МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дідівщина в українському війську. Хто має інформацію?

03/14/2006 | AK
Може у когось родич, сусід, знайомий служить у війську, або недавно дембельнувся. Що розказують про дідівщину в армії?

У Росії потроху стихає скандал з приводу випадку в Челябінську, але регулярно з"являються повідомлення про нові випадки.

А у нас виглядає що ніби все нормально. За офіційною статистикою кількість злочинів знижується.

Невже ситуація за роки незалежності дійсно покращилася? Щось не дуже віриться.

Отже хто має інфу - викладайте сюди.

Відповіді

 • 2006.03.14 | alx_1904

  Да вы что?

  AK пише:

  > У Росії потроху стихає скандал з приводу випадку в Челябінську, але регулярно з"являються повідомлення про нові випадки.
  Это в недемократической России же

  > А у нас виглядає що ніби все нормально. За офіційною статистикою кількість злочинів знижується.

  > Невже ситуація за роки незалежності дійсно покращилася? Щось не дуже віриться.

  Как "чесна нова влада" пришла к власти абсолютно исчезля дедовщина, ведь её не может быть при демократии и полной свободе слова? ;)

  А может скорее это власть сооовсем не честная, а ооочень лживая, вот вчера признала долги Туркмении, а неделю назад ехануров кулаком в грудь бил, что нет.
  Сегодня с утра череп не признавала, после обеда - признала....
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.14 | AK

   Ви читати умієте?

   Я просив писати тих, хто має інфу, а не всяких йолопів, яким просто поп.здіти хочеться.
 • 2006.03.14 | Хвізик

  Ви задали інтересне питання. Воно мені також приходило у голову

  Тільки, на жаль, навряд чи ми на цьому Майдані зможемо почути відповід "з перших вуст" про ситуацію з неуставними стосунками в сучасному укр війську. Річ у тім, що тутешня молодь вся учиться по університетах, а наше нинішнє ліберальне законодавство дає студентам вагон кльових можливостей відмазатися від служби.

  Але питання дійсно цікаве. Я його аналізував. В мене також склалося враження ніби у Кацапії дідівщини більше як у нас. Якщо це дійсно так, то я бачу найсерйознішу причину у тому, що Україна - не Росія.

  Коли я служив у Армії, а було це ще за часів Совєцької влади, то в мене склалося враження, що неуставні стосунки в армії були, є і будуть завжди. Ну не може "дід", який є досвідченим солдатом, який цілий день працював на обслуговуванні польотів ще займатися миттям підлоги, чи обиранням картоплі коли його заперли в наряд. І навпаки, не можна "молодому", який щойно з учєбки, хай він навіть тричі відмінник бойової і політичної, довіряти складну бойову техніку. Отже, виходить такий собі природний розподіл праці за яким вся відповідальна робота (а вона, як правило, є інтелігентною) дістається дідам. Молодь має робити те, що простіше: мити підлогу, працювати на кухні, підмітати плац.

  Отже, я стверджую, що "неуставнуха" є завжди. Але, далеко не завжди вона набирає звірячих форм. Армія є зрізом суспільства і лакмусовим папірцем його стану. Якщо суспільство роздирають протиріччя, то в армії вони посилюються вдесятеро. Порівняння двох армій, російської та української, могло би дати ключа до розуміння дійсного стану суспільств у двох країнах відносно одна одної.

  Таким чином, якщо в укр армії неуставнухи дійсно менше ніж в російській, ми могли би зробити цікаві висновки, що, всупереч пропаганді, (1) Україна не є такою вже розділеною на схід та захід, як де-кому дуже би хотілося. Глибинного нерозуміння між західними і східними українцями немає, як немає і неприязні. (2) Росія, незважаючи на тяжкі потуги Кремля укріпити її єдність, насправді просто таки роздирається протиріччями: християни, кавказці, мусульмани, жиди - всі ненавидять одне одного і готові повидряпувати очі ближньому, якщо колір його волосся чи форма носу де-що відрізняється від бажаного. Єдине, що тримає Росію цілою - то путінський батіг.

  Ці висновки були би особливо цікавими, якби ми на додачу згадали, що у Совєцікій армії розповсюдження жорстокої неуставнухи було найбільшим при правлінні Брєжнєва, особливо в останні роки його правління, які насправді були предтечею розвалу тієї держави.

  Отакі справи
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.15 | AK

   Re: Ви задали інтересне питання. Воно мені також приходило у гол

   Хвізик пише:
   > Тільки, на жаль, навряд чи ми на цьому Майдані зможемо почути відповід "з перших вуст" про ситуацію з неуставними стосунками в сучасному укр війську. Річ у тім, що тутешня молодь вся учиться по університетах, а наше нинішнє ліберальне законодавство дає студентам вагон кльових можливостей відмазатися від служби.

   Я про це знаю, через те й питаю, чи може в кого служили(служать) сусіди, родичі, знайомі і т.п.

   >
   > Але питання дійсно цікаве. Я його аналізував. В мене також склалося враження ніби у Кацапії дідівщини більше як у нас. Якщо це дійсно так, то я бачу найсерйознішу причину у тому, що Україна - не Росія.
   >
   > Коли я служив у Армії, а було це ще за часів Совєцької влади, то в мене склалося враження, що неуставні стосунки в армії були, є і будуть завжди. Ну не може "дід", який є досвідченим солдатом, який цілий день працював на обслуговуванні польотів ще займатися миттям підлоги, чи обиранням картоплі коли його заперли в наряд. І навпаки, не можна "молодому", який щойно з учєбки, хай він навіть тричі відмінник бойової і політичної, довіряти складну бойову техніку. Отже, виходить такий собі природний розподіл праці за яким вся відповідальна робота (а вона, як правило, є інтелігентною) дістається дідам. Молодь має робити те, що простіше: мити підлогу, працювати на кухні, підмітати плац.

   Мова не про розподіл обов"язків, а про відбиті нирки, вибиті щелепи і відрізані ноги й яйця і т.п.

   Якщо командир доручає досвідченішому солдату одну роботу, а менш досвідченому - іншу, то тут взагалі ніякого порушення немає.

   Питання про застосування фізичного впливу: дідами, сержантами, офіцерами. А також про те чи розкриваються вчинені в казармі злочини, чи як у радянські часи та у нинішній Росії заминаються офіцерами.
  • 2006.03.15 | Englishman

   Re: Ви задали інтересне питання. Воно мені також приходило у голову

   Хвізик пише:
   > Річ у тім, що тутешня молодь вся учиться по університетах, а наше нинішнє ліберальне законодавство дає студентам вагон кльових можливостей відмазатися від служби.

   Саме так. Тільки це законодавство (дякувати Богу і депутатам) діє 15 років.
 • 2006.03.15 | Пані

  В нас ситуація разюче відрізняється

  Я не обіцяю, що це буде швидко, але я попрошу, щоб хтось з організації солдатських матерів (яка тісно співробітничає з ХПГ багато років) написав порівняння, або якщо таке написано, то просто запостив сюди.

  Серед інших причин тут не згадали ще і різницю в терміні служби (в нас служать менше). А також в тому, що в нас, як правило, служать недалеко від дома.

  А також в тому, що в нас в принципі кожен, хто дійсно не хоче служити, може досить легко від цього відкосити. На відміну від Росії. Там регулярно відбувається облави на хлопців призовного віку, якиз просто з вулиць забривають у солдати (це за інфою пітерського комітету солдатських матерів).
 • 2006.03.15 | Чучхе

  Ризикну припустити, що її немає, або дуже мало

  По-перше, у відносному плані армія у нас непорівняно менша російської, не розкидана по великій території, солдати служать недалеко від дому, а не в якомусь Челябінську чи на Шикотані

  По-друге, у нас перебір офіцерів, які дуже добре знають, що один випадок дідівщини і він полетить геть на гражданку, де він нікому не потрібен.

  Я був нещодавно у одній військовій частині (щоправда, прикорданній, там завжди все було якісніше), там половина народу по контракту, такі здорові сільські хлопці, які поряд з частиною і живуть. Яка там дідівщина - їм все дуже подобається, вони чи не з дитинства знайомі. Мене більше здивувало, як вони можуть їсти отой неїстивний сухпай, що їм видається


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua