МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи може Президент двічі накласти вето?

02/24/2006 | S@nya
Підкажіть, б-л., якщо ВР подолала вето Президента на той чи інший закон, Президент зобов"язаний підписати його, чи може повторно накласти вето?

Якщо зобов"язаний, то чи є певний термін, протягом якого він це має зробити?

Відповіді

  • 2006.02.24 | damoradan

    По-моему 10 дней

    После этого закон вступает в силу за подписью Головы ВР.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.24 | Shooter

      Про інше ніби питалися

      Чи має право президент застосувати вето і другий раз, після того, як ВР 226 голосами переборола його перше вето.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.24 | fusion

        Треба 300 голосів щоб перебороти вето,

        а не 226.

        А другий раз вето накладати немає потреби. Після першого вето закон або приймається остаточно 300 голосами (і, відповідно, долається вето), або спочиває в Бозі у разі якщо набирає менше 300 голосів.
  • 2006.02.24 | Albes

    Re: Чи може Президент двічі накласти вето?

    Обязан. В 10-дневный срок. Если не подписал, то закон вступает в силу автоматически. В этом случае его подписывает Председатель ВР и передает для опубликования.
    Подобный случай был пол-года назад с "неприкосновенностью" депутатов местных советов.
  • 2006.02.24 | Daisy

    Не може

    Конституція
    Стаття 94. Закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє його Президентові України.

    Президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

    У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.

    Якщо під час повторного розгляду закон буде знову прийнятий Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу, Президент України зобов'язаний його підписати та офіційно оприлюднити протягом десяти днів. У разі якщо Президент України не підписав такий закон, він невідкладно офіційно оприлюднюється Головою Верховної Ради України і опубліковується за його підписом. (Частина четверта статті 94 в редакції Закону N 2222-IV (2222-15) від 08.12.2004)

    Закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. (Офіційне тлумачення частини п'ятої статті 94 див. в Рішенні Конституційного Суду N 4-зп (v004p710-97) від 03.10.97; частини другої статті 94 див. в Рішенні Конституційного Суду N 11-рп/98 (v011p710-98) від 07.07.98)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.24 | Tatarchuk

      Re: Вірю, знаю: МОЖЕМО!

      Принаймні закон про Сєвастополь вже втреттє розглядається, з успіхом пройшовши два вето Президента
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.24 | Daisy

        Re: Вірю, знаю: МОЖЕМО!

        Знайшла в регламенті ВР. Стаття Стаття 6.10.1. Взагалі глава 6.10 говорить про введення законів в дію. Але, за новою Конституціює, це вже не є закном.

        5. Якщо Верховна Рада вносить сформульовані нею поправки до закону, який був повернутий їй (чи до постанови про порядок введення закону в дію), Президент України може знову повернути виправлений закон (чи відповідну постанову) до Верховної Ради з новими зауваженнями. Якщо Верховна Рада приймає закон (чи відповідну постанову) у незміненому вигляді або із сформульованими Президентом України пропозиціями чи поправками (всіма або їх частиною), Президент України повинен підписати його.
  • 2006.02.24 | Українець, громадянин України

    ні, але кучмі це не заважало не підписувати деякі закони... (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.24 | mirgor

      Якщо президент не підпише, підписує голова ВР, ящо більше 300(-)

  • 2006.02.24 | S@nya

    Всім дякую за консультацію! (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua