МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Важливо. Ні концтабору в Єнакієво! (/)

03/16/2006 | Боррачо
В четверг 16 березня в 9.00 біля Державного департаменту України з питань виконнання покарань, м. Київ, вул. Мельникова, 81, відбудеться акція протесту проти нелюдських умов відбування покарань засуджених в Єнакієвській виправній колонії № 52.

В акції протесту візьмуть участь молодіжне об'єднання "Че Гевара" та представники інших лівих молодіжних об'єднань та груп м. Києва.

За інформацією, яку отримала організація "Че Гевара" з Єнакієвської ВК №52, начальник – полковник внутрішньої служби Козлов Сергій Петрович, в цій колонії систематично примушують частину засуджених до рабської праці. Тут утримуються 1200 засуджених, з яких працевлаштовано біля 250 чоловік. Формально вони отримують зарплату не меншу установленого законом мінімуму. Але бухгалтерія ЄВК відмовляється перераховувати зароблені ними гроші родичам засуджених, хоча останні мають на це повне право. Тому засуджені вимушені витрачати гроші в магазині ЄВК. Ціни там такі:

банка кави "Nescafe" – 149 грн.
1 кг соєвої ковбаси – 48 грн.
1 кг грузинського чаю – 32 грн.
1 кг сухарів – 11 грн.
1 кг халви – 20 грн.

Цигарок немає. Продається тютюн по 22 грн. кг. Реалізуються за завищеними цінами і взагалі некондиційні товари, наприклад, злиплі в одну єдину масу льодяники. Працює магазин епізодично, і товарів там всього декілька найменувань.

В той же час відро щебню, який вручну подрібнюють молотком засуджені, оцінюється адміністрацією в 20 коп. Тобто для того, щоб купити банку кави, засуджений повинен надовбати не менше 780 відер щебню.

Проте реально він повинен надовбати щебню ще більше, оскільки адміністрація вираховує з нього за харчування, за комунальні послуги і т. д. і т. п. І це при тому, що температура в камерах не перевищує зимою 8-9 градусів тепла, а приміщення на 12 чоловік освітлюється лише двома лампочками по 40 Вт.

Зрозуміло, що добровільно на таку рабську працю погоджуються тільки ті з засуджених, що не мають ніякої підтримки з волі, не отримують посилок та передач. Але в колонії особливого режиму таких багато. Вони раді вже й тому, що вони можуть заробити для себе на куриво з чаєм. Багато засуджених, що сидять без роботи, пишуть адміністрації колонії заяви на працевлаштування, але безрезультатно. Роботи немає.

Крім того, засуджені, що попадають за найменшу провину в дисциплінарний ізолятор (ДІЗО), піддаються катуванню холодом. Якщо в звичайних камерах (ПКТ) температура становить 8-9 градусів тепла, то в камерах ДІЗО вона не перевищує взимку 5 градусів. При цьому, у тих, хто попав у ДІЗО, з 5 ранку до 20 годин вечора забирають верхній одяг.

Це часто-густо призводить до тяжких наслідків. Так, 25.11.05 без попередньго медогляду, в хворому стані, був запроторений в ДІЗО Костромицький Геннадій Іванович, 1954 р. н. Через 5 днів його довелося перевести з ДІЗО прямо в лікарню.

Окрім холоду, в ДІЗО та одиночних камерах панує антисанітарія. З періодичністю 1 раз в кілька днів забивається центральний сток каналізації, від чого нечистоти застоюються в "дючку". Під підлогою одиночних камер живе велика кількість пацюків. Час від часу якийсь з них подихає, від чого розповсюджується сильний сморід.

Не дивно, що в таких умовах в ЄВК №52 спостерігається висока смертність.

Діюче законодавство надає можливість засудженим звертатись зі скаргами без всяких обмежень в різні інстанції. З іншого боку, правила внутрішнього розпорядку дозволяють адміністрації розглядати частину скарг на місці. На практиці це призводить до того, що жодна скарга з колонії не виходить і ніким не розглядається.

В зв'язку з вищеназваними фактами, молодіжне об'єднання "Че Гевара" вимагає від Державного Департаменту України з питань виконання покарань, від Генеральної прокуратури України, від Міністерства юстиції України провести комплексну перевірку стану ЄВК №52, покарати винних у недотриманні законодавства щодо утримання умов засуджених і терміново вжити необхідних заходів, спрямованих на негайне їх покращення згідно з чинним законодавством.

http://che.in.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=309

Відповіді

 • 2006.03.16 | Боррачо

  Тема здається панству нецікавою?

  Ще б пак, це ж не рейтингові іграшки, та й взагалі не має відношення до виборів.

  А доля єнакієвських зеків - кому вона потрібна.

  "Патріоти".
 • 2006.03.18 | Сергій Кабуд

  таке скоріше за все скрізь по україні(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua