, а й оцінка наших результатів». Вона нагадала слова поетеси Анни Ахматової, яка на питання чи справедливо дають сталінські премії, колись сказала: «Їхня премія – кому хочуть, тому і дають». Юлія Тимошенко порівняла це з оцінками її роботи: «Їхні оцінки – кому хочуть, тому і дають».

      Також вона сказала, що «хотілось би, щоб за останній місяць, який залишився Юрію Єханурову на посаді в.о. Прем’єр-міністра, він більше нічого не встиг зіпсувати – не підписав більше ніяких угод по газу або не почав будувати в Україні ядерний могильник».

      «У мене тільки одне прохання до Єханурова, щоб він зараз краще нічого не робив, почекав виборів і почекав, коли зміниться уряд», - зазначила вона.

      Крім цього, Юлія Тимошенко підкреслила необхідність переглянути бюджет країни на 2006 рік, назвавши його «трагічним бюджетом, який зіпсував всю динаміку соціальних змін, які необхідні людям».

      Тимошенко поділилась ілюзіями про Януковича

      Розповідаючи про свої поїздки регіонами, в яких більшість населення підтримує Віктора Януковича, Юлія Тимошенко сказала, що на Сході та Півдні існують чотири головних ілюзії щодо цього політика.

      «Насамперед, вважається, що Янукович – це всенародний батько, який обіцяє зробити російську мову другою державною. Але коли говориш людям, що за два з половиною роки свого прем’єрства він не подав у Верховну Раду навіть м’ятого папірця ані про російську, ані про українську мову, то питання зникають, - розказала вона. – Тоді люди розуміють, що питання російської мови – це питання одноразового використання, яке піднімають лише перед виборами».

      «По-друге, люди вважають, що Янукович – це такий боєць з гвинтівкою проти НАТО. Але в такому разі я нагадую про те, що фракція Партії регіонів повністю проголосувала за відправку українських військ до Іраку, що всі вони голосували щороку за спільні навчання України з НАТО, що підпис Януковича стоїть під програмою «Партнерство заради миру», - розповіла Тимошенко, назвавши Януковича «спадкоємцем Кучми в багатовекторності».

      Третім міфом, за її словами, є те, що Янукович – «єдиний, хто зможе налагодити стосунки з Росією». «Але люди розуміють, що всі кризи в українсько-російських стосунках створені штучно, і вони зникнуть одразу після виборів. Тому що хто б не прийшов до влади, він обов’язково шукатиме порозуміння з сусідами», - запевнила екс-прем’єр.

      Четверта ілюзія про Януковича полягає в тому, що він – безмежно віруюча людина, розказала Тимошенко журналістам. «Але коли він розповів нам усім про закінчення Великого Посту, то спростовувати цей міф уже немає сенсу, - вважає вона. – Після цього я привітала Партію регіонів із Пасхою, якщо вони вже почали її святкувати».

      На думку Юлії Тимошенко, «всі абсурдні речі, які говорить Віктор Янукович, говорять самі за себе», тому кращої критики цього політика можна не шукати.

      Юлія Тимошенко відчуває себе у політиці «білою вороною»

      Відповідаючи на питання журналістів сьогодні на прес-конференції в Києві, яку посаду, крім прем'єр-міністра, Юлія Тимошенко могла би обійняти, вона пожартувала: «Можливо, посаду Генерального прокурора, але з правом виконання вироків».

      Вона зазначила, що «у владу треба іти, якщо впевнений, що можеш щось змінити, а не асистентом у виконанні чужих рішень». «Політикам необхідно усвідомлювати всю відповідальність за свої дії. Якщо вже бути просто асистентом чужих місій, то краще не брати такі зобов'язання», - додала лідер БЮТ.

      Крім того, Юлія Тимошенко зазначила, що якщо її політична сила займе перше місце серед парламентської коаліції, БЮТ має всі права пропонувати її кандидатуру на посаду Прем'єра. «Але я б хотіла повернутися до влади не заради посади, а заради того, щоб припинити розчарування людей в Україні», - підкреслила вона.

      Юлія Тимошенко також повідомила, що у політиці вона почуває себе «білою вороною». «Я не шукаю компромісів, які не сумісні з мораллю в політиці, не тому, що не гнучка. Просто я вважаю, що краще виглядати білою вороною, ніж йти на такі компроміси», - сказала вона. «Мене не сприймають деякі політики тому, що зі мною не можливо знайти спільну мову, коли необхідно про щось домовлятись в кулуарах», - додала лідер БЮТ.

      Юлія Тимошенко закликає не голосувати за аутсайдерів

      «На вибори йдуть 45 партій і блоків. Але за прогнозами соціологів, лише 6 політичних сил мають шанси пройти до Верховної Ради. Тому я закликаю вас не голосувати за аутсайдерів», - сказала лідерка БЮТ Юлія Тимошенко під час прес-конференції в Українському домі.

      Вона додала, що в разі проходження в парламент таких малих партій і блоків, вони використовуватимуться олігархами, і голоси виборців «можуть потрапити в непередбачувану нішу».

      Тимошенко заробить гроші і вишиванку збереже

      «Нам не потрібно рвати на грудях вишиванки, щоб довести, що ми можемо змінити в країні. Наш уряд збільшив бюджет на 70%, при цьому не підвищуючи податки», - підкреслила Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

      Вона повідомила журналістів, що коли її звільнили з посади прем’єр-міністра, нинішній уряд не виконав дві програми, на які у 2005 році були передбачені кошти. Це – допомога багатодітним сім’ям та допомога самотнім батькам. «Ми відновимо ці програми, коли повернемось в уряд», - впевнена Юлія Тимошенко.

      На її думку, для виплати стипендій студентам на рівні прожиткового мінімуму в бюджет необхідно додати 3-4 мільярди гривень. «Якщо ми знайшли за півтора місяця додаткових 40 мільярдів гривень, то, якщо нам дадуть працювати, ми знайдемо ще й не такі гроші, причому з пониженням податків», - зауважила лідер БЮТ, відповідаючи на питання журналістів.

      Тимошенко впевнена, що Ющенко проголосує за БЮТ

      «Я вірю в нашу перемогу, бо знаю, що навіть Віктор Андрійович проголосує за наш Блок, оскільки він сказав, що проголосує за чесну, демократичну політичну силу, яка не зрадила Майдан. БЮТ якраз і є такою силою», - сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

      Щодо об’єднання з Віктором Ющенком, лідер БЮТ сказала, що на кожному мітингу про це в неї питають. «Люди навіть запитують – де ваша жіноча гордість, що ви постійно протягуєте руку Президенту, а він її не бачить?», - зазначила вона. Тимошенко порівняла це з тим, коли королева Вікторія видавала свою доньку заміж за непривабливого чоловіка, то перед шлюбною ніччю сказала їй: «Заплющ очі і думаю про Англію». «Ось так і я. Заплющую очі і думаю про Україну», - додала Юлія Тимошенко.

      Лідер БЮТ сказала, що «Порошенко, Жванія, Мартиненко, Третьяков, Червоненко, Безсмертний – це група «легендарних» політиків, які є атомною бомбою для авторитета Президента». Вона підкреслила, що хоче повернутися до влади та зміцнити позиції Віктора Ющенка.
      http://byut.com.ua/ukr/news-1250


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".