МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні можна спостерігати сонячне затемнення

03/29/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні можна спостерігати сонячне затемнення

Сьогодні, 29 березня, жителі Землі зможуть спостерігати сонячне затемнення. Воно почнеться в 11:35 за київським часом на крайньому сході Бразилії.

Потім місячна тінь перетне Атлантику і вступить на Африканський континент на півночі Гвінейської затоки. Після цього вона подолає Середземне море і Туреччину, де затемнення буде видно найкраще. Місячна тінь залишить землю в 14:47 за київським часом недалеко від Іркутська.

Протягом декількох годинМісяць знаходитиметься між Сонцем і Землею і загородить собою світло. Якщо у момент затемнення дивитися на Землю з космосу, то по поверхні планети "бігтиме" чорна пляма.

Нинішнє затемнення неповне: під час його максимальної стадії Сонце буде закрито над Києвом на 70 відсотків, а найбільший показник буде над Кримом - 87 відсотків.

Спостерігати це рідкісне явище природи рекомендується через закопчене скло або темні окуляри. Втім, в багатьох регіонах України синоптики прогнозують суцільну хмарність. У будь-якому випадку, про максимум затемнення свідчитимуть значне зниження освітленості (наступлять сутінки), зниження температури на два-три градуси, можливі пориви вітру.

Одним з кращих місць для спостереження за рідкісним природним феноменом стане піднесеність Хадба ас-Саллум поблизу єгипетського містечка Эс-Саллум на лівійській межі. Тут вже розбиті великі шатра для гостей. Спостерігати за затемненням сюди прибули понад 500 учених з 205 країн світу, зокрема троє лауреатів Нобелівської премії.

Медики стверджують, що затемнення не повинне позначитися на самопочутті людей, а ось деякі тварини можуть поводитися неспокійно і навіть агресивно.

Джерело: UNIAN
Додаткова інформація тут: http://www.mao.kiev.ua/calendar/2006/ecl_sun_6.htm
Додаткова інформація з Майдану про минуле сонячне затемнення:
"Чекаємо на часткове затемнення Сонця"
"Кільцеподібне сонячне затемнення"

Відповіді

 • 2006.03.29 | Вячеслав Хаврусь

  Вже почалося! + Порада

  Візьміть пластикову чорну кришку від кави "Нескафе", через неї дуже гарно видно як на диск Сонця наповзає Місяць.

  В Києві для цього чудові умові перегляду - хмар майже нема.
 • 2006.03.29 | SpokusXalepniy

  Однако, медики заметили...

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Медики стверджують, що затемнення не повинне позначитися на самопочутті людей, а ось деякі тварини можуть поводитися неспокійно і навіть агресивно.
  Тем не менее, статистика показывает, что сразу после солнечного затмения количество обращений к врачам намного больше, чем было накануне. Причем, чем более полное затмение, тем больше таких обращений.
  Это зафиксировано медиками многих стран.
  И ещё. Чем более экономически развита страна, тем обращений больше.
  Как вы думаете, почему?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua