МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На кого працює Знаю!(л)

03/11/2006 | Той
Ярослав Давидович всю відповідальність за порушення прав виборців переклав на народних депутатів

Ярослав Давидович мотивує відмови у наданні біографій кандидатів, що балотуються на виборах до Верховної та місцевих рад недосконалістю законодавства.

Таку заяву він зробив відповідаючи на питання Дзеркала тижня.

За його словами він розуміє певний дискомфорт я кий громадяни в цьому сенсі відчувають. “Пропорційна система виборів має в цьому плані недоліки. Потрібно було передбачити в законі норму, відповідно до якої політичні партії та блоки самі за свої кошти видавали б біографічні відомості про своїх кандидатів. У ЦВК законодавчих підстав надавати таку інформацію немає”, сказав він.

Відмову ж надати “певній громадській організації”гарантовану українським законодавством інформацію, голова ЦВК обґрунтовує наступним чином: “Ви зрозумійте, надати біографії кандидатів просить певна громадська організація. Вона явно спрямована на підтримку певних політичних сил. Де гарантія, що ця організація не використає надані біографії під тим кутом зору, під яким їй хочеться? Змініть норму закону — тоді будь ласка. Але якщо видавати біографії кандидатів, то вже всіх. А ви уявіть собі обсяг опублікованих семи тисяч двохсот біографій (саме стільки зареєстровано кандидатів у народні депутати). Це приблизно 10—15 томів. Із урахуванням 34 тисяч дільниць вийде півмільйона томів. Який же бюджет це витримає? І хто це все читатиме?”

Раніше громадянська ініціатива Знаю! звернулася з листом до голови ЦВК з пропозицією допомогти у забезпеченні поінформованості виборців стосовно кандидатів у депутати.

Знаю! запропонувала розмістити біографії на своєму сайті, а не вимагала публікації біографій, як це стверджує Давидович.

Лист до ЦВК підтримали відомі в Україні та світі правозахисники, митці, громадські активісти.

Ярослав Давидович відповів на цю пропозицію відмовою.

Саме тому Знаю! припускає, що кажучи про певну громадську організацію голова ЦВК має на увазі нашу ініціативу.

Через це нас мучить страшенна цікавість, на яку ж це політичну силу ми працюємо?

http://znayu.org.ua/?lang=ukr&loc=front&get=64&id=1124


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua