МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

П'ятий канал маніпулює щодо Беларусі

03/22/2006 | Tatarchuk
Чого не очікував саме від Пятого (мабуть я трохи наївний), що саме цей канал почне класично маніпулювати фактами, підмінюючі їх "оціночними висказуваннями", але не дикторів, а невідомого текстовика редактора.

Ось:
На третій день мітингів на головній площі Білорусі опозиція почала робити суперечливі заяви і вже говорить про те, що режим можливо скинути лише законним шляхом. Тобто оскарживши в суді результи виборів. Єдиний кандидат у президенти від об'єднаної опозиції Аляксандр Мілінкєвіч заявляє про свою непричетність до організації несанкціонованих мітингів, і каже, що лише приходить підтримати своїх прихильників.
А кандидат у Президенти, до слова теж демократ, Аляксандр Козулін закликає протестувальників розходитися з майдану. Мовляв, треба поберегтися від арештів, які знову буяють у Мінську. Самі учасники білоруського "майдану" - Кастричніцької площі, обіцяють стояти до скасування результатів виборів.

Скинути режим Лукашенки мітингами не вдасться, – про це заявив лідер білоруської опозиції Аляксандр Мілінкєвіч. Найближчим часом він обіцяє сформувати демократичну коаліцію, яка боротиметься за свободу Білорусі. Водночас лідер опозиції наголосив, що не є організатором несанкціонованого мітингу на Кастричніцькому майдані, а лише прийшов підтримати молодь та її вибір. Втім, зі своїми прихильниками обіцяє залишатися до останнього.

____________________________
Все, почитали? А тепер питання.

1) Хіба спочатку акції планувалися як незаконні, і тільки на третий день "повстанці" змінили тактику?

2) Пятий канал ніде не навів кадрів, де Мілінкевіч "заявляє про свою непричетність до організації несанкціонованих мітингів", нічого такого нема ані в білоруському урядовому ані в попозиційному інфопросторі.

3) Термінологію "суперечливі заяви" та "вже починає" використано без будь-якого фактового підкриплення.

4) Про демарш Козуліна також ні опозиційні, ні лукашенківські ЗМІ не повідомляють. Але мабуть почнуть, - авжеж, з посиланням на .. 5 канал.

5) Прямі включення власного кореспондента 5-го розказують щось одне, а ТЕМНИКИ від дикторів 5-го - щось зовсім інше.

Ваши міркування?

Відповіді

 • 2006.03.22 | Tatarchuk

  Обком виставив це як новину

  А полчаса спустя, в 11:15, обком постаивл это в новости с заголовком:
  Революция в Беларуси закончилась: картошку сажать пора

  http://ru.obkom.net.ua/news/2006-03-22/1115.shtml
 • 2006.03.22 | Englishman

  нажаль, принаймні про Козуліна- правда. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.03.22 | Горицвіт

  Re: П'ятий канал маніпулює щодо Беларусі

  Мітинг формально не санкціонований. Тому там часом затримують людей, які йдуть на мітинг чи з мітинга. Саме через несанкціонованість Мілінкевич і сказав, що він не організатор (щоб не дати підстав себе заарештувати). Але ясно, що так як ви процитували - не найкращий спосіб повідомити ці новини.

  До речі, інші теж проколюються. Зранку по радіо Ера сказали, що білоруси протестують "проти перемоги Лукашенка". Але це не так. Вони протестують проти фальсифікації виборів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua