МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Помаранчево-сині" коаліції не матимуть довіри ні в кого

02/27/2006 | mirgor
37,5% українців підтримали б формування у новому складі парламенту “помаранчевої” коаліції з Блоку Юлії Тимошенко, блоку “Наша Україна”, Соціалістичної партії та блоку “ПОРА-ПРП”.Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір” і оприлюднені сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Згідно з даними опитування, ще 25,1% респондентів підтримують створення коаліції за участю Партії регіонів, Народного блоку Литвина, Комуністичної партії України та Блоку Наталії Вітренко “Народна опозиція”.

Водночас, формування блоку з Партії регіонів, блоку “Наша Україна” та Соцпартії підтримують лише 11,3% респондентів, а з Партії регіонів, БЮТ та Блоку Литвина – 4,2% опитаних.

На думку наукового керівника центру “Соціовимір”, 50-го номеру у списку БЮТ, політолога Володимира ПОЛОХАЛО, це свідчить про поляризацію електорату і про те, що люди, голосуючи за ту чи іншу політичну силу, також голосують і за співпрацю цієї сили з певними силами вже у новому складі парламенту.

За його словами, якщо коаліція формуватиметься з партій, які сприймаються виборцями як такі, що протистоять одна одній, то це призведе до падіння рівня довіри до цих партій.

UNIAN

Відповіді

 • 2006.02.27 | mirgor

  Ось це вже і Янукович зрозумів, тепер черга Плюща ("/")

  Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявляє, що не підписував жодних угод з жодною політичною силою.

  Про це він сказав в Ізмаїлі, відповідаючи на питання про те, чи було підписано угоду з "Нашою Україною" про розподіл місць у майбутньому уряді, повідомляє прес-служба Януковича.

  На його думку, до подібних розмов про будь-які угоди серйозно ставитися не можна.

  Янукович упевнений, що будь-яка коаліційна угода підписується за однієї умови – "коли зрозумілий розклад сил, коли зрозуміло, хто і скільки місць буде мати в парламенті".

  За словами лідера Партії регіонів, до того, як буде отримано результат виборів, про жодні угоди йтися не може.

  Янукович також заявив, що відразу після виборів у парламенті буде створено коаліцію, яка обере голову парламенту, прем'єр-міністра і сформує коаліційний уряд, "який буде працювати набагато ефективніше, ніж усі попередні за роки незалежності".

  Посилаючись на досвід роботи в уряді 2003-2004 років, Янукович заявив, що два роки його уряд працював у форматі коаліційного уряду разом з Верховною Радою.

  "Ми де-факто мали більшість у парламенті і коаліційний уряд, де-юре – нам не вистачало законів. Зараз ці закони є", - сказав він.

  За словами Януковича, цей механізм вирішує головну проблему – відповідальності парламенту перед урядом і уряду перед парламентом.


  Українська правда
 • 2006.02.27 | Daisy

  Re: "Помаранчево-сині" коаліції не матимуть довіри ні в кого

  І знову перед виборами всі будуть йти за думкою виборців. Всі будуть блокуватися лише так, як говорить електорат. А те, що партії мають переконувати суспільство, а не йти у нього не поводу, ніхто не думає. Нащо вони тоді еліта, якщо вони як барани, йдуть за громадською думкою і ніяким чином не намагаються на неї впливати?

  А хтось думає про те, що граючи за тим, як говорить електорат, вони лише поглиблюють розкол у суспільстві? Чи просто власне виживання важливіше за інтереси суспільства?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.27 | mirgor

   В данному випадку хай краще йдуть за думкою електорату(-)

  • 2006.02.27 | ziggy_freud

   альтернатива - це коаліція лебедя, щуки і рака

   Daisy пише:
   > А хтось думає про те, що граючи за тим, як говорить електорат, вони лише поглиблюють розкол у суспільстві? Чи просто власне виживання важливіше за інтереси суспільства?

   Навіщо тоді взагалі потрібні партії та вибори? Отримали по ордену масонської ложі - і вперед, до керівництва. Найменш розколотим суспільством з цієї точки зору був СРСР. Партія одна, і хто не згоден - в табір.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.27 | Daisy

    Re: альтернатива - це коаліція лебедя, щуки і рака

    Дуже просто, потрібні для конкуренції ідей. Пропонувати суспільству щось та переконувати, що їхній шлях кращий, за інших. Вони на те й і еліта, щоб щось пропонувати суспільству, а не грати на його слабкостях, щоб самим якось вижити. СРСР тут ні до чого
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.27 | ziggy_freud

     нас партії ведуть (с) Павли Тичини

     Daisy пише:
     > Дуже просто, потрібні для конкуренції ідей. Пропонувати суспільству щось та переконувати, що їхній шлях кращий, за інших.

     У відомих мені партійних програмах з ідеями ще туди-сюди. Кому бракує, можуть взяти з майданівського форуму. Зрозуміло, що Україна може йти на Захід, або на Схід, або взагалі нікуди не йти, щоб все було тихенько-тихенько. Але який варіант кращий і чому? Шляхи практичного втілення намірів? Обгрунтування?

     > Вони на те й і еліта, щоб щось пропонувати суспільству, а не грати на його слабкостях, щоб самим якось вижити.

     Нас партії ведуть (с) Павли Тичини.
     Хай ведуть. Хто заважає кожній фракції рухати свої проекти, або голосувати на власний розсуд? Ситуативне співпадіння думок і інтересів можливо між ким завгодно.
 • 2006.02.27 | Семенов

  Re: "Помаранчево-сині" коаліції не матимуть довіри ні в кого

  http://www.zorro.in.ua

  Поки пани будуть битися за більшість у парламенті, ми повинні допомогти собі самі
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.27 | ziggy_freud

   я впізнав його. Це Zupperman (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.27 | Семенов

    Re: я впізнав його. Це Zupperman (-)

    Скоріш Зорро, але завдання зуперменівські, згоден!

    Приєднуйтесь до неформальної громадської ініціативи "Допоможемо Зорро"!
 • 2006.02.27 | mirgor

  “Наша Україна” продовжує переговори (л)

  “Я можу підтвердити, що переговори щодо формування помаранчевої коаліції ведуться, вони не переривалися. – сказав сайту RAZOM перший заступник керівника виборчої кампанії Блоку “Наша Україна” Роман Зварич - Як це буває в таких процесах, учасники взяли паузу для того, щоб обдумати певні позиції як на даному етапі, так і на перспективу. Ми ведемо консультації і на двосторонньому, і на багатосторонньому рівні, оскільки ми взяли на себе відповідальність завершити цей процес, - наголосив він.

  “Сьогодні відбудуться чергові консультації в багатосторонньому порядку. Майже всі учасники погодилися взяти участь у черговому раунді переговорів. Я не буду називати поіменно, оскільки це було б, на мій погляд, неетично, - зауважив Роман Зварич.

  “Незалежно від того, які були зроблені заяви окремими лідерами політичних сил, я переконаний у тому, що ми маємо усі можливості завершити цей процес, підписавши відповідну угоду, де кожна із сторін бере на себе певні забов`язання, відмітивши у цій угоді роль Президента як гаранта самого процесу. – вважає Роман Зварич. - На сьогоднішній день це цілком можливо”.

  “На те, що заявляють окремі лідери, я, відверто кажучи, не звертаю уваги. Я прекрасно розумію, що ті блоки, які зазнали удару по своїх рейтингах у зв’язку зі своїми необдуманими кроками, і які зараз панікують, звичайно, будуть намагатися пропіарити свої позиції, свою політичну силу для того, щоб відновити свої втрачені позиції. – підкреслив Зварич. - Ми цієї проблеми не маємо. Не про рейтинги йдеться, а про те, аби помаранчеві сили, могли на цих виборах отримати не меншу перемогу, аніж на президентських”

  “Я оптимістично дивлюся на первісний варіант конфігурації помаранчевої коаліції, - заявив Роман Зварич.

  http://razom.org.ua/ua/news/9926/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.27 | Мартинюк

   На цей раз очевидно робитимуть без зайвого галасу.

   Бо знову хтось "односторонньо" підпише угоду сам із собою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua