МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори закінчилися – помаранчеві не програли.

03/27/2006 | Мартинюк
Перші результати соціологічних опитувань - екзит-полів, які проводилися на виході з виборчих дільниць протягом всього дня голосування вразили багатьох . Одні були шоковані, інші приємно здивовані, не було лише байдужих. Нажаль справдилися попередні прогнози стосовно Партії Регіонів, якій дістався найбільший відсоток голосів.

Очевидно, що якби помаранчеві , не вели під час виборів таку шалену агітацію один проти одного, то в прихильників федералізму, блатного фольклору і блатної філософії життя не було б такого відсотку.

Головною інтригою виявилося друге місце , яке дісталося Блоку Юлії Тимошенко. Бо останні соціологічні опитування , які можна було оприлюднити за два тижні до виборів 10 березня показували що на другому місці тоді перебував про урядовий блок „Наша Україна”.

Більшість аналітиків зараз пояснюють це вдалим проведенням агітаційної кампанії БЮТ в ці останні два тижні і гострою критикою , яка дісталася провладній „Нашій Україні” від всіх інших політичних сил протягом того ж завершального періоду. Юлія Тимошенко протягом цього часу об’їздила майже всю центральну та східну Україну і виступаючи на мітингах та місцевому телебаченні привернула на свій бік чимало виборців.

Однак попри суперечки та взаємопоборювання, помаранчеві все таки зуміли набрати в сукупності непогані результати , і ця сума дозволяє надіяти на створення реальної більшості у Верховній Раді, більшості яка зможе забезпечити здійснення того що всі вони наобіцяли впродовж виборів.

Вже надвечір 26 березня три найбільші учасники помаранчевої коаліції заявили про свій намір створити таку помаранчеву коаліцію. Речники БЮТ наголосили на тому що згідно попередніх консультацій прем’єр-міністром уряду , який сформує ця коаліція, повинна стати Юлія Тимошенко, як лідер політичної сили , яка отримала найвищі з них всіх результати . Зі сторони „Нашої України” та Соціалістичної партії заперечень проти цього не прозвучало .

Наступного дня почалися інтенсивні внутрішні консультації всередині потенційних учасників блоку. Адже учасникам необхідно виробити своє бачення формату цієї коаліції і сформувати свої пропозиції та вимоги. Окрім того тривала інтрига стосовно того чи подолають 3% бар’єр Блоки Костенка Плюща та Блок Литвина. В разі їхнього проходження у Верховну Раду вони могли б стати кандидатами на участь у помаранчевій коаліції . Також інтригувала і Соціалістична партія – як завжди її результат суттєво перевищував прогнози соціологів і перевалив за 7%, що автоматично збільшує шанси соціалістів у виторговуванні майбутніх посад та портфелів.

В другій половині дня стало видно що результати Блоків Литвина, Костенка-Плюща а також Вітренко стабілізуються малоприємним для них чином і не показують тенденції до росту.

Ситуація загострилася повідомленнями про можливі махінації з протоколами голосувань у донецькому регіоні З боку Вітренко почали поширюватися звинувачення всіх і вся у фальшуванні голосів не на її користь, і погрози влаштувати безпорядки у Києві.

Однак ці погрози лише сприяють укріпленню майбутньої помаранчевої коаліції. Зараз їм потрібно подумати яким чином вони зможуть виконати те , що вони багатократно обіцяли вже під час цих парламентських виборах – скасування депутатської недоторканності, проведення судової реформи і забезпечення доступного і справедливого суду для українських громадян, реалізації обіцяних соціальних пільг та реформ в галузі культури, освіти та медицини.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".