МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Святу 8 Березня сьогодні - 95 років (л)

03/08/2006 | mirgor
Ідея встановлення спеціального дня солідарності трудящих жінок всього світу в боротьбі проти пригноблення, нерівності, за свої права була висунута відомою німецькою революціонеркою Кларою Цеткін 1910 році на жіночій конференції в данській столиці Копенгагені.

День 8 березня був вибраний для свята жіночої солідарності не випадково. 8 березня 1857 року текстильниці Нью-Йорка пройшли маршем вулицями міста, протестуючи проти низьких заробітків і поганих умов праці. У 1908 році пройшли масові демонстрації, що вимагали заборони дитячої праці, поліпшення умов на фабриках і надання жінкам права голосу. Наступного року соціалістична партія Америки проголосила останню неділю лютого Національним жіночим днем.

Вперше Міжнародний жіночий день відзначався у ряді країн Європи в 1911 році. З кожним роком число країн, в яких на тому або іншому рівні віддзначалася ця дата, росло, і в 1970-і роки 8 березня було проголошено ООН як Міжнародний жіночий день.
З перших років радянської влади він став державним святом, з 1965 року цей день став неробочим. Існував і його святковий ритуал. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики щодо жінок.

Поступово Міжнародний жіночий день в країні втрачав своє політичне забарвлення. Після розпаду Радянського Союзу день 8 березня відзначається в Україні, Росії, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдові, Таджикистані, Туркменії, і Білорусі як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері;

РІА "Новости"
http://unian.net/ukr/news/news-110070.html

Відповіді

 • 2006.03.08 | mirgor

  Юлія Тимошенко вітає жінок з 8 березня(л)

  Дорогі мої жінки! Любі мами, бабусі і доньки! Вітаю Вас із першим святом весни - справедливо, що це саме жіноче свято. Сьогодні за вікнами ще зимно і, подекуди холодно, але весна все одно переможе! Переможе добро, любов і справедливість!

  http://byut.com.ua/ukr
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.08 | mirgor

   “Наша Україна” вітає всіх жінок із 8 березня(л)

   Дорогі жінки! “Наша Україна” вітає Вас із Міжнародним жіночим днем і бажає палкого кохання, уваги й тепла з боку Ваших обранців, злагоди й добробуту у Ваших оселях, здійснення потаємних мрій. Особливо приємно вітати Вас напередодні весни, коли природа пробуджується від зимової сплячки. Ваша присутність, турбота та увага завжди надихають чоловіків до життя і праці! Ми дякуємо Вам за те, що Ви з нами, за те, що Ви є берегинями наших осель, даруєте радість і затишок, кохання і вірність, піклуєтеся про дітей.

   Нехай свято буде щедрим, безтурботним і веселим!

   З роси й води!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.08 | mirgor

    З нагоди Міжнародного жіночого дня тюльпан названо <Ющенко>(л)

    У Маріїнському палаці Президент України Віктор Ющенко взяв участь в урочистій церемонії нагородження жінок з нагоди Міжнародного жіночого дня. Відповідно до Указу Глави держави державні нагороди та відзнаки видатні українки отримали за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та материнську самовідданість.

    Звертаючись до присутніх на церемонії жінок, Президент підкреслив надзвичайну роль, яку відіграє жіноцтво в усіх сферах життя нашої держави. Глава держави згадав імена видатних співвітчизниць, які зробили вагомий внесок у розвиток України на різних етапах її історії. «Україна пишається своїми жінками», – наголосив В. Ющенко.

    Глава держави привітав жінок із святом 8 березня та побажав їм, а в їх особах – мільйонам українок – щастя та всіляких благ.

    У церемонії також взяли участь Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров,
    Віктор Ющенко взяв участь в урочистій церемонії нагородження жінок з нагоди Міжнародного жіночого дня

    Глава Секретаріату Президента Олег Рибачук, член Національної ради з питань культури і духовності В’ячеслав Брюховецький.

    Після нагородження в Маріїнському палаці також відбулася презентація тюльпана, який названо «Віктор Ющенко». Селекціонери з Нідерландів привезли до України квітку помаранчевого кольору, що вперше зацвіла шість тижнів тому. В офіційному сертифікаті тюльпана зокрема зазначено: «Цей сорт тюльпана... є помаранчевого кольору, який представляє і нагадує Помаранчеву революцію». У світі «іменних» тюльпанів свого часу були удостоєні такі відомі особистості, як Джордж Буш, Білл Клінтон, Нельсон Мандела, Альберт Ейнштейн, Дайана Росс, королеви Нідерландів та Великої Британії.

    Директор нідерландської компанії «Новаторські тюльпани» Франк Тіммерман підкреслив, що виведення тюльпану «Віктор Ющенко» є знаком поваги та підтримки Президента України та українського народу на шляху подальшої розбудови демократії в Україні. В. Ющенко високо оцінив жест голландських квиткарів. «Це не тільки витвір рук людських – це спосіб, у який Україні та її народу висловлено підтримку», – сказав Президент.

    На презентації також були присутні дружина Президента пані Катерина Ющенко, діти Андрій та Віталіна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua