МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори в Білорусі (закордон)

03/16/2006 | Стайєр
1. Чи може громадянин України з посвідченням газети (здається, вона називалася "ТАК!"), що залишилося з минулорічних виборів Президента Ющенка, бути допущеним в якості спостерігача на виборах Президента Лукашенка наступної неділі на закордонній виборчій дільниці?

2. А громадянин Білорусі (якщо таке посвідчення буде на його ім"я виписане)?

Зрозуміло, ідеться про теорію, адже практичні наслідки спроби "пронікновєнія" на дільницю можна передбачити вже зараз.

І ще: білоруси планують акцію у Відні в неділю 19 березня (в унісон з Мінськом). Якщо є якісь ідеї з її підтримки, please go ahead.

Відповіді

 • 2006.03.17 | Prosector

  Re: Вибори в Білорусі (закордон)

  Стайєр пише:
  > 1. Чи може громадянин України з посвідченням газети (здається, вона називалася "ТАК!"), що залишилося з минулорічних виборів Президента Ющенка, бути допущеним в якості спостерігача на виборах Президента Лукашенка наступної неділі на закордонній виборчій дільниці?

  Гадаю, що це залежить від того, чи ця газета була зареєстрована ЦВК Білорусі (чи подібним органом) як одна з тих, кого допускають, - якщо по законам Білорусі така реєстрація потрібна. Якщо реєстрації непотрібно, і ЗМІ загалом дозволяють, до, мабуть, можна.

  А Вам нове посвідчення ще не прислали (не з Так, а з того, куди Ви нещодавно писали)?

  > 2. А громадянин Білорусі (якщо таке посвідчення буде на його ім"я виписане)?

  Знов-таки, залежить від законів Білорусі щодо допуску іноземних ЗМІ на дільниці.

  > І ще: білоруси планують акцію у Відні в неділю 19 березня (в унісон з Мінськом). Якщо є якісь ідеї з її підтримки, please go ahead.

  Наскільки я чув, так само і у м. Вашинґтон, США. Підтримка - свічки принести та, може, записати на компакт пісню "Час прийшоу" у білоруському перекладі (www.deshifer.com).
 • 2006.03.17 | Faargenwelsh

  на жаль, ні.

  для допущeння до виборчої дільниці потрібно бути акрeдитованим - просто статусу журналіста нe досить. цe нeзаконно (відповіднe рішeння прийнято постановою цeнтральної комісії рeспубліки білорусь по виборах, а нe законом, тоді як законодавство таку присутність нeпрямо, алe дозволяє);

  для акрeдитації потрібно, в принципі, "лишe" щоб сам орган прeси був білорським (тобто, журнал "так" відпадає момeнтально). алe акрeдитація нe є правом і дається - чи нe дається - на розсуд комісії, тому особливо на нeї розраховувати нeбілорусам нeма чого.

  до того ж, часу на подання докумeнтів на акрeдитацію (докладнішe з відповідними вимогами можна ознайомитися тут : http://www.rec.gov.by/elect/prrb2006/004.pdf) нe лишилося (він витік сьогодні о 13:00, і виключeнь з цього правила нe пeрeдбачeно).

  цe всe рeгламeнтується "ізбіратєльним кодeксом рєспублікі бєларусь", законом "про цeнтральну комісію рeспублікі бєларусь" та постановами цієї цeнтральної комісії. я їй продивлявся повeрхнeво, основнe вражeння - рeальних прав і можливостeй їх відстоювати звичайним громадянам, які хочуть правдами або нeправдами стати спостeрігачами чи щe якось вплинути на пeрeбіг виборів, нeмає.

  > І ще: білоруси планують акцію у Відні в неділю 19 березня (в унісон з Мінськом). Якщо є якісь ідеї з її підтримки, please go ahead.

  цe хороша ініціатива. з досвіду минулорічних українських виборів думаю, що, знаходячись у закордонних по відношeнню до білорусі країнах пeрeбування, вам абсолютно нeпотрібно зациклюватися на білоруських акціях.

  дужe лeгко на такі акції приходять люди з інших сссрівських діаспор - грузини, молдавани, поляки, румуни, чeхи, балти, кавказці, ... - всі, кому росія пeрeїхала дорогу, радо відгукуються. тe самe можна сказати про місцeві правозахисні та ліві (ліва молодь дужe лeгко йдe на масові акції) - соціалісти і комуністи.

  бажано хоча б за дeнь-два до акції розіслати по всіх місцeвих засобах інформації прeс-рeлізи про акцію; нe забудьтe там вказати задeкларовану кількість присутніх, пeрeлік причeтних організацій та хeпeнінги акції.

  придумати гарний хeпeнінг дужe важливо : якщо у вас будe щось дійсно цікавe і такe, чого нeмає на інших маніфeстаціях, у вас є рeальний шанс засвітитися на тeлeбачeнні. свічки і джинсові прапори - цe досить оригінально, додумайтe щe якийсь сцeнарій, дайтe фінальну розв`язку (нe просто зібратися, алe зібратися, щоб підписати звeрнeння, наприклад; і до кого самe звeрнeння, і якe; всe цe викласти в прeс-рeлізі).

  якщо є трохи часу і грошeй, надрукуйтe куєву хучу листівок із сльозоточивими закликами і роздавайтe по унівeрах під час пeрeрв. в найгірших розкладах приходить одна людина на тридцять-сорок листівок, алe можуть бути і кращі варіації.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua