МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шановні "партійні боси"! Де ваші члени комісій на вибори 2006?

02/25/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Зі всіх 45 партій, що з такою помпою побігли у Верховну Раду і не тільки, реальним людським ресурсом, щоб наповнити свою роботу, очевидно, володіє менше десятка. Всі інші - мильні бульбашки, які, крім гучного піару та розкидання грошей на всякі дурнуваті міроприємства, більше ні на що не здатні.

Такий висновок випливає зі стану кадрового формування дільничних виборчих комісій. Адже склад ДВК формується за поданнями партій - в першу чергу тих, хто мав власну фракцію у діючій ВР восени (їх зараз 13). Але на сьогодні комісії (при необхідній кількості від 10 до 24 осіб) заповнені на 50-60%. А вже настав час проходити поетапні виборчі процедури згідно вимог Закону - тобто проводити повноцінні засідання. Через це, наприклад, в Києві, практично жодна комісія не може зібрати необхідного кворуму. В половині дільниць відсутнє керівництво - тому що згідно Закону голова дільниці, заступник та секретар мають бути з різних партій та ще й за певною квотою по кількості дільниць, яку визначає комп'ютер. Але, маргінальні партії не в стані заповнити своїми кадрами ці відповідальні посади - при найближчому розгляді виявляється що ними подано кандидатури "від фонаря" і насправді на дільниці працювати нікому - люди масово відмовляються від роботи, щезають, просто "не існують".

Фактично, повністю всі свої вакансії в ДВК заповнили тільки Наша Україна і Партія Регіонів. Дуже стараються БЮТ, Комуністи, ПРП, СПУ. Досить активні СДПУ(о), ПППУ, Литвин. Але більшість "верховнорадівців", направивши предствників у ОВК, на дільницях діють за принципом "є - добре, нема - ну і не треба", або просто віддають свою квоту "ідеологічним друзям".

А ще, наприклад, в Києві практично жодної реальної кандидатури в ДВК не подано такими "монстрами рейтингів" як Вітренчиха, ГАК, Європейська столиця чи Пора. І, якщо "Пора" виїжджає за рахунок ПРП (хоча на місцевому рівні вони з Порою не блокуються), то Пархаладзе міг би і направити отих "200 бригад, які очистять Київ від його агітіції після виборів" - ще й на дільницях трохи попрацювати під час самих виборів.
А що вже казати про решту 30 "суб'єктів виборчого процесу"?

Отож, судячи з подібності ситуації у всіх регіонах України, виникає питання до доброї сотні зареєстрованих партій - а у вас взагалі люди є чи нема? Чи тільки бабло з амбіціями?

Від Майдан-Інформу: хто хоче працювати в ДВК - сміливо йдіть чи дзвоніть в окружну виборчу комісію (всі координати з телефонами тут http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2006/W6P001 ) і зголошуйтесь - вони мають право формувати комісії самостійно, якщо партії не справляються. За попередніми даними, держава за місяць роботи в ДВК платить десь 300 грн. Може ще партії щось підкинуть.
Бо головне - не дати зірвати вибори в центрі і на заході, чого дехто дуже прагне. Адже вибори будуть дійсні згідно нового Закону, навіть, якщо в них прийме участь тільки один виборець. І не треба щоб це виявився прихильник Януковича, Вітренчихи чи крихітки Шуфрича.

Відповіді

 • 2006.02.25 | catko

  по києву це факт. вже студентів набирають(-)

 • 2006.02.25 | Сергій Кабуд

  це мабуть саме важливе сьогодні(-)

 • 2006.02.25 | Людмила Коваль

  Потрібні люди.

  У моїй ДВК, де я працюю заступником голови, бракує як мінімум трьох членів комісії. Можливо і більше. На сьогодні до присяги приведено тільки 11 членів ДВК з 20. Якщо є бажаючі попрацювати - зголосіться у цій гілці. Мова йде про ДВК № 1 територіального виборчого округу № 218 (це Печерський р-н Києва). Телефону на дільниці поки нема. Дільниця знаходиться в інституті історії України НАН України по вул. Грушевського 4. ТВК знаходиться на вул. Різницькій 2/34. Телефон: 280-77-56. Заяву на роботу можна подати прямо туди.

  Потрібна допомога досвідчених. 2/3 складу комісії - не мають досвіду роботи.
 • 2006.02.25 | Забойщик

  На Востоке тоже есть желающие сорвать выборы

  В Артемовске Донецкой области секретарь ТИК ,член НСНУ,Морковин "потерял" документы прогрессистки Наташки. На заседании комиссии сказал, что он их вообще не получал. А у нас ПСПУ - это менты. Выяснилось ,что они снимали процесс сдачи документов на камеру.

  Получился скандал. Но так как ВСЯ комиссия бестолковая они даже не сумели нормально зафиксировать факт воровства. Поэтому Морковин остался в ТИК.
 • 2006.02.25 | Інга

  Re: Шановні "партійні боси"! Де ваші члени комісій на вибори 2006?

  Такое делается не только в Киеве. Кировоград не далеко ушел от Киева. У нас комиссии укомплектованы на 65-70%. В основном не хватает рукоодящего состава. Плохо сработали: партия Зеленых, Социалисты, партия "Реформы и порядок", "Виче". К примеру, не один участок, где головами - представители социалистов нет до сих пор головы.
  Как там дела по Украине. Хотелось бы знать это наша местная проблема или вся Украина страдает от этого.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.26 | леонід

   Re: Шановні "партійні боси"! Де ваші члени комісій на вибори 2006?

   Тому пропоную публікувати, де парламентсько-присутні партії зривають вибори. Лише не звинувачуйте Тягнибока, не має він, на жаль, фракції.
 • 2006.02.25 | леонід

  Не ановні "партійні боси"! Де ваші члени комісій

  Тупий адмінресурс. Досвід псевдодемократичної Київщини - відмовити в поданняях, а потім скавчати. Є документи.
  Друге, хтл публічно через ЗМІ сплнукував партії до виконання політичних зобов'ящань перед законом?
  Буду вдячним, якщо завтра ВО Свободу допустять до ДК на Васильківщині чи Обузівщині (Київщина).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.26 | catko

   проблема не у відмові овк в поданях а у відсутності подань(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua