МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що таке UCAN?

02/25/2006 | Касандра
Шановні громадяни - майданівці? Надайти, якщо це можливо, якусь інформацію про фонд UCAN-"Мережа громадянької дії в Україні", що фінансуться Інститутом сталих спільнот зі штату Вермонт. Буду дуже Вам вдячна.
Чи є Україні організації, які захищають грантоотримувачів(іноземної допомоги на розвиток громадянського суспільства)? Чи нас просто нагло викорстовують, - на початку визнаючи організацію, яка отримала грант,надають перший транш, а потім переривають роботу організації, не пояснюючи нічим. Фахівці Фонду не маючи порібних знань, а лише поверхові, не маючи ніякого уявлення про проблему. Робітники таких фондів самостійно переривають роботу грантоотримувача(часто навіть, не розуиіючи проблему поставлену перед виконавцем гранту)
Кошти затверджені на роботу за грантом більше не надходять ким організаціям, осідаючи на рахунок представників UCAN. Узгодивши всі справи з грантодавцем, підписавши договір, на весь період роботи, після першого траншу, наша громадська організація більше не отримала ні копійки з затвердженого бюджету проекту, в договорі, що був укладений з американською стороною.
НЕ отримавши фінансової підтримки за весь час вересня, листопада, жовиня, гудня, лютого, у мене вимагають звіти за діяльність організації.
Приводжу Вам лист директора UCAN Олійникав Україні:

"Прошу подати нам фінансовий звіт про використання коштів ґранту UCAN-05-AP1-01 станом на 1 січня, 2006. Нагадую, що другий звітний період Вашого ґранту закінчився 13 грудня. Дозвольте пояснити Вам ситуацію з ґрантом UCAN-05-AP1-01.

Програмний і фінансовий звіти за перший звітний період з 13 червня до 14 вересня 2005 року не були прийняті нами, оскільки певні документи фінансової звітності були визнані проектом UCAN незадовільними. Також, за результатами наших контактів з представниками клієнтів Вашого проекту - військових частин ми дійшли висновку, що діяльність за проектом була проведена у меншому обсязі, ніж було заплановано робочим планом. З цих причин ми не здійснили виплату другого траншу.

Під час нашої зустрічі з Вами у ХХХХв 26 грудня 2005 року я повідомляв Вас про можливі варіанти рішень проекту UCAN стосовно Вашого ґранту, включаючи можливість дострокового припинення ґрантової угоди( така думка не була виказана представником Фонда. Лист, який більш детально пояснить позицію і рішення проекту UCAN стосовного ґранту UCAN-05-AP1-01, Ви отримаєте найближчим часом.

Прошу вибачення, якщо раніше ми недостатньо ясно пояснили нашу позицію.

Ще раз прошу надати нам фінансовий звіт станом на 1 січня, 2006 року, відповідно до вимог до звітності проекту UCAN. Якщо Вам або бухгалтеру проекту потрібна консультація стосовно звітності, будь ласка, звертайтесь до менеджера ґрантів Катерини Марущак або аудитора Ірини Кандиби.

З повагою,


Директор програми ґрантів
UCAN
Валерій Олійник

Відповіді

  • 2006.02.25 | Сергій Кабуд

    може найкраще автора листа і запросити на зустріч?(-)

  • 2006.02.27 | Лада

    Re: Що таке UCAN?

    Касандра пише:
    > Шановні громадяни - майданівці? Надайти, якщо це можливо, якусь інформацію про фонд UCAN-"Мережа громадянької дії в Україні", що фінансуться Інститутом сталих спільнот зі штату Вермонт. Буду дуже Вам вдячна.

    Насправді UCAN - це одна з донорських організацій, яких вже є сотні на Україні. Ці структури, особливо, якщо вони адмініструють гарантові кошти американських чи європейських приватних спонсорів чи платників податків регулюють свою діяльність жорсткими правилами. І ці правила часто ставлять до відома грантоотримувачів. Якщо хочете з нами співпрацювати: виконуйте чітко вимоги. Для ЮКЕНу це обов"язкова квартальна описова та фінансова звітність. Те, що ви зобов"язалися показати в проектній пропозиції, має бути чітко відображене у звіті. Наша НУО мала лише один грант від ЮКЕН - інноваційного фонду. Після нього ми вже не отримували коштів, хоч подавалися систематично. Але я знаю НУО, які отримують фінансування від ЮКЕН регулярно і в повному обсязі: Одеський БФ "Дорога додому", Донецький фонд "Доброта", Рівненська "Спілка водіїв" і т.д. і т.п. Вони чітко звітують, систематично ведуть переговори з працівниками фонду в процесі виконання гранту. Це, до речі, добра практика - переговори, питання-відповіді, не боятися спілкуватися в ході виконання проекту. Аби через комунікаційні бар"єри не було проблем в майбутньому. Фонди, так само, як і українські НУО, бажають довіряти своїм клієнтам. Тому переважно мають справу з "перевіреними". Це звісно, не виправдання для відкритих і прозорих конкурсів. Але це нормальна практика тверезомислячих людей. Самі розумієте, яке тут протиріччя: з одного боку потреба в професіоналізації дедалі більшого кола НУО. З іншого боку - ризик профінансувати нежиттєздатний, точніше, нереалістичний поект. Це з т.з. проектного менеджменту, а з т.з. політики фондів - це вже питання менш однозначне.
    Я можу підтвердити, що ЮКЕН має дуже хорошу освітню, тренінгову програму для НУО. Адвокасі, фінансовий менеджмент, нформаційні кампанії - неповний перелік якісних тренінгів, що впроваджують фахівці НУО за сприяння проекту ЮКЕН. Це стажування в країнах Європита США. Я особисто учасник програми стажування у Вашингтоні на базі Інституту Адвокасі у 2004 році разом з грантоотримувачами програми партнерства Адвокасі як тренер проекту ЮКЕН. Дуже цікаве, багатогранне з т.з. розбудови громадянського суспільства методами громадянського лобі,
    стажування.

    З повагою і найкращими побажаннями вдалих, добре профінансованих проектів,
    Лада Маланій,
    Фонд нових ідей "Соціум-Еко-Арт"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".