МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

5-та річниця подій на Банковій

03/09/2006 | Ю_Ф_
ьогодні відзначаємо День народження Т.Г.Шевченка! і 5-ту річницю подій на Банковій!
У цей день у Києві відбулося найбільше протистояння народу і режиму Кучми.
Хто, що може згадати про той день? Інтернет в той час ще не був таким поширеним.

Відповіді

 • 2006.03.09 | alx_1904

  Re: 5-та річниця подій на Банковій

  Ю_Ф_ пише:
  > ьогодні відзначаємо День народження Т.Г.Шевченка! і 5-ту річницю подій на Банковій!
  > У цей день у Києві відбулося найбільше протистояння народу і режиму Кучми.
  > Хто, що може згадати про той день? Інтернет в той час ще не був таким поширеним.
  Моя машина была единственная частная, которая там ночевала - как всегда воспользовался бесплатной самой охраняемой стоянкой в стране :lol: и пошёл отмечать 8е марта, утром естественно не забрал, и был ооочень приятно удивлён, когда на след. день обнаружил её целой и невредимой. :lol:
  А ещё помню заявление "трёх" и как ющ назвал фашистами всех участников. :gun:
  И помню, как большинство чиновников поддерживали оппозицию до столкновений и изменили своё мнение после штурма администрации. ИМХО попытка штурма была ненужной и мирные демонстрации дали бы гооораздо больше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.09 | Кравчук

   Re: 5-та річниця подій на Банковій

   Ще до 9 березня було зрозуміло - буде жорстке протистояння.3 міся-ці вимотуючого протистояння - не дали очікуваних результатів. Кучма і К. оклигали і перейшли в наступ. Ми програвали.
   В штабі оппозиції не було вироблено стратегії , не було єдиного керівництва. Не було і порядку в організації демонстрацій. Вже після першої демонстрації, здається 18 грудня, коли унсовці , під впливом Корча, помяли перші шеренги своїх в намаганні прориву до Верховної Ради, потрібно було зробити належні висновки. Але вони керівництвом акції чомусь не були зроблені. Що це недбалість - чи надія що при часі Х хтось неконтрольований зробить всю справу? Така собі а-ля Югославія.
   Не знаю.Особисто я, після наметового містечка, після горя і людського болю, що там відчув, був готовий до рішучих дій. І знав на що йду(юр.фак. КНУ).Віри в чиновників від революції не було. Чого варта тільки пика Місюри в дубленці і шапці, наїджаючого з контролем в табір(молоді социки перемерзали без головних уборів, в бідненьких курточках).
   Отож 9 березня вранці добре підготувавшись:взяв мед.сумку, тепло вдягнувся,навпроти серця помістив залізну пластину, написав лист батькам з своїм баченням ситуації, я виїхав до парку Шевченка - і почалося. Побили Семенюк, жорстко "Беркут" пройшов крізь студентиків зі Львова.Перша сутичка з міліцією.
   Походи до Управління МВС. Мітинг біля Тараса - тут незрозуміло хто почав бити і скручувати соціалістів . Знову жорстка сутичка, підбіг Тополя зі своїми - добряче допоміг.
   Похід на Банкову через МВС. Плентаючи повз Банкову, з ранку на ногах, був уражений - зі сторони мусорів, інакше не назву, в людей полетіло каміння. Біля мене впав журналіст із "Товариша" Стрельников Андрюха з камнем в лобі, а в натовпі ж й шли жінки і майже діти - студентики. Гнів вдарив в голову - рванув на шеренгу "космонавтів" - зараз побачите гади, що це вам не беззахисних людей бити, хотілося грудьми проламати шеренги і прорватися до будівлі, до падлюк, що завдали скільки горя людям. Викинути їх на смітник, поставити навколішки перед дітьми і матірю Гонгадзе, перед мільйонами знедолених безпритульних дітей , наших матерів і батьків.
   Не змогли прорвати шеренги - не були готові тактично і було нас мало...Вибачте,що стали "провокаторами", що збили "натиск" на Кучму, що показали "нецивилізованість", що підставили всю тодішню білокраватну опозицію,що чиновники відвернулися від УБК, вибачте нас , несвідомих і недалеких, що перелякали вас ...
   Далі - не змогли мене взяти на вокзалі міліціянти,арешти друзів, весілля яке було заплановане у мене 27 березня не відбулося, на роботі шеф повідомив , що приїздили з СБУ, перевіряли офіс, що дуже не добре це.Якось зразу навколо мене утворився ваакум - ніхто не хотів попадати в поле зору разом з держ.злочинцем.Саме неприємне було в тому, що від нас зразу ж відхрестилися велика кількість наших старших товаришів - політиків.
   Полазивши пару місяців без роботи і побачивши відношення навіть своїх однодумців до проблем "бойовиків 9 березня", я сплюнув через плече і поїхав працювати за кордон спортивним тренером.В зону йти я не схотів,можливо я зробив це не по-геройському, але коли я бачу очі своїх дітей,народжених за кордоном в людських умовах і в доброму оточені навіть незнайомих людей, я думаю , що вчинив вірно.
   PS.Помаранчеві події з своїми друзями розпочав з Контрактової 21 листопада.Близькі друзі наказали консультувати їх, як " досвідчену людину", в перепитіях вуличної боротьби.Ми знову були готові йти до кінця,тільки вже набагато краще готові.
   Гризню між учасниками УБК,Помаранчевої команди спрймаю як вияв браку простої освіченості - не ті книги в дитинстві вони майбуть читали.З тієї ж опери що й після 9 березня 2001.
   Дуже негарно поступила наша влада з хлопцями , що відсиділи по справі 9 березня.
   Часи важкі, для звичайних громадян, що вже й говорити про звільнених з зони, їм надзвичайно важко знайти себе в житті.І знову таки політики кинули їх вчергове.КЛМНФ.. Може ми щось придумаємо разом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | UNIK

    провокатор не треба писати і згадувати корчинського

    його там не було ні 18 ні 9.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Кравчук

     Re: провокатор не треба писати і згадувати корчинського

     Уніку - коли кидаєш такі слова будь готовий за них відповісти(це про провокатора).
     А про Корча, то тебе там точно не було (18 грудня). А 9 березня Корча не було, бо його після 18 виключили з УБК.
     Так що вибачись і не спіши чіпляти ярлики, тим більше незнайомим людям.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | observer

     був. тількі акція 19го а не 18го (-)

   • 2006.03.10 | Ю_Ф_

    Провокація влади

    Дійсно, демонстранти не збиралися робити сутичку, колона перед Банківською вирівнялась і пішла вниз не наближаючись до кордону "яйцеголових".
    Але ... Дивно, але метрів за 20 вниз по Костьольній по всій ширині вулиці виявилась велика кучугура снігу. Хід колони уповільнився, люди зупинилися, полетіли яйця(залишились після МВС) в сторону кордону, а провокатори почали під"юджувати людей.
    На власні очі бачив, коли після того, як вже некерований натовп "розкачався" і почалась катавасія, із колони демонстрантів вийшло з десяток молодиків у чорних куртках, з прапором УНСО !!? і пішли в сторону Бесарабки, спокійно пройшовши крізь міліцейський кордон.

    У цей же, чи на другий день на ТБ був прямий ефір із тодішнім головним міліціонером Києва Савченком. Дивним чином вдалося додзвонитися і розказати своє враження як очевидця, на що С., паскуда, обізвав мене! провокатором.
    (Тепер він вже генерал, на великій посаді, якось повідомлялося, тільки не в Києві, і як тепер каже Свистович таких не можня звільняти !?)
    Це - свідчення учасника демонстрації 9-03-2001.
 • 2006.03.09 | Кравчук

  Re: 5-та річниця подій на Банковій

  Вибачаюсь - саме 19 грудня.
  Уніку - і де такий баран взявся на форумі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua