МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Матеріали по справі "9 березня"

03/15/2006 | Semen
Прочитавши відгуки на статтю Чорновіл "Спогади фашиста", я зрозумів, що у цій справі є багато невідомого для загалу. Не хочу робити якесь збурення, але вважаю, що ті матеріали слідства, які у мене є на руках можуть багато що пояснити, спрростувати багато інсинуацій. Ці документи - це копії протоколів допиту учасників подій 9 березня в СБУ (тобто перші допити). Тут немає "бомби", як може хтось сподівається, але є багато цікавого. Якщо модератори форуму дозволять, то я буду вміщувати матеріали порціями, не усе одразу.
Не буду казати як ці матеріали у мене опинились. Але гарантую достовірність. Власне достовірність можуть визнати усі ті, хто свого часу знайомились із матеріалами слідства.


Отже, фагмент перший
Свідчення по справі „9 березня” Чемериса В.В.

Том 33, стор.142-143
На пропозицію розповісти все відоме йому про обставини, в зв'язку з якими його викликано для допиту в якості свідка, Чемерис В.В. показав наступне:
До пам'ятника Шевченку я прибув 9 березня 2001 року приблизно після 10 години ранку, коли прохід до пам'ятника Шевченку вже був відкритий. Я був присутній на мітингу, присвяченому роковинам народження Шевченка, але я там не виступав, зайався своїми організаційними проблемами. Хочу зазначити, що Ляховича Миколу, якого я ще знаю по "наметовому містечку", як одного із членів УНА-УНСО, я біля пам”ятника Шевченку не бачив. Можливо він там і був, але я його не бачив.
Після мітингу біля пам'ятника Шевченку учасники акції "Україна без Кучми" пішли вулицями міста Києва до будинку МВС України. Я також йшов разом з учасниками акції в першому чи другому ряді колони. Коли ми підійшли до будинку МВС України, що знаходиться по вулиці Богомольця, 10, то перед цим будинком лишилась дерев'яна загорожа з написом на ній "Ремонтні роботи". Хто саме дав команду поламати цю загорожу мені не відомо, швидше всього це було спонтанно. Коли учасниками акції була поламана дерев'яна загорожа, то виявилось, що за нею ніяких ремонтних робіт не проводилось. Також я бачив, як з натовпу кидались яйця по фасаду будинку МВС, але хто це робив і за чиєю командою я не бачив і мені це не відомо. Хочу зазначити, що біля будинку МВС я Ляховича Миколу не бачив.
Коли наші вимоги, звільнити всіх затриманих, були виконані, я особисто разом із Шкілем Андрієм та Луценко Юрієм закликали учасників акції відійти від будинку МВС України.
За нашими планами учасники акції повинні були пройти на Хрещатик, але ідучи по вулиці Лютеранській, колона зупинилась на перехресті з вулицею Банківською, де знаходились екіпіровані працівники МВС. Мене здивувало, що будинок Адміністрації Президента в той момент, коли Президент знаходився в м.Ужгород, оточували потужні кордони міліції, в той час коли до 9 березня і після 9 березня п.р, ... зходження колон демонстрантів, Адміністрацію Президента охороняло набагато менше міліціонерів, одягнених у свою звичну повсякденну форму.
В цей час я побачив, що зі сторони натовпу, не з перших рядів, полетіли в міліцію яйця. Хто їх кидав і за чиєю командою, мені не відомо. Хто дав команду іти на Банкову, мені не відомо, швидше всього коли демонстранти побачили рів і побачили міліціонерів, що у них із-за спин летять яйця в міліцію, то демонстранти повернули на вулицю Банкову.
Коли я підійшов до рогу Лютеранської і Банкової я бачив Ляховича Миколу. Ляхович Микола перебував у перших рядах натовпу, ходив з гучномовцем, щось говорив, що саме я не чув, або не пам'ятаю, через те що було дуже багато шуму, а ще через те, що через кілька хвилин я отримав струс мозку і на деякий час втратив свідомість.
Я знаю, що в Ляховича Миколи є брат, але як його звати я дізнався тільки тоді, коли побачив список заарештованих. Я не хочу стверджувати, але можливо я зустрічався з особою, яку звали Григорій Ляхович, але мене із ним ніхто не знайомив.
ЗАПИТАННЯ: Вам надається можливість ознайомитись з відеозаписом касети, що надійшла в розпорядження Слідчого управління СБ України з УСБУ у Києві та Київській області, де при показниках лічильника 0:10:40-0:10:45 на телеекрані видно молоду особу, середнього зросту, з коротким волоссям, одягнена в шкіряну куртку коричневого кольору, чорних штанах, з гучномовцем в руці, яка показує ... що тримають металеву загорожу, як її кидати в сторону працівників МВС, після чого вказана загорожа була ними кинута на перші ряди міліціонерів. Покажіть, чи зайома Вам вищеописана особа та особи, які кидають металеву загорожу?
ВІДПОВІДЬ: Я уважно переглянув відеозапис на вищевказаній касеті і хочу сказати, що вищевказана особа схожа на Миколу Ляховича, який стоїть біля осіб, що ламають металеву загорожу, кудись вказує їм рукою. Чи дає він вказівку кидати, чи вказує напрямок кидання я не знаю, стверджувати не можу. Осіб, що тримають металеву загорожу я не знаю.

ПИТАННЯ: Вам надається можливість ознайомитись з відеозаписом касети, що надійшла в розпорядження Головного управління МВС України у м.Києві. При показниках лічильника 0:10:40-0:15:12 на телеекрані видно молоду особу, середнього зросту, з коротким волоссям, одягнена в шкіряну куртку коричневого кольру в чорних штанах, яка підібрала з асфальту куряче яйце та жбурнула його в фасад будинку МВС України.
Чи знайома Вам вищеописана особа, яка кидає яйце в будинок МВС України?

ВІДПОВІДЬ: Я уважно переглянув відеофрагмент касети № 9 і хочу показати, що на зображенні телевізора я бачив, як особа, схожа на Ляховича Миколу, підняла ... куряче яйце і жбурнула його в фасад будинку МВС України. Але хочу сказати, що це я бачив тільки під час перегляду відеокасети, а на місці події, що відбувалась 9 березня 2001 року біля будинку МВС України, я цього не бачив.

Протокол допиту мною прочитаний особисто, з моїх слів записано вірно. Але хочу зазначити, я ні Микола Ляхович, ні інші особи, які сьогодні під слідством не могли бути організаторами заворушень, оскільки протягом трьох місяців охороняли містечко і запобігали численним провокаціям. Організаторами провокацій 9.03.01 я вважаю громадян Кучму Л.Д. та інших зауважень не маю.

Підпис Чемерис В.В.

Слічий слідчої групи Управління СБ України Попович П.В.

Відповіді

  • 2006.03.15 | Semen

    Re: Матеріали по справі "9 березня"

    наступним буде протокол допиту Філіндаша


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua