МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Вызывайте ОМОН!"

03/13/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Акція тривала 40 хвилин і пройшла дуже запально – народ хлопав, стрибав, бив у бубни й барабани, заряджав „Луку на муку!”, „Свободу не спинити!”, „Фрунзенское РОВД!”, „Білоруські менти – персони нон-грата!”, „Лукашенка, в Бабруйск!”, „Свободу українцям!”, „Вызывайте ОМОН!», „Ганна Гороженко!”.

Було також кілька плакатів – „Лука, пока!”, „Режим, умри!” і „Бацька выпей йаду!»

У акції взяли участь представники найрізноманітніших спільнот – „Міжнародна амністія”, „Знаю”, „Опора”, „ВАРТО!”, „Зараз.org» і звичайні громадяни. Також було кілька журналістів, які висловили своє обурення фактом затримання їхніх колег.

„Це стало межею для мене, - зазначив один із учасників акції Павло Стопудів. – Досі я був переконаний, що українцям немає чого їхати в Білорусь – хай ті самі розбираються. Але затримання Гороженко і її оператора змінило мої уявлення про сусідню країну. Лукашенко оголосив мені з колегами війну – що ж, він її отримає”.

Дехто з учасників також висловив протест проти затримання українських громадян, які взяли участь в мінських акціях опозиційного кандидата.

У всіх, хто виходив і заходив у посольство, питали, чи вони не є співробітником і чи не хочуть стати персонами нон-грата в Україні за жорстоке поводження з українськими журналістами. Ніхто не зізнався, але настрій працівникам посольства був зіпсований і вони спробували натиснути на учасників акції через силовиків – міліціонер, який відмовився представитися, вимагав від учасників акції перейти з тротуару перед посольством на інший бік вулиці, але був дружньо проігнорований, коли не спромігся юридично обгрунтувати законність свого прохання.

Після цього лукашенківці вдалися до інших методів, і через півгодини до посольства під’їхало два „бобіки” з озброєними автоматами людьми у формі Департаменту охорони дипломатичних предсавництв. Також міліціонерами провадилася оперативна зйомка акції – як вони самі пояснили, „щоб вас ніхто не ображав” :) Але обійшлося без ексцесів.

Загалом українські правоохоронці адекватно сприймали акцію, оскільки всі знали про затримання Гані Гороженко, а дехто ще й чув, як вона налякано кричить у трубку. Розпрощалися активісти і міліціонери ввічливо, фразою „До зустрічі на наступній акції”.

Перехожі таж сприймали акцію прихильно. Тільки одна бабуся, що проходила мимо, зауважила „Уже к Белоруссии подбираетесь”, на що отримала відповідь „І до Росії доберемося, і до Америки”.

Як виявилося, в поспіху ніхто не підготував звернення до посольства, і було вирішено в якості звернення подарувати один із плакатів. :) Але до акціонерів так ніхто й не вийшов. Ну, ми нікого й не чекали.

Було кілька фотокорів, в тому числі і з інформагенцій. Камер, на жаль, не було жодної.

Дякуємо всім, хто оперативно відреагував і підтримав акцію замість просторікувань в інтернеті. Працюємо далі.

Відповіді

 • 2006.03.13 | Роман ShaRP

  Re: "Вызывайте ОМОН!"

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Після цього лукашенківці вдалися до інших методів, і через півгодини до посольства під’їхало два „бобіки” з озброєними автоматами людьми у формі Департаменту охорони дипломатичних предсавництв.

  Під*їхали вони точно до запланованого завершення акції. ;) І були дуже обломані, коли побачили, що все вже закінчилося, і всі розходяться. :) :)


  Диктатори, скиньтесь і подаруйте українській охороні ваших представництв нові машини! А то їздять у сірих бобіках як кільки в банках. Несолідно ;)
 • 2006.03.13 | by

  Re: "Вызывайте ОМОН!"  Омоновец избивал Миколу Карпинского, обмотав кулак государственным флагом Украины

  http://www.ucpb.org/?lang=rus&open=73

  На 10 суток осужден гражданин Украины Микола Карпинский, студент третьего курса Млинского техникума ветеринарной медицины. 12 марта он был доставлен во Фрунзенское РУВД сотрудниками полка милиции специального назначения (бывший ОМОН). Протокол задержания был составлен старшиной милиции Ахромовичем. Микола обвинен в активном участии в несанкционированном митинге, выкрикивании антигосударственных лозунгов и размахивании желто-голубым флагом (государственным флагом Украины).

  На суде Карпинский рассказал, что его задерживали люди в штатском, которые не предъявили никаких документов. Его заволокли в милицейскую машину и там избивали. Причем омоновец наносил удары кулаком по лицу, обмотав руку государственным флагом Украины. При этом он требовал, чтобы Микола назвал имя того, кто заплатил ему за участие в акции, пригрозив гражданину Украины расправой. На лице у Миколы – явные следы побоев. Однако суд не учел ни этого, ни того обстоятельства, что у Миколы 3-я группа инвалидности по сердечно-сосудистому заболеванию.

  Характерно, что в день выборов, 19 марта, у Миколы Карпинского день рождения. Ему исполнится 26 лет
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.13 | Ахромович

   первый кандидат в персоны нон грата

   Вот этот Ахромович и должен первый пострадать.

   Чтоб летом *уй в Крым поехал отдыхать.
 • 2006.03.13 | Роман ShaRP

  Фото з акції

  http://www.ljplus.ru/img/i/n/ingoo/Za-svobodu_.jpg
  http://www.ljplus.ru/img/i/n/ingoo/Rezhym-umri.jpg
  http://www.ljplus.ru/img/i/n/ingoo/Luka---poka_.jpg
  http://www.ljplus.ru/img/i/n/ingoo/billa.jpg

  Останній знімок - це та сама бабця.

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Перехожі таж сприймали акцію прихильно. Тільки одна бабуся, що проходила мимо, зауважила „Уже к Белоруссии подбираетесь”, на що отримала відповідь „І до Росії доберемося, і до Америки”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua