МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Солідаризм

03/01/2006 | VDom
http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/elections/manifesto/
МАНІФЕСТ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Ми обираємо шлях справедливості, шлях єднання та процвітання українського народу. Місія українського народу – відбудувати суспільство вищої моралі, де гармонійно поєднуватимуться особиста свобода, захищеність та достаток.

Солідаризм

Людина не існує сама по собі, – своїми знаннями, культурою, рукотворним середовищем кожен з нас зобов’язаний іншим людям.

Встановлення та безперервне вдосконалення справедливості шляхом свідомого виявлення людських та суспільних проблем, їх чесного розуміння та системного гармонійного врегулювання без руйнації значимих інтересів кожної особистості на основі свободного рішення – це наш шлях, який ми називаємо солідаризмом.


Справедливість не встановлюється сама по собі.

Справедливість встановлюють!

Голова партії "ВО "Батьківщина" Тимошенко Ю. В.
Голова Української соціал-демократичної партії Онопенко В. В.http://ukrvybir.com/artikel/news.php?idn=201
Національний солідаризм як умова омріяного майбутнього
28.02.2006 | 10:31

На політичній сцені постійно точиться боротьба заради власної вигоди. Вітчизняні парламент і уряд подібні до сучасної машини, що має два двигуни. Один з них ініціює рух в одному напрямку, а інший, з такою ж потужністю, — у протилежному. Обидва двигуни працюють на повну силу, але машина — ані руш.
У суспільстві — різні інтереси груп, різні партії, що витрачають сили на боротьбу за поліпшення життя простих громадян. Вона триває понад чотирнадцять років, але позитивних зрушень обмаль.
Чи може бути цьому альтернатива? Українська Консервативна партія каже: “Так” і пропонує запровадити безконфліктну політику.
Існує такий вислів: “Цілісність завжди більша, ніж окремі її частини”, про що ми цілком забули в політиці, яка, на жаль, ґрунтується на конфліктах між партіями, кланами й групами, а не на мудрості та єдності.
Українська Консервативна партія за таку владу в Україні, яку очолюють найталановитіші люди краю. І це може стати завтра реальністю не тільки в Україні, а в будь-якій країні світу, де лідери відповідальні не лише за свою партію, а й за тих, хто їх підтримує. Якщо Українська Консервативна партія здобуде більшість у парламенті, вона вибере найкращих людей, професіоналів. Не обов’язково, щоб вони були з Української Консервативної партії, вони можуть належати до різних, навіть опозиційних партій, можуть бути і безпартійними, але професіоналами-експертами у своїй сфері.
Сталося так, що ми запозичили найгірші традиції парламентаризму, поділивши політичні партії на фракції, що воюють між собою, використовуючи величезну кількість людських і фінансових ресурсів, талановитих людей нації для того, щоб… зайти у глухий кут.
Українська Консервативна партія займає протилежну позицію і здійснює політику, що ґрунтується на ідеології національного солідаризму.
Поняття солідаризму, з одного боку, означає — “для спільної мети”, а з іншого — “всі відповідають за одного, а один відповідає за всіх”. Думка про солідарність не нова. Ще римський імператор Марк Аврелій Антоній, який мав ґрунтовну філософську освіту, порівняв людський організм і суспільство. “Те саме відношення єдності, яке мають з’єднані між собою частини тіла, існує і між розумними створіннями, оскільки вони, хоч і відокремлені один від одного, створені для того, щоб виконувати спільну працю. У цьому сенсі розумні істоти функціонують так само, як і частини тіла, хоча й відокремлені один від одного заради цілого, образно кажучи, вони служать цілому”.

“Бог і Україна — понад усе!”

Микола СЕНЧЕНКО,
перший заступник
голови Української
Консервативної партії


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua