МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Давайте допоможемо янучарам полічити своїх виборців !

03/15/2006 | Мартинюк
Давайте організуємо виїзд добровольців на Схід і Південь для перевірки виборчих списків і звірки перекладених автоматом списків з російським оригіналом?

А то янучарський театр абсурду хоче з цього зробити велику виставу у день виборів...

Допомогли ж Алчевску втановити опалення в будинки які не мали його десятки років. То давайте допоможемо їм полічити будинки і виборців .

Відповіді

 • 2006.03.15 | ate

  Вместо того, чтобы тащить людей в Киев на митинг(+)

  посадили бы их списки проверять!
  Но так же не интересно...
 • 2006.03.15 | Tatarchuk

  Луценкові чорний шарік (хотів написати куля, але не те поймуть)

  Я фігєю. З таким тупим та простим заняттям як перевірити хвамілію та пропіску упорається любий дільничий.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.15 | Майдан

   Хороша ідея - але помічники будуть потрібні.

   Аби переклад первірити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.16 | Tatarchuk

    Re: Хороша ідея - але помічники будуть потрібні.

    Нафіг помічникі. В кожної справи мабуть є ліміт здорового глузду, є він сподіваюсь і в виборчій процедурі.

    "ПРАВИЛЬНІ" варіянти прізвищ обидвома мовами Є В КОДНОМУ ПАСПОРТІ громадянина. Чого ще треба????

    До речі, дуже дивуюся коли хтось каже що дільничі мають невірні списки. Бо на всіх дільницях де я проживав участковий не то що мене в обличчя знає, а по долгу служби знає хто наскільікі до Росії вибув або квартиру в Київі купує. Це що, внас десь є не тількі "мертві души" виборців, але й "мертві души" дільнічі?
 • 2006.03.15 | Englishman

  Мені повідомили,

  що в Харкові багато людей не знаходять себе в списках.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.15 | catko

   з донецького торезу звонить член дільниці

   каже - вони списки правлять, викидають мертві душі ставлячи гриф "вибув" а їм ті списки повертають з твк назад з тими самими мертвими душами але вже з грифом "прибув".
 • 2006.03.15 | Кот Бегемот

  Дело стоящее.

  У нас,когда начинали проверять списки,по данным МВД было 115 тыс.избирателей. А по данным ЗАГС - 90. В ментовских списках некоторые были по два и по три раза.Дело в том,что если человек выбывал из одной квартиры и переселялся в соседнюю,то он мог фигурировать в обоих одновременно.
  Далее.Челоаек умер.Чтобы он стал умершим для ЗАГСА,ЗАГСу нужна справка о смерти. А у умершего,скажем,нет родственников.Справку некому взять. А не родственникам ее не выдадут.Этот покойник остается в списках живых.

  И много еще всякой фигни.Настолько все запущено,что комисси проверили списки,а затем агитаторы все равно выявляют еще "мертвых душ".Одни и те же люди фигурируют в списках как проживающие по улице Советской,так и по улице Радянськой. Хотя улица одна и та же.

  Прверяем списки семьи из шести человек. Четверо из них записаны с ошибками.

  Ужас!Чтобы успеть подключили отделы кадров предприятий.Собрали у работников паспорта и начали проверять. Сколько тут поднялось вони со стороны наших "оранжевых"! Хотя они такие оранжевые,как и янучар.

  Все не расскажешь!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.16 | Майдан

   А хто має право за законом переглядати списки?

   Окрім самих громадян? Чи існують легальні форми допуску до перевірки тих списків спостерігачів чи членів громадських організацій.

   Щодо перевірки по підприєсмствах то це можливо і ефективно в Торезі, де більшість жителів завязані на кілька великих підприємств.Однак не зрозуміло яким чином можна на підприємстві вичилити безробітних і тих хто працє в мелих підприємствах?

   У чиєму розпорядженні паспортні столи і ЗАГСИ? Чи зобовязані вони мати інформацію про тих хто зареєстрований в даному районі , хто помер на протязі останніх 10 років. Чи Важко їм дати роздруківки?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.16 | galarina

    А хто має право за законом переглядати списки? ст.44

    З А К О Н У К Р А Ї Н И "Про вибори народних депутатів України" Документ 2777-15, чинний, редакцiя вiд 07.07.2005

    Стаття 44. Порядок прийняття рішень про внесення змін до
    списку виборців на звичайній виборчій дільниці

    1. Дільнична або окружна виборча комісія на вимогу члена
    відповідної комісії, кандидата у депутати, уповноваженої особи
    партії (блоку) має право звернутися з запитом до керівника
    відповідної робочої групи обліку виборців щодо перевірки та
    уточнення інформації про місце проживання чи інших відомостей про
    виборців. Керівник відповідної робочої групи обліку виборців
    зобов'язаний надати такі відомості не пізніш як на третій день
    після отримання запиту виборчої комісії, але не пізніш як за три
    дні до дня виборів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.16 | galarina

     "янучарів" повно і тут, і їхати нікудине потрібно. Ось наприклад

     виявилося що мого під*їзду немає у списку виборців (це Дніпровський район ТВК № 217, на виборах Президента у 2004 році був, а на виборах 2006 року вже немає).

     Член ДВК запропонувала, після того як я зателефонувала на дільницю, написати скаргу щоби мене внесли у список виборців. При цьому сказала, що я не перша звертаюся з таким проханням.

     На моє здивування, чому ж вони не звертаються, за власним рішенням, до відповідної робочої групи, попросила, щоби я назвала її відповідну статтю за якою можна це зробити.
    • 2006.03.16 | Мартинюк

     Тобто кандидат до районної чи міської ради має право на таке?

     Тоді можливо варто формувати групи у складі "місцевий кандидат від коголсь з помарнчевих, або просто демократ + кілька приїжхжих добровільних помічників"

     Для цього їм треба житло ,приміщення для роботи і тісну співпрацю із кандидатом ( кандидатами).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.17 | galarina

      судячи з усього, у Києві можливі проблеми зі списками у день виб

      виборів.

      На звернення ДВК в зв*язку з помилками у списках виборців робоча група у Дніпровському районі відреагувала дуже специфічно: було внесено лише кілька квартир з невключеного під*ізду. Всі інші залишилися за бортом. Моєї квартири не виявилося. Довелося особисто писати скаргу на включення у список виборців.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.17 | Мартинюк

       Дзвонили - на 66 дільниці бабусі морочили мізки.

       Сказали що неправильний рік народження вона зможе виправити ... в день голосування.Може це недбальство і пофігізм, а може це й умисл.
 • 2006.03.16 | пан Roller

  Были Янучары, станут Якобинцами.

  Скоро Янукович будет Ющенко пику бить, а Луценко(терминатор Тимошенко) ему помогать,прислуживать.

  Вот смеху будет с оранжевых воротничков, так званой нации.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.16 | Tatarchuk

   ??? Ви щось плутаєте ???

   Якобинці до вашого відома - це ударна сила Великої французської революції, радікальніша за всіх, хто власне починав отой штурм Бастілії.
   Але ніхто з них ніколи не був спочатку контр-революціонером, а потім революціонером. Скоріше буває навпаки.

   Поясніть свою думку, бо або я її не зрозумів, або вона здається мені абсурдною. :) Або як в російському шансоні "Навєрно што-та знаєш чєво не знаю я" :lol:
 • 2006.03.16 | SmallDon

  Re: Давайте допоможемо янучарам полічити своїх виборців !

  З приводу способів усунення
  можливих механізмів
  фальсифікації виборів.

  Вважаю за необхідне висловити наступні міркування відносно причин та можливих наслідків ситуації, що склалась з перекладом прізвищ виборців з російської мови на державну в східних областях та в Криму.
  1. Апріорі до роботи з програмами-перекладачами для перекладу прізвищ виборців мали залучити кваліфікованих спеціалістів.
  2. Ці спеціалісти мали б знати і доповісти своїм замовникам чи керівникам, що не може існувати, наскільки я розуміюсь на цьому, комп’ютерних програм, які б адекватно виконували переклади власних імен, в тому числі прізвищ. Тому, що переклад власних імен, навіть не комп’ютерний, взагалі є абсурдом. Власне, саме це і підтвердила спроба комп’ютерного перекладу.
  3. Якщо спеціалісти не доповіли, або ж відповідальні керівники проігнорували таку інформацію, то, на мій погляд, можна говорити про умисне викривлення прізвищ в списках виборців. Тим більше, що відбулось це в значних масштабах і саме в тих областях, які на місцевому рівні контролюються відомою силою.
  4. Метою такого викривлення, на мій погляд, може бути підготовка фальсифікації результатів виборів саме в тих областях, де спостерігаються масові помилки в списках.
  Коротко розкрию своє бачення цього механізму, що ґрунтується на моєму досвіді як виборця та власних оцінках діяльності виборчих комісій в Донецьку.
  1. На етапі підготовки списків на виборчих дільницях робота побудована на основі упорядкування виборців за критерієм адреси. Таке я спостерігав під час виборів Президента в 2004 році. Саме тому, коли я зайшов на дільницю – у мене спитали адресу і направили до відповідної працівниці. Вона мала списки, в тому числі – мешканців нашого будинку, впорядковані за номерами квартир. Спитавши прізвище, спочатку знайшла в списку сім’ю сусідів, які мають таке ж прізвище, а потім, за моєю підказкою та номером квартири, знайшла мій рядок. Тобто, фактично критерієм пошуку мешканця на даному етапі є адреса.
  2. В день голосування виборці визначаються до якого столу підійти за бюлетенем, виходячи з табличок, на яких зазначені інтервали літер, з яких починаються прізвища виборців. Наприклад: А-Г, Д-З і т.д. Тобто, тепер робота виборчої комісії організується за списками, впорядкованими за абеткою. Це означає що: або кожний член дільничної виборчої комісії під час голосування має на столі копію повного списку виборців по дільниці, і тоді прізвище кожного виборця в день голосування повторюється в кожному списку і кількість повторів дорівнює кількості копій списку; або перевірені списки в переддень голосування упорядковуються за абеткою, передруковуються і розділяються на частини між членами дільничних виборчкомів.
  За наявності у списках прізвищ, викривлених комп’ютерним перекладом, можливе, на мій погляд, наступне:
  1. Якщо виборець на прізвище, наприклад, Грачёв, прийде на дільницю для перевірки, і замість себе знайде Шпаківа, він напише відповідну заяву. Співробітник виборчої комісії має доповісти керівництву про необхідність занести до списку за даною адресою Грачёва та викреслити Шпаківа. Без сумніву, Грачёва до списку занесуть. Але чи викреслять Шпаківа? Особливо якщо помилки були зроблені навмисно.
  2. На день голосування списки упорядкують вже за абеткою. Грачёв опиниться в інтервалі А-Г, а Шпаків на протилежному кінці інтервалу і, відповідно, на протилежному боці того приміщення, де працюватиме виборча комісія. Тобто, навіть теоретично Грачёв і псевдоШпаків не можуть перетнутись під час отримання виборчого бюлетеню. Крім того, не є фактом, що список зі Шпаківим буде в роботі у того ж члена дільничного виборчкому, який його готував, або ж, що цей працівник/працівниця під час процесу голосування згадає і зреагує на те, що прізвище зі списку не викреслили.
  3. Таким чином створюється реальна можливість проголосувати за неіснуючого Шпаківа, для якого в законному порядку будуть виділені виборчі бюлетені. Адже прізвища таких «виборців» будуть відомі керівникам виборчкомів заздалегідь. Все інше – не проблема для досвідчених фальсифікаторів.
  Що та яким чином, на мій погляд, необхідно зробити, щоб запобігти фальсифікаціям за викладеним сценарієм.
  1. Необхідно звірити списки виборчкомів, упорядковані за адресами, зі списками будь-якої, або декількох комунальних служб. Всі ці списки уже існують в комп’ютерному вигляді. Критерієм перевірки мають бути не прізвища, а кількість абонентів, що мешкають за певними адресами. Списки виборців і списки абонентів комунальних служб формуються виходячи з факту прописки або реєстрації. Навіть теоретично, кількість абонентів комунальної служби, що мешкають за будь-якою адресою, повинна бути більшою або рівною, кількості виборців, зареєстрованих за тією ж адресою. Тому що, до абонентів, на відміну від виборців, комунальні служби зараховують також немовлят та недієздатних. Ті адреси, де фактичний стан не відповідає критерію, підлягають перевірці і уточненню.
  Порівняльний аналіз дуже легко виконати використовуючи існуючі комп’ютерні програми для роботи з таблицями. Основою баз даних комунальних служб являються таблиці, які легко можуть бути переведені з одних форматів в інші.
  Таку роботу можуть (і я вважаю повинні) взяти на себе партії, які дійсно зацікавлені у відсутності фальсифікацій. Для виконання технічної комп’ютерної роботи, за необхідності, можна додатково залучити бажаючих. Звичайно, людям треба буде заплатити. Але, на мій погляд, краще витратити на чистоту виборів, ніж на дурне (даруйте таку оцінку) і, як на мене, згубне обливання брудом колишніх партнерів по помаранчевій коаліції.
  Очевидно, що сьогодні таку перевірку розпочинати зарано, оскільки очікувані фальсифікації масово ще не відбулись. Адже в списках ще відображені тільки «Шпаківи». «Грачёвы» там з’являться пізніше. Тому вказаний критерій ще не спрацює.
  Визначення об’ємів роботи, підготовка до перевірки, визначення дати такої перевірки та необхідних ресурсів – це вже організаційні питання, які потрібно продумати заздалегідь.
  2. Необхідно змінити організацію голосування таким чином, щоб воно проводилось за списками, впорядкованими за адресами, а не за абеткою. Тобто, людина, прийшовши для голосування на дільницю шукає не той стіл, де зазначена перша літера її прізвища, а той – де вказано номер її будинку. При цьому побудинкові списки повинні бути закріплені за одними й тими ж членами виборчкому з початку і до кінця роботи комісії.
  Додатково це дозволить:
  По-перше, підвищити відповідальність кожного члена дільничної виборчої комісії за якість списків, які він склав і з якими він же працює під час голосування. Якщо цю думку донести до кожного члена комісії то, гадаю, що бажаючих робити фальсифікації стане набагато менше. При цьому, перелік сумнівних адрес ще до голосування будуть мати передвиборчі штаби партій. Після виборів легко можна буде провести перевірку.
  По-друге, мати додаткові шанси для контролю процесу голосування за рахунок того, що в цьому випадку теоретично можливою є одночасна поява і Грачёва і псевдоШпаківа в черзі за бюлетенем до одного столу.
  По-третє, зменшити об’єми робіт зі списками за рахунок усунення необхідності друку списків, упорядкованих за абеткою.
  Я розумію, що не володію повним обсягом інформації і, відповідно, уявленням щодо роботи комісій. Тому все, що я виклав тут, може бути хибним.
  Але лист цей викликано моєю тривогою за хід майбутнього голосування і небажанням чути, як це було на попередніх виборах в Донецьку, коли п’яний молодий виродок ще до закінчення голосування в повний голос під виборчою дільницею заявляв людям, що йшли голосувати: «Чего вы туда идете! Чего там голосовать! Все уже проголосовано! Я свои триста штук уже вбросил!».
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.16 | Мартинюк

   Давайте не будемо піддаватися на провокації.


   У Вашому дописі є дуже багато розумних порад і пропозицій, одначе не варто йти на повідку тих хто просто саботує процес формування списків і заодно провокує міжнаціональну ворожнечу.В ці міфи легко вірити тому , хто ніколи не працював з тими компютерними програмами.

   Нагадую що приклади "стархітливого" автоматичного перекладання є в 95% випадків абсолютно міфологічними .Навіть якщо таке тарпляється і люди не вміють налаштувати цей "перкладач", аби він не "займав" прізвища та особові імена , то можна просто викинути цей результа у смітник і пердрукувати все "руцями" на тому ж компютері.

   Правильність і відсутність помилок здійснюється елементарною вичиткою отриманого тексту , який повинен вичитуватися і звірятися на будь якій мові. Наявність подібних глюків пояснюється елементарною безалаберністю аби зумисним створенням прецендентів для скандалу.

   Борці за російську мову вчепилися за цю тему ще маже рік назад. За цей раз можна було би скласти списки на звичайних друкарських машинках, як це десятиліттями робилося до цього. А тим більше при допомозі електронної техніки.

   Відповідальні особи на місцях демонструть разючу нехлюйність і повне небажання робити найелементарніші речі.

   За таке в нормальних офісах просто виганяють з роботи на протязі півгодини.А спроби пояснити цей саботаж "мовними аргументами" підлягають кримінальному перслідуванню, як очевидне намагання розпалювати міжнаціональну неприязнь і ворожнечу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.16 | Tatarchuk

    Давайте переберемо ініціативу

    Згоден з обома, але маю ідею як "в очєрєдной раз" зробити самих провокаторів з віслячими вухами.

    1) Перевірку та фіксування навмисних або випадкових (7) перекручень хвамілії робити зараз, тихенько, індивідуально, волонтерськими зусіллями.

    2) Копіювати необхідну інфу (участок, список, відвповідальний, ПІБ клонованого), по можлиовсті результат (що з клонованим сталося, а)не зміг голосоувати, б)голосував вичернкувши клона, в)голосував але не віичірнкув клона).

    3) Інфу брати тількі про знайомих та від знайомих, які самі гарять желанієм про це розповісти (значно збільшуємо вірогідність проткоколізації в майбутньому).

    4) Робимо свій "транзитний сервер" :) з ціими данними, накопичуємо інфу аж до ночі на 27 березня.

    5) Оператор бази данних, сподіваюсь, має бути людиною нелопухом, тобто вміє сам розкидати по табсам номера ділниць, регіон і т.ін.

    6) Перші офіційні оголошення результатів по "моніторінгуємим" округам - бистро порівнювати свідчення про явки, про неявки, пошкодженні бюлетні, А ГОЛОВНЕ ПРО КІЛЬКІСТЬ ІНЦІДЕНТІВ ЗІ СПИСКАМИ з нашою інфою!!!

    7) Схопимо за руку фальшуваторів, - починаємо судові процеси та вимагаємо (ініціюємо) прокурорські дії щодо "етіх казлов, коториє вєчна мєшают нам голосовать". Не стесняймося з призвіщ та партій, які представляють справжні фальшуватори та перекручвальники хвамілій.

    Бандіт должен сідеть фтюрмє (с) Вайнери
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.16 | Мартинюк

     Думаю одне другому не заважає

     Не виходить напряму виправити - робити досьє і готувати наперед подання досуду.

     В обох випадках потрібна якась система дій , компютер, обмін адресамиі якісь мінімальні ресурси. Можливо поєднати із якимось вже існуючим волонтерським проектом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua