МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

03/06/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Депутати Харківської міської ради на засіданні сесії проголосували за надання російській мові в місті статусу регіонального.

За це рішення проголосували 53 депутати, проти – троє.

Ухваленню рішення передувало тривале пікетування міської ради представниками національно-демократичних сил і гострі суперечки в сесійному залі.

Учасникам дискусії з числа присутніх захисників української мови депутати своїм рішенням відмовили надати слово, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

Один з депутатів у коментарі журналістам назвав це рішення піар-ходом мера Володимира Шумілкіна (йому належить ідея надання російській мові статусу офіційної в Харкові).

Рішення сесії передбачає написання російською мовою назв вулиць і застосування в документах місцевого самоврядування.

Що стосується використання російської мови в сфері освіти і судочинстві, то депутати вирішили звернутися з цього приводу до Верховної Ради, у компетенції якої вирішення таких питань, уже після виборів.

Депутат зазначив, що це питання дуже заполітизоване і "не додасть балів" тим, хто його ініціював.

У свою чергу, голова обласної організації Народного руху України, кандидат на посаду мера Харкова Анатолій Семенченко заявив, що це "жахливе рішення" місцевих депутатів.

Він зазначив, що в Харкові маса газет виходить російською мовою і тільки одна – українською, тому депутатам "потрібно було б мати совість".

На його переконання, таке ж рішення тепер депутати повинні ухвалити і щодо української мови.

У сесійній залі Семенченко висловив протест проти такого рішення особисто Шумілкіну і поклав на його стіл звернення супротивників мовної політики нинішнього міського голови.

Джерело УП

Відповіді

 • 2006.03.06 | Донецкий

  Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

  Харьковское событие добавляет уверенности в том, что команда Бесмертного (НСНУ) это клон Партии Регионов. Таким образом, в смысле отличий между этими партиями, голосуй-не голосуй, всё равно получишь... Интересно теперь услышать реакцию лидеров НСНУ. Совсем ребята заигрались и уже не обращают внимание ни на что! Печально.
  Несчастная Украина... Как все печально.
  Владимир с Донецка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.06 | SEMEN

   Шумілкін член НСНУ

   Член "Нашої України" Шумілкін,
   ввів у Харкові російську мову як регіональну.

   Вітаємо всіх Українців.
   Нарешті маска спала з обличчя "Нашої України"
   - вони є патріотами Росії.


   Ющенко ВОРОГ УКРАЇНИ


   P.S. Тут Леонід Кучма був правий.
   В одном из интервью во время выборов Л.Кучма сказал о В.Януковиче и В.Ющенко примерно так: "Разница между ними невелика. Поверьте мне".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.06 | Адвокат ...

    Ющенко -- не Шумілкін, як Україна -- не Моцьковія.

    SEMEN пише:
    > Член "Нашої України" Шумілкін,
    > ввів у Харкові російську мову як регіональну.

    У пана Шумілкіна то є стара "манєчка". Хто того не знав,-- сам собі брехав.
    Ріжниця між "памєранчєвим" Шумілкіним та "ґалубим" Добкіним,-- умовна та примарна. Приблизно така, як між "вєртухаєм" та "сявкою".


    > Вітаємо всіх Українців.
    > Нарешті маска спала з обличчя "Нашої України"
    > - вони є патріотами Росії.

    "Несуни" не є патрійотами Моськальщини. Не варто брехати.


    > Ющенко ВОРОГ УКРАЇНИ

    Ющенко не є ворогом України. Не варто брехати.


    >
    > P.S. Тут Леонід Кучма був правий.
    > В одном из интервью во время выборов Л.Кучма сказал о В.Януковиче и В.Ющенко примерно так: "Разница между ними невелика. Поверьте мне".

    Ку-чмо казав те у іншому контексті. Не є ґречно підміняти контексти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.06 | ЖАК

     Re: Ющенко -- не Шумілкін, як Україна -- не Моцьковія.

     Поздравляю харьковчан с победой над националистической Великой Дурью!!! Ура Харькову!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.07 | Адвокат ...

      Ґєта праФФільно! Бєзумству ґлупих пойом ми пєсню... ( - )

 • 2006.03.06 | Юрій

  Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

  Прикро і соромно але нічого непередбачуваного в рішенні харківських депутатів немає. Якби вони сьогодні прийняли рішення приєднати Харківську область скажімо до Ізраілю ніякої реакції з боку влади не було б. Як не було реакції і на сепаратизм.

  Ющенко добренький, він підпише черговий меморандум з Яником а на Україну їм начхати.
 • 2006.03.06 | Karamello

  Демократия в действии

  Удивительно, отчего так всполошились. Закон следует за реалиями жизни, как и должен бы. А не жизнь пытаются втискивать в оторванный от нее закон.

  Люди хотят жить так, как они хотят. Оставьте их в покое и дайте им возможность решать _свои_ проблемы _самостоятельно_. Это ли не демократия?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.03.06 | пан Roller

  Треба запретить украинцам думать на российской мове,

  в конституции. В жизни, за это их треба заставить читать украинскую книжку.

  Украинский народ имеет право на талановитых и умных политиков.

  Слава героям.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.06 | ziggy_freud

   мислити треба логічно і позитивно /

   Вчимо Токі Поно і за рік робимо третьою офіційною.

   http://tokipona.org/

   Simpla Lingvo

   Tokipono estas minimuma lingvo, kiu turnas la atenton al la simplaj aferoj en la vivo.
 • 2006.03.06 | Борис Траченко

  Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

  На україні є досить росіян або російськомовних українців, щоб зробити російську мову другою державною мовою. Це не зменшує ні незалежності, ні державності, ні демократії. Це лише свідчило б про політичну зрілість і повагу до прав та інтересів меншин. Наявність одної мови швидше розколює країну, аніж двомовний статус. Отакі справи...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.06 | леонід

   Харківські депутати таки винайшли собі "антиукраїнський язик"

   Для мене очевидним є те, що політичне рішення харківської депутатії спрямоване не на захист мовних прав москалів в наскрізь помосковщеному Харкові, а є викликом самому праву українців мати власну національну державу. Далі покотиться хвиля.
   А для замилуваного в подальшому помосковленні Слобожанщини пана Траченка в мене запитання - як він поставиться до введення за офіційні на території Харкова москальських прапорів, гербів, гімнів?
   А врешті-решт, якщо спочатку введуть окупаційну мову, потім введуть окупаційні війська, то панове Траченки теж будуть вважати, що це об'єднує країну? Яку?
  • 2006.03.06 | Karamello

   Поправка

   Борис Траченко пише:
   > На україні є досить росіян або російськомовних українців, щоб зробити російську мову другою державною мовою. Це не зменшує ні незалежності, ні державності, ні демократії. Це лише свідчило б про політичну зрілість і повагу до прав та інтересів меншин. Наявність одної мови швидше розколює країну, аніж двомовний статус. Отакі справи...

   Хотелось бы поправить Вас. Русскоязычные в Украине не являются меньшинством в техническом смысле. Они не проживают дисперсно или компактно _в окружении большинства_. Они составляют большинство населения в целых регионах и просто должны быть вправе позаботиться о решении своих проблем сами. Это было бы соломоново решение власти - отдать языковый вопрос на откуп или местным выборным институциям, или на усмотрение местных референдумов.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.06 | ziggy_freud

    тоді ще дві. Поправки

    Karamello пише:
    > Русскоязычные в Украине не являются меньшинством в техническом смысле. Они не проживают дисперсно или компактно _в окружении большинства_. Они составляют большинство населения в целых регионах и просто должны быть вправе позаботиться о решении своих проблем сами.

    Припустимо, що в певному регіоні є _більшість_росісьйкомовних_. Тоді варто визнати в тому самому регіоні наявність _меншості_україномовних_. І виробити механізм захисту їх прав.

    > Это было бы соломоново решение власти - отдать языковый вопрос на откуп или местным выборным институциям, или на усмотрение местных референдумов.

    Взагалі це трохи різні речі. Місцева влада сьогодні одна, завтра інша. На локальний референдум винести. Тільки спочатку ініціаторам самим розібратись, що вони пропонують, крім популістичного гасла.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.06 | Karamello

     Re: тоді ще дві. Поправки

     ziggy_freud пише:
     > Karamello пише:
     > > Русскоязычные в Украине не являются меньшинством в техническом смысле. Они не проживают дисперсно или компактно _в окружении большинства_. Они составляют большинство населения в целых регионах и просто должны быть вправе позаботиться о решении своих проблем сами.
     >
     > Припустимо, що в певному регіоні є _більшість_росісьйкомовних_. Тоді варто визнати в тому самому регіоні наявність _меншості_україномовних_. І виробити механізм захисту їх прав.
     >

     Двумя руками с Вами согласен. Осталось только ухитриться заставить русскоязычных забыть нацшизовское "чемодан-вокзал-россия".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.06 | ЖАК

      Re: тоді ще дві. Поправки

      Ну а что, нормально, только заменить в выражении: "... Осталось только ухитриться заставить русскоязычных забыть нацшизовское "чемодан-вокзал-россия"...", "россия" на "польша", или "канада"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.07 | miner

       не знаю, не знаю

       не знаю, не знаю, чи є в Польші (державна мова польська) чи в Канаді (державна мова англійська, з ускладненнями довкола франкофонів) -- місця компактного проживання для, на свій жах, україномовних українців. І якщо справді такі як ви, ЖАК, будете створювати для нас такі умови, щоб для нас було простіше їхати на чужину, бо на єдиній в світі батьківщині те єдине заради чого ми робили її незалежною державою, збереження нашої мови і культури стане нереальнішім ніж у поволі асимільованих заокеанських ґето -- так от, не ображайтеся, ЖАК, якщо деякі з нас, у кого слабші нерви, сильніші руки і гарячіші голови… …мені б дуже не хотілося напророчити…
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.03.07 | Karamello

        Re: не знаю, не знаю

        miner пише:
        > не знаю, не знаю, чи є в Польші (державна мова польська) чи в Канаді (державна мова англійська, з ускладненнями довкола франкофонів) -- місця компактного проживання для, на свій жах, україномовних українців. І якщо справді такі як ви, ЖАК, будете створювати для нас такі умови, щоб для нас було простіше їхати на чужину,

        Так ведь и у русскоязычных украинцев тоже нет другой родины. И то, что русский язык государственный в Белоруссии или России вовсе не означает, что русскоязычные граждане Украины готовы, хотят или должны туда ехать.

        Предлагаю закопать "чемодан-вокзал-россия" в одну яму с "чемодан-вокзал-тернополь" и спокойно разойтись по домам. Разойтись жить так, как хочется.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.07 | Rus36

         Re: не знаю, не знаю

         Да не дадут они Вам жить, как Вы хотите...
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.03.07 | miner

          RE

          Rus36 пише:
          > Да не дадут они Вам жить, как Вы хотите...

          Не думаю, что кому-либо будет лучше, если Ваши слова сбудутся. На несчастье одних невозможно построить счастье других. И Вам и нам некуда эммигрировать с нашей – такой общей – планеты. И даже просто чтобы наши правнуки могли на ней жить, тем более оставаясь собой, нам всем необходимо учиться сохранять, а не разрушать. Эпоха национальных и государственных патриотизмов окончилась. Пора становиться патриотом планеты :-)

          Для неё нет «их» и «нас».
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.03.07 | Rus36

           Re: RE

           То, что Вы сейчас говорите - разумно, готов подписаться под каждым словом. Но реалии жизни таковы, что на данном этапе нет общих интересов Планеты, разделяемых всеми, и вряд ли мы доживем до тех пор, когда они будут.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.03.08 | miner

            Re: RE

            А мне кажется, общие интересы есть:
            1. выживание биологическое. (вспомните страх перед ядерной войной, так много позволивший М.С.Г.) Теперь это могут быть экология, демография, исчерпание ресурсов. Но если на Планете станет невозможно жить, то спасённых не будет…
            2. выживание культурное. Не знаю как Вам, а мне не хотелось бы, чтобы спустя 100 лет все говорили на коверканом английском (ибо китайский слишком сложен ;-) ), жрали биг-мак, а из культурных ценностей помнили пару сотен неплохих голивудских блок-что-его-там?
            3. ну и всякие общечеловеческие смысловые штучки, тип того любопытства, которое прогресс двигает… тоже выживание. смысловое.
        • 2006.03.07 | miner

         Нема з чим не погодитися, але

         Karamello пише:

         > Предлагаю закопать "чемодан-вокзал-россия" в одну яму с "чемодан-вокзал-тернополь" и спокойно разойтись по домам. Разойтись жить так, как хочется.

         І мені нема з чим не погодитися, крім одного моменту. В цю ж яму треба покласти взаємороздратування, «презумпцію зловмисности» у вживанні мови. Ми можемо поважати і розуміти одне одного і розмовляючи різними мовами. Головне щоб цими мовами були укарїнська і російська (реально український варіант російської, але це лишаємо філологам…) а не «нацюжна»,«селюцька»,«бандерівська» та «кацапська», «манкуртівська», «шовіністична».

         Трохи більше толерантности і культури, і цю яму з чемоданами і вокзалами можна буде сміливо закидувати землею…
        • 2006.03.08 | Вадитус

         Re: Я как русскоязычный

         Karamello пише:

         >
         > Так ведь и у русскоязычных украинцев тоже нет другой родины. И то, что русский язык государственный в Белоруссии или России вовсе не означает, что русскоязычные граждане Украины готовы, хотят или должны туда ехать.

         Я, как русскоязычный, выступаю за один гос. язык - украинский, и поэтому не надо расписываться за всех русскоязычных. Кто Вас куда выгоняет? Украиноязычные действительно живут как сироты на своей родине. Вы по-русски можете говорить и учиться везде. В Донецке же или в том же Харькове если вы на улице заговорите по-украински, Вас тут же обозвут бандерой или что то в этом роде. Даже в Крыму к украинскому языку лучше относятся. Реальное состояние вещей такое, что многим русскоязычным надо задуматься о том, что такое толерантность, так как украинский язык преследуется в ежедневной жизни. Кого спасать надо, кому привилегии надо давать? Вы не хотите равности Вы хотите доминирования, Вы не знаете, что такое "равность". Вам при совке объяснили, что все народы равны, Вы до сих пор в это и верите. А равность она как была более равная для всего русского так и осталась и Вы этого еще не поняли, и продолжаете требовать гегемонии, но не равности. Но на фиг Вам это понимать? Ведь быть гегемоном всегда лучше и легче, а быть равным, уважать там кого-то, напряг сильно большой, это как... иностранный язык учить - тяжело. Кто-то к языкам и уважениям там разным вообще способностей не имеет.

         Было бы хорошо провести референдум который показал бы, что большинство украинцев (сюда я включаю всех граждан Украины) за один государственный язык - украинский.
       • 2006.03.07 | ЖАК

        Re: не знаю, не знаю

        Ну вот, видите и у Вас "руки зачесались". Примерно такое же чувство и я испытывал, когда некоторая "братия" писала что-то вроде: "..чемодан-вокзал-россия..". Так чем же мы отличаемся? Ведь фраза Ваша: ".. будете створювати для нас такі умови, щоб для нас було простіше їхати на чужину..." идеально характеризует Ваше поведение в отношении меня и мне подобных (русскоязычных), не так ли? Ну почему Вам кажется, что независимости можно достичь только имея "незалежну мову"? Это из Вашей фразы: "...ми робили її незалежною державою...". Разве нет иных критериев независимости?
        И последнее: я тоже не забыл устройство ПМ и АКМ!!! Но с нервами- все в порядке! Держите и Вы себя в руках.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.07 | miner

         Re: не знаю, не знаю

         ЖАК пише:
         > Ну вот, видите и у Вас "руки зачесались".

         У мене – ні. Я миролюбний. Але я не еталон українця, бо
         1) маю (з невідомих мені причин) тюркське прізвище;
         2) крім української ще польську, російську і мордовську кров;
         3) походжу з російськомовної родини, яка на два покоління раніше була україномовною;
         4) майже не їм сала :-)

         >Примерно такое же чувство и я испытывал, когда некоторая "братия" писала что-то вроде: "..чемодан-вокзал-россия..".

         Не подобається? А тепер уявіть, що та культура, яку Ви сприймаєте як рідну, існує тільки тут і тільки серед таких як Ви… І все відбувається таким чином, що якщо так буде і далі, то зникне зовсім? Гадаю що сподобається ще менше…

         > Так чем же мы отличаемся? Ведь фраза Ваша: ".. будете створювати для нас такі умови, щоб для нас було простіше їхати на чужину..." идеально характеризует Ваше поведение в отношении меня и мне подобных (русскоязычных), не так ли?

         Ні, я особисто ніколи не намагався дати зрозуміти російськомовній людині, що мені не подобається, якою мовою зі мною спілкуються. Я навіть переходив на російську. На жаль, я більше не зможу так чинити, за усієї поваги до співрозмовника…

         > Ну почему Вам кажется, что независимости можно достичь только имея "незалежну мову"? Это из Вашей фразы: "...ми робили її незалежною державою...". Разве нет иных критериев независимости?

         Для мене особисто незалежність ніколи не була метою, а лише засобом самозбереження. Може статися, Ви більший «незалежник» за мене. За часів ще-не-зовсім-загибелі СРСР (до ГКЧП) я був прихильником конфедерації.

         > И последнее: я тоже не забыл устройство ПМ и АКМ!!!

         А я ніколи не знав, бо пацифіст-білобілетник.
         Зверніть увагу на кількість знаків оклику. Ви нервуєте? Воно того варте?

         > Но с нервами- все в порядке! Держите и Вы себя в руках.

         Дякую, нерви в нормі. У мене.

         А тепер подумайте і скажіть: якщо до вас на вулиці звернуться українською, з якими інтонаціями, виразом обличчя і т.п. ви відповідатимете?

         Якщо з усмішкою і приязними інтонаціями, то у Вас теж нерви в нормі. Якщо ні – не допоможе знання стрілецької зброї. Згадайте мультфільм про єнотика з дитинства :-)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.03.07 | ЖАК

          Re: не знаю, не знаю

          Ну что, ув. "miner", остается признать- в совр. Украине имеет место наличие двух (а может и более) народностей (не национальностей). Однако... наступает 8 марта. Надо ублажать своих "половинок". Так что до 9-го!
     • 2006.03.07 | ziggy_freud

      давайте розрізняти побутову ксенофобію...

      ...і державну політику. А також право людини обирати собі місце проживання із примусовим виштовхуванням чи депортацією.

      Якщо пана чи господіна Х. кудись послали приватні особи, то він не зобов*язаний туди йти. Це питання суспільної моралі. Закони тут можуть щось врегулювати лише поступово.
  • 2006.03.07 | AK

   Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

   Борис Траченко пише:
   > На україні є досить росіян або російськомовних українців, щоб зробити російську мову другою державною мовою. Це не зменшує ні незалежності, ні державності, ні демократії. Це лише свідчило б про політичну зрілість і повагу до прав та інтересів меншин. Наявність одної мови швидше розколює країну, аніж двомовний статус. Отакі справи...

   Росіяни та російськомовні українці розселені нерівномірно по території України, а тому нема підстав для якогось статусу російської мови на всій території країни. Статус регіональної мови у місцяї компактного проживання - саме те що відповідає реаліям.
  • 2006.03.08 | Бос

   Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

   Привіт "малоросам"! Щоб тебе путінокачка копнула !
 • 2006.03.06 | CYM-XAPKIB

  Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

  Сьогодні о16-00 попри активний опір громадськості, довготривалі пікети і протестні акції в яких взяли участь сотні харків`ян, Харківська міська рада ухвалила рішення про введення на терені регіону російської мови як офіційної. Громадськість Харкова глибоко обурена антиконституційними діями депутатів і розцінює рішення міськради як провокацію, що здатна напередодні виборів спричинити до міжнаціональну ворожнечі і розбрату в суспільстві, призвести до фатальних наслідків на загальнодержавному рівні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | ЖАК

   Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

   Вы помните конферансье из Булгаковского "Мастер и Маргарита"- да-да, того самого, который выдавал свое мнение в кач-ве общественного? Вы помните что с ним случилось? Не боитесь подобного исхода?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.07 | CYM-XAPKIB

    Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

    Жаку, не боїмося, бо сила в правді, а правда з нами!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.08 | ЖАК

     Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

     Ах "CYM-XAPKIB", Вы конечно правы. В Вашей "правде". Вот только забыли, что "правда"- понятие относительное... Помните, как Великий древний говорил, рассуживая спорящие стороны: "..ты прав, и ты прав... и ты прав (последнее насчет третьей стороны)..."
 • 2006.03.07 | miner

  Deja Vu з обтяжливими обставинами, або все OK

  Deja Vu з обтяжливими обставинами або все гаразд, нічого не змінилося.

  От і почало ставатися те, що могло, мало статися 12 років тому, за президентської кампанії Кучми. Захитався Закон про мови УРСР 1989 року розливу. В окремо взятому Харкові. Поки що.

  Може, через те, що я ніколи не бував у Харкові, може, через те, що моє київське середовище спілкування мовно-толерантне, але я не поділяю істерики з приводу цієї події. І от чому.

  Для чого нам держава?

  Ми надто часто забуваємо, які причини початку боротьби так званих націоналістів за постання української держави. Причина, власне, одна – грубо асиміляторська політика Російської імперії, що не визнавала за нашою мовою прав мови, вважаючи її діалектом російської. Це мало під собою доволі незручний для імперських ідеологів ґрунт – одним з джерел літературної російської мови була так звана книжна українська, яку російська мова на певних етапах свого становлення нагадувала ледь не більше, ніж будь-який з власне великоруських діалектів :-)

  Проте те, що нам легко зрозуміти причини цієї російської політики, не скасовує того факту, що, якби (забудьмо на мить, що історія не вживає умовний спосіб) не було національно-культурних утисків руси(н/ч)ів, не було би бротьби Москви а потім Петербурга за культурну уніфікацію земель та ідеологізацію історії з метою обґрунтування прав на Київський спадок (могли би вдовільнитися станом де-факто, зрештою…), то не було би ані поширення самоназви «українець», ані ідеї побудови окремої держави, анічогісінько. Бо імперія була, якщо покласти руку на серце, під етнічним кутом зору, нашою не меншою мірою ніж їхнею, без дієвої участі сотень, тисяч, міліонів українців – неможливою. І ці маси українців були такими самісінькими індивідуалістами, як так звана «помаранчева команда», кожен з них дбав про себе, своїх близьких, і (кожен своєю мірою) жертував (розмовною, певний час) мовою та (частково) культурою предків заради кар'єри, маєтків, а згодом і просто виживаня… І їх можна зрозуміти, теж певною мірою.

  І коли (невелика) частина русифікованих малоросів – чиновників та інтеліґентів Імперії – почала під впливом романтичної а потім соціалістичної моди звертатися до мови і культури предків, це спершу не заважало їм лишатися вірними Імперії як такій, а часто і правлячій династії зокрема (Згадаймо Котляревського, наприклад). А от Імперія як організм, схильний до параної, побачила в цьому небезпеку, і почала тиснути…

  Наслідки – відомі. Починаючи від зміни «шароварницько-ностальгійної» програми протиставленням «європейців-українців» «азіатам-росіянам», аж до постання саме того сепаратизму, якого колись була злякалася на порожньому місці православно-самодержавно-народна Імперія і кількох українських держав, часто-густо з тією-таки братією (менш-більш) русифікованих чиновників та інтеліґентів Імперії, що, власне, і не збиралися нікуди сепаруватися, поки доля не змусила, на чолі…

  Кожному, в кого коротка історична пам'ять раджу згадати ці блискучі слова з універсалу Центральної Ради (звиняйте, цитую за пам'яттю, точно неточно :-))), але зміст не перекручую): «Нас змушено до самостійности»

  Оскільки це ще не стаття, а постинґ-переросток, резюмую: держава знадобилася українцям для самозбереження як мовно-культурного феномену, це, можливо, не єдина, але головна причина виникнення українського націоналізму.

  Що не так з державою?

  І от, коли після кількох невдало-кривавих спроб всамостійнення та вдало-кривавих їх придушень, на руїнах другого видання Російської імперії під дивною назвою СРСР без жодного пострілу постала так довгоочікувана Україна, та сама, яку клялися «здобути або загинути в боротьбі за неї», представники ще-не-асимільованої частини української нації зі здивуванням могли відзначити, що принципово мало що змінилося. Навпаки, русифікація набула відразніших та потворніших форм.

  Якщо за СРСР «ідейно правильний» різновид української культури мав-таки державну підтримку, то за «незалежної» України базовими словами про будь-який вияв культури місцевого походження, що не є стовідсотково швидкоокупною комерційною поробкою на поточну мить (в тому числі російськомовної, о іронія розкладу) стали срако-ментальні «Ето нікому на х..й не нада», відсоток україномовної друкованої продукції впав нижче усіх плінтусів радянських часів, але на додаток до цього з'явилася проблема ДУЖЕ ОБРАЖЕНИХ РОСІЙСЬКОМОВНИХ, значна частина яких – старі добрі знайомі русифіковані українці… А коли згадати, що утиски української мови та культури часів Імперії та СРСР значною мірою робилися саме русифікованими українцями, що мешкали тут, в Україні, (через що поширеним прийомом самозбереження для людини, яку почали готувати до заклання в якості «буржуазного націоналіста», було їхати до Москви, адже «за що в Москві рубають пальця, в Києві голову») то не дивно, що все відбулося саме так. Головні «вороги України» жили не в Росії а тут, і, відповідно лишилися в Незалежній в якості повноправних її громадян.

  Кучма-1994

  Може, хтось намагається не пам'ятати, але на виборах 1994 року пан Кучма, на той момент концептуально російськомовний, обіцяв своїм виборцям офіційний статус російської мови. Завдяки чому, чи не в першу чергу, й переміг хитройду Кравчука. Проте одразу по інавгурації – почав через силу белькотіти калічною українською та загравати з україномовними. Чому? Даниличу видніше. Мені здається, що йому просто вистачило клепки побачити, що саме статус мови є ціною спокою в державі. Поки – хай на папері – українська мова державна, привілейована, з нею, з українською культурою, з українською державою, можна робити заледве не будь-що, значна частина «націоналістів» дивитиметься на це крізь пальці, вважатиме цю державу своєю, тремтячи над Законом про мови 1989 року і практично не вимагаючи бодай поетапного його виконання. Парадоксально, але саме державний статус української виявився карт-бланшем на подальшу русифікацію…

  То що змінить офіційний, регіональний, який там ще статус російської?

  Навряд чи він здатний прискорити темпи повзучої русифікації, бо вони і без того карколомні. Ще менш імовірно, щоб він міг наблизити ті регіони, де це відбувається, до Росії. Адже 1991 року на референдумі розподіл голосів ажніяк не відбивав мовну ситуацію. Просто у російськомовних були свої резони голосувати саме так. Може, тому що навіть українські етнічні росіяни за менталітетом дещо відрізняються від своїх «материкових» братів, і якось більше тяжіють до ідеалу «хутірця осторонь світових розборок» аніж до «бєссмислєнной і бєспащадной» боротьби за «велічіє» світового маштабу? Хто зна?

  А от той, вже знайомий з історії, парадоксальний ефект активізації українця на таку червону ганчірку – не оминути. Спостеріг от щойно на собі :-))

  Тим більше, що не оминути й інших цілком передбачуваних ефектів – знахабніння невихованого та конфліктного бидла з обох боків, адже мова прекрасний привід для п'яної бійки; ще затятішого небажання знати українську серед тих абсолютно незрозумілих мені приматів, які спромоглися, живучи в Україні, її не знати і робити це з таким виглядом, наче незнання української робить їх людями якогось вищого, надзвичайного гатунку, а будь-що, писане українською – вторинне (включно зі створеною в 60-ті першою в світі Енциклопедією Кібернетики :-) і небезпечне для їхньої інтелектуальної цноти…

  Головне, що зміниться, зникне ілюзія «націоналістів» щодо того, що це «та» Україна, варто її лишень як слід «розбудувати». І це може бути потрактоване як знак до того, що час повертатися до боротьби, і треба обирати дієві форми цієї боротьби.

  Лишається сподіватися і, хто вірує в такого Бога, якому є сенс молитися, молитися, щоб обійшлося, бо ще одних «національно-визвольних змагань» за сто років генофонд точно не витримає, і вчитися, для початку, поважати в людині людину, поза тим, якою мовою для неї природніше спілкуватися, не соромлячися перепитувати, коли що незрозуміло (на жаль, не всюди в Україні і не всі рівно розуміють українську і російську), але НЕ ПЕРЕХОДИТИ НА РОСІЙСЬКУ ПОКИ НЕ З'ЯСОВУЄТЬСЯ, ЩО ТАКИ СПРАВДІ НЕ РОЗУМІЮТЬ. НІКОЛИ. Бо нам нема куди відступати зі своєї землі. І ніде більше крім як тут не може зберігатися і розвиватися наша культура. А коли ми на це неспроможні, туди нам і дорога.

  Динозаври теж були цікавезними істотами…

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | ОРИШКА

   Ригиональнна не тільки мова, але й позиція

   Харькове в эти минуты проходит многотысячный митинг в защиту Евгения Кушнарева.
   07 марта 2006г. 10:36
   Как сообщает пресс-служба Партии регионов, Площадь Свободы заполнена харьковчанами и гостями первой столицы Украины. Люди пришли с лозунгами и флагами, чтобы призвать депутатов Харьковского областного совета не поддаваться на политические провокации, выстоять под давлением админресурса и сделать сегодня на сессии правильный выбор.

   По представлению Генеральной прокуратуры сегодня власть руками харьковских депутатов хочет провести очередную политическую репрессию. Областной совет должен сделать свой выбор: принять или отклонить требование Генпрокуратуры о привлечении депутата областного совета Евгения Кушнарева к уголовной ответственности. Накануне выборов власть снова упомянула о так называемом "деле сепаратистов", пытаясь с помощью запугивания, репрессий расправиться со своими оппонентами.

   На митинге выступили народные депутаты Украины Михаил Добкин, Василий Салыгин и Игорь Шкиря. Они призвали депутатов защитить Конституцию Украины и демократию. Перед участниками мероприятия выступил также руководитель избирательной кампании Партии регионов Евгений Кушнарев. Он поблагодарил своих земляков за поддержку.

   "Сегодняшнее событие не главное в нашем политическом выборе. Главный выбор харьковчанами и всеми гражданами Украины будет сделан 26 марта", - заявил Кушнаерв.

   В митинге принимают участие около 4 тысяч человек. Поддержать Партию регионов, и одного из ее лидеров Евгения Кушнарева пришли также свыше 20 разных политических сил. Кстати рядом с "бело-голубыми" проходит немноголюдный митинг граждан с "померанчевыми" флагами. Перед ними выступает глава областной администрации Арсен Аваков.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.07 | Предсказамус

    Ерунда

    Кушнарев - один из самых непопулярных политиков Харькова. Насчет размера митингов - не в курсе, по центру сегодня не ездил, но харьковчане вообще не любители таких мероприятий. Может Регионы кого и нагнали, конечно. А Аваков этого не практикует, поэтому вполне возможно, что пропорции такие и были.
    Кушнарев же с сессии смылся, как только поставили вопрос о его неприкосновенности. Вместе с собратьями. Кворума не стало и сессию закрыли.
  • 2006.03.08 | Роман ShaRP

   Поети - вони живуть в своїй реальності.

   Особливо деякі.


   miner пише:
   > Для чого нам держава?

   Кожному для свого. Мені в першу чергу - для вирішення соціальних і економічних питань. Їжа-одяг-житло-енергія-зв*язок-нормальне_законодавство... Не обов*язково в такому порядку.

   А культури собі при наявності всього цього і дечого іншого я вже собі якось знайду.
 • 2006.03.07 | AK

  Поняття регіональної мови є у Європейській Хартії

  Поняття регіональної мови є у Європейській Хартії про регіональні мови та мови меншин. Використання інших мов, крім державної, в органах місцевого самоврядування передбачене у чинному Законі "Про мови". Тому нічого харківські депутати не винаходили, а рішення Харківської міськради законне. Не варто було проти нього протестувати. Ці протести лише дискредитують ті організації, які їх організовують.


  > На його переконання, таке ж рішення тепер депутати повинні ухвалити і щодо української мови.

  Ну а це вже зовсім дурниця. Українська мова має статус державної, надання їй статусу регіональної означало б пониження її статусу і суперечило б Конституції.

  На що слід було б звернути увагу усім, кому не байдужа доля української мови, так це на РЕАЛЬНЕ дотримання положення Хартії про те, що розвиток регіональних мов та мов меншин не повинен шкодити розвитку державної мови. Навіть після надання російській мові статусу регіональної ВСІ харківські чиновники повинні володіти українською, і розмовляти українською з громадянами, які не висловили бажання перейти на російську. Це положення у нас порушується на кожному кроці навіть без будь-яких статусів будь-яких мов. Мені у серпні цього року прокуратура в Києві (я проходжу потерпілим у кримінальній справі) видала мені постанову слідчого російською мовою. Написав скаргу на ім"я прокурора - відповіді нема досі. Жаль нема часу і можливості подати на гандонів у суд. От тут є справжнє поле діяльності українських організацій.

  Потрібно боротись проти дискримінації української мови, а не за дискримінацію російської.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | ОРИШКА

   Якщо спокійно продовжити, то

   На мою думку, Громадянин України може вибирати собі мову вивчення і спілкування, яку завгодно. Його проблеми. Але чиновник будь-якого ступеню не має права працювати без володіння українською, англійською та російською (найбільш розповсюджена друга мова в країні). – Мотивація зрозуміла – чиновник повинен знати найпоширеніші мови країни, а англійською – зрозуміло чому. Іспити на досконале володіння вказаними мовами. Іспити – комп’ютеру, або вчителям, вибраним по жеребкуванню. Методу проробити можна. Хто хоче зробити кар’єру політика або ж держслужбовця – без української зась. Дура лекс, сед лекс.
   Телебачення – диференційовані канали – одні повністю україномовні, інші повністю російськомовні. Здорова конкуренція. Доведеться крутитися, але інакше не виживеш. Преференція українській книжці, підтримка українськомовних письменників, цікаві програми з української мови, культури (але без тієї нудотної шароварщини, що буває на УТ1). Великий та цікавий серіал - Історія розчавлювання російським царсько-більшовицьким «сапогом» української самості. Тут потрібні класні піарщики, взагалі, молоді таланти. Хай вчаться конкурувати.
   Знімаються питання - якщо ти люмпен з «задолбасу» - навіщо тобі українська мова, і російську знаєш, в основному, у вигляді фєні. Навіщо мізки йому напрягати, навіщо перли перед ним кидати?. Чиновників у країні вистачає, українська не помре. Та й таким чином мова і на задолбас’є буде підтримана.
   Але для цього потрібно спочатку, щоб слово «відповідальність» відповідало (:-)) своєму змісту.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.07 | шкіпер

    Ця частка ...

    обговорення мабуть едина, що заслуговуэ на увагу. Все інше більшою частиною русофобська пропаганда ... нажаль.

    Брати, як щоб правові відносини що до використання мов було б вирішенно за цей рік, питання зникло просто зникло з порядку денного. Нажаль цього не сталось. Так, рішення Шумілкина більшою мірої разраховано на вибори. Але це мабуть перший розумний крок до вірішення питання з моменту проголошення незалежності. Не ідеальне рішення, но наближене до нього. НМОД.
   • 2006.03.07 | miner

    Re: Якщо це називається «спокійно»

    ОРИШКА (зокрема) пише:
    > Знімаються питання - якщо ти люмпен з «задолбасу» - навіщо тобі українська мова, і російську знаєш, в основному, у вигляді фєні. Навіщо мізки йому напрягати, навіщо перли перед ним кидати?. Чиновників у країні вистачає, українська не помре. Та й таким чином мова і на задолбас’є буде підтримана.

    Час від часу культура так і суне.

    Що таке «задолбас»? Які ще українські землі можна називати принизливими назвиськами? Список, будь-ласка, справді цікаво 8-]
    І ще. Як така практика іменування співгомадян (люмпен з «задолбасу») харектеризує особисто Вас?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.07 | Предсказамус

     Вы не в курсе

     "Задонбасс" - это не земля, это сайт ПРУ.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.07 | miner

      Re: Дякую. Справді не знав (-)

    • 2006.03.07 | Nemesis

     ОРИШКА класна. Вона лише потрапила під поганий вплив.(-)

   • 2006.03.07 | Nemesis

    Наявність мови меншини не скасовує державну мову.

    Ніякої розмови про заборону використання української мови не може йти. Просто виконувати Хартію, а не дописувати нові пункти, це вирішить майже всі проблеми.
 • 2006.03.07 | otar

  Дивився я вчора кілька сюжетів про це рішення.

  У сюжетах дали висловитись трьом депутатам Харківської міської ради.

  Усі вони розмовляли своєю регіональною мовою. І, що головне, двоє з трьох не знали, де правильно ставити наголос у слові "украинский". Тобто вони казали — "укрáинский".

  Навіщо цим людям регіональний статус російської мови, якщо вони її не знають? (А если знают, то почему за столько лет не выучили, где ставится ударение в самом главном для украИнского гражданина прилагательном?)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | SpokusXalepniy

   Если так рассуждать, то украинским вообще...

   ... никто не владеет - "от Карпат до самых до окраин". ;)

   otar пише:
   > ...І, що головне, двоє з трьох не знали, де правильно ставити наголос у слові "украинский". Тобто вони казали — "укрáинский".
   > Навіщо цим людям регіональний статус російської мови, якщо вони її не знають? (А если знают, то почему за столько лет не выучили, где ставится ударение в самом главном для украИнского гражданина прилагательном?)

   Большинство жителей России именно так и говорят - "укрáинский".
   И никакие придуманные в ученых кабинетах ударения не заставят их говорить по-другому. Это касается не только данного слова.
   Для многих такие лингвистические странности упираются в более общую проблему. Проблему соотношения. Коротко она звучит так. Насколько лингвисты имеют право диктовать как надо говорить. Или так: насколько они должны соотносить своё научное изучение речи со своим воздействием на носителей этой речи.

   Обратите внимание на словари. Там против огромного числа слов ставится "расшифровка", типа разговорное или простонародное.
   У многих лингвистов (в том числе и знаментых)такие пометы часто вызывали серьёзные и обоснованные возражения. По сути, они говорили, что в данных случаях составители словаря превышают свои лингвистические полномочия, диктуя народу как надо говорить, вместо досконального изучения причин и законов такого говорения. Самый известный пример - кофе мужского рода.
  • 2006.03.07 | шкіпер

   Я теж дивився

   Дали слово Шумілкину (висловлувався української) і ще одному депутату з Просвіти. Аргуентація не рівні комуністичної пропаганди. І все.
 • 2006.03.07 | Kohoutek

  Звикайте жити в демократичній, ліберальній, правовій державі (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | ОРИШКА

   miner, я перепрошую, що не дала уточнення,

   я вважала, що всі знають, що таке http://zadonbass.org.

   Db зайдыть туди, почитайте цю агресивну болячку, і зрозумієтє, чому я кажу про люмпенство.

   Після дводенної прогулянки по цьому заказнику "руськоязичніх" я ще більш упевнена в тому, що не можна іти в білих рукавичках проти бит. Цей вузол потрібно розв'язувати. Українська мова для них - зосередження всіх гріхів, і весь час там заклики до фізичної розправи з "бандерівцями". Цей сайт вміло тримає в тонусі величезну кількість (не знаю, як і назвати, щоб не образити ваші гуманні почуття до усіх двоногих), скажімо, чулернацьких людей.

   Якщо ви почитаєте, впевнена, що як чоловік знайдете і більш солоне слівце для них.

   Вузол з мовою треба вирішувати, бо ті придурки (ще раз звиняйте)готові до крові.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.07 | Nemesis

    Тріпотня язиком не є злочином.

    Їх нарваність повністю конгруентна нарваності деяких люмпенів з скажімо "Майдауна". Яке їхало, таке і здибало.
    Як тільки в Вас, чи будь-кого, зявиться ЩО сказати людям з Донбаса крім того, що вони бидло, та за цими словами буде справа, то і тон розмови поміняється.
    Мені люди з Донбаса подобаються, досить вже лякати ними. Нагадаю, що Кучма-2 нарвався на неприємність, коли тупо з ідеологічних міркувань порахував шахтарів тупими українофобами та навіз на мітинг в Київ. Що було? Братання. Всі є наші.
   • 2006.03.07 | Nemesis

    Демо з "Задонбасс!", оце і є страшні терористи?

    spt
    Зарегистрирован: 21.04.2005
    Сообщения: 34
    Откуда: Харьков
    Добавлено: Вт Мар 07, 2006 11:20 am Заголовок сообщения: Украинские субтитры

    Вчера по 1+1 показывали "Прекрасную няню". В титрах шел укромовный перевод. Никогда не думал, что название спектакля "Юнона и Авось" звучит на украинском как "Юнона и Нехай". Неужели это правильно?
    _________________
    Приходя - не радуйся, уходя - не грусти

    Денис
    Зарегистрирован: 01.03.2006
    Сообщения: 6
    Откуда: Украина, Харьков

    Добавлено: Вт Мар 07, 2006 11:38 am Заголовок сообщения: Re: Украинские субтитры

    Это похоже на компьютерный перевод.

    Только я всегда считал что эту хурму (титры) набирает человек-переводчик - ведь даже если переводить программой то сперва надо русский текст ввести - уже б сразу и переводили...

    Но пусть уж лучше титры - а то скоро и голосом могут начать переводить (типа "когда-то давдым давдо, в дадекой дадекой гадактике") - вообще смотреть невозможно будет - но к счастью на это денег не хватит.
    _________________
    Металлист чемпион!!!

    поперёк_чик

    Зарегистрирован: 13.05.2005
    Сообщения: 505
    Откуда: Одесса

    Добавлено: Вт Мар 07, 2006 11:39 am Заголовок сообщения: Re: Украинские субтитры


    Конечно, нет. Но разве это кого-то интересует? Надо же гнать план… или просто поиздеваться над русским языком…
    _________________
    свобода слова для оранжей – это свобода от обязательств за свои слова, свобода от конкретных доказательств, свобода в манипулировании фактами и выдергивании мыслей из контекста... свобода от элементарной логики... (С) Vesta.

    Andrew
    Зарегистрирован: 24.05.2005
    Сообщения: 1191
    Откуда: Страна: Хоруживка, город: Ужгород
    Добавлено: Вт Мар 07, 2006 1:04 pm Заголовок сообщения: Re: Украинские субтитры

    По-моему, они как раз издеваются над украинским, а не над русским.

    ---------------------------
    http://warnet.ws/img/134/cats/13.jpg
    Первые впечатления американского ученого-энтомолога Поллака, ступившего на украинскую землю: "Holy Shit! Crazy people are living here!"©

    © Комедия "Дежа Вю" СССР. 1989.

    Денис
    Зарегистрирован: 01.03.2006
    Сообщения: 6
    Откуда: Украина, Харьков

    Та они над людьми издеваются...
    _________________
    Металлист чемпион!!!

    Русский
    Зарегистрирован: 19.04.2005
    Сообщения: 642
    Откуда: г.Донецк

    Кто как хочет, так и др.....
    В смысле - лишь бы не оригинал.
    Авоськин (персонаж из книги Н.Носова "Приключения Незнайки и его друзей") переведен в новом издании как "Либонько".
    _________________
    Let all come and be our guests, but he who comes to us sword in hand - by the sword shall perish.
    On that our Russian Land takes, and will forever take its stand!

    Congolez
    Зарегистрирован: 30.01.2006
    Сообщения: 173

    На хуя цього Носова читати?
    От я не читав і знаю тут більше всіх!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.07 | ОРИШКА

     Re: Демо з "Задонбасс!", оце і є страшні терористи?

     Шановний Nemesis.

     От злости перехожу на русский (я им думаю, учусь думать и на украИнском :-))

     Если бы я не проговорила там с ними двое суток, пытаясь понять, что же заставляет их так нервничать ("бусинку" там почитайте), я бы после вашей подборочки сама бы плюнула себе в лицо (фигурально) за раздувание страстей. Но мне просто лень делать свою подборку, которая ужаснула бы тут вялотекущую шизофрению спора - кто из оранжевых больше цветной.
     Что, нет в истории примеров, когда тлеющее противостояние приводило к взрыву, расколу (не хочу даже произносить)! Блин, не видите, что ли, что в котле уже кипит. Год кипит - а ружье все висит, но скоро Вы гульминация.

     А здесь чешут друг друга большим-меньшим процентом Ю и Ю и примкнувший к ним весь остальной цирк. Керенский уже когда-то дочесался. Бацька ярко рассказывает, что после выборов сделает. Вы главный процент смотрите.
     Я не собираюсь жить в стране, где у власти будет обтесавшийся наперсточник во фраке. Меня тошнит от ворюг и убийц. У меня физическое отвращение к мурлу в кадре. И таких как я - много.

     Достаточно одной таблЭтки - сделать наказание неотвратимым.
     Пройду посыплю голову пеплом.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.07 | miner

      Re: Будь ласка, не треба так страшно нервувати!

      …ми відчуваємо вільний від форм струмінь повітря на кінчиках наших носів. Думки і вічуття плинуть, ми не зважаемо на них…
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.07 | ЖАК

       Re: Будь ласка, не треба так страшно нервувати!

       "ОРИШКА" и Вас поздравляю с прекрасным весенним праздником! Пожалуйста не злитесь, даже если это связано с языковой проблемой. Поверьте- это Вам не к лицу, улыбаться лучше (ИМХО и по-русски, и по-украински). Ну а пеплом посыпайте головы Ваших врагов (в отрезанном виде ессно). И будьте счастливы!!!
   • 2006.03.07 | miner

    Re: ОРИШКо, я теж перепрошую

    просто моїм основним чтивом в інтернет є ресурси типу http://www.positioniseverything.net, відповідно я звик до певної синтакси URL-я, і мені не вистачило ерудиції проасоціювати щось незрозуміле кирилицею як натяк на URL.

    Якщо десь існує документація (RFC, HOWTO, тощо) на подібні трансформації URL-ів, хотілося б почитати це, а то не зрозуміло, як досягається їхня унікальність :-))
 • 2006.03.07 | Tatarchuk

  Дозвольте простий та тупий план

  Ну пусть є такі чиновники що не знають української (сам таких бачив), а також є такі що не розуміють російської. Або принаймні вже точно є такі тупі щоо не можуть розмовляти.

  Як це робилося в Швайцарії років 500 тому? Все дуже просто. Кажучі сучасною мовою, ставка поділялася на 4 частки. кожну 1/4 ставки чинуша отримує за володіння певною мовою. Наприклад він тупить в ретороманської. Ну то на ту 1/4 ЙОГО ставки наймають чувака, який вміє розмовляти диковиною мовою ретроманців.
  :) Кажуть що за 500 років більшість навчилася лихо вивчати мови та навіть поеми пишуть на тих мовах. Бо грошики впливуть до конкурента.

  Можна чи ні примірювати це до України з отими федєрастами? Кажется можна.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | Адвокат ...

   Такі да,--простий, такі да,-- тупий план.

   Я не так давно почув від одного російськомовного харків'янина таке: "Оні нє за русскій язик, оні -- протів украінскоґо". Від себе додам: і чиновники,-- те ж.


   Сучасне українське чиновництво не розуміє смислу слова "конкуренція". Зате, вони добряче знають смисли інших слів: "подсіживать", "стучать", "інтріґовать", "пакостіть", "тянуть", "волиніть", "халтуріть". На превеликий жаль, сучасне українське чиновництво,-- то є прорва, "чорна діра", що знає лише одного Бога,-- начальство. Себто, поки начальство,-- у брутальний спосіб, бо у інший,-- "нє панінімам",-- не звелить: 1). Знати Українську Мову ( Мову Свободи ); 2). Звертатись до громад'ян Українською Мовою; 3). Спілкувати сь з громад'янами мовою іншою, лише на читко поставлену вимогу громадянина,-- нічого путнього не буде.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.07 | Tatarchuk

    Re: Такі да,--простий, такі да,-- тупий// Але дієвий

    Я кажу не про загальну конкуренцію, абсрактну чи ще якусь, а про реальну загрозу втратити зарплатню або місце в номенклатурі. Тому не розумію, чому ви з таким же як в мене підходом до можновладців зперечаєтеся з цього пункту.

    Українську мову знати обов'язково, це забезпечує 1/2 окладу. Інші мови оцінюються по 1/4. можна їх не знати, тоді нанімай сєбе секретара рускофона. Я ж кажу, швайцарський план.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.08 | Адвокат ...

     Re: Такі да,--простий, такі да,-- тупий// Але дієвий

     Tatarchuk пише:
     > Я кажу не про загальну конкуренцію, абсрактну чи ще якусь, а про реальну загрозу втратити зарплатню або місце в номенклатурі.

     Си сподіваю, що Вам відома є ріжниця з поміж б'юрократією та номенклятурою.
     Місце у службі мона втратити через не здатність виконувати службові обов'язки.
     Місце в номенклятурі мона втратити лише через не ласку начальника. За будь яких здібностей що до виконання служби.


     > Тому не розумію, чому ви з таким же як в мене підходом до можновладців зперечаєтеся з цього пункту.
     >
     > Українську мову знати обов'язково, це забезпечує 1/2 окладу. Інші мови оцінюються по 1/4. можна їх не знати, тоді нанімай сєбе секретара рускофона. Я ж кажу, швайцарський план.

     Ваш плян не враховує ту, прикру безумовно, обставину, що що більшість державних службовців в Україні мислять се, як номенклятурники. Для зреалізації Вашого пляну треба привести до служби надзвичайно велику кількість нових людей. А ще,-- змінити законодавство. ;)
 • 2006.03.07 | Karim

  Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

  Ура
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.07 | CYM-XAPKIB

   Re: Харків"ські депутати таки винайшли собі "регіональний язик"

   Петро І: “...сей малороссийский народ и зело умен и зело лукав: он, яко пчела любодельна, дает Российскому государству и лучший мед умственный, и лучший воск для свещи Российскаго просвещения, но у него есть и жало. Доколе россияне будут любить и уважать его, не посягая на свободу и язык, дотоле он будет волом подъяремным и светочью Российскаго Царства; но коль скоро посягнут на его свободу и язык, то из него вырастут драконовы зубы, и Российское царство останется не в авантаже”.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.08 | Адвокат ...

    Ги-ги. Моцькалі завжди були знані тим, що казали почасти

    розумні речі, але діяли,-- "строґо до наоборот от сказаноґо".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua