МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ пропонує владі реабілітувати учасників подій 9.03.2001 (/)

03/09/2006 | Роман ShaRP
http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/news/first/2882/

Блок Юлії Тимошенко пропонує владі реабілітувати учасників подій 9 березня 2001 року

1235, 9 березня 2006 // Прес-служба БЮТ

Пригадуючи події 9 березня 2001 року, коли учасники руху "Україна без Кучми!" зіштовхнулися з міліцейськими загонами, Юлія Тимошенко розповіла журналістам, що того дня вона, перебуваючи у в’язниці, оперативно отримувала свіжі новини за допомогою "політичного телеграфу". "Там було багато чесних людей, які передавали інформацію", – пояснила Тимошенко.

Вона назвала учасників подій 9 березня, які протистояли режимові Кучми, "справжніми героями України, на відміну від тих, кого зараз нагороджують, не розібравшись, що означає це звання". "Завдяки їх зусиллям до влади прийшли політики, які тепер забули про них", – сказала Юлія Тимошенко і нагадала, що досі політичні кримінальні справи проти учасників тих подій не закрито.

Тому Блок Юлії Тимошенко сьогодні пропонує владі вибачитися перед учасниками подій п’ятирічної давнини і проголосити день 9 березня Днем єдності і пам’яті борців за свободу. "Рівно 5 років тому під бастіонами тоталітарного режиму – адміністрації Кучми – влада вперше застосувала силу проти власного народу та кинула борців за справжню свободу і незалежність за грати. Саме тоді режим підписав собі вирок, саме тоді шлях до волі і демократії став незворотним. І сьогодні, мабуть, настав час підвести підсумки п’ятиріччя, назвати речі своїми іменами та зробити необхідні висновки з минулого", – сказано у заяві Блоку.

Зокрема, Блок Юлії Тимошенко пропонує владі:
Вибачитися перед учасниками масових акцій протесту 9 березня 2001 року саме тому, що сьогодні у найвищих кабінетах сидять люди, які, свого часу назвали опозиційні демократичні сили України "фашистами".
Проголосити 9 березня Днем єдності та пам’яті борців за свободу. Ми пропонуємо об’єднати це свято з річницею від Дня народження Тараса Шевченка, який був одним із справжніх борців за свободу і незалежність та закликав всіх українців: "Обніміться, брати мої, молю Вас, благаю".
Провести публічну реабілітацію учасників подій 9 березня, які були незаконно заарештовані та репресовані минулою владою, компенсувати їм втрату здоров’я та моральні збитки і представити до державних нагород.
Підтвердити зобов’язання, дані новою владою на Майдані восени 2004 року, про боротьбу з корупцією, покарання Кучми та його "свити" за злочини, вчинені проти українського народу, розкриття та покарання винних у справах Георгія Гонгадзе, Ігоря Александрова та інших борців за свободу.

Відповіді

 • 2006.03.09 | Роман ShaRP

  + слова Тимошенко по цій справі. (/)

  http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/news/first/2885/

  Юлія Тимошенко пояснила, чому нинішня влада має амністувати учасників подій 9 березня 2001 року

  20:50, 9 березня 2006 // Інтернет-прес-служба Юлії Тимошенко


  Події 9 березня 2001 року, коли люди піднялися на перші масові протести проти старої влади, стали одним з перших кроків до зміни влади в Україні, яку завершила Помаранчева революція.

  "Це дісно обставини, які передували перемозі Ющенка на виборах, передували тому, що режим Кучми був скинутий, – заявила Юлія Тимошенко в прямому ефірі телеканалу "Інтер" у четвер, 9 березня. – І саме боротьба тих людей і призвела до перемоги".

  Раніше сьогодні Блок Юлії Тимошенко закликав владу вибачитися перед учасниками подій п’ятирічної давнини, проти яких досі не закрито політичні кримінальні справи, здійснити їх публічну реабілітацію та проголосити 9 березня Днем єдності та пам’яті борців за свободу.

  "Я вважаю, що зараз перша справа Президента України – просто оголосити указом амністію тим людям, тому що вони – справжні бійці за Україну, і я переконана, що саме їхня боротьба сьогодні відкриває нам шанс", – наголосила Юлія Володимирівна.

  Водночас, Тимошенко констатувала, що процес очищення влади в Україні ще не завершений. "Дійсно, ми змінили Президента, ми скинули стару владу, але, на жаль, ми не впоралися з кучмізмом. Ми не змогли, навіть після приходу нової влади, відсторонити клани від влади, вони продовжують правити вже через нових чиновників", – пояснила вона.

  "І тому саме я переконана, що нові парламентські вибори мусять дати відповідь якраз на другий етап нашого бою, який може призвести вже до перемоги", – заявила вона.

  При цьому Тимошенко додала, що "не хотіла б, щоб справа парламентських виборів була зіпсована створенням коаліції в парламенті, яка зараз декларується всіма політиками, політологами, – коаліції Ющенко-Янукович".

  "Я зроблю все, щоб така коаліція не стала реальністю, – запевнила Юлія Тимошенко. – Тому що інакше це просто закриття всіх шляхів, і можна сказати, що вся боротьба, 8 років, була просто даремною".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.09 | Odess

   Re: + слова Тимошенко по цій справі. (/)

   Роман ShaRP пише:
   > При цьому Тимошенко додала, що "не хотіла б, щоб справа парламентських виборів була зіпсована створенням коаліції в парламенті, яка зараз декларується всіма політиками, політологами, – коаліції Ющенко-Янукович".
   Я внимательно смотрел на ее лицо в этот момент и мне показалось что она сейчас Ющенко ненавидит гораздо сильнее чем Януковича. У нее даже голос изменился когда она называла его фамилию...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.09 | Роман ShaRP

    А мне показалось...

    Odess пише:
    > Я внимательно смотрел на ее лицо в этот момент и мне показалось что она сейчас Ющенко ненавидит гораздо сильнее чем Януковича. У нее даже голос изменился когда она называла его фамилию...

    Что есть темы для обсуждения куда более интересные, чем "что кому показалось".
   • 2006.03.10 | anorma

    Re: + слова Тимошенко по цій справі. (/)

    так а с чего бы ей ненавидеть Януковича? :))
    а с Ющенко усе понятно - дал по вороватым ручкам и отобрал кресло

    и пошло поехало - и медальки отобрал, и гтс два раза сдавал, и международный могильник строил, и гостей на свадьбе голодом морил -
    что-то про Януковича за последние N месяцев ничего пообного выдумано не было ... :)))


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua