МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко:Вибори 26 березня 2006 року (л)

02/25/2006 | mirgor
Сьогодні громада покладає великі надії на новий парламент. 26 березня український народ обиратиме не прем’єра чи канцлера, а в першу чергу нову парламентську більшість. Вірю – це буде демократична більшість, яка зможе чесно представляти позицію мільйонів громадян, відстоювати інтереси українського народу, захищати стратегічні інтереси України, а не інших країн. Сподіваюся, що ми отримаємо парламентську більшість, для якої патріотизм і робота на Україну будуть визначальними.

Саме від вашої позиції, від голосу кожного з вас залежить склад майбутньої Верховної Ради. Тому я як Президент України звертаюся до вас із закликом – займіть активну громадянську позицію. 26 березня прийдіть на виборчі дільниці. Голосуйте і серцем, і розумом, і совістю.

Ваш інтерес у владі мають представляти лише гідні та професійні політики.

Особливе занепокоєння у мене викликає норма щодо депутатської недоторканності. Сьогодні в країні існує каста недоторканних, у списках деяких політичних сил ховаються люди, в яких є проблеми з законом. Ще восени я звернувся до Конституційного Суду України з поданням про невідповідність цієї норми. Оскільки Верховна Рада заблокувала роботу Конституційного Суду, розгляд цієї справи гальмується. Не виключаю, що парламент не прийме присягу суддів, аби зберегти недоторканність депутатів місцевих рад.

Я поділяю переконання демократичних партій та блоків, які виступають за відміну цієї норми. Депутатський статус – це не привілей, а висока відповідальність! Народні обранці – це слуги народу, і їм немає від кого ховатися.

Прошу кожного із вас долучитися до боротьби з адмінресурсом. У ЦВК, місцевих адміністраціях, правоохоронних органах, громадських організаціях будуть діяти телефони довіри, за якими можна буде повідомити про будь-яку спробу тиску чи махінацій. Жоден сигнал не залишиться без уваги.

Згідно Указу про чесні вибори буде здійснюватись постійний моніторинг виборчого процесу. Участь недержавних організацій зробить його прозорим.

Сьогодні я підписав Указ про створення при Президентові Громадської ради щодо забезпечення чесних виборів. Вона здійснюватиме незалежний контроль за проведенням голосування та дотриманням прав виборців. Головою Ради призначено академіка Бориса Євгеновича Патона.

http://www.president.gov.ua/news/data/25_6286.html

Відповіді

 • 2006.02.26 | Карт

  Re: Ющенко:Вибори 26 березня 2006 року (л)

  Важко повірити у незалежність ради, яку очолює Б.Патон, який примудрився бути хорошим у всіх правителів за півстоліття.
 • 2006.02.27 | Михайло Свистович

  Оце так вони практично втілили мій запит?

  Мало того, що Патона призначили, так іще забули, скільки йому років.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.27 | Сергій Кабуд

   будь вдячний що ще не арештували як це було на минулі вибори(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua