МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Донецкая "Наша Украина" готовится срывать выборы

03/25/2006 | Забойщик.
Донецкое областное отделение избирательного блока "Наша Украина" распространила по местным штабам "Порядок действий официальных наблюдателей, уполномоченных лиц и членов избирательных комиссий в день голосования 26 марта 2006 года". В документе описываются правила поведения наблюдателей на избирательных участках. Приведем наиболее "показательные" цитаты из документа.

"В процессе голосования официальный наблюдатель контролирует все процессы и фиксирует нарушения, перечисленные на обратной стороне акта. Контроль должен осуществляться жестко, настойчиво, действия наблюдателя должны быть даже несколько провоцирующими на то, чтобы им запрещали их осуществление, что может быть расценено как препятствие в реализации их прав".

"В день голосования каждый официальный наблюдатель (или пара наблюдателей) обязан составить как минимум по одному акту по следующим нарушениям: препятствование деятельности официального наблюдателя, члена комиссии, кандидата, уполномоченного лица или журналисты (пункт 16), выдача более одного комплекта бюллетеней одним и тем же лицам, лицам, включенным в списки неоднократно, лицам, не имеющим право голоса или незаконно включенным в списки (пункты 3,5, 6,9), нарушение порядка выдачи бюллетеней (пункты 3-13), пребывание на избирательном участке посторонних лиц с обязательным внесением данных об этих лицах, в особенности обязательна фиксация пребывания на участках должностных лиц местных органов власти (пункт 20)".

"Уполномоченное лицо при поступлении в окружную комиссию протокола о результатах голосования на избирательном участке в обязательном порядке подает жалобу с требованием проведения повторного подсчета голосов и проверки списков избирателей согласно образцу, разосланному юридическим департаментом, независимо от наличия или отсутствия информации о фальсификации выборов".

"Практически по каждому избирательному участку и в любом случае Уполномоченное лицо в обязательном порядке подает жалобу с требованием признать голосование на избирательном участке и его результаты недействительными согласно образцу, разосланному юридическим департаментом".

Внизу документа стоит подпись "Юридический департамент".

По словам сотрудников партии "Народный Союз "Наша Украина" аналогичные инструкции распространялись и во время президентских выборов-2004.

В областном офисе НСНУ пока никак не проккоментировали появление данного документа.

http://novosti.dn.ua/details/24617/

Відповіді

  • 2006.03.25 | Пані

    Це сьогодні спростовував Безсмертний

    В Свободі слова. Казав, що НУ не розсилає ніяких документів російською мовою. Наші місцеві (харківські) це пітвердили. Як в Донецьку -я не знаю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.25 | ЖАК

      Re: Це сьогодні спростовував Безсмертний

      Посмотрим завтра. Ну а пока... все похоже на правду.
    • 2006.03.25 | Забойщик.

      Саме тому не в Новинах. Но документ этот

      я видел своими глазами.+ Местные НСНУшники не отрицают существования этого документа.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.25 | Пані

        Re: Саме тому не в Новинах. Но документ этот

        Це дійсно може бути самодіяльність місцевих. Ти ж сам бачив тупо всталені шматки російською мовою в україномовний текст. А які в вас місцеві ти сам знаєш...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.25 | Забойщик.

          Пані! Глянь яка класна інфа.

          Але я відходжу від цієї клятої виборчої кампанії і нічого до понеділка не тямлю.


          Итоги избирательной кампании в Донецкой области, - отчет КИУ
          22:47 - 24 Марта 2006 г. | раздел Аналитика
          Автор НОВОСТИ.dn.ua


          Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже кілька років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів.




          З листопада 2005 КВУ, в рамках діяльності Громадської ініціативи “Чисті вибори” розпочав моніторинг ситуації, що склалась з підготовкою до кампанії по виборах народних депутатів України та депутатів місцевих рад, який з грудня переріс у довготерміновий моніторинг виборчої кампанії.




          Предметом моніторингу стала діяльність та порушення законодавства з боку представників політичних партій та виборчих блоків, їх штабів, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, виборчих комісій, засобів масової інформації.




          Даний звіт став результатом моніторингу, що здійснювався протягом лютого 2006 року аналітичною групою КВУ в Донецьку та довготерміновими спостерігачами КВУ в містах та районах області.




          За звітний період спостерігачі КВУ, які мали статус кореспондентів газети “Точка Зору” (окремі з них почали реєструватись в якості офіційних спотерігачів) і відвідували партійні конференції та з‘їзди, робочі групи по обліку виборців, інші заходи, сесії місцевих рад, засідання виборчих комісій, проводили моніторинг ЗМІ.



          За підсумками моніторингу КВУ констатує:



          1. Виборчу кампанію по виборам народних та місцевих депутатів КВУ оцінює як вільну, прозору, з рівними можливостями для політичних сил, однак мали місце проблеми з організацією виборчого процесу та недобросовісною агітацією.




          2. Зафіксовані під час кампанії проблеми та порушення, в тому числі несистемні випадки використання адміністративного ресурсу, не надали серйозної переваги жодній політичній силі і не можуть поставити під сумнів результати виборів, базуючись лише на подіях під час виборчої кампанії.




          3. КВУ висловлює стурбованість станом списків виборців. І хоч за останні 10 днів перед виборами проведено серйозну роботу по уточненню списків, загалом по Україні близько мільйона виборців можуть мати проблеми на дільницях через відсутність чи недостовірність даних у списках виборців, якщо в день виборів вони не матимуть можливості оскаржити це в суді.




          4. Після введення в дію змін та до виборчого законодавства ситуація з комплектацією дільничних виборчих комісій покращилася, проте деяка кількість комісій (1-2%) залишається неукомплектованою, приблизно в 20% випадків ДВК будуть працювати мінімальним складом, що створює ризики для організації роботи цих ДВК в день виборів.




          5. В багатьох випадках організаційно-технічне забезпечення роботи комісій залишається в незадовільному стані. Біля 30% комісій мають проблеми з матеріально-технічним забезпеченням (в першу чергу засобами зв‘язку, приміщеннями, іншим обладнанням).




          6. КВУ прогнозує масове недотримання дільничними комісіями багатьох процедурних норм законодавства з метою спрощення і прискорення ходу голосування і підрахунку голосів; проте це дозволить здійснити волевиявлення максимальній кількості виборців і завершити підрахунок голосів.




          7. До цього часу КВУ не відомі факти покарання винних у застосуванні адміністративного ресурсу, незважаючи на численні скарги, публікації та судові позови з цього приводу.



          За підсумками моніторингу КВУ рекомендує:



          1. Органам влади оперативно реагувати на потреби ДВК напередодні і у день голосування, надати повне технічне сприяння у організації їх роботи, створити резерв для укомплектування ДВК, якщо в день голосування вони не зможуть зібрати кворум.




          2. Посадовим особам виконавчої влади зробити дисциплінарні та кадрові висновки за підсумками кампанії щодо посадових осіб, винних у застосуванні адміністративного ресурсу, а також у недбалій підготовці списків виборців і неналежному матеріально-технічному забезпеченні дільничних виборчих комісій.




          3. Членам ДВК відповідально поставитись до виконання свого обов’язку, провести вибори організовано та чесно, з розумінням тривалих і складних процедур.


          4. Виборче законодавство повинно бути зміненим в напрямку лібералізації процедур та уніфікації виборчих правил в єдиному Виборчому кодексі.




          5. Одразу після виборів потрібно почати роботу над формуванням нового реєстру виборців, з урахуванням невдалого досвіду формування діючих списків.




          Робота органів влади



          Органи місцевої влади хоч і активізували свою роботу по забезпеченню організації виборчого процесу, вона залишається незадовільною. Зокрема, до 30 % виборчих дільниць мають ті чи інші проблеми із матеріально-технічним забезпеченням.




          Публічна, або виражена в офіційних документах реакція влади на інформацію про порушення (в тому числі про масові неточності в списках) відсутня. Випадків дисциплінарного, адміністративного, кримінального переслідування винних в порушеннях не зареєстровані.




          Протягом звітного періоду КВУ продовжував реєструвати випадки застосування адміністративного ресурсу, які залишались несистемними і не впливали суттєво на хід виборчої кампанії по виборам народних депутатів.




          - 21 березня Калининський районний суд м.Донецьк задовольнив вимогу голови Донецької регіональної колегії адвокатів В.Цукрова, що представляє інтереси Партії Регіонів, про встановлення фактів порушення законодавства про вибори генеральним директором “Укрзалізниці” та кандидатом у народні депутати України. Порушення полягає в тому, що під час святкування залізничниками у м.Донецьк ювілею спортивного співтовариства “Локомотив” 6 березня 2006 року пан Гладких здійснював агітацію за партію “Відродження”, що супроводжувалося наданням грошових подарунків в сумі до 1000 грн робітникам залізниці, що є виборцями. Судом встановлено, що, порушуючи закон, В.Гладких при цьому проводив агітацію підлеглих йому осіб в робочий час, використовуючи урочисті збори колективу для проведення передвиборчої агітації. Судом також встановлено, що для вказаної агітації В.Гладких використовував окрім коштів виборчого фонду партії “Відродження” кошти Донецької залізниці в розмірі 12 тис грн., сплачених за аренду приміщення. Зараз справа знаходиться на розгляді в апеляційному суді.




          - У Словянському районі 9 березня зафіксований випадок, коли голова районної лікарні для технічних потреб районного штабу ПРУ використовував транспорт лікарні. Випадок зайнятий на відеоплівку. Районна ТВК з цього приводу винесла догану та попередження.




          Найбільш поширеними випадками є використання службового становища та бюджетних коштів на місцевих виборах на користь одного з кандидатів у мери чи політичної сили, що балотується у місцеву раду:


          - з 15 березня у м. Докучаєвськ суд затягує рішення щодо зняття з реєстрації діючого мера міста, кандидата в мери Л.В.Самборського, ініційоване з двох приводів:



          - 10 березня в усі школи м. Докучаєвськ надійшла телефонограма за підписом завідуючої міського відділу народної освіти В.І.Бостанжі про обов’язкову явку вчителів шкіл на зустріч із мером. Є копія телефонограми, нотаріально завірена. Раніше юрист міськвиконкому заборонила іншим кандидатам зустрічатися із вчителями у школах міста. В графіку зустрічей пана Самборського з 20 по 26 березня зазначені зустрічі із викладачами шкіл. Представники Самборського заявляють, що це зустрічі у якості міського голови, на який буде озвучений його звіт. Разом з тим, у міській ТВК зустрічі Самборського із вчителями зазначені як зустріч виборців із кандидатом.



          - кандидат у мери міста Докучаєвськ В.Тищенко (від СПУ) 13 березня на відео плівку зафіксував факт прийому паном Самборським, що на той момент знаходився у відпустці, в міськвиконкомі громадян та видачу їм матеріальної допомоги від міськвиконкому. Після цього, Самборський запропонував громадськості заяву, підписану 10 березня, у якій він викликається на 3 дні (з 10 до 13 березня) з відпустки. Ця заява підписана ним особисто.



          Поки що суд не виніс рішення по цим двом випадкам. Можливо, рішення суду затягується навмисно.



          У м.Краматорськ на площі Леніна на 16 стаціонарних флагштоках розміщені прапори Партії Регіонів. Ця архітектурна споруда не є рекламною площиною, а перебуває у комунальній власності. На запит представників Блоку Юрія Кармазіна до міськвиконкому була отримана відповідь, що флагштоки перед виконкомом не належать нікому і кожен може повісити там свій прапор.


          У Ясинуватському районі зафіксований випадок, коли голова Ясинуватської райдержадміністрації пан Панючев на нараді із господарським активом активно проводив агітацію за „Партію Регіонів” (10 березня).





          За даними прокурора Донецької області Олексія Баганця, до обласної прокуратури надійшло 60 повідомлень про порушення передвиборчого законодавства. По 45 зверненням прийнято рішення, винесено 38 відмов.




          В УМВС України в Донецькій області поступило 136 повідомлень про аналогічні порушення. З них 80 розглянуто, по 64-м прийнято рішення про відмову, по 12- заведені карні справи.




          У м. Красноармійськ зафіксований випадок зняття з реєстрації мера міста у зв’язку із використанням адміністративного ресурсу постановою суду:




          Факти використання свого службового становища для ведення передвиборчої агітації з боку діючого мера Красноармійська Миколи Приймаченко були представлені під час засідання Красноармійського міського суду, яке відбулося 22 березня, та розглядалися на засіданні ТВК, яка винесла остаточне рішення 23 березня:



          - під час урочистого засідання, присвяченого святкуванню Міжнародного жіночого дня, на якому мер вітав вчителів міста, серед учасників заходу розповсюджувалася агітпродукція Ліберальної партії України.



          - Під час виступу перед трудовим колективом хлібзаводу, мер Приймаченко закликав мешканців не голосувати за Партія регіонів в місцеві органи влади.



          - 11 березня у м.Красноармійськ на площі біля універмагу «Красноармійськ» у наметі із символікою ПРУ проводилася агітація за діючого мера, кандидата на посаду мера міста Миколи Приймаченко (самовисуванець). Секретарю ТВК С.А.Задорожньому, що звернувся із запитанням до дівчат-агітаторів з цього приводу, дали координати консультанта міського голови О.О.Герасименко. У кабінеті №2 міськвиконкому, де секретар ТВК зустрівся із О.О.Герасименко, проводився прийом громадян. У цьому ж кабінеті знаходилися стоси агітаційної продукції за кандидата М.Приймаченко. Серед матеріалів були знайдені незареєстровані листівки, зроблені методом копіювання тиражом 1000 екз, незареєстровані в ТВК. Голова комітету зі справ сім`ї та молоді І.С.Брага у кабінеті пана Герасимова повідомила, що це вона запросила дівчат-агітаторів для праці у наметі за проханням О.Герасименко. Намет та матеріали для агітації агітатори також отримували у цьому кабінеті. Пан Герасименко керував їх діяльністю у телефонному режимі. На основі цих даних була складена заява до ТВК (інформацыя отримана з Інтернет-сайту Ура-Інформ.Донецьк).




          Робота виборчих комісій



          Окружні виборчі комісії




          Окружні виборчі комісії загалом працюють в нормальному режимі, і роблять все можливе для забезпечення нормального виборчого процесу, доукомплектації дільничних виборчих комісій тощо. Дуже часто певні процедури ОВК здійснює з порушенням строків та процедури, однак труднощі як правило носять об’єктивний характер.




          Поширеними є проблеми із забезпеченням ОВК необхідними матеріалами – приміром чисельними є випадки, коли ОВК не мали достатньої кількості бланків посвідчень для реєстрації спостерігачів від громадських організацій, в результаті багато посвідчень було видано на бланках посвідчень спостерігачів від політичних партій, а в частині ОВК це питання не вирішено до цього часу. В той же час, в окремих випадках мають місце свідомі дії ОВК, які можна пояснити політичними мотивами. Насамперед це стосується відмови в реєстрації спостерігачів.



          Округ №50, м. Красноармійськ. В ОВК не вводять члена виборчкома від Партії промисловців та підприємців України Анатолія Дзекунова, оскільки ніби-то не отримали на нього посвідчення з ЦВК. При цьому прізвище цього члена ОВК є в газеті “Голос України” в переліку членів комісії, затверджених 13 березня. Також пана Єремєєва як уповноважену особу НСНУ вигнали 21 березня з засідання ОВК разом із журналістом газети “Наша Альтернатива” Пилипом Тищенко. Пани Єремеєв та Тищенко подали позови до прокуратури. Комісія відмовляється реєструвати спостерігачів від НСНУ в цьому окрузі. Відмова аргументується тим, що зі 166 спостерігачів 96 – з Західної України, а отже вони не могли написати заяви власноруч.



          Спостерігачі КВУ відзначали також і інші проблеми, пов‘язані з роботою ОВК:



          17 березня ОВК ТВО №46 (м.Макіївка) передала у міську прокуратура 2 заяви відносно протиправних дій блоку НСНУ. Голова ОВК Ганна Серединська (за поданням УНП) повідомила, що приводом для подання заяв є діяльність довіреної особи блоку Тетяни Садової, які привели до того, що «наші ДВК недоукомплектовані членами саме від виборчого блоку «Наша Україна» Станом на 16 березня у дільничних комісіях ОВК ТВО №46 НСНУ змінила 31 члена ДВК, 5 з яких – голови комісій. Голова ДВК №14 (також представлений партією НСНУ) до 14 березня жодного разу не з`явився на своєму участку. Пані Серединська стверджує, що неодноразово попереджали керівництво партії про перешкоджання таким чином роботі комісій.



          Починаючи з лютого 2006 року до ОВК ТВО №43 почали надходити заяви від жителів м. Горлівка, стосовно надходження їм письмових повідомлень, щодо того, що вони є членами ДВК та викликаються на засідання. Вони стверджують, що своєї згоди на участь у роботі ДВК не давали, ніяких заяв не писали. Або поширені випадки, коли члени однієї політичної партії викликаються на засідання ДВК в якості члена комісії від іншої політичної партії чи блоку. Так, від уповноваженої особи блоку “Наша Україна” до ОВК ТВО №43 надійшло подання на члена ДВК Шапко М., який є громадянином Росії та має лише посвідку на проживання у м. Горлівка.




          Однією з суттєвих для м. Макіївки стала проблема із бюлетенями:



          19 березня члени міської ТВК відкрили для підготовки до видачі на ДВК пачки із бюлетенями. Після цього було з’ясовано, отримані бюлетені відрізняються відтінком зеленого кольору, щодо чого було складено відповідний акт. 21 березня в присутності членів міської ТВК та представників типографії ЗАТ “Донецькоблбланквидат” було ще раз встановлено, що 188 тис.655 екз бюлетенів не відповідають встановленому кольору та не придатні для видачі у ДВК для голосування. Представники обласної ТВК не були присутні. Вранці 22 березня представники типографії загрузили увесь тираж для відправки на підприємство та знищення. За словами представника Макіївської міської ТВК Романа Борових тираж загрузили за вказівкою обласної ТВК, хоча міська ТВК жодних документів з цього приводу не отримала. Мало місце тільки телефонна вказівка голови ОТВК Юлії Канавіної.





          Дільничні виборчі комісії





          Cтаном на 21 березня запрацювала преважна більшість ДВК. З тих чи інших причин не запрацювали біля 2% від загальної кількості ДВК. Однак мінімальний склад мають біля 20% ДВК, решта – працює не набагато більшим від мінімального складу. Приблизно 30% ДВК мають ті чи інші проблеми з приміщенням для голосування або матеріально-технічним забезпеченням. Найбільш поширені проблеми (в порядку зменшення кількості ) – опалення, освітлення, сейфи, розміри приміщення, телефон, транспорт. За оцінками КВУ біля 3% ДВК мають проблеми, які унеможливлюють нормальну роботу комісій в день виборів.




          Через велику кількість одночасних виборів, надзвичайно велику кількість суб‘єктів виборчого процесу на багатьох виборах, складні процедури видачі бюлетенів і підрахунку голосів, майже всі ДВК будуть змушені порушувати процедурні норми, передбачені законодавством для того дозволити здійснити волевиявлення максимальній кількості виборців і завершити підрахунок голосів. Дотримання всіх процедур, пов‘язаних з підрахунком голосів на більшості виборчих дільниць на практиці є неможливим, оскільки в такому випадку члени ДВК повинні будуть безперервно працювати 31 годину.





          В окрузі №55 станом на 22 березня на окрузі не вистачало 13 великих скриньок для голосування. Протягом дня ОВК мала отримати лише 7 скриньок. ДВК забезпечені телефонним зв’язком, проте у них немає виходу міжміський зв’язок. У день виборів вони будуть змушені телефонувати у ТВК для того, щоб передати інформацію далі.





          Спостерігачі КВУ продовжують фіксувати випадки, коли члени ДВК є працівниками однієї установи чи підприємства:





          ДВК №113 ТВО №51: 5 осіб з членів комісії є працівниками дитячого садку №2, проте подані до комісії від різних політичних партій (“Вперед, Україно!”, “Трудова Україна”, Партія зелених України тощо).





          За інформацією колишнього голови ДВК №17 ТВО №39 М.Білоголовського, яку він надіслав до офісу ДОО КВУ, з 19 осіб, які працюють у цій комісії, 11 - вчителі школи №13, у якій розташована дільниця. З інших 8 членів на дільниці регулярно з’являються лише 4. За свідченням пана Білоголовського, вчителя представляють у комісії різні партії, про існування та місцезнаходження яких вони навіть не знають.





          Схожі випадки фіксуються спостерігачами ДТС в інших містах та районах області.




          Списки виборців





          Неточності у списках виборців масштабні. Не зважаючи на те, що ДВК почали працювати над перевіркою та уточненням списків виборців на підставі скарг та заяв виборців, неточностей в списках набагато більше ніж таких звернень. За оцінками КВУ масштаб неточностей коливається від 5 до 15 % в залежності від округу та типу дільниць. При цьому на окремих дільницях масштаби неточностей складають більше 50%. КВУ пояснює це безвідповідальним ставлення робочих груп по обліку виборців до формування списків. Зокрема є проблема із результатом перекладу списків на українську мову, в першу чергу в Донецькій, Луганській, Запорізькій областях, АР Крим та м. Севастополь.





          За даними заступника голови ОГИРФЛ УМВД Донецької області Володимира Бучки, що були озвучені 14 березня на прес-конференції у Донецьку, з 3 573 тисяч виборців області були перевірені на наявність у списках 2 989 163 або майже 84%. З них 247303 особи (8,3%) не знайшли себе в списках. Вони звернулися із заявами та внесли себе до списків. 466 тисяч осіб (15,6%) знайшли себе в списках, але їх дані були зазначені із помилками. Сумарна кількість виборців, пропущених у списках чи зазначених із помилками, складає 24%.




          За словами керівника обласної робочої групи з уточнення списків виборців Бориса Адамова, найбільш критична ситуація склалася у м. Донецьк. У списках зазначена велика кількість „двійників”, „зайвих” виборців, „мертвих душ”, порушена систематизація серед прописаних у гуртожитках, є факти, коли не вказані номера квартир виборців у багатоповерхових будинках, граматичні помилки у даних, невірно вказані імена, прізвища, адреси тощо. У Донецьку використовувалося власне програмне забезпечення, а не програма „Інформаційно-аналітична система „Списки виборців”, запропонована ЦВК.
          Цікавий випадок: у м. Докучаєвськ жінка вийшла заміж та змінила прізвище 28 років тому. Зараз внесена до списку під дівочим прізвищем.



          Агітація та «чорний» PR





          Протягом звітнього періоду у області розповсюджувалося декілька різновидів агітаційної продукції із антирекламою політичних сил:



          - у агітаційних наметах Партії Регіонів разом із агітаційною продукцією роздається листівка, що складається з двох аркушів, під назвою „Прочти, подумай, сделай выбор!” без вихідних даних. У листівці міститься критика „помаранчевих” урядів та невиконаних ними обіцянок.



          - У області розповсюджуються самоклійки у вигляді помаранчу із надписом „Осторожно, оранжевые!” та у вигляді чорного прямокутника із надписом „Кому уйдут деньги от реприватизации” та великим червоним знаком питання без вихідних даних.




          Окрім агітаційної продукції, до випадків „чорного піару” можна віднести й декілька подій:



          - у м. Ясинувата на міському ринку (вул.Некрасова) безкоштовно роздавалося борошно та спирт ніби-то від кандидата на посаду мера міста Є.Іщенко-Геллера. За цим фактом кандидатом у депутати був ініційований судовий процес, який визнав ці дії провокацією проти пана Іщенко-Геллера, проте винних у цій провокації встановити не вдалося.



          - 9 березня о 10.03 з адреси dmytro.byt@mail.com ніби-то від прес-секретаря обласного штабу БЮТ Дмитра Ткаченко електронною поштою було розіслано прес-реліз, у якому вказувалося, що „донецька обласна партійна організація Блока Юлії Тимошенко офіційно повідомляє, що на виборах міського голови Донецька підтримуватиме кандидатуру Сергія Солоніна, лідера неформального національно-патріотичного руху «Нащадки Джона Хьюза». Сергій Солонін відомий своїми ексентричними заявами про необхідність введення до міста баз НАТО задля підняття генофонду, акцією спалювання плебейської культури (книжок Маркса, Енгельса, Достоєвського тощо) та іншими не досить здоровими заявами. Цей кандидат був виведений на політичний ринок Донецьку для анти-маркетингу одного з кандидатів на посаду мера, опонента діючому меру – Олександра Клименко. О 13.45 справжній Дмитро Ткаченко розповсюдив заяву, що ця інформація не відповідає дійсності, а штаб БЮТ розглядає це як спробу нашкодити іміджу БЮТ. Справжньою адресою Дмитра Ткаченко є dmytro.byt@mail.ru. Трохи пізніше прес-секретар пана Солоніна Дмитро Грішин з зовсім іншої електронної скриньки розповсюдив заяву, що кандидат не має жодного стосунку до цього листа і це є провокація проти Солоніна.



          Для “чорного” PR активно використовується Інтернет та ІТ-технології. Через електронну пошту розсилаються спам-повідомлення на кшталт усіляких пророцтв та лотерей. Так, у повідомленні “Блажен читающий и слушающие слова пророчества сего, и соблюдающие написанное в нем: ибо время близько” невідомі закликають не голосувати за партію під №18, оскільки це ніби-то число антихриста (6+6+6). Під цим номером до ВР йде Партія Регіонів. 22 березня було розіслано повідомлення, у якому вказується, що партія “Інформаційна Україна” проводить акцію “Проголосуй за номер 40 та отримай приз” (№40 – Блок Олійника та Сироти”), закликаючи сфотографувати бюлетень та надіслати за певною електронною адресою, після чого виборець прийме участь у розіграші цінних призів. Таки дії є протиправними, оскільки порушують таємницю голосування та підкуп виборців.



          Кримінальне втручання у виборчий процес


          У області продовжують траплятися випадки тиску та нападів на представників політичних сил «помаранчевого» спектру. Особливістю цих нападів є те, що прес-служби партій одразу ж повідомляють про ці випадки та звинувачують у них представників ПРУ. У більшості випадків, це лише незначні суперечки чи словесні погрози агітаторам із пошкодженням агітаційної продукції.


          У області продовжують траплятися випадки тиску та нападів на представників політичних сил «помаранчевого» спектру. Особливістю цих нападів є те, що прес-служби партій одразу ж повідомляють про ці випадки та звинувачують у них представників ПРУ. У більшості випадків, це лише незначні суперечки чи словесні погрози агітаторам із пошкодженням агітаційної продукції.


          Прес -служба ДОО НСНУ повідомила, що 14 березня у м. Ясинувата на вул. Орджонікідзе на активістів НСНУ був скоєний напад 3 невідомими. Нападники „першкоджали веденню передвиборчої агітації, а також кричали „помаранчевим у Ясинуватій міста немає”, а також „силою були відібрані, розкидані, затоптані ногами агітаційні матеріали”. У зв’язку із цим правопорушенням представники партії звернулися до Ясинуватського міжрайонного прокурора В.М.Циктича з метою „провести розслідування за даним фактом, та прийняти міри дляпопередження таких нападів у майбутньому”. Факт нападу підтверджує спостерігач КВУ у м.Ясинувата Ігор Степанченко.



          Голова Донецького обласного виборчого штабу блоку «Пора - ПРП» Микола Ковалевський повідомляє про напади на агітаторів від цієї політичної сили 18 березня у м.Донецьк. О 14.00 у районі лікарні ім.Калініна невідомі відібрали силою у агітаторів Пора-ПРП 500 екземплярів агіток, які потім викинули в яму. За словами активістів, на куртках нападників були логотипи Партії Регіонів. Другий напад на активістів „Пора-ПРП” у м.Донецьк стався біля 19:30 у районі ночного клубу „НЛО” (Калініський район). За словами голови Донецького обласного виборчого штабу блоку «Пора - ПРП» Миколи Ковалевського, нападниками були 3 невідомих молодих людей віком від 20 до 25 років, які відібрали пакети із агітацією у активістів. За фактом обох випадків пан Ковалевьский подав заяву до правоохоронних органів.
          20 березня керівник ДОО КУН Марія Олійник повідомила, що у центрі Донецьку невідомі напали на агітаторів Конгресу Українських Націоналістів. А саме, о 15.00 до намету КУН, що був встановлений на площі Леніна, «підійшли 10 невідомих жінок та почали ображати активістів агітаторів. Потім підбігли 4 чоловіка і із криками почали рвати газети». Викликані співробітники міліції відмовилися складати протокол. Активіст КУНу, кандидат у депутати до міськради Михайло Сирота стведжує, що «на нього та його намет напали представники Партії Регіонів».



          Випадки використання кримінальних методів боротьби використовуються в області і проти БЮТ:
          Дівчат-агітаторів БЮТ, що працювали у м.Ясинувата біля Главпочтампу на вул. Орджонікідзе, невідомі намагалися затягнути у автомобіль темно-синього кольору із держномером 44976 ЕВ. При цьому невідомі знищили агітаційний матеріал. Агітаторам вдалося вирватися та втекти до штабу БЮТ. Після складання заяви та звернення до міськвідділу міліції, там заявили, що немає на місці голови дільничних Полякова Г.В., а отже займатисяч цим випадком нікому. Факт нападу підтверджує спостерігач КВУ у м.Ясинувата Ігор Степанченко.




          В ніч на 24 березня у м. Красноармійськ, за повідомленням прес-секретаря обласної організації БЮТ, було обікрадено офіс блоку та винесено усю оргтехніку.




          Зафіксовано декілька випадків, що спочатку пов’язувалися із політичною діяльністю постраждалих, проте потім ця версія була відкинута:



          - Прес-служба ДОО Партії регіонів розповсюдила заяву, що 13 березня у м.Ясинувата у під’їзді власного будинку двоє невідомих побили керівника міської ТВК, члена ПР Наталю Лукових. У зв’язку із публікаціями в пресі міськвідділ міліції Ясинуватої був змушений завести карну справу за фактом отримання тілесних пошкоджень пані Лукових. В той же час у міліції є 2 заяви постраждалої, яка стверджує, що те, що трапилося є ії особистою справою та просить припинити розгляд справи. Наталя Лукових стверджує, що вона сама впала у власному під’їзді, коли йшла на роботу. Цю ж інформацію підтверджують сусіди голови ТВК та співробітник ДОО КВУ у м.Ясинувата Ігор Степанченко. Цю ж інформацію надав журналістам голова УВС області Михайло Клюєв та пояснив, чому пані Лукових відмовлено у заведенні карної справи. Але 16 березня Донецьке регіональне відділення ПР виступило із заявою, у якій звинуватило М.Клюєва у брехні та підкреслило, що „належність потерпілої до ПР є приводом для відмови в заведенні карної справи”.




          - 15 березня двоє невідомих напали в центрі Донецька на журналістку телекомпанії „Київська Русь-Телебачення” Наталю Богомолову. КРТ пов’язує напад на журналістку із ії професійною діяльністю та вважає політичним тиском на канал. У журналістки була вкрадена сумочка, у якій окрім особистих речей знаходилися документи, з якими в останній час працювала пані Богомолова. За даними прес-служби КРТ документи, які були викрадені у журналістки, вказували на провокації, що готуються в день виборів, та можливу фальсифікацію результатів виборів з боку виконавчої влади. Пізніше прокурор області А.Баганець спростував те, що напад був спричинений професійною діяльністю журналістки.



          - Така ж ситуація склалася із гучною справою, коли 17 березня у приміщенні Приазовського технічного університету (м.Маріуполь)пострілом у голову був поранений син співробітника передвиборчого штабу „Блоку Юрія Кармазіна” Михайло Мирний. Прес-служба блоку одразу ж заявила, що до інциденту мають стосунок прихильники Партії Регіонів, оскільки до цього хлопець неодноразово отримував загрози від своїх співкурсників, прихильників ПР. 17 березня у присутності чисельних свідків Михайло був поранений в обличчя резиновою кулею з пневматичного пістолета та доставлений у лікарню із черепно-мозковою травмою. 20 березня прокурор області А.Баганець заявив, що справа не має політичного підґрунтя.


          Информация предоставлена пресс-службой
          донецкого областного отделения КИУ

          http://novosti.dn.ua/details/24699/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".