МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Протестні акції та сутички у Харкові!

03/09/2006 | CYM-XAPKIB
9 березня в Харкові о 10 годині, в день народин Тараса Шевченка, біля його пам'ятника відбулася акція проти того, що російську мову запроваджено як офіційну в Харкові. Акцію провели: ХОО Всеукраїнського об'єднання "Свобода", молодіжна громадська організація "Патріот України", инші українські громадські організації та числені небайдужі харків'яни. Спочатку ці організації голосно засудили дії міської влади. Міські можновладці прийшли покласти квіти до пам'ятника, але під крики "Ганьба!" й "Лицеміри!" в міського голови Шумілкина, за поданням якого введено офіційну російську мову в Харкові, та в обласного голови Авакова (вони обидва - члени НСНУ) було забрано квіти та не допущено до пам'ятника.
Після цього "прогресивна соціялістична партія" Вітренко намагалася підійти до пам'ятника з прапорами й покласти квіти. Відбулася сутичка, в якій українські сили не допустили пспу до пам'ятника, поламали й забрали вітренківські прапори, не дали покласти букети з символікою "пспу".
З 11 години розпочався мітинг, на якому КУН і НРУ також різко засудили запроваджену офіційність російської мови.

Інформаційна агенція УКРСХІД

Відповіді

 • 2006.03.09 | Хар-Бін

  Інформаційний супровід

  Передайте цим клоунам, що про такі акції треба громадськість, курва, попереджвати, а не серед своїх галушкоїдів соплі жувати.
  Якби була нормальна реклама, можна було ще й Добкіна десь виловити :).
  Як я ненавиджу рухівців за їхню невдалість!!!!
  Насправді, це я просто ображаюся, що не знав, а тому не прийшов%)
 • 2006.03.09 | Предсказамус

  Молодці! Вдячність пана Добкіна вам гарантована. Вітречихи також

  Напевно щє Янукович з Ахметовим приєднаються. Вони за місяці своєї пропаганди не зробили того, з чем ви за кілька годин впорались.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

   Вони надовго запам"ятають сьогоднішній день!

   У Харкові Аваков(НСНУ),Добкіна(ПР),Кернес (спочатку був помаранчевим, а потім став блакитним)є співласниками 7 каналу, погляди їх подібні(комегції їх вчити не тгеба). Вітренківці надовго запам"ятають сьогоднішній день).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | Предсказамус

    Ми теж

    Коли вашими молитвами голубі наберуть по 5-10 відсотків більше, ніж сподівались, харків'яни будуть вам безмежно вдячні. Особливо за мера Добкіна та прем'єра Януковича...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | afterstep

    дійсно, вдалі тріумфи - вони пам'ятаються.

    А особливо, якщо тріумф спонтанний - прийшли якісь небайдужі хлопці і за годину-дві та абсолютно безкоштовно зробили замість тебе те, на що ти марно тривалий час витрачаєш гроші та зусилля.
    Слава Україні!
    PS: хлопці, навчіться думати якось не так прямолінійно. А то, направду, шкодливий кіт - і той за вас винахідливіший. Чи вам гірчиця в задниці пекла робити баламуть за 1.5 тижні до виборів? зробили би відразу по тому! А то, як в старому анекдоті "Мій Абрам завжди як не люди - то в гівно вступить, то в партію..."
  • 2006.03.09 | catko

   вас би та й 15.10.2005 на хрещатик...(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.03.09 | Patrick

  Молодці! Єдині, хто наважився не жувати соплі,

  а дати жорстку відсіч ВОРОГАМ, незалежно від їхнього окрасу!!! Пане Предсказамусе, а що вас не влаштовує? Можливо методи? 5 років тому були застосовані також не вельми чемні методи, так що, тоді теж не варто було так чинити?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.09 | __

   Re: Молодці! Єдині, хто наважився не жувати соплі,

   Patrick пише:
   > ....не вельми чемні методи, так що, тоді теж не варто було так чинити?

   око за око? і далеко ми будемо з такою методою?....
  • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

   Переляканий Шумилкин

   Цікаво, яке було бліде та пререлякане обличчя Шумилкина, бо його трохи не натовкли, але хтось розвернув його та виштовхнув з натовпу. У той момент, напевне, відчув, що може відповісти за русифікацію
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | SpokusXalepniy

    Результати остаточної перемоги не важко підрахувати: ...

    Вам віддадуть Шумілкіна, іншій частині України - Януковича.
   • 2006.03.09 | Patrick

    Re: Переляканий Шумилкин

    Я ось одного не розумію - вони шо (Шум та Аваков) - без охорони були? Наступного разу мабуть будуть обачливіші...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

     Re: Переляканий Шумилкин

     Вони на стільки переконані, що Харків зросійщений, що не очікували такого опору. Ба, й мікрофони поставили. Але не так сталося, як гадалося...
  • 2006.03.09 | Предсказамус

   Влаштовує - не влаштовує

   Перше та єдине, що мене не влаштовує, це капітуляція нацдемів на Сході України. Спочатку нас сдав Ющєнко, коли призначив в меморандумі Януковіча нашим представником. Потім НСНУ, який повисовував на мерів публіку на кшалт нашого Шумілкіна. А зараз ось "небайдужі хлопці" наочно продемонстрували харів'янам, які небезпечні та агресивні оті націоналюги.
   Зрозуміло, що десь на Заході та частково в Центрі їм будуть аплодувати. Але політични сили, які мають намір перемагати на виборах, ніколи не йдуть на такі силові акції за два тиждні до голосування.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

    Ми не будемо лицемірами, навіть перед виборами

    Предсказамусе! Ми не будемо лицемірами, навіть перед виборами. Введеня російської мови як офіційної наштовхнулося на опір, тривалий опір.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Предсказамус

     Ліцемірство та мудрість - різні речі.

     Сподіваюсь, Ви добре розумієте, що ніхто за ці 15 років незалежності навіть пальцем не поворухнув, щоб довести харків'янам не словом, а ділом значення української мови та культури. Бо це робиться не акціями, заборонами та законами, а створенням привабливого культурного україномовного продукту, починаючи від попси (серіалів, бойовиків, пісень) і закінчуючи україномовністю людей, що користуются загальною повагою. Може грошей не вистачило, може часу - не знаю, але то є факт.
     Зараз ви вирішили продемонструвати свою незгоду з рішенням міської ради, але зробили це тупо та агресивно. Більш того, тоді, коли голубим вкрай необхідно продемонструвати, яка влада (національно-демократична) погана. Бажали ви того чи ні, але допомогли голубцям дуже.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.09 | catko

      а що предсказамус зробив для українізації харкова за 15років?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.10 | leticia

      Re: Ліцемірство та мудрість - різні речі.

      Частково згодна з Вами, Предсказамус, але головне - не те.
      По-перше,те, що вчора відбулось біля пам'ятника - закономірний результат нахабного і цинічного рішення міськради. Про його конфліктогенний характер попереджали шумілкіна ректори провідних харківських вузів, а також керівники деяких громадських організацій. Аргументовану позицію висловив Захаров у своєму листі до мера з приводи Хартії про мовні меншини. І що,"далекоглядні" керівники харківського НСНУ щось зробили для того, щоб недопустити спекуляції на цьому питанні з боку міськради?
      Тому 6 березня було перейдено останню межу,за якою може бути тільки самознищення українців. Вчора настав момент істини. Він співпав з передвиборчим моментом. Але не потрібно плутати причинно-наслідкові зв'язки. "Небайдужі хлопці", як хтось тут їх назвав, стали виразниками почуттів тих харків'ян, які кожного дня відчувають на собі битовий шовінізм, не кажучи вже про повне нехтування державної мови з боку чиновників та їх повну безкарність за це.
      Кажуть, що у такому стані справ ми винні самі. Безумовно, тому 6 березня стало останньою краплею терпіння толерантних, поміркованих українців.
      Цікаво було подивитись на висвітлення засідання міськради "вільними" харківськими ЗМІ. 7 канал назвав пікетуючих націонал-патріотами, їх точка зору взагалі не була представлена. Нікому з депутатів не було цікаво послухати аргументи 5 представників пікетуючих, яких милостиво допустили на засідання, але навіть не дали слова. І ці люди ще щось говорять про провокації, шоу...
      Тоді що ми маємо: говорити про притиснення російської мови в Харкові-це демократія і інтернаціоналізм, а ті ж самі дії щодо української-націоналізм і бандерівщина.То може це вже діагноз?
      А якщо простіше подивитись на це питання- це проблема все-таки розумого розвитку і культури.
      А взагалі- маємо абсурдну ситуацію. Там, де повністю панує російська (наради у державних структурах,засідання райрад, міськради, у правоохоронних органах), не кажучи про кінотеатри, газети, журнали, вивіски на вулицях...потурбуватись ще раз про її захист.
      Це вже на рівні 15 лікарні.
      І це терпіти?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.10 | Предсказамус

       Re: Ліцемірство та мудрість - різні речі.

       leticia пише:
       > Частково згодна з Вами, Предсказамус, але головне - не те.
       Оце й погано, що весь час знаходиться щось важливіше, ніж обрання нормальної влади, в тому числі в Харкові.

       > По-перше,те, що вчора відбулось біля пам'ятника - закономірний результат нахабного і цинічного рішення міськради. Про його конфліктогенний характер попереджали шумілкіна ректори провідних харківських вузів, а також керівники деяких громадських організацій. Аргументовану позицію висловив Захаров у своєму листі до мера з приводи Хартії про мовні меншини. І що,"далекоглядні" керівники харківського НСНУ щось зробили для того, щоб недопустити спекуляції на цьому питанні з боку міськради?
       Я б це питання поставив інакше: що зробив блок НСНУ та його лідер для того, щоб в Харкові нарешті з'явився проукраїнський, популярний та кваліфікований політик? Як бачимо, нічого. Тому й висунули Шумілкіна, а зараз маємо те, що маємо: закономірний результат сдачі Сходу України кучміській ораві.

       > Тому 6 березня було перейдено останню межу,за якою може бути тільки самознищення українців. Вчора настав момент істини. Він співпав з передвиборчим моментом. Але не потрібно плутати причинно-наслідкові зв'язки. "Небайдужі хлопці", як хтось тут їх назвав, стали виразниками почуттів тих харків'ян, які кожного дня відчувають на собі битовий шовінізм, не кажучи вже про повне нехтування державної мови з боку чиновників та їх повну безкарність за це.
       В мене нема претензій до хлопців, що вийшли на вулицю. Є претензії до їх керманичів, що свою багаторічну бездіяльність знов прикривають політичною активністю юнаків.

       > Кажуть, що у такому стані справ ми винні самі. Безумовно, тому 6 березня стало останньою краплею терпіння толерантних, поміркованих українців.
       То може краще було б не Шумілкіних по площах відловлювати на радість Добкіним, а самим сісти та подумати - як це могло статися?
   • 2006.03.09 | Patrick

    Re: Влаштовує - не влаштовує

    Так, для тих, хто наматиметься продовжувати москалізувати Східну Україну і Харків зокрема, навіть прикриваючись красивими й "демократичними" європейськими хартіями, "націоналюги" є вельми небезпечними!
    СУМ правий - фарисействувати заради потрапляння до Ради - то уділ "трійки лідерів" та іже з ними!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Предсказамус

     Тому нехай воно все горить!

     "Згоріла хата - гори сарай" - це не моя логіка.Вибачайте.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.09 | anorma

      ваша ваша

      когда осенью гоп компания Тимошенко Туричнов Бродский Зинченко Томенко валили Президента,
      а я говорил что это плохо, что у нас будут проблемы в Крыму, будут проблемы с выборами, и вообще будут проблемы - мне только ставили тролей :)

      поэтому очень весело мне видеть как вы защищаете Шумилкина :))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.09 | Сергій Кабуд

       хм, щось в цьому дійсно є, нажаль(-)

      • 2006.03.09 | Предсказамус

       Президента теперь зовут "любі друзі"?

       anorma пише:
       > когда осенью гоп компания Тимошенко Туричнов Бродский Зинченко Томенко валили Президента, а я говорил что это плохо, что у нас будут проблемы в Крыму, будут проблемы с выборами, и вообще будут проблемы - мне только ставили тролей :) поэтому очень весело мне видеть как вы защищаете Шумилкина :))
       Я заметил, что защитники гоп-компании очень не любят называть друзів по именам, предпочитая этакое коллективное имя "Президент" :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.03.09 | anorma

        Re: Президента теперь зовут "любі друзі"?

        ну это в лопоухим можете рассказывать про любых друзив президента, бо всех их вместе Тимошенко перевесит, а теперь прибавить полсписка БЮТ ее любых друзив так вообще

        тур Бродского по Крыму с заявами что Матвиенко должен выбрать на какой он стороне и уйти - это что было?
        платежки Березовского это что было?
        заяви что Жвания с Бессмертным собираются убить Тимошенко - это что было?

        да чего уж прошлое ворошить, скоро воздасться и повспоминаем
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.09 | Предсказамус

         Угу, "МАМА!!!"="Юля!!!"

         anorma пише:
         > ну это в лопоухим можете рассказывать про любых друзив президента, бо всех их вместе Тимошенко перевесит, а теперь прибавить полсписка БЮТ ее любых друзив так вообще
         Я в курсе, что Вы свои заявления аргументируете, как максимум, собственными предположениями, поэтому оставляю без ответа.

         > тур Бродского по Крыму с заявами что Матвиенко должен выбрать на какой он стороне и уйти - это что было?
         :) И Матвиенко в результате остался. Томущо не сдался.

         > платежки Березовского это что было?
         Да, кстати, что это было?

         > заяви что Жвания с Бессмертным собираются убить Тимошенко - это что было?
         Не собирались? Слава Богу...

         > да чего уж прошлое ворошить, скоро воздасться и повспоминаем
         Вот и не тулите Юлю в каждую тему.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.03.09 | anorma

          да у вас других аругментов и нет

          або я нее я и хата не моя
          або юля женщина и ее мужики зобижают
          або мама
          что еще с юлязомби взять

          однако все таки эка вы с Шумилкиным в лужу сели
          неужели для вас Добкин=ПАПА?? :))
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.03.09 | Предсказамус

           Упорядочьте мысли

           Временно отсортируйте Юлю, а остаток приведите в читабельный вид. Покуда ничего не понял.
          • 2006.03.09 | observer

           краще коли "мама = =юля", ніж "мама == порошенко"

           anorma пише:
           > або я нее я и хата не моя
           > або юля женщина и ее мужики зобижают
           > або мама
           > что еще с юлязомби взять
           >
           > однако все таки эка вы с Шумилкиным в лужу сели
           > неужели для вас Добкин=ПАПА?? :))

           не папа, а мама, й не добкін, а любідрузі ;-) вона ж навіть дебатувати хоче не з януковичем, а єхануровим. бо послідовна
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.03.09 | anorma

            влучно :) (-)

         • 2006.03.09 | Андрій

          Re: Угу, "МАМА!!!"="Юля!!!"

          Я скажу просто. Хлопці роблять справу. А ви як кочені УНДО КПЗУ тільки вмієте що смредіти. Смердю ви й тільки.
          Прошу адмінів вибачити за емоції, вже ці каліки дістали.
    • 2006.03.09 | afterstep

     Re: Влаштовує - не влаштовує

     але ж дурню пишете! при чому тут фарисейство? чи не могли зі своєю національною гідністю 2 тижні зачекати? невже слід завше бігти попереду потягу?

     Відстояли українсбку мову? - ні! загнали її в далекий кут6 оскільки українською розмовляють недоумкуваті націоналісти6 хіба до того і придатні, щоб під пам'ятниками битися... Того хотіли досягнути?

     Навіть львівське УНСО порозумнішало - вже перестали 9 травня дідів на марсовому полі зачіпати. То тепер у вас сверблячка прокинулася?
   • 2006.03.09 | леонід

    Re: Влаштовує - не влаштовує

    Предсказамус пише:
    > Перше та єдине, що мене не влаштовує, це капітуляція нацдемів на Сході України. Спочатку нас сдав Ющєнко, коли призначив в меморандумі Януковіча нашим представником. Потім НСНУ, який повисовував на мерів публіку на кшалт нашого Шумілкіна. А зараз ось "небайдужі хлопці" наочно продемонстрували харів'янам, які небезпечні та агресивні оті націоналюги.

    Пане Предсказамусе. Невже Ви були таким наївним, що сподівалися на масове одемократнення мешканців Вашого краю. Ніхто Вас не здавав. Цілком за Вашою логікою, аби не було конфліктів, підтвердив мир-дружбу з т.зв.опонентами, потім його НСНУ, на виконання таких меморандумів порозумілося з т.зв. опонентами щодо кандидатур на мерів.
    То Вас таке влаштовує, то невлаштовує.
    А молодь, яку не влаштовують такі ігри, однозначно сказала - не влаштовує. Цим вони небезпечні для харків'ян?

    > Зрозуміло, що десь на Заході та частково в Центрі їм будуть аплодувати. Але політични сили, які мають намір перемагати на виборах, ніколи не йдуть на такі силові акції за два тиждні до голосування.

    Пане Предсказамусе. День тому пан Шумілкін образно кажучи, накакав москальским поносом на мову Шевченка та на голови українців Харкова.
    Це в такий спосіб НСНУ збирається вигравати вибори.
    Врешті-решт, комусь подобається бути обгадженим електоратом, а хтось аж ніяк таким бути не погоджується.
    Ще частина українців Харкова відмовить в довірі НСНУ і ймовірно проголосує за ВО "Свобода". Бо в Харкові права українців треба захищати й від Шумілкіних-НСНУшників.
    До речі, про які силові акції Ви пишете?
 • 2006.03.09 | SpokusXalepniy

  Треба закріпити передвиборчий успіх.

  Здається, що саме зараз настав час руйнувати на Сході церкви Московського Патріархату, як розповсюджувача москальської мови.

  Ще дуже гарна патриотична справа напередодні виборів - спалення російсько-мовного тиража Біблій на майданах.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.09 | Patrick

   Re: Треба закріпити передвиборчий успіх.

   Спокусе, не пересмикуйте - спалювати церкви МП не слід (як і сінагоги, скажімо), але дозволяти у храмі УПЦ вести службу російською - теж не годиться. Спалювання рос. Біблій - то Ви також придумали самі
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | anorma

    Re: Треба закріпити передвиборчий успіх.

    не мешайте человеку идти дорогой тарасика брехасика

    спокусу уже по барабану сдача крыма, севастополя, так подумаєш халепа с украинским языком, и это можно сдать
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Предсказамус

     А что, не сдали?

     anorma пише:
     > спокусу уже по барабану сдача крыма, севастополя, так подумаєш халепа с украинским языком, и это можно сдать
     Думаете, Шумилкин сейчас побежит решение Горсовета отменять? Хрена! Зато все местные (может не только) телеканалы покажут, какие эти нацики злые и нетолерантные. Считаете это достижением? Ну-ну...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

      Re: А что, не сдали?

      Треба мислити не тимчасовою політичною кон"юнктурою, а глибинними українськими інтересами!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.09 | Предсказамус

       А я про що?

       CYM-XAPKIB пише:
       > Треба мислити не тимчасовою політичною кон"юнктурою, а глибинними українськими інтересами!
       Саме тому для початку треба мати нормальну демократичну владу, а вже потім примушувати її діяти в украінських інтересах. Бо Добкіна і Януковича все одно примусити це робити неможливо.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.03.09 | SpokusXalepniy

        Им - бля-патриотам - как об стенку хорохом

        Они не сумели убедить Ющенко навести порядок з мовою, теперь они думают, что убедят Януковича, ибо делают всё возможное, чтобы он победил.
        Дураки, за такой пиар другие деньги берут, а эти ещё и бесплатно...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.09 | anorma

         хех, так вот в чем беда - в патриотах! :)

         да еще которые и за бесплатно стоят!
         вот без них как было бы харошо! :))

         да из вас славный тарасик получается :))
        • 2006.03.09 | ОРИШКА

         У меня такое предчувствие, что джин показал

         из бутылки только кончик носа.

         Как просчитываются модели дальнейшего развития событий? Кто этим будет заниматься? Кто этим, вообще, в стране занимается? Есть такая служба, как прогнозирование развития current moment? Учтите, что в параметры нужно закладывать уже не только логически обоснованные мотивациии, но и просто ненависть, требующую выхода. До войны-то и не дойдет, армий нетути, а вот стенка на стенку с разбитыми головами - вполне возможна. А это нам нужно?
         Вы не заметили, что на форуме даже мирные люди переходят на военную лексику?

         Есть ли в СБУ или любых других ведомствах аналитические отделы отслеживания ситуации внутри страны и формирования возможных реакций?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.03.09 | Роман ShaRP

          Думаете?

          А я думаю, что в следующий раз ребятки просто поедут в КПЗ.
       • 2006.03.09 | anorma

        нет, вы не про это :)

        и не по тем вопросам "разногласия"
     • 2006.03.09 | UNIK

      Шумілкін типовий рухман (рухуй)(-)

      рухманами не стають,
      рухуями народжуються
  • 2006.03.12 | леонід

   Re: Треба закріпити передвиборчий успіх.

   Я розумію Вашу іронію, попри її сардонізм. Але в мене до Вас запитання, ччи чули Ви на слобожанщині українське сслово в церкві поза синодикцією Ісіченка?
 • 2006.03.09 | UNIK

  таварісчі МНК, в чому ваша суть?

  працюєте з кащеямі, порошками, і іншими зайдами, так і працюйте мовчки.
  нафіга на свому сайті писать, що ви щось там робите тіпа націоналістичне (фотки з зарницами своїми можете повісити біля параши, що толку з них якщо вас нема).

  Під час пікетування харьковської міськради вас не було, коли приймалось ганебне рішення . (Свобода і Просвіта тільки були)

  Сьогодні 9.03.06 біля Тараса в Києві вас також не було.

  Кому ви хочете намалювать картинку "бурной" деятельности?!

  МНК "велікіє теоретікі" млять, переконався остаточно
 • 2006.03.09 | Роман ShaRP

  Дуже толерантний коментар Авакова з сайту 5-го. (/)

  http://5tv.com.ua/newsline/184/0/22279/

  Скандалом обернулася церемонія вшанування дня народження Тараса Шевченка у Харкові

  Міському голові Володимиру Шумілкіну та голові обладміністрації Арсену Авакову не дозволили покласти квіти учасники акції протесту проти надання російській мові статусу регіональної. Таке рішення, нагадаю, харківська міськрада ухвалила у понеділок.

  Сценарій церемонії було одразу поламано. Кількадесят прибічників об’єднання "Свобода", консервативної партії та "Просвіти" оточили підніжжя пам’ятника Шевченку, аби не дати проходу керівникам області та міста. Умовляння не допомогли. Голова адміністрації Арсен Аваков так і не зміг підійти до монументу, а міський голова Володимир Шумілкін узагалі не став штовхатися і комусь передав свій букет. Аваков назвав інцидент провокацією ультранаціоналістів.

  Арсен Аваков, глава Харківської ОДА:
  - Я желаю этим людям, чтобы они наконец проснулись от того бреда, которым у них наполнены головы. Мы живем в украинском Харькове. Не в сепаратистско-федералистском, а в украинском. Мы его уважаем, мы уважаем наш коренной язык и будем уважать все остальные национальности.

  Причина акції протесту – рішення міськради про надання російській мові у Харкові статусу регіональної. Ініціатором його став саме чинний міський голова-нашоукраїнець. Протестувальники кажуть, що це порушення прав україномовних харків’ян і що жодна з пропрезидентських партій – з кон’юнктурних міркувань - не виступила проти.

  Олег Однороженко, ВО "Свобода":
  - Ці люди не можуть лицемірно покладати квіти до пам’ятника Шевченку, перед тим прийнявши вердикт не на користь української мови. Це просто є провокації і спекуляції, щоб привернути на свій бік російськомовну частину населення Харкова напередодні виборів.

  Уже коли представники влади пішли, патріотично налаштовані пікетники не пропустили до пам’ятника Шевченку ще й делегацію від блоку Вітренко.

  Микола Піддубний, Анатолій Гавриляко, 5 канал
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.09 | afterstep

   Re: Дуже толерантний коментар

   Направду толерантний.
   Панове активісти6 вам телевізор явно підтвердив - ви лопухнулися. Чи вистачить сміливості це визнати? ;)
  • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

   Re: Дуже толерантний коментар Авакова з сайту 5-го. (/)

   Там, де один вірмен, двом евреям робити нічого. Аваков ніколи себе не ототожнював з корінним населенням Харкова. Українською протягом цього року не говорить принципово (власне нею і не володіє). Загрозу для себе бачить чітко і не безпідставно, тому втік вдень покладати квіти у село Шевченково (там пройшло все мирно).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | Предсказамус

    А вот это Вы напрасно

    До последнего постинга я считал Вас искренним защитником интересов украинства, а теперь, простите, не считаю. С нацистами же дискутировать не о чем.

    CYM-XAPKIB пише:
    > Там, де один вірмен, двом евреям робити нічого.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

     Re: А вот это Вы напрасно

     Предсказамусе, я не прихильник теорії вищості однієї нації над іншою. Не вважаю, що вірмени або представники інших націй гірші за нас (зазначів народню приказку, яку чув в дитинстві у нас), але чому вони обіймають стільки посад у Харкові? Чому вони не поважають землю, яка їх годує? Чому ми не можемо газети та книжки своєю мовою (їх у Харкові зовсім мало). Чому постійно місцеве телебачення викривлює події? Чому ті, хто спілкується вдома українською, виходячи зараз на вулицю, говорить російською? Хто навіяв комплекс меншовартости українцям на Харківщині? Хто, зрештою, русифіковує Харків, українці чи чужинці?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.09 | Предсказамус

      И во всем этом виноваты армяне...

      CYM-XAPKIB пише:
      > Предсказамусе, я не прихильник теорії вищості однієї нації над іншою. Не вважаю, що вірмени або представники інших націй гірші за нас (зазначів народню приказку, яку чув в дитинстві у нас)
      Это очень неудачная присказка, особенно в серьезном разговоре.

      > але чому вони обіймають стільки посад у Харкові? Чому вони не поважають землю, яка їх годує?
      А мы уважаем?

      > Чому ми не можемо газети та книжки своєю мовою (їх у Харкові зовсім мало). Чому постійно місцеве телебачення викривлює події? Чому ті, хто спілкується вдома українською, виходячи зараз на вулицю, говорить російською? Хто навіяв комплекс меншовартости українцям на Харківщині? Хто, зрештою, русифіковує Харків, українці чи чужинці?
      Харьков никто не русифицирует, его еще в конце 30-х русифицировали дальше некуда. К примеру, я начал говорить и писать по-украински только в 35 лет, до этого не было необходимости. Но я начал (и сейчас, как видите, вполне нормально пишу), а многие так и не начали. Почему? Армяне виноваты? Не нужно себя дурить.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

       А Харків 50-х, до речі,був переважно україномовним

       Я кажу не про вірмен конкретно, а про чужинців в цілому. Вони мають поважати коріний народ. А Харків 50-х, до речі,був переважно україномовним (саме в цей час почався новий потужний етап ЦІЛЕСПРЯМОВАНОЇ русифікації).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.03.09 | Предсказамус

        50-х - уже нет.

        Первая волна русификации прошла сразу после голодомора, вторая после индустриализации и развития харьковских вузов. В 50-х по-украински не говорило и 5% населения города. Область - другое дело. Это я знаю не из агиток, а по рассказам своей семьи (по линии матери), которая живет в Харькове более 200 лет.

        CYM-XAPKIB пише:
        > Я кажу не про вірмен конкретно, а про чужинців в цілому. Вони мають поважати коріний народ. А Харків 50-х, до речі,був переважно україномовним (саме в цей час почався новий потужний етап ЦІЛЕСПРЯМОВАНОЇ русифікації).
        Чужаки определяются не кровью и даже не языком. Вон Бандурка-старший все УВД заставил говорить по-украински, но большего чужака для харьквочан еще поискать. Попробуйте отказаться от штампов.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.09 | CYM-XAPKIB

         Ви помиляєтесь (-)

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.03.09 | Предсказамус

          Эти люди в Харькове в 50-х _жили_ (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.03.10 | CYM-XAPKIB

           Наші батьки у Харкові жили

           І батьки наших батьків звідси. Я не розписуюсь за всіх харків"ян. Я кажу про себе та багатьох моїх товаришів. Люди старшого віку, які у 50-ті жили у Харкові вам скажуть, що українською мовою велося викладання у багатьох школах. Вам скажуть, що саме МІСЦЕВІ переважно розмовляли українською. Але одночасно з цим сюди почали завозити багато чужинців (російськомовних). Зауважте також, що тоді була чітка дискримінація, зневажалося уживання української мови, ба, й прізвища багато хто змінював, щоб було подібне до російського.
      • 2006.03.10 | SpokusXalepniy

       Омоскаленные жидо-армяне не виноваты.

       Предсказамус пише:
       > Харьков никто не русифицирует, его еще в конце 30-х русифицировали дальше некуда. К примеру, я начал говорить и писать по-украински только в 35 лет, до этого не было необходимости.
       А для многих других и до сих пор нет надобности. Это ведь во многом зависит от профессии. А ещё больше - от возраста. Самые неподдающиеся - это люди в возрасте после 45-50 лет. Для себя - уже не обязательно говорить по-украински (карьера уже сделана), а для детей - уже поздно (они уже взрослые). Это даже не учитывая того, что изменение языка общения в этом возрасте НЕСРАВНЕННО труднее, чем для 20-30-летних. С обучающейся молодёжью - проблем почти нет. С дошкольниками - вообще нет.
       В этом смысле, украинизация общения - не проблема для Украины. Просто, если выполнять законы и конституцию, то ещё десять-пятнадцать лет и люди забудут об этом больном вопросе. Пациент на пути самовыздоровления. Разве есть школы без обязательного изучения украинского?
       Отсюда вывод: всё это языковое - вопрос времени! Всё, кроме одного - следить за выполнением существующих законов Украины о языке.
       Дык... так и во всём остальном - ТО ЖЕ САМОЕ! Дай бог не нарушать законы.

       > Но я начал (и сейчас, как видите, вполне нормально пишу), а многие так и не начали. Почему? Армяне виноваты? Не нужно себя дурить.
       Точно так же, как главная причина проблемы языка лежит в соблюдении закона (как и почти во всех других проблемах), точно также причиной "не надо себя дурить" является (как и во многих других случаях) поиск виноватого вовне. Вот эту болезнь я бы лечил палками. :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.03.11 | Роман ShaRP

        Может и евреи не виноваты?

        Передовыми, кстати, по части украинизации сериалов и художки были именно каналы Пинчука - ICTV и "Новый". Причем делали ее качественнее грядущей "кириленковской волны".

        И где, спрашивается, благодарность патриотов ;) ? Вместо нее - сплошная блягодарность.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.11 | 123

         Re: Может и евреи не виноваты?

         Роман ShaRP пише:
         > Передовыми, кстати, по части украинизации сериалов и художки были именно каналы Пинчука - ICTV и "Новый". Причем делали ее качественнее грядущей "кириленковской волны".

         Передовим був за кілька років до появи цих каналів 1+1 (Роднянського, що суті не змінює :)).

         > И где, спрашивается, благодарность патриотов ;) ? Вместо нее - сплошная блягодарность.
     • 2006.03.10 | afterstep

      Re: ...хто русифікує Харків...

      Прочитайте (або перегляньие в театрі) п'єсу Пантелеймона Куліша "Мино Мазайло". Там в доступній формі пояснено, що русифікація Харкова - не в останню чергу заслуга українців. "Городських", які "этого вашего сельського наречия не понимают". Тобто ще рік-два тому воно в рідному селі і розуміло, і балакало. Від села втекло, до міста не доїхало - а туди ж "цвиркає" по-кацапськи, аж росіяни за боки від реготу беруться
 • 2006.03.09 | Тутошний

  Спасибо! От всех не помаранчевых (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.11 | ОРИШКА

   От я думаю - невже євреїв в Україні менше,

   ніж руськоговорьящих? Чому ж бо вони не вимагають івріт зробити другої державною? Не зрозуміло.
   Одеса, не продумали питання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua