МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ ще так низько не падав. Післямова

03/09/2006 | Вячеслав Хаврусь
В суботу, 25 лютого, моїми стараннями в стрічці новин Майдану з’явився матеріал з приводу події, свідком якої я став (наводжу повністю):
БЮТ ще так низько не падав

Кореспондент Майдан-ІНФОРМу кілька хвилин тому став свідком ганебного явища, яким раніше займалися лише кучмісти.

Місце події: Київ, пр.Науки, міні-парк поруч з зупинкою “Caлют” (в напрямку метро “Либідська”)

Суть події: З солдатської похідної кухні під прапором блоку Юлії Тимошенко солдати роздають гречану кашу, а поруч на столику всім бажаючим особа в цивільному розливає горілку. На цьому ж столику лежать вітальні листівки з надписом “23 лютого З ДНЕМ ЗАХИСНИКА БАТЬКІВЩИНИ!”. З гучномовців у будинку неподалік лунає патріотична музика радянських часів.

Звичайно, перемогти на виборах хоче багато політичних сил. І для цього використовують різні методи. От лише для однієї з помаранчевих сил зазначений метод є новим – раніше дармовим кормом та залученням до проведення агітації бюджетних працівників (напр., солдат) страждали лише ПРУсаки, МИші, СДПУ(нуль) та інші кучмісти. Що далі чекати від блоку Юлії Тимошенко?

Відразу після появи цього матеріалу на Вільному Форумі Майдану розпочалася величезна сварка (див. тут: http://www2.maidanua.org/n/free/1140871616), в якій Майдан звинувачували у продажності та ледь не у всіх смертних гріхах. Після того, як всі пристрасті вляглися, на пропозицію Пані (пояснення для тих, хто не відвідує ВФ: її повне ім"я - Наталка Зубар, вона є найактивнішою та авторитетною дописувачкою Майдану з часів його заснування) я вирішив написати статтю, в якій хочу викласти свої аргументи та пропозиції для помаранчевих партій, які вийшли вслід за громадянами України на Майдан Незалежності в листопаді-грудні 2004 року. Викласти для того, щоб наведений приклад для них став уроком на майбутнє.

По-перше. Для того, щоб збагнути деякі причини нинішніх негараздів, пропоную ознайомитися з моїм баченням навколишнього світу, яке викладено в наступній величезній статті "Ми не бидло, ми не козли? – Раби!" з 4 послідовних частин:
Частина 1: http://maidan.org.ua/static/mai/1137959533.html
Частина 2: http://maidan.org.ua/static/mai/1138542796.html
Частина 3: http://maidan.org.ua/static/mai/1139771726.html
Частина 4: http://maidan.org.ua/static/mai/1140983520.html

Це той інструмент, який міг би бути зручним для оперування у викладеній ситуації. Якщо Ви все це діло прочитаєте (я дуже в тому сумніваюся, багато з відвідувачів Майдану прагнуть лише видовищ, які для них має влаштовувати адмінгрупа з новинарями, або лише люблять сидіти перед комп’ютером та проявляти чудеса героїчної бездіяльності або трендіти по ділу і без діла), то зрозумієте, що я ще дав ще надто делікатну назву новині. Так, назва маніпулятивна, але я на це йшов свідомо, бо це той випадок, коли БЮТ переступила символічну межу, з-за якої на мою думку дороги назад вже нема. І саме скандальністю назви я хотів дати зрозуміти всім помаранчевим партіям (в т.ч. і БЮТ), що так робити НЕ МОЖНА.

По-друге. Особисто я до згаданої події як новинар Майдану і в повсякденному житті уникав мочілова помаранчевих (старатимуся стримуватися і в майбутньому), якщо вони навіть давали для цього підстави. Хто мене знає, той підтвердить, хто не знає - доведеться повірити на слово. Ба більше - до жовтня місяця минулого року переконливішого фаната та агітатора за Юлю з БЮТ ще варто було б пошукати. Однак після тої хєрні в напрямку розколу помаранчевої команди і як наслідок реанімації голубих, що стало наслідком подій осені 2005 року, мій запал видохся, і тому до цього дня я ще не уявляю, за кого буду голосувати. Так що закид в мій бік щодо агітації за НСНУ шляхом мочілова Юлі я теж відкидаю.

По-третє. Якщо Ви прочитали всю мою статтю, то можете здогадатися, що вибір 26-го березня особисто для мене стоятиме по межі: чи сприяє партія збереженню Людини та її розвитку, розширенню її свобод, чи вона розглядає Людину як бидло, яким треба користуватися. І саме політику збереження Людини та навколишнього світу я намагатимуся проводити в своїй новинарській діяльності тут на Майдані. Для мене не дивним було б, щоб розлив горілки та роздачу каші солдатами використовували б ПРУсаки, МИші чи обрізані вкупі з вітрянкою. З ними все зрозуміло - ми для них просто бидло, яке треба трусити на бабло та затикати рота, щоб не вякали, або по команді господаря має відкривати рота на задану тему. І саме за ці риси кожен з сотні наших новинарів мочить янучар в новинах щодня. Однак, коли та політична сила, яка стояла на Майдані проти кучмізму і клялася у вірності народу, починає використовувати кучмівські методи - то чому я маю мовчати? Тим більше, що для її просування починаючи з 2001 року я зробив набагато більше (не будучи партійцем), ніж деякі з новоявлених "членів партії".

Тепер повернемося до того, що я недосказав в новині. Місце роздачі корму та бухла вибрано не випадково. В цьому місці на пр. Науки найбільший людський потік, який концентрується з навколишнього району для поїздки до ст.метро Либідська зі згаданої в новині зупинки тролейбуса. Тема святкування “дня захисника Вітчизни” (якому на мою думку разом з іншими святами радянських часів треба дати спокійно померти, натомість запропонувавши свята на основі нашої історії) використовувалася в агітації багатьма партіями протягом кількох днів. Вранці 23-го по дорозі на роботу я побачив оголошення про те, що блок МИшей запрошує всіх чоловіків на 11-у годину відсвяткувати День захисника Вітчизни. Я здогадувався, що там буде по повній програмі випити і закусити, тож дуже хотілося зайвий раз постібатися з литвинят. Бо в офісі МИшей неподалік вони регулярно роздають пенсіонерам різні продуктові набори. Я збирався теж сходити подивитися на ту п’янку, але на жаль, не зміг вибратися з роботи. Навіть назву придумав для можливої новини, теж маніпулятивну: "Халява, сер!" Однак, я зовсім не сподівався, що через 2 дні мені доведеться писати новину проти помаранчевої сили, яка застукана за використанням адмінресурсу (солдати) та безцеремонним споюванням виборців з нагоди совкового свята.

Отже, в суботу 25 лютого я проходив повз те місце, яке згадане в новині. На невеличкому п’ятачку там тулилися намети: НСНУ, 2 намети БЮТ, рИгіони, социки, МИші. Більшість агітаторів (крім правда рИгіонів та НСНУ) так або інакше були застукані за поїданням халяви, або десь поруч в наметі лежав порожній пластиковий посуд. Що робилося поруч з пересувною кухнею треба було бачити: поміж охочих до халяви також тусовка бомжів і місцевих алкоголіків, бруд у вигляді розкиданого пластикового посуду, в кучі валяються вже розлиті пляшки горілки. Неподалік біля будинку стояли кілька столиків, де теж йшло поїдання халяви, там же стояли колонки, з яких лунали радянські пісні.

І після цього хтось скаже, що БЮТ зробила гарну справу? Я розумію, якби вони наприклад десь посадили парк або влаштували прибирання забрудненої території, а потім для учасників доброї справи влаштувати закуску з легкою випивкою. Це зрозуміло. Але так тупо копіювати звички янучар та опускати Людину - вибачте, номер не пройде. Не для цього ми вийшли на Майдан, і не для цього я в свій час доклався до просування БЮТ.

Ще одна історія. Під час президентських виборів я працював у виборчій комісії з однією тітонькою. Днями вона телефонувала, запрошувала знов в комісію. Слово за слово, я почав питати про неї. Лише зараз для мене виявилося, що вона є членом БЮТ з найстрашніших кучмівських часів - чи то з 2000 чи 2001 - не пам’ятаю точно, але до парламентських виборів 2002 року. Так от, вона розповіла, що до них в партію після перемоги помаранчевих прийшла купа нових людей, щоб пробратися в Ради. Таких робочих конячок, як вона, яка працювала в найстрашніші часи, зараз просто виживають з партії. Її голос зник. Подібна ж ситуація в Голосіївському осередку СПУ. Так що мені не дивно, що БЮТ в наведеній ситуації діє типово кучмістськими методами.

Прошу зрозуміти, що бомжі та алкоголіки в цій історії - це штрих. Я вважаю, що обидлячування виборців шляхом примітивного наливання горілки - дуже дурний знак для помаранчевої сили. Це знак, що процес проникнення кучмістів в місцевий осередок вже незворотній, вони переступили межу, за якою подальше падіння вже незворотне. І це остаточний знак для мене також як для виборця, що голосувати за БЮТ принаймні на місцевих виборах вже нема сенсу, бо місцевий осередок своїми діями пропагує не розвиток, а руйнування свідомості людей.

Крім того, хочу зупинитися на методах агітації, які мала б використати БЮТ (чи інша помаранчева сила), щоб мені сподобатися. Все крутиться знову ж таки довкола наведеної вище статті “Ми не бидло, ми не козли? – Раби!”, а саме збереження та розвитку Людини, а також навколишнього світу. Ось перше, що мені приходить в голову.
1. Ще до парламентських виборів 2002 року я намагався достукатися через доступні мені канали до керівництва Нашої України. Ідея полягала ось в чому. Я, як колишній учасник шкільних та студентських олімпіад з точних наук бачу, що зараз цей рух занепадає. Чим погано було б під егідою якоїсь з помаранчевих сил задіяти відповідні організаційні та матеріальні ресурси для відродження цього руху? І це має бути не під вибори, а щороку на постійній основі. Робиться неслабий піар політичній силі, а також корисна всім нам справа в плані популяризації освіти.
2. Підвищення правової культури громадян. Наприклад, мені дуже сподобалася втілена громадським активом Києва серія брошурок "Азбука.." (далі на вибір "...владельца недвижиости", "...потребителя", "...студента", "...пенсионера", тощо).
3. В селах у нас надто низька культура землеробства, тваринництва, садівництва, тощо. Можна було б під егідою політичної сили зробити пересувні виставки з пропагандою культури сільськогосподарського виробництва. Вигода потрійна, як розумієте - і виробникам техніки-насіння-добрив, і селянам, і партії. Якось же Польща домоглася успіху в cільському господарстві? Як? Для мене це питання. Допомогти вирішити його могла б політична сила.
4. Розвиток та пропагування альтернативних джерел енергетики для малого бізнесу та домашнього господарства. Чим не задача для партійного піару з одночасним здійсненням корисної справи для громадян та держави для зниження енергетичної залежності від Росії?

Ну можна було б ще щось придумати. Для мене головне - щоб помаранчева партія сприяла розвитку Людини і збереженню навколишнього світу.

P.S. Горілку на тому збіговиську я не пив, кашу не їв, так що звинувачувати мене в помсті за несмачну кашу або малу кількість випитої мною горілки нема сенсу. Лише поцупив у них зі столу листівку з надписом “23 лютого З ДНЕМ ЗАХИСНИКА БАТЬКІВЩИНИ!”, яку намагався всім бажаючим втюхати мужик, який стояв на розливі. Втім, листівок і так ніхто не брав, бо прийшли за горілкою.

Матеріали з Майдану для додатково ознайомлення:
Галя Койнаш: Весьма циничный и беспардонно примитивный подход...
Вадим Джувага: Міф про 23 лютого
Гумор: Сміятися чи плакати?

Відповіді

  • 2006.03.09 | Арій

    Re: БЮТ ще так низько не падав. Післямова

    Я б навпаки, похвалив би БЮТ саме за цю акцію. Адже, якщо вони хоч 1 голос забрали в ПРУ, КПУ та ін. (не секрет, що серед ветеранів немало прихильників комуністів), то й тоді слава їм за це! А сидіти собі в теплі перед монітором і критикувати все огульно - так це кожен зможе. Краще б свою акцію (таку, що відбирала би голоси в червоних і голубих)якусь задумав і провів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | anorma

      за що хвалити?

      яка різниця в кого забрали голос якщо вони однакові??

      і ті і ті - голуба банда
      і ті і ті - вороги україни
      і ті і ті - "працюють" з виборцем однаково і виборець в них на однаковому місці в списку "добрих діл" - на останньому
  • 2006.03.09 | SpokusXalepniy

    В Україні по-справжньому ПАЛ лише СЄКАМ.

    Зразу зізнаюсь, що різноманітних багатотомних праць дописувача, на які він неодноразово посилався в дописах я не перечитував. Мабуть з тим і помру. :((

    Вячеслав Хаврусь пише:
    > В суботу, 25 лютого, моїми стараннями в стрічці новин Майдану з’явився матеріал...
    Я згоден з тим, що цей матеріал цілком зважує на те, щоб він уклався точно в стрічку.

    > ...Я розумію, якби вони наприклад десь посадили парк...
    Ось тут я бачу замало фантазії.
    Набагато краще було б зробити дружню (по відношенню до НСНУ) акцію. Зважаючи на дату 23 Лютого (крім військового дня, ще й день народження бджоловода) треба було, крім того, щоб посадити садочок біля хати, ще й розставити вулики. А к виборам - 26 березня - як раз зібрати мед.

    > Крім того, хочу зупинитися на методах агітації, які мала б використати БЮТ...
    > 1. ...Чим погано було б під егідою якоїсь з помаранчевих сил задіяти відповідні організаційні та матеріальні ресурси для відродження цього руху [шкільні олімпіади з точних наук]? І це має бути не під вибори, а щороку на постійній основі.
    Ця думка (що підкреслено мною) дуже багато каже про вашу здібність саме до точних наук. Нагадую, що розмова йде про передвиборчу агітацию.

    > 2. Підвищення правової культури громадян. Наприклад, мені дуже сподобалася втілена громадським активом Києва серія брошурок "Азбука.." (далі на вибір "...владельца недвижиости", "...потребителя", "...студента", "...пенсионера", тощо).
    Як передвиборна агітація все ж таки найкраща брошура, мабуть, "Правила противопожежної безпеки". Люди напевно б ночами читали.

    > 3. В селах у нас надто низька культура землеробства, тваринництва, садівництва, тощо. Можна було б під егідою політичної сили зробити пересувні виставки з пропагандою культури сільськогосподарського виробництва.
    Причому - наполягаю - пересувні виставки мають пересуватися разом з худобою. Тоді не треба було б пересувної військової кухні. Прослухав лекцію, подоїв корову, випив парного молока (замість горілки) і пішов голосувати.

    > 4. Розвиток та пропагування альтернативних джерел енергетики...
    Тут і гадати нічого! Використити енергію величезної маси народу, яка зібралася при роздачі "Правил противопожежної безпеки" (див. п.2 вище).

    > P.S. Горілку на тому збіговиську я не пив...
    А перед написанням всього цього? Ну, щоб увійти в образ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Nemesis

      Не можу змовчати!

      SpokusXalepniy пише:

      > "Правил противопожежної безпеки"


      А насправді вони "Правила протипожежної безпеки", я і сам з насолодої читаю.

      > Набагато краще було б зробити дружню (по відношенню до НСНУ) акцію. Зважаючи на дату 23 Лютого (крім військового дня, ще й день народження бджоловода) треба було, крім того, щоб посадити садочок біля хати, ще й розставити вулики. А к виборам - 26 березня - як раз зібрати мед.

      Дуже корисна акція, хіба лише запах меду може чисто випадково приманити ведмедя, який тоді несподівано вискочить з-за кущів з криком "Прєвєд!".
      Для справедливості скажу, що знатний бджоляр пан В. Ющенко схоже того ведмедя вже підманив.

      http://img.adme.ru/2006/03/01/5377/picture.jpg

      Вемедь і в Гамериці ведмедь:

      http://www.brooklynart.com/lurie/Bear_Surprise-2.jpg

      Ведмеді взагалі є дуже підступними:

      http://ziza.ru/other/022006/20/preved/preved_024-ziza.jpg
      http://www.ljplus.ru/img/u/n/untitled_3/34557_10108.gif


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".