МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ГІ "Четверта влада" візьметься за політиків!

02/20/2006 | Inner
ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ
«ЧЕТВЕРТА ВЛАДА»

На «порядку денному» нашої країни – парламентські вибори-2006. Їх присутність в житті українського суспільства невідворотна і, на жаль, вкрай агресивна. Всі без винятку державні інституції, працюють на перемогу тих чи інших політиків. Фактично, на вістрі цього процесу перебувають ЗМІ.
Але на сьогодні, більшість українських медіа нажаль так і залишаються засобами маніпуляцій, до яких вдаються політичні сили в надії на потрапляння до парламенту.
Журналістів, як вирішальний чинник формування суспільної думки, навмисне виключили з політичного процесу, залишивши їм односторонню роль коммунікатора між політиками та суспільством. Свобода слова, яка отримала потужний поштовх у розвитку під час подій Помаранчевої революції, все ще не стала реальним важелем впливу на владу. Політики продовжують ігнорувати журналістів, а разом з тим і громадську думку, яка здебільшого не довіряє «віртуальному благоденству», яке пропонують передвиборчі програми та лозунги. Ми вважаємо такі тенденції вкрай небезпечними для країни.
В той же час, справжнє призначення ЗМІ – бути неупередженим джерелом інформації, а відтак – бути реальною «четвертою владою», яка контролює дії перших трьох.
Ми вважаємо, що неучасть журналістів у виборах в якості неупереджених спостерігачів та джерел інформації ставить під загрозу демократичні надбання української держави. «Четверта влада» має виконувати свої функції, як вона це робить в усьому демократичному світі. Відтак, ми вважаємо, що пора розпочати серйозний моніторинг дій всіх без виключення політиків, бо до останнього часу скоріше політичні сили моніторили медіа для своїх партійних потреб.
Тому ми ініціюємо:
• Комплексний моніторинг виборчого процесу.
• Участь журналістів у виборчому процесі в якості спостерігачів на парламентських виборах-2006 – на кожній виборчій дільниці.
• Створення єдиного моніторингового центру ЗМІ, до якого в режимі «онлайн» будуть надходити звіти журналістів, що працюють на дільницях.
Ми закликаємо законодавців забезпечити відповідні зміни у законі, які закріплюватимуть за медіа відповідні можливості до впливу на перебіг виборчого процесу в разі, якщо він відбувається з порушеннями.
Крім того, ми вважаємо, що й після виборів політичні сили повинні знаходитися під пильним наглядом «четвертої влади», яка має повернути собі чесне ім’я неупередженістю та об’єктивністю в подачі інформації. Тому, березень 2006 року, ми вважатимемо відправною точкою процесу оздоровлення української політичної системи шляхом прямої участі в її діяльності представників ЗМІ.

Громадська ініціатива „ЧЕТВЕРТА ВЛАДА” закликає журналістське співтовариство та всіх небайдужих громадян України приєднатися до нашої спільної справи та взяти участь в роботі моніторингового проекту „ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ”.

Контакти:
Прес-служба
80978483642 (Аліна)
80504435045 (Вадим Іванович Мурачов – голова оргкомітету)
4vlada-2006@inbox.ru

P.S. До ініціативи увійшли Вадим Мурачов (президент Української Асоціації з питань інформації і прав людини/ „УкраПравІнформ”), Олександр Галух (журналіст газети „Факти і коментарі”), Дмитро Русін (газета „Бізнес”), Олег Петренко (журналіст газети „Вечірній Київ”), Ярослав Черниш (прес-служба НСНУ) та інші.

Відповіді

  • 2006.02.21 | Горицвіт

    Re: ГІ "Четверта влада" візьметься за політиків!

    > Ми закликаємо законодавців забезпечити відповідні зміни у законі, які закріплюватимуть за медіа відповідні можливості до впливу на перебіг виборчого процесу в разі, якщо він відбувається з порушеннями.


    Які зміни маються на увазі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.22 | Drug

      ГІ "Четверта влада" візьметься за політиків!

      Згідно чинного законодавства журналісти мають можливість бути присутнім та спостерігати за всі виборчим процесом. Вони можуть перебувати на дільницях. Але цим їх можливості і обмежені.
      На нашу думку, журналісти, як ті хто форомує громадську думку, мають мати всі права офіційних спостерігачів, контролювати хід виборів, їх висновки стосовно дотримання закону та демократичності волевиявлення повинні враховуватися першими трьома владами!
      Не журналістів потрібно моніторити, а журналісти мають проводити експертизу та робити висновки. Тому ми за - ЗМІ, як реальну "Четверту владу".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".