МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нагадую і пропоную знову...

03/02/2006 | Альберт
Про те, що одразу після виборів було б надкорисно провести мовну акцію під гаслом: "Хочу чути українську".

Треба закінчити справу, панове! Росіфікації - відсіч! Я розумію, що можливо дехто вважає, що якось само рочиниться, але чому б не допомогти справі? Нагадую - що для сходу, щоб зняти з гальм питання вжитку української, така акція є надважливою, особливо в великих містах із концентрацією інтелектуального майбутнього України, тобто студентів. Йще раз окреслюю основні побажання щодо такої акції, бо дуже бажано:

- мати такі значки в великій кількости (десь мільона 3-4)
- значки повинні бути "не дешевими" на вигляд.
- потрібна просувна реклама, волонтери-розповсюджувачи, а також можливість щодо дозамовлення накладу (можливо, Луганський комбінат по виготовленню уселяких медалей та інших значків?)

Мовнє питання існує? А чи заслабке подивитись йому у вічі? Може не така вона вже й "розповсюджена", та російська?

Чому саме зараз підіймаю цю пропозицію знову вгору? Тому що якраз поки справа зрушиться, пройдуть вибори. Будь-ласка, висловлюйтесь, бо дуже хочу зрозуміти, чи щось змінилося за рік в моїй країні, чи ні?

Хочу ще зазначити, що хоча акція недешева, але корисніше і змістовніше за неї тільки виробництво по збагачуванню урану - я ТАК думаю! 8)

А зараз наразі можу тільки просити шампанство ПОЧАТИ цю справу - в плані інформпідгрунтя...

Будь ласка - із нетерплячкою чекаю на відгуки! Висловлюємось, пані та панове.

Відповіді

 • 2006.03.02 | ans-mo

  Re: Нагадую і пропоную знову...

  "Інтелігенція вся в нас змоскалена. Вчиться вона по-московському, читає по-московському, завсіди говорить сама і завсіди чує круг себе мову тільки московську; рідну ж мову в мужичих устах вважає за "хахлацький жаргон"."

  Борис Грінченко
  "Листи з України Наддніпрянської", 1892 - 1893
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.04 | Альберт

   Якась дурня сторічної давнини....

   Я навіть так, похапцем, і не можу таку маячню одразу вигадати!... О! Наприклад - може таке підійде?

   "Навіщо штучно створювати людину, коли будь-яка жінка може те саме зробити за дев'ять місяців природнім шляхом?" 8))))))))))))))

   Чи це не підійде? 8))) Ні?

   Піду я від вас, мабуть - політичні ви дуже...
 • 2006.03.02 | Daisy

  Re: Нагадую і пропоную знову...

  На мій погляд питання мови не треба форсувати. Навколо цього питання надто багато політики. Надто багато понять підміняються.

  Тут логіка має бути така "не буди лихо." Якби політики про це не говорили, то ніхто навіть не звертав би уваги не те, якою мовою хто говорить. А коли на цьому загострювати увагу, то всі будуть змушені ідентифікувати себе з точки зору мови. І це призводитиме до проблем
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.04 | Альберт

   Буду вважати, що Ви щиро помиляєтесь...

   Daisy пише:
   > На мій погляд питання мови не треба форсувати. Навколо цього питання надто багато політики. Надто багато понять підміняються.

   Я ажніяк не форсую мовне питання. Чесно кажучи - у сенсі політики воно мене і взагалі ніколи не цікавило, не цікавить, і цікавити не буде. Як вже мало цікавлять самі ці вибори і ця політика, бо майже все вже ясно.

   Я її, цю мову, хочу ЧУТИ - а не політикою із нею займатись! 8) Різницю відчуваєте, маю надію?

   А як, скажіть мені будь ласка, мені бути вільним при оборі, коли більшість моїх співгородян також ходять, зітхають з цього приводу, але - по інерції продовжують вживати російську повсякдень, повсякчас та за всякої нагоди, де треба і де не треба?! Це Ви що, вважаєте нормальним для великих міст східної частини? Навіть в Херсоні радше зустріти можна україномовного громадянина України (це якщо "толеруватись") - аніж в Дніпропетровську. Хоча мову, за моїм висловом "кожен навіть собака розуміє, знає, але вперто бреше російською!" 8)))))))))))))

   >
   > Тут логіка має бути така "не буди лихо." Якби політики про це не говорили, то ніхто навіть не звертав би уваги не те, якою мовою хто говорить. А коли на цьому загострювати увагу, то всі будуть змушені ідентифікувати себе з точки зору мови. І це призводитиме до проблем


   Мені не байдуже, ЯКОЮ мовою говорити. Мені остогидла корява й груба на все дихання російська, непристосована до вжитку, немов російські споживчі вироби. Але - ще більше мені набридло вишукувати готового для вільної бесіди людською мовою співрозмовника. Як правило - поки що або "віддають данину" - тільки незрозуміло, кому, бо мені зазвичай окрім інформації або відповіді на загальні питання від іншої людини нічого не потрібно - або довго пригадують, де ж там у мозоку знаходится блок знань з української?!! 8))))))))

   І не бачу я ажнікого лиха!! Тільки бачу, що зараз більш аніж 30 відсотків дніпрян шиють із себе дурнів, бо все є - знання мови, бажання говорити, взаєморозуміння - а мукання все одне російською! 8))))))) Або ще гірше - коли людина відчутно намагається проломити цю стіну, вважаючи її занадто потужною, що не менш смішно. Нема в Україні ніякої мови, окрім української - бо вважати за російську те, на чому спілкуємося в Дніпрі можуть лише українці, і так і роблять! Із кожним роком, ті хто приїжджають з Росії все менше знаходять контактні співпадіння - і вони, росіяни в Україні дуже добре усвідомлюють, що російська на диво швидко виходить із повсякденного життя українця. На диво їм - але мене наприклад, навпаки, нічого не дивує в цьому, бо за моїм глибоким переконанням - мови РІЗНІ вкрай!

   Що ж до акції - тут теж нема ніякої політики, і навіть виборів взагалі тут нема! Тобто - не вигадуйте, я дуже прошу, це питання ажніяк не політичне, навіть не економічне - це питання комфорту суспільства, якщо хочете то мого власного комфорту. Мені бракує нормальної мови вдома.

   Тому - я хочу наблизити для себе цей комфорт, але не хочу при тому втратити саме відчуття, що тут незрозумілого? Тобто - є питання, котрі мусять бути вирішені за рахунок суспільства заради користі окремих індивідів, чи може, скоріше, гуртом цих саме індивідів задля усього суспільства, а в сумі - заради суспільного блага, але треба щоб була ініціатива.

   І ніякі вибори, ані кучмізм, ані політика - тут ні до чого.

   А от суспільство, а саме частина, що є титульною нацією, ще й як до чого. Але здається, що Ви хочете мене переконати, що українська щирість настільки простяглася, що "свідомі" українці будуть спостерігати за тортурами "несвідомих" - лише б лихо не розворушити. А насправді що? А насправді - ажніяк не такий страшний той дідько, як нам його намалювали. То не перемальовуйте і ескізу з цього теж не треба! Зважте - що до Вас зараз пише людина із самого що не є справжнісинького сходу, що навіть у школі була звільнена від зайнять української мови - і що, чи таку вже велику різницю Ви відчуваєте поміж нами?

   Мовного питання не існує, українська набагато краща! Але - існує завеликий забобон із цього приводу, щось що схоже на ковзання по паркету: " Вибачте,сер - ах, тільки після Вас!!! Та ні, ой, та ну що Ви, вельмишановний, та тільки за Вами!" - тільки промовляють це опосередковано українці один до одного чомусь російською! 8)))))))))) Пробачте - але ніякого страху тут нема, ніякого лиха!!! Це - смішно!!!! 8)))))))))))))))))))))))
 • 2006.03.04 | Горицвіт

  Добра ідея (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua