МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Автентичний лист "подільника" Андрія Шкіля по справі "9 березня"

03/14/2006 | Батіг
Нам можуть заперечити, що лист підписано якимось там, Бондаренком. Мусимо пояснити. У випадку від'їзду міністра, наприклад, до Одеси, його заступає тимчасовий виконувач обов'язків. У цьому випадку це був згаданий Бондаренко.

Проте міністр Юрій Луценко, не тільки не заперечив а навіть потвердив, що керував не акцією “Україна без Кучми”, а окремими громадянами "(понад 300 осіб) здійснили напад на працівників міліції, що забезпечували охорону громадського порядку..."

Подаємо лист зі збереженням стилістики й окремих перлів, зокрема "...пристрій для нанесення тілесних ушкоджень (металева болванка на мотузці)..."

Міністерство
Внутрішніх Справ
України
Верховна Рада України
Народному депутату України
Шкілю А.В.

Шановний Андрію Васильовичу!

Міністерством внутрішніх справ розглянуто Ваше звернення щодо директора ДДСО при МВС України Савченка О.І., який не має права очолювати зазначений Департамент, оскільки брав активну участь у придушенні всеукраїнських акцій “Україна без Кучми” і “Повстань, Україно”.

Установлено, що 9 березня 2001 року в м. Києві на підставі розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.03.2001 №408 “ Про відзначення 187-ї річниці від дня народження Т.Шевченка” у місцях проведення масових заходів міліція забезпечувала охорону громадського порядку.

Крім того, ураховуючи заплановане проведення в парку ім. Т.Шевченка офіційних державних заходів за участю вищих посадових осіб держави, відповідно до Закону України “Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб” було збільшено чисельність нарядів міліції на прилеглій до парку території та обмежено доступ громадян.

З 07.30 до 08.15 правоохоронцями були попереджені дві спроби нападу окремих груп громадян на працівників міліції, які знаходились на визначених місцях несення служби. При цьому було затримано 8 найбільш активних правопорушників, 4 з них доставлено до районних управлінь міліції для складання адміністративних протоколів, інших після проведення профілактичної роботи відпущено.

Після завершення офіційних заходів учасники акції протесту поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку і, сформувавши колону чисельністю до 1000 осіб, провели пішу ходу до Головного управління МВС України в м. Києві з вимогами звільнення затриманих правопорушників. Для збереження громадського спокою правопорушників було звільнено.

Однак, незважаючи на прийняте міліцією рішення, організатори заходів, грубо порушуючи сценарій їх проведення, визначений у повідомленні до Київської міської державної адміністрації, стали підбурювати учасників акцій до активних дій.

Пройшовши вулицями міста, колона громадян чисельністю до 5 тисяч осіб провела мітинг біля адміністративного будинку Міністерства внутрішніх справ України, зламавши при цьому огорожу та закидавши камінням і яйцями фасад будівлі.

Після цього, знову не дотримуючись заявленого плану проведення заходів, колона підійшла до вул. Банкової. Підігріті подіями біля МВС України окремі громадяни (понад 300 осіб) здійснили напад на працівників міліції, що забезпечували охорону громадського порядку на території, прилеглій до Адміністрації Президента України, розірвавши при цьому загороджувальні турнікети (вага одного турнікета 60 кг), які потім кидали на працівників міліції та використовували як таран для прориву ланцюжків міліції. Кидали димові шашки, скляні та пластикові пляшки із займистою рідиною, одна з яких загорілася, розібрали частину бруківки, каміння якої полетіло в працівників міліції. Ці дії продовжувались протягом 30-40 хвилин. При цьому фізичну силу працівники міліції не застосовували, але з метою припинення порушень було застосовано сльозоточивий газ.

Після згаданих подій до медичних закладів МВС та Головного управління за медичною допомогою звернулося 69 працівників міліції та військовослужбовців, які отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, 36 з них госпіталізовані.

Факти правопорушень задокументовано на відео та фотоплівку. Зібрані матеріали зареєстровано в Печерському та Старокиївському райуправліннях і, згідно з п.3 ст.97 КПК України, направлено до СБУ для порушення кримінальної справи.

З місця події вилучено залишки скляних розбитих пляшок, каміння, уламки міліцейського щита, дошки, металеві кульки, пристрій для нанесення тілесних ушкоджень ( металева болванка на мотузці), обірвані погони працівників міліції.

Ураховуючи що вказані громадяни скоїли правопорушення, яке кваліфікувалося як масові безпорядки (ст.71 КК України від 1960 року ), працівники міліції діяли в межах своїх функціональних повноважень відповідно до п. 1 ст. 10 Закону України “Про міліцію”, згідно з яким “…міліція відповідно до своїх завдань зобов’язана: 1) забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок…”.

Відповідно до ст.3 ( Принципи діяльності міліції) Закону України “Про міліцію” “…при виконанні службових обов’язків працівники міліції незалежні від впливу будь-яких політичних, громадських об’єднань…”.

9 березня 2001 року, у день проведення акції, Савченко О.І. перебував на посаді заступника начальника ГУМВС України у м. Києві – начальника міліції громадської безпеки, яка забезпечує охорону громадського порядку під час проведення всіх масових заходів у м. Києві.

Працівники органів внутрішніх справ, у тому числі Савченко О.І., діяли відповідно до Закону України “Про міліцію”.


З повагою, Т.в.о.О.І. Бондаренко


УНСО-інформ http://www.una-unso.org!

Відповіді

  • 2006.03.14 | Батіг

    Re: Автентичний лист "подільника" Андрія Шкіля по справі "9 березня"

    Забув додати на пресух до Шкіля Луцик посилав своїх партійців з колишніми унсовцями, щоб її зірвати, але у них з п'яну не вийшло, певне перестаралися із частуванням на халяву


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua