МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політрада НУ за демократичну коаліцію у складі трійки(л)

03/28/2006 | 123
http://www.razom.org.ua/ua/news/10598/

Політрада "Нашої України" висловилась за підписання демократичної коаліції


28 березня відбулося чергове засідання Політради Блоку "Наша Україна" під головуванням голови Політради Романа Безсмертного, в якому взяли участь лідери всіх партій, що входять до "Нашої України": Анатолій Кінах (ПППУ), Борис Тарасюк (НРУ), Анатолій Матвієнко (УРП "Собор"), Олексій Івченко (КУН), Володимир Стретович (ХДС). Також у засіданні Політради взяв участь Прем’єр-міністр України, №1 в списку Блоку "Наша Україна" Юрій Єхануров, який поінформував партійців про свою зустріч з Президентом України.

"Ми констатуємо, що парламентські вибори 2006 року відбулися чесно, такий підхід до виборчого процесу об’єднує Україну. Сьогодні ми маємо говорити не про розподіл портфелів, а про розвиток нашої держави – програму уряду і подальше виконання програми Президента", - наголосив Прем’єр-міністр України. Він також наголосив, що "має бути сформована коаліція демократичних сил". На нараді відзначили, що коаліція має бути окреслена меморандумом, але буде легітимізована після підписання відповідними членами фракцій в парламенті.


Голови партій, які входять до Блоку "Наша Україна" поінформували про рішення своїх керівних органів щодо створення парламентської коаліції. Так, голова ПППУ Анатолій Кінах заявив, що "партія підтримує створення демократичної коаліції, яка консолідуватиме суспільство і ставитиме за мету виконання програми Президента".

Голова ХДС Володимир Стретович заявив, що "партія також підтримує створення демократичної коаліції в рамках "трійки" - "Наша Україна", БЮТ, СПУ і вимагає скасувати депутатську недоторканність".


Також на підтримку коаліції в рамках "трійки" висловився лідер НРУ Борис Тарасюк. Він не виключив приєднання до такої коаліції представників інших політичних сил. Він наголосив на трьох умовах, за яких можна "починати якісь розмови з представниками Партії Регіонів". "Перша – відмова від ідей федералізму. Друга – відмова від статусу державної для російської мови. Третя умова – визнання евроінтеграційного шляху України", - заявив Борис Тарасюк.


"Трійка" вже має в парламенті більше 226 голосів і де-факто вже сформувала демократичну коаліцію. Не виключаю, що до цієї більшості на індивідуальній основі приєднаються інші депутати", - сказав голова КУНу Олексій Івченко.

Президії ще двох партій "Нашої України" та УРП "Собору" відбудуться сьогодні ввечері.

Прийнято рішення про проведення Політради Блоку "Наша Україна" 29 березня і вироблення подальшого механізму щодо процедури підписання.

Коаліція має бути проголошена в день оприлюднення офіційних даних ЦВК щодо результатів парламентських виборів 2006 року.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua