МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про нацiональну гiднiсть

03/18/2006 | Vencedor
Ющенко: Я на колінах стоятиму перед українською мовою
17.03.2006 20:53 | КореспондентПрезидент України Віктор Ющенко зазначає важливість української мови і пов’язує мовне питання з питанням суверенітету і самодостатності України, передає УНІАН.

Про це він заявив сьогодні на зустрічі зі студентами в Харкові.

Президент закликав поважати українську мову і нагадав про ставлення українських інтелігентів до цього питання, котрі вважають, що українська нація починається там, де починається українська мова.

"Я як Президент на колінах стоятиму перед українською мовою", - запевнив Ющенко.

"Я не хотів би, щоб на моєму чи на вашому поколінні зникла та мова, яку творили наші діди-прадіди", - зазначив Ющенко. Він запитав: "Хто ми? Україна чи Малоросія, що на нас чекає?" На його переконання, це не риторичне питання, оскільки ключем до прогресу є "три слова - демократія, суверенітет, свобода".

За його словами, "ми отримали країну, де було багато протиріч, політичних трюків, які мали показати, що українська нація не є самодостатньою, вона вторинна. Нас штовхали швидше йти до "общєпонятного і єдіного".

"Ми повинні знати і поважати українську мову, це перша заповідь", - сказав Ющенко і разом із тим закликав до толерантного ставлення до інших мов. "Ми повинні поважати Україну, що розмовляє десятками мов", - наголосив Президент.

Водночас він запевнив, що в Україні ніколи не постане питання про примусовий вибір мови спілкування.

"Ми, як правило, зі словником говоримо українською мовою і зі словником говоримо російською мовою", - зазначив Ющенко і висловив сподівання, що ця ситуація незабаром зміниться.

Відповіді

  • 2006.03.18 | леонід

    Re: Про нацiональну гiднiсть

    І ніхто з присутніх не запитав в Президента щодо морального комфорту його почесного членства в НСНУ з відомим автором антиукраїнської акції. Шумілкіна невдовзі нагородять орденом за участь в національно-визвольній боротьбі. А всіляку там протестну публіку запишуть в москалі відповідним рішенням Харківської НСНУ. Звичайно - текст буде на "общепінятом нарєчії".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua