МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шевченківський район столиці

03/10/2006 | Арефьев
Блок „ЮЛЯ”&Со: гроші є, за них варто боротися*.

Короткі замальовки про передвиборчу кампанію
в одному центральному районі одного великого міста.**

*(Партії Ющенка, Литвина, Януковича та „СОціальний захист” Миколи Харитончука, керівника РДА Шевченківського району міста Києва).
**Шевченківський район міста Києва.


Ось уже й вийшли передвиборчі перегони на фінішну пряму. Здавалося, після Помаранчевої революції щось мало змінитися на краще, та й кампанія мала б іти по-іншому, більш по-європейськи. Та що ми бачимо? Азія наступає. Як і раніше, виборців закормлюють пайками та голими обіцянками, натомість переслідуючи власні інтереси.

Шевченківський район Києва. Саме серце столиці, старе місто з над дорогою землею та будинками, пробками та нелегальною забудовою. Лук’янівка з тими ж пробками та аваріями, відсутністю парків. Татарка, що захлинається від незадовільного транспортного сполучення: тут так потрібна станція метро Подільсько-Воскресенської лінії, та будівництво не ведеться; натомість будують „Червоний хутір” відверто в лісі. Сирець з проблемними хрущовками: про перебудову говориться вже довго, а віз і нині там. Нивки з пробками на Щербакова, необлаштованими дворами і тією ж проблемою хрущовок.

Та чи багато політичних сил прагнуть вирішити ці очевидні проблеми? Це легко прочитати навіть по стилю ведення кампанії. Ласкаво просимо до країн третього світу або ж до махрового кучмізму.


Партія Ющенка, НСНУ. База: офіс на Рейтарській та окупований кінотеатр „Нивки” (до речі, він знаходиться у комунальній власності). У районній партійній організації немає майже нікого, хто стояв на Майдані, партквитки лежать у сейфі керівника штабу Зоряна Несторовича Шкіряка, нинішнього районного депутата та колишнього наркомана з двома судимостями за хуліганку. Цікаво, що у штабі працюють переважно немісцеві, яких періодично виганяють, не заплативши. Місцева програма дій відсутня, тільки спекуляції на ідеях Майдану.

Партія Литвина, НПУ. База: офіс на мотозаводі (там же ще з минулих виборів міститься офіс Партії регіонів; яйця у різні кошики?) та громадська приймальня депутата Київради Голиці, зама Омельченка по будівництву, громадська приймальня Пилипишина, депутата Київради, на Нивках. Про ностальгічно-брежнєвську стилістику рекламної кампанії годі й говорити. А от виборців блок приваблює переважно тими ж подачками, як і раніше: продовольчими пайками, дрібними ремонтами тощо. На те, що закон забороняє підкуп виборців (і, відповідно, безкоштовну роздачу пайків), ніхто не реагує. Ну а депутатський фонд Пилипишина наповнюється за рахунок підприємців Нивок: хочеш щось відкрити, побудувати, давай відрахування у фонд.

Партія Януковича, ПРУ. База: мотозавод, офіс на Кудрявській. Що тут можна сказати? З президентської кампанії технології особливо не змінилися. Це і підкуп виборців, і роздача пайків. Та є й оригінальні речі. Так, Горник Світлана Миколаївна, заступник голови – керівник апарату Шевченківської РДА, на офіційних плакатах називає себе депутатом райради, хоча такою не є. Та й це не все. Було б дивно, якби януковці не придумали б нічого по дільничним комісіям. Так у багатьох комісіях було виявлено декілька представників ПРУ: окрім законного одного представника, у комісії потрапили люди через так звані „списки ОВК”. Самі ж люди чесно признавалися, що їх наймали на мотозаводі та обіцяли по тисячі гривень. Цікаво, за що?

Партія „Соціальний захист” Миколи Харитончука. База: районна державна адміністрація, собези, інші установи. Проект сам по собі цікавий: партія заради виборів у одному районі (є діяльність і по іншим, та значно менше). Хоча, враховуючи вартість землі та оренди у центрі... Ось тут ласкаво просимо на парад адмінресурсу. Тут і використання службового автотранспорту, і присвоєння всіх досягнень у районі, і використання приміщень комунальної власності як штабів, і агітація держслужбовцями у робочий час... Ну і центр кампанії: продовольчі пайки (див. вище, підкуп виборців) та проведення ярмарків товарів за заниженими цінами. Звичайно, організацію веде РДА, а дійство йде під прапорами „Соціального захисту”.

Ось така цікава кампанія... Ну, хіба не згадали блок „Не Так!” на чолі з Ганною Матінко-Бубковою. Шарові масляни та концерти, за кошти благодійного фону Святої Марії, що наповнюється а-ля фонд Пилипишина. А ще між будинками нишпорять „ГАКівці”, аби повісити за 60 гривень прапори на балкони. Та це дрібнички...

Ви не пенсіонер, Вас не можна купити за 50-100 гривень, Вас не можна залякати? Тоді Ви цим політикам не потрібні. Ви і є тими „казлами”, які заважають їх жить.

Відповіді

 • 2006.03.10 | ziggy_freud

  висновок - за кого голосувати (-) ?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.12 | Чучхе

   За мене голосуйте. Блок Костенка до Шевченківської р\р №26

   Я там номером 6 і це максимум, що ми можемо потягнути, хоча в списку є багато кльових людей:

   Бичек Микола - хто пам"ятає, це старий голова Шевченківського руху, неформал з давніх давен

   Салега Олег - один з ув"язнених по справі 9 березня

   Саленко Олег - це пам"ятаєте, такий футболіст, володар золотого м"яча. Єдиний такого рівня спортсмен, що йде до РАЙради

   Горбатюк Мирослав - колишній депутат ВР від колишнього радянського району, колишній голова київського Руху

   ну і ваш покірний слуга

   в бюлетені ми, нагадую, двадцять шості (як партія Свобода до ВР)

   ------------------

   Також хочу зауважити, по районній НСНУ, що її голова Зорян Шкрібляк є досить активною та порядною людиною, одним із організаторів акцій за відставку Харитончука після Помаранчевої революції, під час однієї з яких був серйозно побитий. Людей у них зовсім мало, це так, але кінотеатр Нивки використовується повністю за призначенням: фільми там ідуть. Я сам живу на Нивках і можу це підтвердити. Тим більше, що НСНУ навіть провело щось типу косметичного ремонту кінотеатру, в якому раніше збиралася т.зв. "церква Віфанія" та функціонував магазин "чловічі брюки за однією ціною 68 грн". Зауважу при цьому, що одного з чільників місцевої Батьківщині в газетах звинувачують у змові з Харитончуком в справі приватизації кількох магазинів а також витрачанні коштів, виділених на облаштування приміщення для прийому виборців для ремонту власної квартири
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.12 | ziggy_freud

    спасибі. Порадимось з товарищами і вирішимо (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.12 | Пані

     Даю хінт.

     За нашими дослідженнями - таки треба голосувати за них. Найдоступніша партія по всіх регіонах. Найбільша сплошність відповідей на питання, зрештою навіть найрозумніші відповіді.
   • 2006.03.12 | catko

    отак і налагоджується взаємопорозуміння

    Чучхе пише:
    > Бичек Микола - хто пам"ятає, це старий голова Шевченківського руху, неформал з давніх давен

    хлопець гуд. підтверджую.

    > ну і ваш покірний слуга

    теж підтверджую. читаю регулярно у віртуалі і в реалі :-)
    зі. а "армію без держави" так і не віддав тоді...

    > Також хочу зауважити, по районній НСНУ, що її голова Зорян Шкрібляк

    правильно Шкіряк

    > з яких був серйозно побитий. Людей у них зовсім мало, це так, але

    не мало. але це деталі.

    >Зауважу при цьому, що одного з чільників місцевої Батьківщині в газетах звинувачують у змові з Харитончуком в справі приватизації

    яка там змова. там мафія...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.12 | Чучхе

     Так ми ж іще й не сварились...

     catko пише:
     >
     > теж підтверджую. читаю регулярно у віртуалі і в реалі :-)
     > зі. а "армію без держави" так і не віддав тоді...

     у мене сів акумулятор в мобільному і я не зміг тобі сказати, що не прийду на той з"їзд. а потім не зв"язувався через докори сумління. але ми ще зустрінемось - покажу обіцяні автографи Бульби-Боровця з Рівненського архіву


     >
     > > Також хочу зауважити, по районній НСНУ, що її голова Зорян Шкрібляк
     >
     > правильно Шкіряк

     Взагалі-то я його навіть трохи знаю. Але якось інстинктивно тягне на "бля". Як Януковича )))


     > не мало. але це деталі.

     в такому разі вони неактивні. суджу за суто візуальними даними - порівняно незначним охопленням району агітацією НСНУ на тлі як не дивно потужньої агітації БЮТ, бо я думав, що в Батьківщині просто гроші прокрадуь і цим все закінчиться.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.12 | catko

      Re: Так ми ж іще й не сварились...

      Чучхе пише:

      > у мене сів акумулятор в мобільному і я не зміг тобі сказати, що не прийду на той з"їзд. а потім не зв"язувався через докори сумління. але ми ще зустрінемось - покажу обіцяні автографи Бульби-Боровця з Рівненського архіву

      та з ким не буває. зі мною точно.


      > Взагалі-то я його навіть трохи знаю. Але якось інстинктивно тягне на "бля". Як Януковича )))

      даремно. ми там абсолютно праве крило створили. російською ніхто не ризикує в штабі розмовляти... перегин звичайно але ж куди без нього :-))))

      > в такому разі вони неактивні. суджу за суто візуальними даними - порівняно незначним охопленням району агітацією НСНУ на тлі як не дивно потужньої агітації БЮТ, бо я думав, що в Батьківщині просто гроші прокрадуь і цим все закінчиться.

      в батьківщині мотозавод. про те що він одночасно і в пр - промовчу... тут така штука що на шевч.район майдан повісили - і всі ресурси туди. але тільки з 12.03. там бардак короче повний... як там малював я в сусідніх гілках - лібералізм форефа. тільки мені воно НЕ подобається!!!!
   • 2006.03.12 | Denak

    зара і подивимось. попрацюйте, плз, з потенційним виборцем.

    тема: забудова центральної частини міста (п.1), надбудова мансардних приміщень (2), центрові жеки (що працюють на харитончука) (3).

    дякую зарані.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.12 | Iryna_

    Re: За мене голосуйте. Блок Костенка до Шевченківської р\р №26

    А в міськраду? там в списку є такий діяч, як Кобринський (нинішній депутат міськради), фірма якого будує якісь будинки де навколишні мешканці протестують (Білоруська та Малишка), але ще й подала позови на сотні тисяч до активістів протестів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.13 | Чучхе

     За міськраду я промовчу. В міськраду за мій блок не голосуйте

     Iryna_ пише:
     > А в міськраду? там в списку є такий діяч, як Кобринський (нинішній депутат міськради), фірма якого будує якісь будинки де навколишні мешканці протестують (Білоруська та Малишка), але ще й подала позови на сотні тисяч до активістів протестів.

     Там не він один. Я знаю принаймні ще одного такого "інвестора" в списку до Київради від блоку Костенка і Плюща. Багато взагалі випадкових людей. Деякі які були досвідчені депутати міськради, повтікали до більш прохідних списків. А коли я дізнався, що навіть така недалека людина, як Кіндрат Гіщак і той перейшов в якийсь іще більш маргінальний блок, я зрозумів, що з цим міським списком кашу не звариш. Він багато в чому куплений якимись сірими типами, розбавленими колоритними фігурами на ктшталт контр-адмірала Кожина. Як і багато районних організацій

     Взагалі, я підрахував, що після помаранчевих подій і до сьогодні залишились на своїх місцях тільки три районних голови УНП - в нашому районі і в Подільському і здається в Голосіївському. Інші або перепливли в БЮТ та НСНУ, або їх просто змістили всякі фінансові ділки, що скуповували районки оптом.

     Але поки наша організація попри все, якось тримається, має щось із 600 членів, я в ній по можливості працюю, обмежившись тільки районом і районною радою - тобто, речами, які я знаю. Мені часто дорікають і Кобринським і Ганичем, і Асадчевим (якого дуже не люблять якраз у Шевченківському та Голосіївському районах, де його колись обирали і де він потім нічогісінько не робив), хоч вони йдуть на мера та в міськраду і не мають стосунку до районного списку. Але пропорційна виборча система не дає мені змоги інакше йти до райради, як у жорсткій прив"язці до партії/блоку. Прошу зробити коригування на це. Можна також перечитати мій допис на тему "чому я не буду засуджувати Свистовича за його членство в списку БЮТ" http://www2.maidan.org.ua/n/free/1141224903
 • 2006.03.10 | catko

  юля-юля! аве юля! а може пора?

  Арефьев пише:

  за всяких різних не відповім а за ось це прокоментую.

  > Партія Ющенка, НСНУ. База: офіс на Рейтарській та окупований кінотеатр „Нивки” (до речі, він знаходиться у комунальній власності).

  і зараз чемно орендується в рамках коштів виборчого фонду бо кіно там і так не крутять.

  >У районній партійній організації немає майже нікого, хто стояв на Майдані,

  чоловік 300 є. мало?

  >партквитки лежать у сейфі керівника штабу Зоряна Несторовича Шкіряка,

  вони лежать в міському штабі в зовсім інших сейфах. і то не всі - багато в шухлядах у власників.

  >нинішнього районного депутата та колишнього наркомана з двома судимостями за хуліганку.

  ги-ги. наркомани колишніми не бувають а з судимостями в депутати не беруть :-) ця казочка одним бізнесюком на майдан і не тільки регулярно зливається тому що того бізнесюка поперли з районної організації за фальшування заяв кандидатів в члени по базах даних студентських гуртожитків. тепер він бондаренка в мери пхає.

  >Цікаво, що у штабі працюють переважно немісцеві, яких періодично виганяють, не заплативши.

  істинно так. там марсіани працюють.

  зи. і кому ж то спокою не дає той нещасний шевченківський район? пану харитончуку якого хоч і недопікетували але опустили конкретно? чи пані горнік яка на дверях адміністрації повісила обяву а-ля медведчук що "рай.адмін. зобовязана двк надати приміщення і друкарську машинку а все решта - пішли нафіг"?. чи пану куташеву який вже давно той мотозавод приватизував би і територію розпродав (кому ті ровери треба з мопедами) - тільки от не склалось а на регіони вся надія?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.10 | ziggy_freud

   тоді інше питання.

   Особистість Харитончука (О) на районі відома і коментарів навряд потребує. Чи їснує на районному рівні коаліція "За Харитончука", аналогічна міській "За Омелю"?

   Руїна Сінного в моєму серці. Уродів, які його "ремонтують" - на палю. Шкіряка на власні очі бачив серед тих, хто протидіяв акту вандалізму.

   catko пише:
   >Цікаво, що у штабі працюють переважно немісцеві, яких періодично виганяють, не заплативши.
   > істинно так. там марсіани працюють.

   сьогодні бачив декого з "марсіан". Таки більше схожі на київських хлопців.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.10 | Iryna_

    А що таке "Голос громади Києва" і Іванченко?

    Ну тобто я знаю, у них в списку представники ініціативних груп, які борються проти якихось конкретних спроб ООО зруйнувати житло/зелені зони. Правда, у списку в Київраду є мінімум 1 малоадекватний фрукт. Серед борців такі зустрічаються.
    А хто що більше про це знає? Ідея типу непогана...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.13 | Anneken

     Re: А що таке "Голос громади Києва" і Іванченко?

     Iryna_ пише:
     > Ну тобто я знаю, у них в списку представники ініціативних груп, які борються проти якихось конкретних спроб ООО зруйнувати житло/зелені зони. Правда, у списку в Київраду є мінімум 1 малоадекватний фрукт. Серед борців такі зустрічаються.
     > А хто що більше про це знає? Ідея типу непогана...
     Іванченко - депутат Київради, дядько, який свого часу підняв хай з приводу дерибану Пущі-Водиці.
     сама контора - досить прикольна, принаймні, їм дійсно вдається відбивати якісь ділянки.
   • 2006.03.11 | catko

    по харитончуку

    ziggy_freud пише:
    > Особистість Харитончука (О) на районі відома і коментарів навряд потребує. Чи їснує на районному рівні коаліція "За Харитончука", аналогічна міській "За Омелю"?

    якщо і існує то виключно ресурсом самого харитончука та його бабла. в сферу його впливу входять пенсіонери, союз ветеранів вов і афганці (пайка однако). а також бізнес навколо всяких пожежних речей - його благодійний фонд "пожежний захист" яко спрут обплутав київ та ще десяток областей своїми дочірніми фірмами які поставляють обладнання і монтують сигналізації і т.п. (памятаєте аферу на залізниці за часів покійного кирпи та виборів янучари - коли під видом перевірки пожежного захисту поїздів мільйони перекачували?). ну і син харитончука втіхаря кришує видачу дозволів на відкриття/приватизацію всього-всякого в районі та "гарантує" відсутність проблем з пожежниками ;-) вже відкритим.

    а так з серйозних людей його ніхто не підтримує. більше депутата райради йому нічого не світить (якщо пощастить) і головою йому вже не бути.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.12 | ziggy_freud

     партія соціального захисту - дочірнє п.

     Регіонів? Адаптоване до місць, де за Янука з Рінатом мєсниє не голосуватимуть? Це вже вкотре Харитончук міняє своїх генеральних спонсорів...

     catko пише:
     > якщо і існує то виключно ресурсом самого харитончука та його бабла. в сферу його впливу входять пенсіонери, союз ветеранів вов і афганці (пайка однако).

     Ги. В центрі живуть такі пенсіонери, що спробуй на них вплинути. Вони самі скоріше вплинуть. На кого було можна, давно виселили. Для того ж і ліквідували Старокиївський р-н. Щоб казли мєнше жить мєшалі.

     > а так з серйозних людей його ніхто не підтримує. більше депутата райради йому нічого не світить (якщо пощастить) і головою йому вже не бути.

     Краще б йому світило менше депутата райради. ######
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.12 | Чучхе

      Re: партія соціального захисту - дочірнє п.

      ziggy_freud пише:
      > Регіонів? Адаптоване до місць, де за Янука з Рінатом мєсниє не голосуватимуть? Це вже вкотре Харитончук міняє своїх генеральних спонсорів...

      Загалом він їх не міняв. Він завжди був НДП, а зараз, коли та партія здохла, "із того шо било" зробив партію соціального захисту. Але з суржикомовними листівками "Ты против соціального захисту?", думаю, далеко він не поїде. Хоч листівки і розповсюджуються по магазинам, які він, як кажуть приватизував під свої піставні структури.

      > Ги. В центрі живуть такі пенсіонери, що спробуй на них вплинути. Вони самі скоріше вплинуть. На кого було можна, давно виселили. Для того ж і ліквідували Старокиївський р-н. Щоб казли мєнше жить мєшалі.

      Я досліджував голосування в центрі і в Старокиївському і в новоствореному Шевченківськомуц районах. Там живуть ностальгенти за компартією, всякі старі пенсіонери-чиновники, які по інерції і по сьогодні голосують за КПУ, Там і Мартинюка до міськради обрали, свого часу Нестерова до району (для довідки: Нестеров колишній, до Гудзія голова Радянського району, відомий тим що перетворив свій службовий кабінет на б-рі Шевченка з нежитлового в житловий і приватизував).

      >
      > Краще б йому світило менше депутата райради. ######

      А ще краще - турма
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.12 | catko

       якщо чесно я сумніваюсь що харитончук може стати депутатом

       колись :-) , коли йшли пікетування і голодування в шевченківській райраді одного разу харитончук вирішив показати силу і привів на 7 ранку 400 "бійців" які голодуючих буквально викинули з приміщення райради.

       а тепер арифметика (блін, на ВФ дехто мене за неї постійно мочить :-) )

       населення району десь 145 тис. (проголосувало у 2004 - явка 95%). з них у 2006 проголосує максимум 70% виборців - з врахуванням явки/похибок ну нехай 75% тобто десь 115 тис.. 3% становить 3500 людей. тепер візьмемо тих 400 "бійців" з яких ВСІ були пенсіонерами - в кожного з них є сімя і до речі ця сімя не в останню чергу живе з "пайки" цього пенсіонера. а сімя це мінімум ще 3 чоловіка. тобто 1200.

       і якось так нагло воно до 3500 не дотягує :-)
 • 2006.03.12 | Майдан

  Шкіряк приймав найактивнішу участь в помаранчеві революції

  Він організовував автопробіги в "засушливі" райони Київської області, вивів на чисту воду систему поширення антиющенківських фальшивок силами адміністрації Харитончука, і зробив дуже багато інших речей.

  Про це можна перконатися навіть звичайним пошуком в архівах Майдану за словом "Шкіряк". Заслуга Шкіряка в тому що він і після революції чинив постійний тиск на голову Харитончука і домагався його відставки. Але вступ в дію закону про Київ, який зробив голів райрад Києва незалежними від призначення Президента, перешкодив остаточно усунути Харитончука і його команду від влади.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua