МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дайте мені список хто голосував, дружбани, дайте список

03/16/2006 | UNIK
Парламент установил, что участники акции «Украина без Кучмы» – преступники

Верховная Рада не намерена реабилитировать 19 участников акции гражданского неповиновения в Киеве в марте 2001 года.

За принятие законопроекта №7813 «О реабилитации жертв политических репрессий в Украине на протяжении 2001-2004 годов» проголосовали 222 депутата при необходимых 226, Рада также не смогла набрать необходимого количества голосов для того, чтобы снова вернуться к голосованию за этот законопроект.

Таким образом, этот законопроект считается отклоненным.

Проект предлагал считать реабилитированными, то есть не привлекавшимися к уголовной ответственности и не являющимися судимыми, всех 19 человек, которые были привлечены как обвиняемые в уголовном деле №74, возбужденном Службой безопасности Украины в марте 2001 года.

Кроме того, проект предусматривал для этих людей компенсации и льготы, предполагающиеся законом «О реабилитации жертв политических репрессий в Украине».

Проект предлагал применять этот акт реабилитации без рассмотрения этого вопроса какими-либо судами.

Как сообщалось, за принятие в первом чтении 22 декабря 2005 проекта закона №7813 «О реабилитации жертв политических репрессий в Украине на протяжении 2001-2004 годов» проголосовали 236 депутатов при необходимых 226.

Ранее УНА призывала Президента Виктора Ющенко и действующие власти реабилитировать политических узников – участников акции протеста «Украина без Кучмы», прошедшей в 2000-2001 годах.

9 марта 2001 утром милиция разогнала участников акции «Украина без Кучмы», которые пытались помешать Президенту Леониду Кучме возложить цветы к памятнику Шевченко.

После митинга у памятника оппозиция организовала массовые выступления (около 9 тыс. человек) у Министерства внутренних дел и здания Администрации Президента на улице Банковой.

По сообщению киевского горкома Социалистической партии, в течение нескольких дней после этих событий милиция арестовала около 230 человек.

Українські новини

16 марта 2006. 15:20



Дайте мені список хто голосував, дружбани, дайте список
і хто був присутній і не голосував?

Відповіді

  • 2006.03.16 | Sean

    Re: Дайте мені список хто голосував, дружбани, дайте список

    Ахвіційних результатів голосування на сайті Ради ще нема, але є ось це:

    Зі стенограми

    Проект Закону про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні протягом 2001-2004 років. Реєстраційний номер 7814.

    Удовенко Геннадій Йосипович, будь ласка.



    11:51:19

    УДОВЕНКО Г.Й.

    Шановний Адаме Івановичу! Шановні колеги! Я хотів би нагадати, що ні для кого ні в Україні, ні за її межами не секрет, що засуджені у справі дев’ятого березня були політичними в’язнями. Зачитаю резолюцію ПАРЄ ще 2003 року, в якій відзначалося, я цитую: „Накладення непропорційних покарань на осіб, які брали участь у політичній демонстрації дев’ятого березня 2001 року і які дотепер утримуються у в’язниці, а тому можуть вважатися політичними в’язнями в Україні”. Кінець цитати.

    Засуджені у справі „дев’ятого березня” відбули призначені судом покарання повністю і в даний час уже на волі. Але будучи політично активними людьми, вони не мають змоги кандидувати в депутати всіх рівнів, кілька осіб з них захворіли в місцях ув’язнення на туберкульоз і потребують належного лікування, хтось втратив квартиру, хтось роботу, навчання, а дехто і сім’ю. Зміна влади дала їм надію на відновлення справедливості у своїх громадянських правах.

    Вважаємо за необхідне наголосити на деяких проблемах цього законопроекту. Законопроект спрямований на реабілітацію конкретних осіб, засуджених у конкретній кримінальній справі. Не йдеться про реабілітацію широкого кола осіб, справи яких були сфабриковані чи сфальсифіковані з політичних мотивів під час попередньої влади.

    До цього законопроекту були висловлені зауваження Науково-експертного управління, негативну оцінку дало Юридичне управління.

    Виходячи з цього, комітет вважає – я прошу уваги! – вважає за необхідне зауважити, що прийняття законопроекту „Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні в 2000 – 2004 роках може мати небажаний прецедент, коли парламент зможе на власний розсуд здійснювати судочинство та скасовувати судові вироки, що позбавляє сенсу існування незалежної та об’єктивної судової процедури. Проте, керуючись принципами захисту прав людини, справедливості та гуманності, комітет пропонує вдатися до виняткового кроку – і підтримати цей законопроект у другому читанні та в цілому як закон. Прошу підтримати зауваження, які були в основному комітетом враховані, і закон трошки поліпшено. Дякую.



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, ви бачите, що Головне юридичне управління каже, що він повинен, підлягає відхиленню як такий, що суперечить Конституції. І я думаю, а чого ми четвертим роком обмежуємо? Давайте до 2006 року напишемо. Добре. Я ставлю в такій редакції, як подали.

    Я ставлю на голосування про прийняття у другому читанні і в цілому проекту Закону про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні протягом 2001-2004 років. Прошу визначатися. Четвертого, поки що четвертого.



    11:54:48

    За-222

    Не прийнято.

    Я ставлю на голосування прийняти закон у редакції – 2001-2006 років. Прошу проголосувати.



    11:55:15

    За-117

    Ви, будь ласка, голосуйте на своєму робочому місці. Народний депутат Марченко, не порушуйте Конституції. Якщо ви її не вивчили, то, будь ласка, прочитайте статтю, де сказано: кожен народний депутат України зобов’язаний голосувати лише своєю карткою. Підіть на своє робоче місце і голосуйте, а не голосуйте за десятьох людей у чужому залі. Я не буду ставити на голосування, тому що з порушенням Конституції. Ви можете вимагати.



    ІЗ ЗАЛУ. Вам важко поставити?



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Важко.



    ІЗ ЗАЛУ. Чому? Поставте повернутися до цього питання. А чому по інших питаннях ви ставите?



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підвищуйте голосу. Не підвищуйте голосу. Так, запишіться, будь ласка.



    ІЗ ЗАЛУ. Адаме Івановичу, ............... Чому по інших питаннях...



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Не кричить. Ви скільки років у парламенті?



    ІЗ ЗАЛУ. Яка різниця скільки?



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Запишіться з мотивів, три хвилини



    ІЗ ЗАЛУ. Я прошу поставити, як усіх інших. ... .



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Не порушуйте Конституцію.



    ІЗ ЗАЛУ. Я прошу вас поставити, Адаме Івановичу, я прошу...



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Шкіль, Омельченко.



    11:56:23

    ШКІЛЬ А.В.

    Адам Іванович, я звертаюсь до вас від імені, власне, цих 19 хлопців, бо одним з цих хлопців був я. І по мені справа до цього часу ще не то, що не закрита, вона продовжена до 2007 року.

    Я би просив, Адам Іванович, Адам Іванович, я прошу, Андрію, пане Клюєв, Адам Іванович, я просив би послухати мене. Повернутися ще раз до голосування і поставити це питання таким чином як це ставиться завжди. Хто за те, щоб повернутися до голосування і проголосувати, бо, повірте, тут не вартує шукати консенсусу там, де його нема. Тут треба зробити цей гуманний акт, я повністю підтримую рішення Комітету з прав людини, це гуманний акт, це не просто зняття судимостей з людей, які своєю роботою, своєю працею, з цією боротьбою …. вірність власним ідеалам, а це просто висловлення позиції Верховної Ради.

    І я ще раз кажу, Адам Іванович, я прошу звернути увагу на мій виступ. Я наполягаю на поверненні до розгляду цього закону. Адам Іванович, я ще раз наголошую на цьому. Сподіваюся, що ви мене чуєте. Дякую.



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Омельченко Олександр, будь ласка.



    11:57:33

    ОМЕЛЬЧЕНКО О.О.

    Прошу слово передати Беспалому.



    11:57:38

    БЕСПАЛИЙ Б.Я.

    Бори Беспалий, блок Віктора Ющенка „Наша Україна”.

    Шановний Адаме Іванович, я звертаюсь до вас з двома пропозиціями. Перша, абсолютно незрозуміло, чому ви внесли на голосування пропозицію, якої зовсім немає в порівняльній таблиці про 2006 рік. І друге, безумовно, даний законопроект тільки випадково, тому що ви його впопихах так швидко поставили на голосування, не набрав 226 голосів, а набрав 222. За менших обставин ми поверталися до повторного голосування.

    Очевидно, що політична воля парламенту є реабілітувати тих невинних людей, які мужньо боролися проти режиму Кучми-Медведчука. Це зрозуміла справа, тому прошу, наполягаю від „Нашої України”, від інших депутатів повернутися обов’язково до цього питання і поставити на голосування про повернення до голосування, а потім підтримати це і самим голосуванням. І не відволікайтесь весь час на наради з комуністами, будь ласка.



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Садовий.



    11:58:45

    САДОВИЙ М.І.

    Микола Садовий, фракція Соціалістичної партії України.

    Питання надзвичайно важливе, тому я підтримую пропозицію тих депутатів, які вносять пропозицію поставити на голосування рішення комітету ще раз, тому що, дійсно, протягом 2001-2004 року були політичні переслідування і я можу привести десятки і навіть сотні прикладів по Кіровоградській області. Чого лише стоїть той сотий виборчий округ, коли десятки тисяч людей просто на просто репресовувались, то територіальною виборчою комісією, то в судах не розглядалися відповідні питання. Там навіть дійшло до того, що кіровоградський обком підслуховувався протягом декількох місяців органами внутрішніх справ, просто підслуховувався і кожного дня начальнику управління клали відповідну доповідну, що говорили в обкомі. Тому я підтримую пропозицію щодо того, щоб поставити ще раз на голосування.



    ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Обмінялися.

    З приводу 2006 року, я думаю, кожному зрозуміло крім тих, хто заперечує проти цього, що, як були в 2001-2004 так і в 2005, і 2006 році політичні переслідування не припинились, напривеликий жаль, лише заяви голосні припинились про те, що їх немає.

    Хто за те, щоб повернутися до переголосування, прошу визначатись. Голосує кожен своєю карткою, Марченко я ще раз роблю вам зауваження, я не зарахую голосування, якщо буде на один голос більше.



    12:00:39

    За-208

    Не повернулися. Відхилено. По фракціях? Будь ласка.

    „Регіони України” – 2, комуністів – 0, Блок Тимошенко – 37, Народної партії - 15, „Наша Україна” – 39, соціалістів – 18, Народний блок - 18, Соціал-демократи (об’єднані) – 3, Української народної партії – 18, Народний Рух України – 16, Партія промисловців і підприємців – 13, „Відродження” – 12, „Реформи і порядок” – 14, позафракційні - 3.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.16 | UNIK

      Re: Дайте мені список хто голосував, дружбани, дайте список

      так дякую,
      але ж країна мусить знати своїх героїв і комуняк
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.16 | UNIK

        а оце хто так намагався пробити 4 км ж\б власним чолом?

        а оце хто так намагався пробити 4 км ж\б власним чолом?
        цікавить призвіще Народного Депутата України

        ІЗ ЗАЛУ. Вам важко поставити?



        ГОЛОВУЮЧИЙ. Важко.



        ІЗ ЗАЛУ. Чому? Поставте повернутися до цього питання. А чому по інших питаннях ви ставите?



        ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підвищуйте голосу. Не підвищуйте голосу. Так, запишіться, будь ласка.



        ІЗ ЗАЛУ. Адаме Івановичу, ............... Чому по інших питаннях...



        ГОЛОВУЮЧИЙ. Не кричить. Ви скільки років у парламенті?



        ІЗ ЗАЛУ. Яка різниця скільки?



        ГОЛОВУЮЧИЙ. Запишіться з мотивів, три хвилини



        ІЗ ЗАЛУ. Я прошу поставити, як усіх інших. ... .



        ГОЛОВУЮЧИЙ. Не порушуйте Конституцію.



        ІЗ ЗАЛУ. Я прошу вас поставити, Адаме Івановичу, я прошу...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.16 | Батіг

          Re: а оце хто так намагався пробити 4 км ж\б власним чолом?

          Та чого ж на Шкіля не наїжджаємо? Заціпило мужненький ти наш. А його законопроект був значно кращий за черновецького. Проте, Туполя ще з одним алкашем бігали по ВР й вимагали не підтримувати жоден законопроект Шкіля, але Комітет Удовенко повністю використав його закнопроект у другому читанні.
          Був би мужиком визнав, що тобою й різними туполями керує лише одне українське почуття "зелена жаба", котра невсипно дусить їх.
  • 2006.03.16 | Конструктор

    Re: Дайте мені список хто голосував, дружбани, дайте список

    http://193.19.152.10:7777/pls/radac_gs09/show_porden_gol_n?id_fakt=19808&id_porden=8337


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".