МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко має усунутися від переговорів про коаліцію (стаття)

03/28/2006 | Мінор
Украдена перемога?

Віктор Уколов

Коли президент Ющенко в останні дні виборів, всупереч «президентським» помаранчевим наметам НСНУ на Хрещатику і не зважаючи на «застільні» бігборди з Єхануровим по всьому Києву, заявив, що на парламентських виборах утримує нейтралітет – йому майже повірили. Може тому, що це було, як дежав‘ю, як повернення на рік назад, коли Віктор Андрійович уособлював широкий демократичний фронт за свободу, який ми звикли називати Майданом. Але пройшло лише декілька днів після виборів і президент знову згадав про свої «почесні обов‘язки» головування в одній з багатьох політичних партій, де зібралися його друзі, родичі і куми.

Чому після запровадження парламентської республіки переговорників з боку НСНУ призначає не політичне керівництво партій, а президент? Чому не лідери блоків, які перемагають на виборах проводять консультації між собою, а саме президент проводить ряд зустрічей з ними? Що йому до суто парламентської справи формування урядової коаліції, якій має перейти влада в країні?

14 березня, на сумнозвісній прес-конференції, відповідаючи на запитання Тетяни Коробової президент знічено сказав, що, мовляв, питання можливого утворення парламентської більшості між НСНУ та Партією регіонів отримає відповідь через 31 день. Тобто – 14 квітня. І питання навіть не в тому, чому президент не відкинув ідею єднання з тими, кого ще рік тому збирався судити. Цікаво навіщо він назвав термін - один місяць? Адже формування парламентської більшості – цілковито не його справа, а право розпуску Верховної Ради він отримає через місяць після початку 7роботи нового парламенту, а не 14 квітня.

Здається ми усі винні в тому, що заганяємо Ющенка не на його поле для гри. Не президентська це справа – формувати парламентську більшість. Строго кажучи після внесення змін до Конституції більшість формують виборці через обраних ними представників – народних депутатів. Однак совкова ментальність людей, які роками вели несамостійне політичне життя, просто вимагає шукати хазяїна, а попит народжує пропозицію…

Протягом останніх днів принаймні у кількох штабах провідних політичних сил, які подолали 3% бар‘єр і тепер потрапили до парламенту, не змовкають дзвінки новообраних депутатів обласних, районних, міських та навіть селищних і сільських рад. Центральне партійне керівництво у Києві просять… створити у них на місцях правлячу коаліцію. «Мені доводиться годинами терпляче роз‘яснювати, що результати виборів у кожній раді свої, що керівництво партії у Києві не може вести переговорів з іншими партіями про коаліції у кожному селі , що треба брати голову в руки і вирішувати у вашому селищі, як забрати владу собі», - скаржиться мені один з функціонерів. Цими днями він вже хотів змінити номер мобільного, а головне, написати інструкцію – як створювати правлячу коаліцію на місцях.

Але причина таких дзвінків до партійної централі і походеньок до президента партійних лідерів одна – провінційність і несамостійність політиків, які волею виборців, а часом і примхою долі, отримали шанс керувати життям всієї країни.

Сьогодні на консультації до президента буде змушена піти Юлія Тимошенко. Вчора там були Йосип Вінський і Олександр Мороз, а також Роман Безсмертний, який кажуть отримав… догану за бажання погодитися з БЮТ. За логікою днями на Банковій має з‘явитися Віктор Янукович або хазяїн його партії мільярдер Рінат Ахмєтов. Але чому такі зустрічі відбуваються не в НСНУ або іншому партійному офісі?

Конституція передбачає, що після формування парламентської більшості президент буде змушений подати ту кандидатуру на главу уряду, яку йому накажуть подати політичні партії, що контролюють у парламенті 51% місць. Вони ж автоматично цю кандидатуру схвалять. Відтак участь президента перетворюється на ритуал. Він лише виконує процедуру, а реальна влада здійснюється поза ним. Як у церкві – ми ж не молимося священнику, який веде службу і є лише першим з поміж вірян.

Виникає враження, що Віктор Андрійович хоче протягнути власні політичні погляди на формування уряду, хоча згідно нової Конституції, таку прерогативу втратив і має лише спостерігати за процесом. Відомо, що Ющенко завжди був правий ліберал – іншими словами політик, який виступав за зменшення податків, а відтак і соціальних допомогових програм, за усіляке сприяння інвесторам, навіть, якщо походження їхнього капіталу викликає багато запитань. Ми майже забулись про це завдяки політиці уряду Тимошенко, але тепер старі розбіжності можуть і даються взнаки.

«Справедливість за яку варто боротися», - цей принцип отримав більше підтримки виборців, ніж обіцянки райського життя для інвесторі з боку президента і НСНУ. Тепер не може бути мови, подобається це Віктору Андрійовичу чи ні. Тепер можна лише поважати і виконувати вибір народу.

Втім, є інша політична сила, яка ревно зацікавлена у збереженні сприятливого клімату для крупного бізнесу сумнівного походження і вона, будьте певні, з увагою стежить, як справжній хазяїн, а не як його кличуть «почесний голова», НСНУ тисне на можливих партнерів по урядовій коаліції. Регіоналам надзвичайно вигідно зайняти місце партнерів Ющенка. Питання не лише у арифметичній більшості яку отримає коаліція «ПР-НУ» - питання у спільності поглядів на управління країною за допомогою і на догоду крупному капіталу. Адже власник Азовсталі Ахмєтов і власник «Укрпромінвест» Порошенко мають багато спільних проблем – від лобіювання своїх інтересів на зовнішніх ринках, до можливих конфліктів з профспілками багатотисячних колективів і бажанням мінімізувати сплату податків. Такою є логіка великого бізнесу і ці хлопці добре знають свої інтереси.

Збоку від процесу залишається майже четверта частина населення України, яка проголосувала за збільшення соціальної допомоги і пенсії, за повернення у державну власність украдених за Кучми підприємств, за те щоб земля не ставала товаром, за те щоб посередники не продавали нам втридорога російський і туркменський газ. Нас виштовхують в опозицію. І виштовхує президент.
Виборці цього не забудуть…

Відповіді

 • 2006.03.28 | троль ak1001

  Re: Ющенко має усунутися від переговорів про коаліцію (стаття)

  >Сьогодні на консультації до президента буде змушена піти Юлія Тимошенко

  какой ужас и насилие.
  кто этот редиска кто заставляет Юлию Владимировну идти на консультации к президенту?

  бедная и нещасная Юлия Владимировна
  зачем вам этот месийка. пошлите его на ... и не ходите к нему на консультации
 • 2006.03.28 | Schwarzkopf

  Re: Ющенко має усунутися від переговорів про коаліцію (стаття)

  Він не здатний це зробити (ще не осмислив свій новоий статус) та й дехто з "любих друзів" повчає та пхає в спину.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.28 | троль ak1001

   мечта желающих сделать из поста президента

   главу киевгорархитектуры - отстранить его от всего
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.28 | damoradan

    Читайте конституцию (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.28 | троль ak1001

     куплю пару экземпляров в уборную

     или может Уколов напишет популярную версию - читатель ждет
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.28 | Мінор

      Дякую за довіру, але хай пише Парламент (-)

     • 2006.03.28 | Schwarzkopf

      Re: куплю пару экземпляров в уборную

      Шановний модераторе!
      Ви поважаєте Конституцію України? Якщо "Так" то прошу видалити троля з форуму. Дякую за оперативність.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.28 | damoradan

       Не стоит. Пусть все знают, откуда он берет информацию

       о законодательстве Украины.
      • 2006.03.28 | троль ak1001

       отлично

       почему это уважение к конституции должно начаться именно с меня?
       а не с верховной зрады где этой конституцией подтираются все
       хотим конституционный суд назначаем хотим не назначаем
       хотим в отставку дважды отправлять отправляем
       хотим неприкосновенность дать раздаем

       а теперь оказывается требуют исполнения от президента и уважения от меня

       к чему? к бамажке которую власть держащие поворачивают что дышло?
 • 2006.03.28 | damoradan

  Минуточку

  Мінор пише:

  > Виникає враження, що Віктор Андрійович хоче протягнути власні політичні погляди на формування уряду, хоча згідно нової Конституції, таку прерогативу втратив і має лише спостерігати за процесом. Відомо, що Ющенко завжди був правий ліберал – іншими словами політик, який виступав за зменшення податків, а відтак і соціальних допомогових програм, за усіляке сприяння інвесторам, навіть, якщо походження їхнього капіталу викликає багато запитань. Ми майже забулись про це завдяки політиці уряду Тимошенко, але тепер старі розбіжності можуть і даються взнаки.
  >
  > Збоку від процесу залишається майже четверта частина населення України, яка проголосувала за збільшення соціальної допомоги і пенсії, за повернення у державну власність украдених за Кучми підприємств, за те щоб земля не ставала товаром, за те щоб посередники не продавали нам втридорога російський і туркменський газ. Нас виштовхують в опозицію. І виштовхує президент.
  > Виборці цього не забудуть…

  Любые попытки навесить на БЮТ и НСНУ идеологические ярлыки являются несостоятельными.

  Вот я, например, - правый либерал, но поддерживаю БЮТ. Почему? Потому что "либерализм" команды Ющенко в экономике, приправленный попытками узурпации власти вполне может превратиться в либерализм для нескольких семей в этой стране. А это мы уже проходили, и на настоящий либерализм это не похоже.

  С другой стороны, "левизна" Юли тоже относительна. Если бизнес не платит, наверное, и 50% налогов, которые должен платить, а социальные пособия находятся за гранью прожиточного минимума, то усилия по адекватному сбору налогов и последующему увеличению пособий - это просто наведение порядка, ничего общего с перманентной левой идеологией не имеющее. Насчет земли - да, это серьезнее, но Юля сама обещала распродавать ялтинскую землю на аукционах. Какой тут социализм? И потом, если подгонять БЮТ под указанную Вами платформу, то он должен объединиться с СПУ.

  Именно в силу вышеуказанных причин я как правый либерал и выступаю за коалицию НУ-БЮТ. Я уверен, что Юля сможет ограничить влияние олигархов на Ющенко, а Ющенко сможет ограничить перераспределительские наклонности Юли. И весь бизнес вздохнет спокойно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.28 | Мінор

   Погоджуюсь (-)

  • 2006.03.28 | magda

   Я теж погоджуюсь (-)

  • 2006.03.28 | andriko

   Угу, дувуюся, що тре мати в голові щоб вважати що

   Юльку підтимали на цих виборах ліві виборці.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.28 | 123

    Незрозуміло (для вас) що має в голові один з керівників кампанії

    БЮТ, а саме - керівник департаменту реклами центрального штабу БЮТ (приблизно так він назвав власну посаду) пан Уколов. Ось його цитата з цієї статті, яка розпочала гілку:

    "Збоку від процесу залишається майже четверта частина населення України, яка проголосувала за збільшення соціальної допомоги і пенсії, за повернення у державну власність украдених за Кучми підприємств, за те щоб земля не ставала товаром, за те щоб посередники не продавали нам втридорога російський і туркменський газ."

    Випереджаючи можливі наїзди на мене пана Уколова, відразу ж відзначу, що я як раз ним погоджуюсь (хоч і частково, бо ж звісно, далеко не всі виборці БЮТ голосували за перелічений набір).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.28 | Мінор

     Аж надто принизливо вести розмову з такими як ви, 123

     Враховуючи скільки бруду ви вилили на БЮТ протягом кампанії. Втім, можливо вам треба й подякувати - чорний піар у вашому виконанні остаточно переконав виборців віддати голоси на підримку Тимошенко.

     Вказаний абзац і перелічені ознаки голосування стосуються одночасно виборців БЮТ та СПУ, як майбутніх партнерів по коаліції, чиї погляди кардинально відрізняються від дій президента.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.28 | 123

      О, почалось :)

      Мінор пише:
      > Враховуючи скільки бруду ви вилили на БЮТ протягом кампанії. Втім, можливо вам треба й подякувати - чорний піар у вашому виконанні остаточно переконав виборців віддати голоси на підримку Тимошенко.

      Та облиште - бруду ніякого я не виливав.

      > Вказаний абзац і перелічені ознаки голосування стосуються одночасно виборців БЮТ та СПУ, як майбутніх партнерів по коаліції, чиї погляди кардинально відрізняються від дій президента.

      Так я з Вами згоден - я ж спеціально це відзначив. Це Андрійко заперечив, а я - навпаки, згоден з Вами :)
    • 2006.03.28 | andriko

     Та чому,

     просто якість маскавіти довго вбивали населенню хСРСР, думку що праві - це такі собі герої голівудських стрічок про "дикий захід"
 • 2006.03.28 | magda

  Офіційна заява - Нєвінаватая я!!!

  Мінор пише:

  > Здається ми усі винні в тому, що заганяємо Ющенка не на його поле для гри. Не президентська це справа – формувати парламентську більшість.

  Нєвінаватая я. Він сам (на це поле) прийшов.

  Що йому заважає вчинити так, як нижчезацитованому функціонеру??? Гадаю, що нічого, крім власної відсутності моралі і розуміння демократії.


  > «Мені доводиться годинами терпляче роз‘яснювати, що результати виборів у кожній раді свої, що керівництво партії у Києві не може вести переговорів з іншими партіями про коаліції у кожному селі , що треба брати голову в руки і вирішувати у вашому селищі, як забрати владу собі», - скаржиться мені один з функціонерів.
 • 2006.03.28 | Мінор

  Дякую Притулі за розміщення моєї статті на УП

  http://www.pravda.com.ua/news/2006/3/28/40337.htm
  До речі фотографії дуже цікаві!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.28 | 123

   Щодо фотографій

   Мінор пише:
   > http://www.pravda.com.ua/news/2006/3/28/40337.htm
   > До речі фотографії дуже цікаві!

   А ви помітили - що остання фото, та що з Януковичем, який явно не погоджується з Президентом (як це відзначено в редакційному коментарі до фото), не дуже вже й узгоджується з ідеєю статті, про те, що Ющ і Янукович як раз домовились між собою? ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.28 | Мінор

    Цілком серйозно - ваші слова та Богу в вуха

    Ніхто не бажає такої домовленості. Але амбіції Ющенка просто непомірні і саме вони можуть штовхути його в обійми до Януковича.
  • 2006.03.28 | S@nya

   А подякувати Майдану за розміщeння на Майдані? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.28 | Мінор

    Читаючи 123 та обсервера на таку демократичність і не сподівався

    Але тим більше вдячний!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua